Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Může si majitel keše vzít TB?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
10 odpovědí na toto téma

#1 Matesisko02

Matesisko02

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2015 - 18:37

Zdravím,

může si vzít majitel keše ze své keše TB?


  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2015 - 18:44

Pokud myslis vyzvednout a poponest do dalsi kese, pak samozrejme ano. Pokud vyzvednout a ponechat, tak nikoliv, protoze kazdy cestovatel ma sveho vlastnika, stejne jako kes. Ostatne za TB a GC nemusis nic vkladat prave proto, ze jsou majetkem nekoho jineho a ne predmeted obchodu v kesi.


  • 7

#3 Matesisko02

Matesisko02

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2015 - 18:46

Dobře děkuji, předmět si tedy vyzvednu a dám dále :)


  • 1

#4 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2015 - 18:50

Dobře děkuji, předmět si tedy vyzvednu a dám dále :)


Ahoj. Umíš ho zalogovat?
  • -1

#5 Matesisko02

Matesisko02

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2015 - 18:58

jasně :)


  • 2

#6 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2015 - 19:46

Bejt já emitentem TB, určitě uvítám, že owner dohlíží na svoji keš a stará se o cestovatele.

Přeju šťastnou ruku při výběru další zastávky pro TB.


  • 5
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#7 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2015 - 20:52

Musím říct, že když najdu při údržbě v nějaké ze svých keší TB, mám velké pokušení vzít si ho, ale zatím jsem vždy odolal a omezil jsem se na pouhé Discovered. Beru to tak, že získání TB je jakousi odměnou navíc za nález kešky a já jako owner kešky si tu odměnu nezasloužím.
Fakt je, že tenhle můj přístup nemá oporu v pravidlech a je to spíš má osobní věc. ;-)
Na druhou stranu, pokud by měl takový TB za úkol třeba cestovat do nějaké vzdálené země, kam bych shodou okolností měl namířeno, zřejmě bych ho vzal.
  • 2

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2015 - 21:27

Tuhle jsem fofrem vyzvedl a posunul jinam dva cestovatele, které tam kačer dal v dobré víře, že je moje keš bezpečná, jenže ono to tak, jak se ukázalo bohužel není...


  • 1

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2015 - 21:31

Ty přece můžeš TB vyzvednout a popovézt jako kdokoliv jiný. Jsou dokonce kačeři, co se specializují na sledování TB a GC a jejich přemisťování. Vyzvednout ze své keše cestovatele, obzvlášť kdyby tam měl na delší dobu uvíznout a pomůžeš mu tak v další cestě, rozhodně není nic špatného.


  • 3

#10 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2015 - 7:22

Vše podstatné už sice bylo řečeno, ale i tak přidám pár svých poznámek.

Je pravdou, že přítomnost cestovatelů v kešce zvyšuje její atraktivitu. Jak pro ty, kteří mají jejich posunování a plnění úkolů za možná větší zábavu, než hledání kešek, tak i pro jejich "sběratele". Takže někteří vlastníci kešek to dělají přesně obráceně, tj. z jiných keší přemisťují cestovatele do vlastních, aby nalákali návštěvníky. I já mám cestovatele rád, takže pokud se v mé kešce nějaký zajímavý najde, tak si ho též vyzvednu, ale snažím se tam za něj dát náhradu. Pokud je některá z mých kešek "černou dírou", ze které se občas cestovatel ztratí, tak sice do listingu dávám upozornění, ale přesto se najde někdo, kdo tam cestovatele vloží. V takovém případě se ho snažím co nejrychleji vyzvednout, aby náhodou nezmizel v mimoprostoru. Taky mám pár minimálně navštěvovaných kešek, takže když vidím, že tam cestovatel zatvrdnul několik týdnů, tak ho buď vyzvednu, nebo aspoň se na něj jdu mrknout, a zaloguji Discovered, aby vlastník viděl, že ještě žije. A nezákonné dokonce není ani to, že se můžeš s cestovatelem jen potěšit, tj. vyzvednout ho, splnit mu úkol, a zase ho do stejné kešky vrátit, a mezitím třeba i někde "protáhnout".


  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2015 - 7:48

Jako majitel můžeš odnést celou keš (tj. archivovat). Ale pokud v ní je nějaký cestovatel (fyzicky, ne jen zalogovaný a ztracený úplně jinde), měl bys ho vyzvednout a předat dál.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama