Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyhledávání na GC.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 12:02

Blbne vám to taky?

Dám hledat keš kousek od domova (cca 10 km), zadám začátek jejího názvu, který obsahuje název obce, ve které je, není tam diakritika - a najde mi to keše v Polsku, údajně 12 km od mých HC (1200 km by asi bylo přesnější). A dané slovo v názvu vůbec není. Nebo při jiném dotazu něco z Ameriky.

Prostě Ptejte se mě na co chcete, na co chci, odpovím.

Staré vyhledávání naštěstí ještě funguje, a správně.

A HC mám nastaveny správně, když zobrazím mapu, je střed na mých HC.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 05 listopad 2015 - 12:03

  • 0

#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 12:53

Asi zadáváš název keše do pole pro název místa a hledá ti to v okruhu 10 mil v okolí toho místa... Zkus si rozkliknout filtry a zde zadávat název keše do příslušného políčka.


  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 14:24

Zadal jsem název na titulní stránce pod tím obrovským

Search the millions of geocaches worldwide.

, které má být univerzální. City, states, GC code, atd.

Takže mi to asi opravdu našlo místo v Polsku, těch několik, mnoho u nás, co se jmenují stejně jsou moc malé a znají je jen naše geolokační služby. Ale vím, že i světové geolokační služby toho najdou dost i u nás, tohle asi bere první nalezenou shodu. Bylo by vhodné, kdyby šlo dotaz upřesnit. Protože takhle si opravdu nedovedu představit vyhledávat něco poblíž Katovic na Strakonicku, nebo Prahy v Americe.

Takže jinak - BM už nemůže hledat podle názvu keše? Naštěstí může, třeba Googlem.

Pro vysvětlení, toto vyhledávání běžně nepoužívám, většinou mi stačí mapa a výpis nejnovějších v kraji, kde vidím, co zrovna přibylo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 05 listopad 2015 - 14:26

  • 0

#4 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 15:58

To je to skvělé nové vyhledávání, které ti poskytuje velký komfort ve vyhledávání keší.

 

Ale teď vážně:

1. Do toho hlavního pole, o kterém píšeš, můžeš napsat pouze a toliko lokaci. Buď souřadnice, nebo název místa, nebo kód keše (pak se berou souřadnice ikony). Nefunguje zde vyhledávání podle části názvu. Cokoliv sem napíšeš, se vyhodnotí jako lokace. Toto pole musí být vyplněno, jinak to nic nenajde!

2. Pokud do toho hlavního pole napíšeš název, který je nejednoznačný, zobrazí se „našeptávač“ s nabídkou, ze které si vybereš.

3. Pokud chceš zpřesnit vyhledávání, musíš klepnout na tlačítko „Add Filters“.

4. Jednou z možností je vpravo nahoře uvést část názvu keše.

 

A teď důležitá věc: Body 2. a 4. fungují jenom pro PM. Jako BM jsem nedostal našeptávač a ve filtrech jsem si mohl pouze zvolit radius a typ keší k vyhledání. Vše ostatní je jenom pro PM.

 

Takže: i když jseš PM, tak nemůžeš vyhledat všechny keše na serveru, které mají v názvu nějaký text, vždy můžeš vyhledat pouze keše v okolí nějakého bodu.

 

Nijak to nehodnotím, pouze vysvětluju, jak to funguje. A taky to nepoužívám.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 18:08

Staré vyhledávání pořád funguje. Měl jsem to v záložkách a občas ho použiju i teď. Jen už na to nevede přímý odkaz ze stránek a pořád se vnucuje nové vyhledávání, naštěstí jen odkazem nahoře. Je otázkou, jak dlouho ještě bude fungovat. Ale když znám název keše, stačí doplnit slovo Geocaching, případně kraj a většinou to najde i Google. Ale stačí, aby to zasyslili pod nějaký javaskript, nebo PHP a Google je namydlený taky.


  • 0

#6 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 20:18

Pod vyhledávacím okénkem mám v pravém dolním rohu stále - Vrátit zpět původní vyhledávání keší


  • 1

#7 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2015 - 21:21

No to nové vyhledávání je jen další důkaz co GS vytváří za neustálé zmetky. :angry:


  • 2

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 7:04

Pod vyhledávacím okénkem mám v pravém dolním rohu stále - Vrátit zpět původní vyhledávání keší

Díky, to je tak nenápadný odkaz, že jsem si ho ani nevšiml. Ten odkaz Take me to new search na stránce se starým hledáním je mnohem výraznější.

Takže beru zpět, že na staré hledání žádný odkaz nevede. Vede. Jen proti dávnější minulosti je tam jako možnost Cache starts with... , takže musím znát začátek názvu, dřív to šlo podle libovolného slova. Fultextové vyhledávání už asi bylo nad síly jejich strojů, nebo algoritmů.


  • 1

#9 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 9:18

Pod vyhledávacím okénkem mám v pravém dolním rohu stále - Vrátit zpět původní vyhledávání keší

to jde jen v některých prohlížečích nebo jejich vyšších verzích

a na mobilu mi to nefunguje vůbec


  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 9:36

Tak prostě zkus zadat https://www.geocaching.com/seek . Nezaručuju, že to na mobilu půjde, chytrý mobil nemám.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 06 listopad 2015 - 9:36

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama