Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak nahrát obrázek do listingu keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Omikron

Omikron

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 18:35

Ahoj,

mám dotaz?

Jak se dá nahrát obrázek do galerie tak,aby šel použít do listingu keše.

Vím jak nahrát obrázek k logu v logbooku,je tam na to ikona, ale při vytváření keše jsem nikde možnost nahrát obrázek na server nenašel (jak zadat odkaz do HTML vím) ,nevím jak získat odkaz když nikde není možnost nahrát obrázek.

Na geowiki je sice návod http://wiki.geocachi...ázky_v_listingu , ale asi jsem slepej já tam nikde tuhle nabídku nemám http://wiki.geocachi...load_images.JPG

Díky za odpovědi


  • 0

#2 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 11 říjen 2015 - 18:40

No já když se podívám na svojí kešku, tak vidím v pravém sloupečku "Admin tools" a tam volbu "Nahrát obrázek" viz přiložený obrázek

Přiložené miniatury

  • obr.gif

  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 18:47

Na nahraný obrázek v galerii klikneš pravým, dáš Otevřít v novém panelu a v adresním řádku máš odkaz na obrázek. Už jsem to sem minimálně jednou psal...


  • 0

#4 Omikron

Omikron

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 18:52

Na nahraný obrázek v galerii klikneš pravým, dáš Otevřít v novém panelu a v adresním řádku máš odkaz na obrázek. Už jsem to sem minimálně jednou psal...

to chápu s tím problem nemám

 

Ale tohle je první keš a nemám nikde Admin tools,asi tu první udělám bez obrázku :D


  • 0

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 19:06

Musíš se na keš podívat z počítače, ne z mobilu přes aplikaci. Pak budeš mít volbu jakou tam dal K8.


  • 0

#6 Omikron

Omikron

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 19:22

Diky všem za info nějak si stím už poradím ;)


  • 0

#7 Dairos

Dairos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 12:26

Ahoj. Ja se jen pripojim s dotazem, v jakem programu, z vaseho pohledu a zkusenosti, je nejlepsi a uzivatelsky nejprivetivejsi (nejlehci),editace v jiz existujiciho listingu? dekuji za pomoc. Delam to prvne..... Dairos
  • 0

#8 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 12:30

Něco, co nepřidává svoje značky, ale zachovává to, co skutečně napíšeš. Takže jakýkoli programátorský editor, třeba PSPad, v nouzi i NotePad.

V _žádném případě_ MSWord nebo LibreOffice nebo podobné textové procesory.


  • 5

Klidně se rozčilujte.


#9 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 12:47

... nebo můžeš použít nějaký online HTML editor. Občas na něco s úspěchem používám Real time editor, protože v něm je vidět průběžně výsledek. Značky ale musíš sypat z hlavy. Obdobně pracují i jiné online editory, třeba Online HTML Editor, kde máš na pár tagů i tlačítka.

 

Při použití jakéhokoliv editoru, který se snaží ti ukázat náhled výsledku, je třeba mít na paměti, že formátování listingu je dáno styly na geocaching. com. V editoru tedy nikdy (resp. teoreticky ano, ale je to vyšší dívčí) neuvidíš přesně, jak dopadne formátování listingu. Ostatně si to vyzkoušej a uvidíš...


  • 0

#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:13

Pokud v editoru (třeba tom online) vložíš před HTML kód stránky ještě toto:

<link id="uxCssMaster" rel="stylesheet" type="text/css" media="screen,projection" href="http://www.geocaching.com/css/tlnMasterScreen.css?r=1" />
<div style="text-align:center;">
<div style="display:inline-block; width-max:750px; width:750px; text-align:left; font-size:14px;">

... získáš výsledek podobný listingu keší na GC.COM. Pochopitelně tyto řádky pak už nebudeš vkládat do okýnka s listingem. Slouží jen pro korektnější zobrazení náhledu...


  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:28

A pozor na to, že Groundspeak je chytrý a autoři blbí a proto jim opravuje jejich chyby. Třeba když dáš obrázek 3x větší, než se vejde, zmenší ho. Ovšem proklínat tě budou ti, kdo si to budou chtít vytisknout, nebo uložit do PDF. Znám takový případ. Styl vložený přímo do tagu (<třebaimg style="....." > ) projde, ale vložený jako blok asi ne. Javaskript také projde jen vložený přímo do tagu, tak se dají udělat třeba onclick záložky ve stylu, jako to dělá Stator ve statistikách. Ovšem moc to nedoporučuju zkoušet a používat, jednak už se to ručně dělá dost těžko, a vždy je třeba dát pozor, aby to bylo srozumitelné ve všech prohlížečích i v navigaci, která bude styly a skripty ignorovat.


  • 0

#12 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 13:33

A web GS má ještě jednu nepěknou vlastnost - když v listingu najde něco, co se mu nelíbí, z jakéhokoli důvodu,

za á přepíše všechny značky tagů do HTML entit, tedy z "<br />" udělá :&lt;br /&gt;"

za bé smaže všechno, co je za tím místem, co se mu nelíbí. A zbytek uloží.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#13 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 14:05

v jakem programu, z vaseho pohledu a zkusenosti, je nejlepsi a uzivatelsky nejprivetivejsi (nejlehci),editace v jiz existujiciho listingu?

 

Něco, co nepřidává svoje značky, ale zachovává to, co skutečně napíšeš. Takže jakýkoli programátorský editor, třeba PSPad, v nouzi i NotePad.

V _žádném případě_ MSWord nebo LibreOffice nebo podobné textové procesory.

 

Ačkoliv HTML znám a umím, přesto pro psaní listingů používám KompoZer (což je novější varianta programu NVU). Napíšu si v něm, co potřebuju, a ze záložky "Zdrojový kód" to přenesu do listingu. Jo, pozor, dělám ještě mezikrok - zdrojový kód dám do PSPadu a sloučím do jednoho dlouhého řádku. Ten KompoZer si do zdrojového kódu nasází konce řádků, jak ho napadne, a v listingu se to pak objeví taky, většinou na nechtěných místech. Ale to je jediná úprava, kterou s tím pak dělám. Už mám na to i gryf: KompoZer, záložka "Zdrojový kód": Ctrl-A, Ctrl-C; PSPad: Ctrl-V, Ctrl-A, Alt-S, Ctrl-A, Ctrl-C; listing: Ctrl-V. (Je ovšem pravda, že to Alt-S pro sloučení řádek jsem si v PSPadu musel přiřadit ručně).


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 14:30

Proto je vhodné psát v PSPadu, nebo v něčem jiném, ale lokálním, a mít tedy uloženou kopii. Kdyby ji GS zmršil, nebo i kdyby došlo k odhlášení, vypnutí proudu, přeběhla kočka přes klávesnici, atd.

A jinak: Komposer vkládá na náhodná místa tag BR ? Protože pokud jen odřádkuje CRLF, tak to pro HTML znamená pouhou mezeru, neodřádkuje to.


  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 14:57

Na to, co většina lidí potřebuje v listingu naformátovat, žádný editor nepotřebuješ.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 15:46

Komposer vkládá na náhodná místa tag BR ? Protože pokud jen odřádkuje CRLF, tak to pro HTML znamená pouhou mezeru, neodřádkuje to.

 

Ne, vloží pouze CRLF, ale po vložení do okna editace listingu mi je tam ten Groundspeakovský chroust nějak vložil. Prostě i pouhé odřádkování v editačním okně listingu se promítlo do vzhledu stránky. Tak to vždycky protáhnu přes PSPad a je to bez problémů. Ale psát to rovnou v PSPadu jsem línej.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#17 Dairos

Dairos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 16:42

Dekuji za prinosne informace a poznatky. Urcite se po nejakych tech editorech podivam. Neco malo v hlave mam ale slo mi o to zjistit co se tak hodi nejlepe k formatovani na GC. Budu nad tim dumat :)

 

Zalohovat listing je samozrejmost :)


  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2015 - 17:56

Dekuji za prinosne informace a poznatky. Urcite se po nejakych tech editorech podivam. Neco malo v hlave mam ale slo mi o to zjistit co se tak hodi nejlepe k formatovani na GC. Budu nad tim dumat :)

 

Zalohovat listing je samozrejmost :)

 

Já myslím, že potřebuješ především tenhle odkaz:

 

http://wiki.geocachi...HTML_v_listingu


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama