Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vzdálenost tradiční keše vs. finálky mystery keše...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 jakub.michalek

jakub.michalek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 16:23

Dobrý den,

 

chtěl bych Vás poprosit o pomoc. Chci založit novou mystery keš, už mám i místo pro finálku. O kus dál od místa je tradiční keš, která je od místa ukrytí finálky jen 119 m. Otázka tedy zní: Platí pravidlo 161 m i při poměru tradička - finálka mysterky?

 

Děkuji za odpovědi!


  • 2

#2 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 16:30

Ahoj,

pravidlo okruhu 0,1 míle (tj. 161 metrů) platí mezi jakýmikoli dvěma fyzickými schránkami. Ať už se jedná o keš/finálku nebo fyzickou stage.


  • 2

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 16:43

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Kolize


  • 3

#4 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 20:55

na geowiki není uvedeno, že dobrou šanci na získání výjimky od rev. máš, pokud pokud tvoje keška bude ve výrazně odlišném terénu jak je ta sousední. Např. cizí je T5 na stromě a tvoje bude T2 pod kamenem. Nebo cizí na chodníku, tvoje v podzemí. Prostě v místě, kde by nikoho nenapadlo hledat tu cizí.

Ale mnozí lovci ti nepoděkujou, neb si při řešení mysterky budou svoje výsledky ověřovat v mapě právě podle kolizí. Takže snaž se to raději umístit jinde, čistě.


  • 4
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#5 Doldal

Doldal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 19:19

na geowiki není uvedeno, že dobrou šanci na získání výjimky od rev. máš, pokud pokud tvoje keška bude ve výrazně odlišném terénu jak je ta sousední. Např. cizí je T5 na stromě a tvoje bude T2 pod kamenem. Nebo cizí na chodníku, tvoje v podzemí. Prostě v místě, kde by nikoho nenapadlo hledat tu cizí.

Ale mnozí lovci ti nepoděkujou, neb si při řešení mysterky budou svoje výsledky ověřovat v mapě právě podle kolizí. Takže snaž se to raději umístit jinde, čistě.

Jestli jsem to pochopil spávně, je to trochu jinak než píšeš . Konkrétně tak, že vzdálnost nemusí být striktně přes 161m, pokum jsou mezi kešemi přírodní překážky, řeka, sráz ap., které de facto prodlouží fyzickou cestu ke keši.


  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 19:23

Jestli jsem to pochopil spávně, je to trochu jinak než píšeš . Konkrétně tak, že vzdálnost nemusí být striktně přes 161m, pokum jsou mezi kešemi přírodní překážky, řeka, sráz ap., které de facto prodlouží fyzickou cestu ke keši.

 

Ovsem takove vyjimky jsou v podstate jen na uvazeni a benevolenci RW a nejsou vymahatelne.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 07 září 2015 - 19:23

  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 19:51

Myslím, že revírníci to neschválí. Dělal jsem jednu na zbytcích mostu (takže místo bylo dané) a přes řeku byla finálka. Schválil mi to, byl jsem o několik metrů mimo kolizi, prý by to vzal i kdyby to o několik metrů v kolizi bylo. Nebo v Krumlově byla jedna u jezu a druhá v zámecké zahradě, tj. o desítky metrů výše. Ale to bylo kdysi, dnes se drží pravidel přísněji, keší je také už víc. Nejjistější to budeš mít, když se zeptáš přímo příslušného revírníka. Pošli mu odkaz na rozdělaný listing s příslušnou finálkou a napiš, jestli ti povolí kolizi.


  • 1

#8 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 19:56

Osobně si myslím, že těžko. 119m je moc. Kdysi jsem četl, že přimhouří oko jen když jde jen o pár metru a jsou k tomu opravdu dobré důvody.


  • 0

#9 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 7:42

U nás před lety vznikla z nepochopitelných důvodů keš, která byla vzdálená od jedné staré mysterky asi 2 metry, reálná vzdálenost kvůli výškovému rozdílu byla více jak 200 metrů, jedna byla u říčky, druhá nahoře u silnice o asi 5 m výše. Díky tomu spousta lidí odlovila právě onu mysterku, protože si jí všimli odspodu. Pak se ale RW vzpamatoval a kešku po nějaké době zaarchivoval.


  • 0

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 10:31

Otázka je, jestli ta mysterka měla zadaný Finální WP. I to se mohlo stát.


  • 0

#11 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 11:39

Zajímalo by mě, jestli RW při kolizích nějak řeší státní hranice a "státní příslušnost" jednotlivých keší. Podle mě by to nemělo hrát žádnou roli.

 

Před několika dny jsme odlovili dvě kešky na Božím Daru: mysterku D3,5/T2 a tradičku D1,5/T2. Obě schránky uschované v lesním prostředí, jedna visela na stromě asi metr nad zemí, druhá byla schovaná u kořenů stromu. Ta první česká, druhá německá. Zajímavé je, že finálka té české je v Německu, asi 10 metrů za českoněmeckou hranicí.

 

A teď pozor: vzdálenost mezi fyzickými schránkami je cca 50 metrů.

 

Ta německá tradička je cca o 4 roky mladší než ta česká mysterka, to znamená, že ten, kdo takto extrémně benevolentně řešil kolizi, byl německý RW.


  • -1

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 12:14

Přečti si co jsem psal v předchozím příspěvku, než někoho obviníš z lajdáctví. Dost dobře je možné ze v systému je zadána finálka mysterky špatně.

Ale v Německu jsem viděl i bonusovku 3 keši věnovaných dolování, ktera vyšla 40 m od 1 kešky té série - a opravdu tam byla.

Dříve se to tolik prostě nesledovalo.
  • 0

#13 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 12:21

Myslím, že problém by mohl být v dodatečných posunech - do 161 metrů to může provést sám owner a netuším jestli se o tom RW vůbec dozví.


  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 13:10

On se zhruba před třičtvrtě rokem nějak změnil systém, revírníci tu žádali, aby si owneři starších mysterek a multin opravili listing a zadali tam (pro ostatní neviditelný) waypoint typu final, který bude figurovat v systému pro zjišťování kolizí. Je možné, že majitel výše zmíněné staré mysterky to neudělal, v listingu má pouze úvodní souřadnice a nějaký vzoreček, a tak se německému revírníkovi ta kolize při schvalování nové tradičky vůbec ani nezobrazila.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama