Přejít na obsah


Fotka

Keš není na místě - bez disable


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
90 odpovědí na toto téma

#61 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 10:54

Problém je v tom, že část kačerů si hraje na pomocnou stráž a prochází keše, co jindy neviděla a řeší jejich stav.

Pokud to není v rozporu s těmi třemi případy, uvedenými v citaci, tj. když to není falešný či zlomyslný log, tak se bohužel nedá nic namítat. Pouze to něco vypovídá o charakteru dotyčného. Třeba se tímto připravuje na funkci reviewera v budoucnu.
 

 


  • -1

#62 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:08

Třeba se tímto připravuje na funkci reviewera v budoucnu.

Chraň nás pánbůh před nějakým takovým revírníkem. Ti, se kterými jsem zatím měl tu čest, jsou nad věcí a svou funkci vykonávají korektně.


  • 2

#63 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:10

Ale problém není v tom, že někdo vidí problém na lovené keši a dá tam NA log.

 

Problém je v tom, že část kačerů si hraje na pomocnou stráž a prochází keše, co jindy neviděla a řeší jejich stav.

 

Snazit se navstivit vypnutou kes postrada smysl.

 

Nikdy jsem cilene nevyhledaval kese k archivaci, vzdy slo o kes, kterou jsem lovil nebo na ni narazil nahodou pri hledani neceho jineho (treba okoli v miste dovolene), ale stejne jsem letos rozdal uz 13 NA.


  • 0

#64 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:13

Jak je vidět i ve výše uvedeném příkladu, až tento NA log donutil hamaci keš opravdu obnovit.

A to je právě velký omyl. Kešku jsem obnovil, až když se mi to opravdu hodilo :)
Já ten geocaching zas tak nežeru, ale uznávám, že na jiné to možná bude platit.


  • 0

#65 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:17

Chraň nás pánbůh před nějakým takovým revírníkem. Ti, se kterými jsem zatím měl tu čest, jsou nad věcí a svou funkci vykonávají korektně.

To by mne zajímalo, co je nekorektního na požadavku na disablování keše která je dlouhodobě v bordelu ? Většina revírníků na takový požadavek reguje docela rychle. Co považuješ "být nad věcí" ? Že revírník neřeší problém o kterém neví ?
  • 0

#66 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:18

Ale problém není v tom, že někdo vidí problém na lovené keši a dá tam NA log.

Problém je v tom, že část kačerů si hraje na pomocnou stráž a prochází keše, co jindy neviděla a řeší jejich stav.


Prochází listingy a řeší situaci od stolu, nebo to místo skutečně navštíví?
  • 0

#67 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:19

A to je právě velký omyl. Kešku jsem obnovil, až když se mi to opravdu hodilo :)
Já ten geocaching zas tak nežeru, ale uznávám, že na jiné to možná bude platit.

 

V tom případě jsi mohl nechat keš archivovat a nemusel jsi nic obnovovat.. nechápu, proč Tě tak rozčílil NA log na keši s mnohaměsíční neúdržbou. 

Naprosto chápu, že se to může stát i mě, protože člověk nežije pouze gc, ale má i svůj život a práci atd. A kdyby mi tam NA log přistál, tak si sama pro sebe řeknu, že jsem tedy owner na baterky :) a keš buď archivuji, když na to nemám čas a nebo obnovím s tím, že se omluvím za svou liknavost a zapomnětlivost. Ale Tebe to tak rozčílilo.. a to nechápu.

 

 

A nechápu ani ty stbácké řeči tady.. co to s tím má společného? To opravdu ještě pořád zapškle setrváváte v té úděsné době????? 


  • 3

#68 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:24

MikiHamza: Dost NA logů rozdávám při přípravě na cestu někam dál. V bláhové naději, že se třeba autor probere a dá to do mého příjezdu do pořádku. Většinou to ale dopadne jinak - keš je na další neurčitou delší dobu disablovaná, ale alespoň je to na mapě vidět že není nezbytně nutné ji navštěvovat. Keše v bordelu jdou velmi snadno najít - stačí se v GeoGetu podívat do informačního sloupečku a pokud je tam několik červených čtverečků tak to prozkoumat blíže.
  • 0

#69 Kubickovi

Kubickovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:24

A to je právě velký omyl. Kešku jsem obnovil, až když se mi to opravdu hodilo :)
Já ten geocaching zas tak nežeru, ale uznávám, že na jiné to možná bude platit.

 

No rozhodně to tak z toho odkázaného logu nevypadá - cituji "No teď už není zbytí a do měsíce se zasnažím. Jawičku proženu technickou kontrolou a s novou krabkou, která už je dávno připravena, se na místo dopravím." - Tohle jednoznačně říká, že bez NA logu by "zbytí bylo" a obnova by trvala jak dlouho ?


  • 2

#70 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:34

Prochází listingy a řeší situaci od stolu, nebo to místo skutečně navštíví?

To je snad jedno, ne ? Jakou vidíš pravděpodobnost že tam keš je když má půl roku samé DNF a NM ? A mezi tím max log nějakého nováčka s pěti nálezy kterému z neznalosti uklouzla ruka (takový ten Found log: Nenašel jsem ale děkuji za pěkné místo)?
Pokud tam ta keš je a jenom jsou všichni blbí, tak přece není pro ownera problém napsat příslušnou poznámku po několikerém DNF, neřku-li po NM. Ale to je furt dokola - jak už jsem psal, pokud logy končí někde v /dev/null tak je libovolná snaha o kontakt s ownerem zbytečná.
  • 5

#71 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:51

To by mne zajímalo, co je nekorektního na požadavku na disablování keše která je dlouhodobě v bordelu ? Většina revírníků na takový požadavek reguje docela rychle. Co považuješ "být nad věcí" ? Že revírník neřeší problém o kterém neví ?

Pokud jsi na keši byl a znáš skutečný čerstvý stav tak celkem nic. Ovšem to co tu píšeš o rozdávání NA logů preventivně před cestou, a ještě k tomu v zahraničí, tak to je z tvé strany drzost (stejně tam všechno neodlovíš) a nedivil bych se některému z dotčených ownerů, kdyby si tě našel a disabloval ti obličej.

 

Být nad věcí znamená rozeznat, zda NA požadavek je na místě nebo jestli se jedná o práci chronického "aktivisty".

 

Obvykle nepíšu tak ostré příspěvky, ale bohužel tady vystupuješ až nabubřele sebevědomě a říkáš si o to.


  • -7

#72 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 12:02

Pokud jsi na keši byl a znáš skutečný čerstvý stav tak celkem nic. Ovšem to co tu píšeš o rozdávání NA logů preventivně před cestou, a ještě k tomu v zahraničí, tak to je z tvé strany drzost (stejně tam všechno neodlovíš) a nedivil bych se některému z dotčených ownerů, kdyby si tě našel a disabloval ti obličej.

 

Být nad věcí znamená rozeznat, zda NA požadavek je na místě nebo jestli se jedná o práci chronického "aktivisty".

 

Obvykle nepíšu tak ostré příspěvky, ale bohužel tady vystupuješ až nabubřele sebevědomě a říkáš si o to.

Jaká drzost? V případech o kterých píše to namístě rozhodně je. Nebo na keši na kterou owner evidentně se*e (a to je z logů vidět dostatečně) může dávat NA jenom ten kdo si tam vylámal zuby?


  • 0

#73 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 12:23

Jaká drzost? V případech o kterých píše to namístě rozhodně je. Nebo na keši na kterou owner evidentně se*e (a to je z logů vidět dostatečně) může dávat NA jenom ten kdo si tam vylámal zuby?

A jsme zpátky u těch PS VB, Logy slouží ke komunikaci mezi kačerem, ownerem a revírníkem. Nikdo jiný nemá opravnění vystupovat jako jakýsi "arbitr" nad mapou a "dělat pořádek" a už vůbec ne někdo z cizího státu. Tam už se to nechá chápat jako "akt agrese". Speciálně případ, o kterém Arne1 píše, mi přijde, jako že nejede do Maďarska jako slušný návštěvník, ale jede tam "prosazovat svoje (geo)zájmy".

 

Za celé své kešování jsem poslal po skoro roce, několika NM od víc kačerů, nekolika návštěvách místa a dlouhém váhání jedíný NA log. A vadí mí, když někdo vlítne na cizí pískoviště jako velká voda a začne tam ve velkém rozšlapávat bábovičky.


  • -5

#74 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 12:28

Dovolte mi otázku všem těm rozhořčeným, kteří tak kritizují rozdávání NA logů:

 

Co vás tak láká na tom bránit keš, která není na místě a je buď dlouhodobě disablovaná anebo ani to ne? Anebo která jiným závažným způsobem porušuje pravidla? Proč vám tak vadí, že na ni někdo (kdokoliv a z jakéhokoliv důvodu) upozorní?

 

Vždyť když tam ta keš není, tak ji stejně nemůžete odlovit. A tím, že se o tom bude mlčet, se ten stav jen prodlužuje. Zatímco takový NA log situaci celkem urychlí. Buď owner problém odstraní, anebo reviewer po čase keš archivuje a bude tam moci vzniknout keš nová. A je celkem jedno, jestli tak učiní někdo místní nebo zdaleka. Vlastní posouzení stavu tak jako tak provede reviewer, většinou místně příslušný a tedy situace znalý.

 

Ale jak už jsem psal, zajímá mě docela odpověď na moji otázku vypíchnutou tučně výše.


  • 15

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#75 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 12:28

 

 

Logy slouží ke komunikaci mezi kačerem, ownerem a revírníkem.

Arne je kačer, NA si přečte revírník, kde tam je jaký rozpor? Z toho co jsem viděl to nebyly žádné bezdůvodné logy, tak jaká agrese, jaké bábovičky? Opravdu nechápu to dramatizování.


  • 3

#76 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 12:40

Arne je kačer, NA si přečte revírník, kde tam je jaký rozpor? Z toho co jsem viděl to nebyly žádné bezdůvodné logy, tak jaká agrese, jaké bábovičky? Opravdu nechápu to dramatizování.

Arne je kačer, který tam nebyl, píše NA log od stolu. Rozhodovat od stolu může tak akorát revírník.


  • -3

#77 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 12:42

Co vás tak láká na tom bránit keš, která není na místě a je buď dlouhodobě disablovaná anebo ani to ne? Anebo která jiným závažným způsobem porušuje pravidla? Proč vám tak vadí, že na ni někdo (kdokoliv a z jakéhokoliv důvodu) upozorní?
 

Nebráním ty keše. Vadí mi, když se tady někdo pasuje do role "PS VB" nebo "domovního důvěrníka". Ano, vadí mi systematičtí práskači.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 14 srpen 2015 - 12:44

  • 0

#78 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 13:00

Nebráním ty keše. Vadí mi, když se tady někdo pasuje do role "PS VB" nebo "domovního důvěrníka". Ano, vadí mi systematičtí práskači.

Jj, bonzovat se nemá, ale hlásit se to musí. Ta hranice mezi tím je někdy tenká. Předpokládám, že bys nikdy nenabonzoval souseda, který mlátí děcka do krve, zatímco jiný by to hlásil policii nebo sociálce. A nemusí to být kamoš, co s ním chodíš na pivo.

Omlouvám se za vyhrocení, když přece geocaching je hra, ve které o nic nejde, a každý si ji může hrát jak chce.

PS: PS VB taky pamatuji, a nebyl jsem na té jejich straně.


  • 0

#79 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 13:01

Arne je kačer, který tam nebyl, píše NA log od stolu. Rozhodovat od stolu může tak akorát revírník.

Však taky Arne nic nerozhoduje, pouze upozorňuje revírníka který se jinak o problému nedozví. To opravdu není žádné práskačství, ujasni si pojmy a dojmy.

Pokud budou všichni strkat hlavu do písku, nevyřeší se nikdy nic.


  • 3

#80 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 13:19

Téhle debatě moc nerozumím:

On tu existuje někdo komu nevadí nedisablovaná keš s 10x DNF v řadě???

Myslel jsem, že na ně nedává většina NA log protože to neví/nerozumí tomu nebo snad z lenosti. Pro někoho je to fakt zavrženíhodné?


  • 2
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama