Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Změna D/T


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 09 srpen 2015 - 21:50

Dnes jsem si všiml, že mi z D/T matrixu vypadla keš 4,5/1. Ze zvědavosti jsem se snažil zjistit, která to byla, ale ruční prací se mi to nepovedlo. Jedu jen přes gc.com a gc-project a tak nemám žádné starší databáze ani starší stažené my find. 

Je tu někdo schopen a ochoten nějak zjistit, u které keše se to v posledních dnech změnilo D/T z 4,5/1 na něco jiného.


  • 0

#2 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 09 srpen 2015 - 21:54

Používáš GeoGet? Pokud ano, tak když mi sem dáš ggt soubor s tvými nálezy, tak se do starší databáze mohu podívat, která tam měla to 4,5/1
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#3 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 09 srpen 2015 - 22:18

Nepoužívám, ale mám ho nainstalovaný. Prošel jsme v něm stařičkou databázi nálezů, ale také nic. Teď jsem ho zaktualizoval a snažím se nahrát nalezené keše.


  • 0

#4 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 09 srpen 2015 - 22:46

Přikládám ten seznam z geodetu.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  pok.ggt   30,85K   63 Počet stažení

  • 0

#5 jardako

jardako

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 4:03

O jedné bych věděl...

http://coord.info/GC4D9V6


  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 5:46

A to je důvod, proč nalezené keše v geogetu neaktualizuji. Držím si statistiku ve stavu, kdy jsem to našel. I s tím, že jsem přišel o jednu T5, která se dočasně v době mého lovu změnila na T2 a pak nazpět. A je to pro mou statistiku dost významné, protože T5 nehledám.


  • 0

#7 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 10 srpen 2015 - 8:06

Díky, to je ono. Škoda té vzácné kombinace, budu ji muset najít jinde. A koukám, že jich moc není. Nevadí.


  • 0

#8 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 10 srpen 2015 - 8:15

vidím, že jardako byl rychlejší - v pět ráno ještě spím...


  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#9 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 8:24

http://coord.info/GC4ZDFV ?

Ta je poslední dobou problematická. A byla 4,5/1. Je to i zmíněno v listingu.

Tento příspěvek byl upraven od Onybazmek: 10 srpen 2015 - 8:33

  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#10 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 6:09

Posledni dobou se se zmanama D/T docela roztrhl pytel. Docela to nastve, kdyz za tou kombinaci jedete treba 200km a pak se autor spatne vyspi a zmeni ji o pul bodu. Napriklad v Brne jsem jel pro 5/3,5 a autor to zmenil na 5/3.

Zmenu o vic nez bod bych chapal, pokud je velka zmena v okoli kese (a pak je otazka, jestli by nestalo za to ji archivovat a misto ni dat jinou s jinou kombinaci).

Muj nazor je ten, ze by se D/T mela menit par tydnu po publikaci (at to autor opravi dle prvnich logu) a pak uz ne. Pripadne by mohlo fungovat zamknuti obtiznosti na GS k datumu odlovu, ale to uz je priliz velka scifi.


  • 1

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 6:20

Naprosto souhlasím, změna D/T dělá člověku docela bordel ve statistikách. Na místě mi přijde akorát upgrade obtížnosti po publikaci, když např. vidim, že tu "lehkou" mysterku, co jsem udělala, nemůže nikdo vyřešit. Ale třeba to, co dělají někteří owneři, že udělají těžkou mysterku, počkají, až to odloví xTFkaři, a pak přidají hint a sníží obtížnost, tak to mi teda přijde vyloženě nefér k těm, co to luštili bez hintu. Samozřejmě, že zamknutí by bylo ideální, ale nemyslím, že je šance se toho od Zeměplku dočkat. takže bych drobné změny terénu nechala tak a ty výraznější (ze stromovky pařezovka) buď přendala do odpovídajícího terénu, nebo založila novou keš "reloaded".


  • -1

#12 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 9:47

Ony jsou i jiné důvody, proč owner mění D/T parametry u svých keší. Z vlastní praxe dávám dva příklady? 1) adoptuji keš od kačera, který už se nemůže starat. V době publikace keše (2005) se dávala T1 bez ohledu na to, zda jde o keš přístupnou i osobě s handicapem na vozejčku. Zjistil jsem, že vozíčkář rozhodně nemá šanci odlovit, a nezlobte se, nějakej rozházenej matrix ve statistikách je mi úplně buřt ve srovnání s vozíčkářem, vztekle kroužícím kolem louky, na kterou nevjede.

2) Moje keš je vymudlena. Byla to taková obyčejná smallka v patě stromu. Dávám tam tedy zamaskovanou mikrošku a měním obtížnost zákonitě z D1 na D2. není to prostě keš na první pokuk, je třeba trochu hledat očima.

Opět - objektivní důvody změny jsou pro mě důležitější, než nějakej statistickej matrix. To je osobní hra každého kačera, a pokud v tom někdo frčí, tak ať si najde jinou keš s D/T parametrem, kterou jsem mu změnil. Krabic je dost.


  • 12

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#13 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 9:56

Na druhou stranu je docela "mrzuté", pokud se změní T1 na T5 a naopak. Z pohodového poklidného "vozíčkového" odlovu se stane fyzicky náročné provedení a z druhé strany, kdy musím vynaložit nějaké usilí včetně vybavení je mi najednou k ničemu.... To je podle mne čistější archivovat a obnovit pod novým gc kódem s novou D / T kombinací


  • 0

#14 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 9:56

Aha, to jsem si neuvědomil. Že když jsem adoptoval kešku a zvedl o půl stupně terén a obtížnost, že tím někomu rozhodím statistiky. Ale bezdůvodně jsem to nedělal (aspoň jsem měl ten pocit).

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 12 srpen 2015 - 9:57

  • 2

#15 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 10:01

Krabic je dost.

<parafraze>Krabic není nikdy dost!</parafraze>

Tady se hlavně jedná o změny v případě vzácnějších kombinací, taktéž jsem jako autor vlákna přišel o tu stejnou kombinaci, do 50 km od HC mám takové jen 2 dosud nevyluštěné mysterky. V GeoGetu pro potřeby statistik je to sice uzamčeno na původním stavu, takže to mám v pořádku, ale třeba pro ověřování challenge v gc-projektu to bere aktuální stav. A statistiky pak jsou rozdílné.


  • 0

#16 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 10:25

:) - taky pravda (reakce na parafrázi kolegy výše.

 

Já plně rozumím tomu, že změny v případě vzácnějších kombinací mohou přijít "matrixářům" velmi nemilé. Jen jsem potřeboval uvést, že jsou důvody, které mě jako ownera opravňují D/T parametry změnit, neboť se domnívám, že jsou důležitější než rozházený matrix.


  • 4

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 10:40

Jako při předělání keše z tradičky na multinu / mysterku či naopak, případně při výrazné změně terénu (T z 2 na 5) tam už je lepší opravdu asi udělat novou keš, protože je to tak trochu i zaměření keše na jinou cílovou skupinu kačerů. Ale když se změní jemně umístění, ale přitom se změní terén či obtížnost, je blbost kvůli tomu zakládat novou keš.

 

Hlavní důvod proč jsou zavedeny D/T je kvůli tomu, aby to napovědělo něco o kešce. Ne kvůli statistikám.

 

PS.: Trochu jsem si uvědomil, že jsme vlastně trochu mimo obsah vlákna - zakladatel vlákna se ptal, jak vyhledat keš se změnou D/T, ne co si o tom myslíme...


  • 2

#18 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 10:42

Ony jsou i jiné důvody, proč owner mění D/T parametry u svých keší. Z vlastní praxe dávám dva příklady? 1) adoptuji keš od kačera, který už se nemůže starat. V době publikace keše (2005) se dávala T1 bez ohledu na to, zda jde o keš přístupnou i osobě s handicapem na vozejčku. Zjistil jsem, že vozíčkář rozhodně nemá šanci odlovit, a nezlobte se, nějakej rozházenej matrix ve statistikách je mi úplně buřt ve srovnání s vozíčkářem, vztekle kroužícím kolem louky, na kterou nevjede.

2) Moje keš je vymudlena. Byla to taková obyčejná smallka v patě stromu. Dávám tam tedy zamaskovanou mikrošku a měním obtížnost zákonitě z D1 na D2. není to prostě keš na první pokuk, je třeba trochu hledat očima.

Opět - objektivní důvody změny jsou pro mě důležitější, než nějakej statistickej matrix. To je osobní hra každého kačera, a pokud v tom někdo frčí, tak ať si najde jinou keš s D/T parametrem, kterou jsem mu změnil. Krabic je dost.

Ano, ty 2 důvody chápu.

Ale tvrdit, že krabic je dost, je velmi pošetilé. Kolikrát myslíš, že jde v ČR vyplnit matrix? Ony některé úvahy zdejších teoretiků s málo nálezy (kombinacemi atd.) jsou opravdu někdy trochu mimo.


  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 10:46

Ano, ty 2 důvody chápu.
Ale tvrdit, že krabic je dost, je velmi pošetilé. Kolikrát myslíš, že jde v ČR vyplnit matrix? Ony některé úvahy zdejších teoretiků s málo nálezy (kombinacemi atd.) jsou opravdu někdy trochu mimo.

A proč zrovna jen v ČR ? Relevantnější by bylo například v okruhu 300km od HC nebo něco podobného.
  • 0

#20 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 11:07

Tak k tomuhle celkem mam co rict. D/T kombinace se samozrejme menej. Kdyz se zmeni 1.5/1.5 na 2/1.5, nikdo si toho ani nevsimne. Prusvih je to spis u tech vzacnejsich veci. Vzacnejsi je pro kazdeho neco jineho, ale obecne to jsu kese s vyssim D/T hodnocenim, a pak naopak nektere kombinace s T1 nebo D1. Ty preci jen nejsou na kazdem rohu, spousta z nich da nejakou vetsi praci a cloveka zamrzi kdyz mu z ni pak udelaj neco jinyho. Takze kazdymu kdo se kouka na vlastni statistiky se driv nebo pozdejc stane ze mu "zmizi" kes kterou pracne lovil. Muzu vam rict ze tohle je v klidu. Odlovite jinou. Zajimavy to zacne bejt az v momente kdy ty statistiky mate tehle kesi tak nejak plnejsi. Pak samozrejme cetnost zmen roste umerne poctu takovych kesi ve statistice. Takze me treba se v tech kombinacich co povazuji za dulezite meni tak jedna kes za tejden. Je to na dennim poradku. A jako na potvoru kese maji tendenci se menit z tech zajimavejsich na ty mene zajimave. I to je vysvetlitelne, proste je to v podstate Markovuv proces s prechody mezi stavy smerujicimi k obvyklejsim hodnotam, t.j. nekam k "bezcennym" 1.5/1.5-2/2. Mizi to od rukama jako voda z cedniku. Casem zjistite ze nestaci ty kese odlovit, ale pokud je chcete mit dlouhodobe ve statistikach, vyzaduje to i usili na kontinualni udrzbu a doplnovani. To je pohled z pozice lovce.

 

No a z pozice ownera je to samozrejme jinak. Ten ma kes a ta ma mit odpovidajici D/T. A okolnosti se mohou v prubehu existence kese menit. Samozrejme muze se po publikaci ukazat ze to bylo nastavene spatne a po zpetne vazbe od prvnich lovcu se to zmeni. To je samozrejme normalni, kdyz to probehne treba behem prvnich dvou tydnu po publikaci. Pak se ale objektivne muze zmenit situace v prubehu dalsi existence kese. A prusvih jsou zejmena ty krajni hodnoty. Jak uz tu bylo zmineno, T1 proste musi bejt T1, kvuli tem vozickarum. To je bez diskuze a holt nekdy je fakt tezke posunout vymudlenou nebo jinak zaniklou kes a zachovat T1. S obtiznosti take, je mozne ze se zmeni okoli natolik, ze zanikne nejake prirozene maskovani a najednou je z D4 obycejna D2 viditelna skoro na prvni pohled. Drzet dlouhodobe D/T kombinace je dobre, ale ne vzdy to jde. A chtit po ownerovi aby v takove situaci kes archivoval a publikoval tutez znovu je pitomost. Proc by to mel delat? Bud to dokaze udrzet, nebo nedokaze a zmeni to.

 

Co me ale vadi jsou ty kosmeticke zmeny, kdy owner beze zmeny situace hne o pul hvezdy s D nebo T. Pritom ta pulhvezda je tak jemne deleni ze to fakt je jedno co tam je (krome tech T1 kde je to dulezite).

 

Mit to zamcene nasilim je taky blbost, pak by jakakoliv zmena znamenala nucenou archivaci kese. Uvedomte si ze nejde jen o D/T kombinaci, ale i o typ kese (nemi se malokdy) a o velikost kese (ta uz se meni casteji). Pockejte jakbudete nadavat az budete mit skoro hotovou Everyday Small a nejakej owner vam zmeni odlovenou kritickou smallku na mikro, a to nejlepe tu z 29 unora. Budete cekat az naprsi a uschne na pristi prestupnej rok. Jenze i toto je normalni legalni oprava. Proste zmizi nekde ve meste geoobjekt na smallku a holt tam owner nedokaze pobliz umistit nic nez mikro. Mate osud. Ani tady kvuli vam nebude kes archivovat a delat novou verzi.

 

Je to jen hra a je treba tohle psychicky ustat. Na druhou stranu bych apeloval na ownery at se nad takovymi zmenami vzdy zamysli i z pohledu tech lovcu statistik a challengi a pokudmozno jim to nekazi kdyz to neni nezbytne nutne. Je dobre pamatovat na to ze tim nekomu muzete zborit babovicku kterou si pracne postavil :)


  • 12




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama