Přejít na obsah


Fotka

Hledáme vedoucího kroužku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 CEV Podskalí

CEV Podskalí

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 9:21

CEV Podskalí, pobočka DDM Strakonice, hledá nového vedoucího kroužku geocachingu. Případní zájemci pište na kulhova@ddmstrakonice.cz.


  • 0

#2 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 10:56

Na FB je skupina Geocaching Strakonice. Tam se poptat. Sem moc strakoničtí nelezou.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 04 červen 2015 - 11:55

  • 0

#3 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 11:16

Pouze chlapa - jo?

V pohode - stejne bych si udelala akorat tak poradnou ostudu na sopracivych multinach - ty azimuty mi hlava ani navigace nebere.


  • 0

#4 CEV Podskalí

CEV Podskalí

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 11:36

Pohlavi nerozhoduje, nejsme v situaci, kdy bychom si mohli vybirat :-) Neni jeste jiste, jestli bude dostatek zajemcu ze strany deti a krouzek se otevre, jen bych to rada nabidla, proto poptavam.


  • 0

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 12:40

Na FB je skupina Geocaching Strakonice. Tam se poptat. Sem moc strakoničtí nelezou.

Až na Zvědavku::: :D


  • 0

#6 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 13:35

Ta je ale z Písku, ne? Netuším, jestli je rivalita mezi Pískem a Strakonicema podobná jako mezi Hradcem a Pardubicema, Nymburkem a Poděbrady či Slavií a Spartou, ale mohla by se zlobit ;-)


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#7 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 15:21

Mno, mně se nelíbí především nápad na kroužek gc - to nepovažuji za rozumné. Už jsem něco jiného vedla a i na dcery škole mě přemlouvali, abych u nich jako externista vzala ketlování ( vyřešila jsem to tehdy pro nedostatek času tak, že jsem udělala vzorovou dvouhodinu základů pro paní učitelky ), ale geocaching podle mého názoru do kroužku nepatří. Snahu o větší nabídku kroužků bych ocenila, ale za mne geocachingový prosím NE.

Docela často poradím někomu ze začátečníků jako pomáhali ( a v něčem občas dodnes pomáhají ) zkušenější mně, ale GC není nic, čemu by se děti měly věnovat v kroužku. Možná někdo popíše, co se dělo s kešemi v místech, kde se něco podobného už zkoušelo.

 

Jinak Zvědavka se zlobit na Jacku zcela jistě nebude, spíš má z některých momentů legraci. ;) 

O rivalitě mezi městy nevím, ale je pravda, že část kačerů ze St je poněkud jiná a dávám coby společnosti přednost jiným. Fámy tvrdí, že prý inteligentním, mladým a vysportovaným kačerům. :D Někde to prskal kdosi, kdo je mladší než většina mých společníků, ale částí popisu sám zrovna nevyniká. B)  Pravda je taková, že společnost si vybírám spíš podle charakteru dotyčných, ale to prostě některým nevysvětlím. :rolleyes:

 

Jinak možná by bylo dobré napsat o názor na kroužek gc kačerovi s nickem Wimpy. ;)


  • 8

#8 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 17:28

Koukam, ze mate v jiznich Cechach docela veselo :)

 

Také se přikláním k postoji, ze kreouzek geocachingu je uz něco "zu viel".

Uz je to s tou naší hrou pomalu jako s tim prastarym vtipem o Leninovi, jak zvodevsad leze. Dnes jsem otevrel Lidovky a tam velky sloupek o geocachingu... Po vrcholu nasleduje vždy sestup. Dále se domnivam, ze davat detem predcasne do ruky mobil, herni konzole a jakoukoli herni elektroniku (vcetne gps) není moc vychovne.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 17:45

Kroužky fungují. Určitě jsou děti, které by geocaching chtěly zkusit, ale rodiče třeba nemají čas. Myslím, že by to nemělo být jen o hledání. Pokud si skupina dětí založí kešku a budou se o ni starat, tak uvidí, že je s tím určitá práce. Ale pochvalné logy jsou celkem silná motivace.
Takový kroužek by mohl třeba učit i o přírodě obecně...
  • 2

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 18:28

Podle mě strašně moc záleží, jakým způsobem se ten kroužek vede, kolik do něj chodí lidí (jestli to je nebo neni masovka), co se tam učí atd... Je to stejný jako říct, že se nemají pouštět děcka do skauta, protože haranti obvykle dělají bordel v lese a neměli by se tam bez dozoru rodičů vůbec pouštět.

 

V dnešní době rodiče strašně často na svoje děti nemají dost času. Vedoucí různých kroužků, skautských, turistických a vodáckých oddílů apod. můžou na ně často mít v určité životní etapě klíčový vliv a mohou jim předat cenné hodnoty, a naučit je mnohým dovednostem a to podle mě platí i pro geocaching (úcta k přírodě, k práci druhých, férové jednání, kreativita a týmová spolupráce, schopnost orientace v terénu a čtení v mapách atd.)

 

Takže za mě jednoznačně ano, ale samozřejmě ne tak, že dám děckám hned do ruky kus drahý elektroniky s navigací a naučím je lítat za šipkou a rabovat keše. Učila bych je především číst mapu, luštit šifry a hádanky, vidět krásu přírody a chovat se k ní šeterně, všímat si zajímavých míst a hledat zajímavý informace, myslet hlavou... a na kešky chodit společně, podle papírový mapy a třeba jedný navigace, kterou má vedoucí.  To vše v počtu do 10 dětí, raději méně. Jasně, že se může vyskytnout fracek, kteej to zneužije k samostatnýmu plenění keší, ale to se může vyskytnout i v kačerský rodině.

 

Ostatně, jednu z nejvíc ceněných pražských keší, GC25J40 - 869 FP - provozuje a udržuje už asi pět let oddíl vodních skautů.


  • 13

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 18:54

V Liberci takový kroužek je a nepřijde mi, že by to byla tragédie pro místní keše.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 19:13

Jacka to napsala výborně. Geocaching je aktivita, která může v dětech probudit zájem o něco smysluplného - příroda, historie, hádanky. Navíc - všem geodepresivním koutkům navzdory - se tak dostanou do komunity lidí, pro které je přirozené udělat něco pro ostatní jen tak, pro radost a zadarmo. Příklady táhnou, a dětem bychom měli ukazovat raději ty pozitivní příklady.


  • 5

#13 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 19:14

Pokud se to vede didakticky rozumne a od zakladu, tak krouzek muze byt uzitecny prave na neniceni kesi (myslim od map, souradnic, jak funguje GPS, kde hure a kde lepe, az vysledne po hledani kesek, tak je to dobre), pokud by to bylo JEN o hledani kesek, tak tam smysl moc nevidim a nadto by se projevily priority rodin ohledne GPS ktere maji deti. Hledani s lusteni. multinek, mysterek a EC, nejen pouze tradicky - musi to byt pro deti prinosne a zabavne, a nenapadne vyukove.

Tento příspěvek byl upraven od angrod66: 04 červen 2015 - 19:16

  • 4

#14 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 20:26

Podle mě strašně moc záleží, jakým způsobem se ten kroužek vede, kolik do něj chodí lidí (jestli to je nebo neni masovka), co se tam učí atd... Je to stejný jako říct, že se nemají pouštět děcka do skauta, protože haranti obvykle dělají bordel v lese a neměli by se tam bez dozoru rodičů vůbec pouštět.

 

V dnešní době rodiče strašně často na svoje děti nemají dost času. Vedoucí různých kroužků, skautských, turistických a vodáckých oddílů apod. můžou na ně často mít v určité životní etapě klíčový vliv a mohou jim předat cenné hodnoty, a naučit je mnohým dovednostem a to podle mě platí i pro geocaching (úcta k přírodě, k práci druhých, férové jednání, kreativita a týmová spolupráce, schopnost orientace v terénu a čtení v mapách atd.)

 

Takže za mě jednoznačně ano, ale samozřejmě ne tak, že dám děckám hned do ruky kus drahý elektroniky s navigací a naučím je lítat za šipkou a rabovat keše. Učila bych je především číst mapu, luštit šifry a hádanky, vidět krásu přírody a chovat se k ní šeterně, všímat si zajímavých míst a hledat zajímavý informace, myslet hlavou... a na kešky chodit společně, podle papírový mapy a třeba jedný navigace, kterou má vedoucí.  To vše v počtu do 10 dětí, raději méně. Jasně, že se může vyskytnout fracek, kteej to zneužije k samostatnýmu plenění keší, ale to se může vyskytnout i v kačerský rodině.

 

Ostatně, jednu z nejvíc ceněných pražských keší, GC25J40 - 869 FP - provozuje a udržuje už asi pět let oddíl vodních skautů.

Lépe bych to nenapsal. :) Plně potvrzuji tvrzení, dobře vedený kroužek by naopak mohl dětem ukázat, že počítač a mobily stojí za nic, a že než být celý víkend zalezlý v obchoďáku, je lepší užívat si a poznávat přírodu. ;)


  • 1

#15 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2015 - 20:55

dal jsem info na FB katedry, treba se nekdo ozve....
  • 1

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 6:29

Mě se spíš zdá, že mimo opravdu velká města ten kroužek geocachingu nebude mít za chvíli co hledat. Jedině, že by si zakládali sami multiny pro sebe. Kdoví, jestli se to už neděje. Včera jsem viděl na chodníku nápisy z nějaké asi dětské hry. Spíš tedy by asi bylo vhodné tento kroužek zaměřit nějak přírodně pobytově, aby to neskončilo zájezdy na powertraily.


  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 6:45

Mě se spíš zdá, že mimo opravdu velká města ten kroužek geocachingu nebude mít za chvíli co hledat. Jedině, že by si zakládali sami multiny pro sebe. Kdoví, jestli se to už neděje. Včera jsem viděl na chodníku nápisy z nějaké asi dětské hry. Spíš tedy by asi bylo vhodné tento kroužek zaměřit nějak přírodně pobytově, aby to neskončilo zájezdy na powertraily.

Pokud budou zakládat pěkné a nápadité netriviální keše, které budou potřebovat víc času a přemýšlení, tak tím líp jak z hlediska předávání hodnot dětem, tak z hlediska okolních kačerů. Pravý opak toho, čeho se obávají ti, kdo jsou proti kroužkům tohoto ražení.


  • 0

#18 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 8:58

Mě se spíš zdá, že mimo opravdu velká města ten kroužek geocachingu nebude mít za chvíli co hledat. Jedině, že by si zakládali sami multiny pro sebe. Kdoví, jestli se to už neděje. Včera jsem viděl na chodníku nápisy z nějaké asi dětské hry. Spíš tedy by asi bylo vhodné tento kroužek zaměřit nějak přírodně pobytově, aby to neskončilo zájezdy na powertraily.

Hm, spíš bych děti třeba jednou za dva týdny zavedl na místo, kde by nejen odlovily kešku, ale mohly by se tam s tím místem nějak seznámit. Třeba s tou historií a tak.
Nevím, jestli má slečna nebo paní z CEV Podskalí nějaké představy, jak by ten kroužek případně mohl fungovat, nebo by to nechala na vedoucím.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 05 červen 2015 - 9:01

  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 9:24

Mě se to nelíbí spíš z důvodu, že hledání je individuální záležitost, nebo v úzkém kolektivu (rodina, partneři, malá skupinka). Najít může jen jeden, ostatní už přišli po něm. Ve větší skupině dětí by hledalo pár aktivních a ostatní by se vezli, nebo by s tím i brzo přestali. Ale kombinovat třeba turistický oddíl s geocachingem, to už se mi líbí. I s možností něco založit pro ostatní a tak např. běžnou táborovou stopovací hru recyklovat jako multinu.


  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama