Přejít na obsah


Fotka

Ctrl F hledá i text i v názvu waypointu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 kvasnicovy

kvasnicovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 18:48

Ahoj, když hledám pomocí Ctrl F (Název), tak mi to vyhledává i keše, jejichž waypointy obsahují hledané slovo. Jde to nějak změnit,aby to hledalo pouze v názvu keše? Ověřil jsem si domněku , že volba F2(Filtry) Waypointy- Neukazovat waypointy to nezmění

 

Dál mě napadlo, kdyby uměl přidat body ze schránky (GCidentifikárory oddělené čárknou / řádkem) , případně rovnou z Ctrl+G.

 

Do třetice, myslím, že by stálo za úpravu změnit dialog pro zadání souřadnic - sjednotit pole UTM(které asi snad nikdo nepoužívá), Interní a WGS. A nebo aspoň zrušit ty otravné pole ve WGS (oddělení stupňů a minut) a nahradit ho parserem jako v geokuku, prostě se tam zadá řetězec a on si sám odhadne formát. Bylo by podle mě přívětivější mít jedno pole na souřadnice, do kterého při vložení řetězce si to samo zjistí formát.


Tento příspěvek byl upraven od kvasnicovy: 09 září 2015 - 18:48

  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 19:03

A víš o tom, že když máš ty souřadnice někde napsané, tak můžeš vzít celý řetězec ctrl/C a stisknutím "VLOŽIT" to tam vložit a GeoGet už si to inteligentně rozparsuje sám ?


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 09 září 2015 - 20:29

  • 2

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 20:06

Dál mě napadlo, kdyby uměl přidat body ze schránky (GCidentifikárory oddělené čárknou / řádkem) , případně rovnou z Ctrl+G.

 

Když dáš kopírovat odkaz na keš, tak se ti natáhne do seznamu, pokud není v databázi, založí se bod a dá se aktualizovat.

 

Jak je to s více body, to jsi nejsem jist, ale mám pocit, že to jde taky. Minimálně jde načíst seznam GC kódů.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 20:16

Ano, ted to zcela zamerne hleda jak v kesich, tak i ve waypointech. Poznamenam si, mozna s tim neco nekdy udelam.

 

K hledani - to co pozadujes, funguje docela dobre s URL. O samotnem ID jsme uvazoval take, ale zatim nerealizoval. Ma to totiz prakticke zadrhele. Nezapomen, ze Geoget slouzi nejen nakese, a tak ID bodu muze byt hodne rozlicne. A tak by to v praxi znamenalo, ze at by se v clipboardu ocitlo cokoliv, prohledavala by se kvuli tomu databaze. To neni dobre!

 

V tuto chvili to lze obejit tim, ze si ten seznam GC kodu ulozis jako seznam. O nejakem hromadnem nahledani podle vice GC kodu mohu pouvazovat.

 

K souradnicim... ta otravna pole jsou bezna a lide je vyuzivaji. Proc myslis, ze spousta apliakci to ma takto rozdelene? Abychom otravovali lidi? :o Jiste, pro tebe by bylo pohodlnejsi jedno policko, a aby to samo poznavalo... zkusis sis nekdy takove univerzalni poznavani naprogramovat? Neni to az takova sranda! Nicmene pokud mas nekde v v jine apliakci ty  souradnice napsane, staci je prenes jednim vrzem pres clipboard. Neni treba nic opisovat! Ale kdyz uz opisujes, tak se ta policka docela hodi. Vyhnes se pak pripadnym omylum pri rozpoznavani.

 

Nicmene nezakazu si premyslet o tom, ze by tam pribylo ono univerzalni policko alespon pro WGS-84, obdoba te detekce z clipboardu.


  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 20:20

Když dáš kopírovat odkaz na keš, tak se ti natáhne do seznamu, pokud není v databázi, založí se bod a dá se aktualizovat.

 

Jak je to s více body, to jsi nejsem jist, ale mám pocit, že to jde taky. Minimálně jde načíst seznam GC kódů.

 

Ta URL jdou hromadne, pokud jsou oddelena radky.

 

Priklad:

  1. v seznamu si oznac vice kesi najednou, a dej volbu "kopirovat URL"
  2. placni to do prazdneho textoveho dokumentu... vidis nekolk radku, kazdy radek jedno URL
  3. Vymaz si v GG seznam
  4. z toho textu si oznac nekolik radku, a vloz si jej do schranky...
  5. v GG by se ti melo objevit nekolik kesi na seznamu

Dobre, kdyz potrebujes nekomu poslat par kesi treba mailem... ty snadno vygenerujes odkazy, on snadno tu hromadku odkazu nacte do sveho GG. A kdyz nekdo GG nahodou nema, tak nez jej presvedcis, ze ho ma pouzivat, muze si to z toho mailu snadno otevrit na webu. :D


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 09 září 2015 - 20:25

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama