Přejít na obsah


Fotka

MIDNIGHT MEETING


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 13:19

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem zůčastněným za obnovu a Dorcadionovi za krabičku s logbookem.
Chtěl bych se vám také omluvit za nepříjemný zážitek.
Z vašeho nočního co-DNF jsem se poučil a snad se to už nebude víckrát opakovat.
Co mě ale nejvíce překvapuje je, že krabička za 24 hodin zmizela ze svého úkrytu, před ukrytím jsem dvakrát procházel celý park a tohle místo se jevilo jako nejbezpečnější a nejhygyeničtější.
Díru jsem pak ještě zaházel listím a samotná cache byla zabalená v odpadkovém pytli.
Myslel jsem si, že skrýš dlouho vydrží před zloději a hledači budou také spokojení.
Když jsem na internetu našel High Noon, přišlo mi jako dobrý nápad, udělat cache, kde by se hledači potkávali, ostatně i v listingu High Noon se objevovaly návrhy na vytvoření půlnoční cache.

Hele v pohodě, to se prostě může stát no a nepříjemný zážitek to nebyl, na místě byla docela sranda:-)) Patnáct magorů se o půlnoci žene za Prahu na ukradenou cache, supr ne;-P to se potom pozná, kdo je geoblázen;-P Horší to je stim jeepem, to fakt nepotěší, ale nedá se nic dělat no...
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 11:08

Ja bych ocenil tu omluvu..... nejak to tady nebyva zvykem se alespon omluvit.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 14:23

Hele v pohodě, to se prostě může stát no a nepříjemný zážitek to nebyl, na místě byla docela sranda:-)) Patnáct magorů se o půlnoci žene za Prahu na ukradenou cache, supr ne;-P to se potom pozná, kdo je geoblázen;-P Horší to je stim jeepem, to fakt nepotěší, ale nedá se nic dělat no...

Jeepu je mi hodně líto, ještě se o weekendu podívám, jestli tam náhodou není krabička někde odhozená v křoví,
dal jsem si s ní docela práci.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 12:20

no, vsak sa nic strasneho nestalo, mne sa cela akcia velmi pacila :) akurat skoda toho jeepu, ten ukryt predsa len nie je bezpecny. Navrhujem zmenit ho, pripadne tam dat len mikro. poucit sa z chyb a hlavne lepsie cache zameriavat, 31 metrov mimo je fakt vela.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 14:49

Jeepu je mi hodně líto, ještě se o weekendu podívám, jestli tam náhodou není krabička někde odhozená v křoví,
dal jsem si s ní docela práci.

V parku byl spodek od krabicky do mikrovlnky, jinak nic. Tak nevim jestli to moh byt pozustatek cache. Jinak kousek od vychozich souradnic (ano, tech co miri mimo) je docela pekne misto, ktere mi prijde bezpecnejsi. Minimalne do nej neni videt. Pro priste bych navrhoval aspon pro presnejsi zamereni zkontrolovat si souradnice pred publikovanim kesky na seznamackych mapach - jsou docela presne a odkaz mas hned v listingu. Treba by te samotneho trklo, ze to ukazuje nekam uplne jinam nez jsi cache ukladal. Pripadne navrhuju provest nekolik kontrolnich mereni, nekolikrat k mistu prijdes z ruznych stran a vysledky zprumerujes nebo pouzijes ten nejcastejsi. Podle fotek mas kvalitni GPS, ale to zamereni tvych cache tomu moc neodpovida..
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 12:23

jo, a este jednu vec, ako majitel cache mas pravo oznacit ten TB ako missing (mark bug missing), aby dalej nestrasil v listingu cache. Majitelovi sa v podstate ospravedlnovat mailom nemusis, je nim spolocnost Jeep a tie maily zrejme uz nikto necita, ide o sutaz z roku 2004.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 14:55

V parku byl spodek od krabicky do mikrovlnky, jinak nic. Tak nevim jestli to moh byt pozustatek cache. Jinak kousek od vychozich souradnic (ano, tech co miri mimo) je docela pekne misto, ktere mi prijde bezpecnejsi. Minimalne do nej neni videt. Pro priste bych navrhoval aspon pro presnejsi zamereni zkontrolovat si souradnice pred publikovanim kesky na seznamackych mapach - jsou docela presne a odkaz mas hned v listingu. Treba by te samotneho trklo, ze to ukazuje nekam uplne jinam nez jsi cache ukladal. Pripadne navrhuju provest nekolik kontrolnich mereni, nekolikrat k mistu prijdes z ruznych stran a vysledky zprumerujes nebo pouzijes ten nejcastejsi. Podle fotek mas kvalitni GPS, ale to zamereni tvych cache tomu moc neodpovida..

Cache byla docela nízká dlouhá krabička do mikrovlnky a víčko bylo nadepsané a pokreslené.
Cache jsem měřil 120 průměrovými měřeními, ale na seznamovskou mapu jsem se nepodíval.
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 21:13

Cache byla docela nízká dlouhá krabička do mikrovlnky a víčko bylo nadepsané a pokreslené.
Cache jsem měřil 120 průměrovými měřeními, ale na seznamovskou mapu jsem se nepodíval.

Doporučuji si přečíst článek na mých stránkách http://www.brabenecz.wz.cz/home.htm v sekci geocaching "zakládání keše" je tam i zaručenej postup jak keš co nejpřesnějš zaměřit.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 21:48

Doporučuji si přečíst článek na mých stránkách http://www.brabenecz.wz.cz/home.htm v sekci geocaching "zakládání keše" je tam i zaručenej postup jak keš co nejpřesnějš zaměřit.

Mě to ale u průměrování kleslo na přesnost 6,5m a tak jsem si myslel, že je to ok.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2006 - 22:19

pokud jsi to prumeroval v poloze jak mas spojler, tak se nediv. Mas sice super GPS, ale odrazy jsou odrazy. lepsi se zamyslet a posunout o pul metru na misto, kde signal je....

Mě to ale u průměrování kleslo na přesnost 6,5m a tak jsem si myslel, že je to ok.


  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2006 - 1:51

Mě to ale u průměrování kleslo na přesnost 6,5m a tak jsem si myslel, že je to ok.

Taky pozor, co ta presnost 6,5 metru vlastne znamena. Je to potreba brat dost relativne... co se tyce EPE u garminovskych pristroju, tak znamena 50% pravdepodobnost, ze se clovek nachazi v mensi nez uvedene vzdalenosti. Pro 95% pravdepodobnost je uz treba nasobit dvema atd. A to do toho urcite nejsou zapocitany odrazy a podobne jevy... Nevim tedy, jake algoritmy pouzivaji nejnovejsi gpsky od Garmina, ale 6,5m po prumerovani mi neprijde jako moc uzasna hodnota.
Nejlepsi asi fakt je zkusit to v ruzne denni doby (s ruznou konstelaci druzic) a po ustaleni zapnout prumerovani na aspon deset minut.
edit: Kontrola podle map.cz je take velice pouzitelna, ovsem podle fotografickych!!... zakladni jsou na nekterych mistech hozene az o nekolik desitek metru.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama