Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Změna souřadnic, velikosti, obtížnosti ...- u kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 29 září 2015 - 12:12

Ahoj,

 

Skoro před 2 lety jsem adoptovala kešku - tenkráte jsem ji nechala jak byla, jen o něco málo změnila souřadnice. Již ale pár týdnů sleduji, že je to čím dál horší (často leží jen tak povalená, cesta značně přes léto zarostlá, navíc se rozrůstá i kompost kolem kterého se chodí).

 

Uvažuji proto o radikální změně. Bohužel s tím bude souviset změnění nejen souřadnic, ale i obtížnosti, terénu, atributů - (keš je umístěná na zemi a cesta k ní přes vysokou trávu T3 O3 - nyní by byla hned u silnice, terén 1,5 a obtížnost tak 2)

 

Vím, že dost lidí je proti, proto se chci zeptat, jak v tomto případě byste postupovali.

 

Jedná se o keš u které je velice obtížné najít nové místo, nebo všeobecně jakékoliv místo. Proto když už chci dělat novou keš, která bude finančně i časově náročná, chci taky vědět, zda to nebude tolik vadit.


  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2015 - 12:35

Archivovat a udelat novou. Ostatne z te puvodni nezbude skoro nic.


  • 0

#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2015 - 12:35

Asi by stála za úvahu archivace a nová keš, uděláš radost místním kačerům, kteří si jí znovu odloví. Ale na silnici je tam velký provoz a bude na očích ještě víc...


  • 0

#4 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 29 září 2015 - 12:53

Je na konci obce. sice u školy, ale jde to. Jinak není na očích, jde spíš o dost nešikonvné původní provedení.


  • 0

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2015 - 13:24

Teď koukám na mapu a ano, někde ze strany u zdi by to mohlo být. Původní umístění až vzadu je opravdu nešťastné, jak si tak vzpomínám, už to budou dva roky co jsem jí lovil. A díky za info, vůbec jsem netušil, že se učiliště přestěhovalo z původních prostor u gymnázia.


  • 0

#6 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 29 září 2015 - 15:16

postraně vedle zdi fakt ne :D. TAM právě je ten kompost a jaksi i největší tráva... Spíš na roh. Nebo to ještě promyslíme s Ainstainem. JInak tedy smazat jo? přijde mi že pak těch archivovaných je zas moc a zbytečně, když se v zápětí objeví nová a prekticky na jejím místě :(


  • 1

#7 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2015 - 15:42

Záleží na tom, kolik práce do toho chcete dát. Pokud jde jenom o vložení nové krabičky do jiné díry a zakrytí kamenem, tak archiv samozřejmě nutný není. Pokud by to bylo zásadní vylepšení úkrytu a třeba i listingu, byla by nová keš lepší řešení. Ta stávající je tam dost dlouho na to, aby jí prakticky všichni kačeři ze širokého okolí měli odlovenou a má-li to být nějaká "vymazlenost", tak uvítají příležitost tam znovu zajít.

Osobně si vzpomínám, že už před těmi dvěma roky byla na archiv, sice pěkný úkryt, ale krabička plná vody, do logbooku nešlo zapsat, dával jsem tam jen foto.


  • 0

#8 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2015 - 12:11

Archivovat a udelat novou. Ostatne z te puvodni nezbude skoro nic.

To byla jistě ironie. Vždyť podstata kešky zůstane nedotčena. Úprava D/T se dělá běžně, proto má owner dispozici ty hvězdičky snadno editovat. (Pomíjím změnu na T5!) Též mírný posun (<161m) na jiné souřadnice může dělat za běhu prostřednictvím editačního nástroje AdminTools\Edit\modifycoordinatesvialogentry...

Dát na názor boduchtivých a založit znovu, to nedoporučuji. Ohrozila by sis novou skrýš jejich náporem. Nadto tě právě tihle boduchtiví v zápětí závistivě zdrbou, že sis udělala snadno bodík navíc v založených.


  • 5
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2015 - 13:43

No já právě změnu z T5 na T2 a nazpět viděl. Našel jsem si jednu běžnou mikrovku v dutině stromu metr nad zemí a najednou z ní byla T5 a koukám že před tím taky. Takže podle Projectu-gc mám ulovenou T5, podle mých statistik ne, protože pro své účely už nalezené neaktualizuju, já prostě T5 nenašel. Jinak pohyb o kousek s D/T kombinací je asi v pořádku, jen kdo si plní matrix může na to chvilku nadávat. Ale změna z D1 na D1,5 už znamená, že vozíčkář neuloví (on často neuloví i tu D1, protože keš u chodníku, ale při zemi nebo za sloupem je pro něj stejně nedostupná).

Hvězdičky se dají měnit snadno, typ už ne. Přitom i to by bylo užitečné, např. v multině se ztratí indicie, dám ji vygooglit a je z ní mysterka. Nebo se šifra proflákne, ale krabička je na hezkém místě, udělám z ní tradičku. Ale tohle jde jen přes rew.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama