Přejít na obsah


Fotka

skončí podpora HTML v logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#21 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 20:44

Nevíte, jak zabránit GS aby vedení nenapadlo něco podobného udělat i v listinzích?

Toho se bojím daleko více u logů.

 

Osobně jsem logy nikdy neformátoval, takže by mi změna u logů nevadila, jen se bojím, že něco podobného udělají i s listingy :-(

Kdyby alespoň zachovali zpětnou kompatibilitu a zobrazování původních logů tak, jak byly. To by mi nevadilo, ale vadí mi přístup, s jakým to udělají... Oznámení, tak to bude a přes to vlak nejede.


  • 1

#22 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 21:33

Zrušení BB kódů v logu chválím, protože už mi na email nebude chodit ta divočina, co mi doteď chodila. Ikdyž poslední dobou není o co stát - většinou je to nesmyslný log do 10 slov dohnaný smajlíky a všeljakým formátováním, aby za něj dotyčný dostal odznáček. :( Jen málokdy se stane, že někdo napíše smysluplný log alespoň o 3 větách.

Bohužel si myslím, že toto zavedou zanedlouho i u listingů :( .


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#23 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 21:42

Nestrašte tady furt s těma listingama! :angry:


  • 3

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 22:14

Nevíte, jak zabránit GS aby vedení nenapadlo něco podobného udělat i v listinzích?

...

Větší než malé množství C4?

:D


  • 2

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 22:16

Zrušení BB kódů v logu chválím, protože už mi na email nebude chodit ta divočina, co mi doteď chodila. Ikdyž poslední dobou není o co stát - většinou je to nesmyslný log do 10 slov dohnaný smajlíky ...

v tom případě asi smolík "Smileys will continue to be supported as they are today."


  • 1

#26 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 22:20

Nestrašte tady furt s těma listingama! :angry:

 

Asi by skončilo i několik mysterek :D  


  • 0

#27 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 22:47

Podle vyjádření na fóru GS se na změnu v listingách nechystají. Ale u nich nelze spoléhat opravdu na nic. Z 560 mil. logů jich přes 20 mil. používá BBcode nebo HTML. Od 2.února bude všech těchto 20 mil. logů zmršenejch. Co je proti tomu pouhé 2 mil. zmršenejch listingů, že...?!? Zas uvedou nějaké "security" zaklínadlo a bude posekáno...

 

Kdybych alespoň nevěděl, že operace s logy se dá provést bez ztráty kytičky - staré logy zobrazovat jako dnes a nové povolit jen s MarkDownem - tak bych už ani necekl. Ale s tímhle vědomím je mi z té arogance moci špatně. Ostatně jako z jakékoliv jiné...  :blink:


  • 5

#28 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 23:11

Od 2.února bude všech těchto 20 mil. logů zmršenejch.

 

Kdyby jenom 20 mil., já třeba UBB (až na občasného smajlíka) ani html nepoužívám, ale počet nálezů označuji # - což je tag pro nadpis. Dál mě napadají hvězdičky a číslování. Víc o markdownu nevím, ale i to stačí k rozvrtání dosud zcela obyčejného logu...

(Tedy na historické logy příliš nehledím, ale teď abych si dával pozor na každý znak, který v logu použiju.)


Tento příspěvek byl upraven od Joe Tramp: 10 leden 2016 - 23:14

  • 0

#29 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 23:39

Týjo... To je zase panika! Skoro se bojím, že tu za chvíli někdo navrhne na protest spáchat hromadnej samomord...  ;)  :D  :P

 

(Sorry za ten "trollOT" - ale prostě mi to nedalo. :) )


  • 0

#30 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 0:15

Týjo... To je zase panika! Skoro se bojím, že tu za chvíli někdo navrhne na protest spáchat hromadnej samomord...  ;)  :D  :P
 
(Sorry za ten "trollOT" - ale prostě mi to nedalo. :) )

 
Kamikaze na HQ? :D
 
(Také mi to nedalo, sorry.)


  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 8:22

Kdyz nad tim tak premyslim, tak bych se listingu nebal. On vlastne Groundspeak nikdy nic poradne nedotahl do konce... ;)


  • 0

#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 9:36

Už jim alespoň pořádně funguje Unicode? V poslední době jsem to nezkoušel a s češtinou problémy nejsou, ale vím, že problémy byly. V listingách to tehdy nechali, jak to bylo, tj. zmršeniny typu &nesmysl; a kdo si listing nepřeuložil, měl smůlu a těm kdo si ho stáhli do Oregona se ty nesmysly ukazovaly pořád. Nově uložené už se ukazovaly správně.

Tak proč to neudělat teď taky tak? Pro zobrazení se ten Markdownn asi stejně musí překonvertovat do HTML. Tak proč tam HTML nenechat, když už tam je ? Co je na něm nebezpečného? Vždyť potenciálně nebezpečné věci jako javaskript už stejně filtrují. A co se týče bezpečnosti, už mnohokrát předvedli, jak mají systém děravý a myslím, že zcela jinde. Ne že by se jim někdo naboural do systému tím, že napíše formátovaný log.


  • 2

#33 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 9:45

Týjo... To je zase panika! Skoro se bojím, že tu za chvíli někdo navrhne na protest spáchat hromadnej samomord...  ;)  :D  :P

 

(Sorry za ten "trollOT" - ale prostě mi to nedalo. :) )

 

Tak ti nevím, ale když vidím jednu definici Markdown zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Markdown

Druhou úplně JINOU! zde: http://www.edgering.org/markdown/

tak nevím nevím, jestli ta panika není oprávněná... U HTML jsem alespoň věděl, co tam mohu psát, u toho Markdownu asi nebudu vědět, než to vyzkouším... Naštěstí do logu nic podobného nepíšu.

 

Jen se děsím, jestli to bude brát # jako příznak nadpisu. Mám tím označené ve většině logů číslo nálezu. Doufám, že to bude brát jen pokud bude ten křížek na začátku řádku, jak to bere ten generátor náhledu z druhého odkazu. No, uvidíme. V logu (jiných kačerů) se přitom často objevují i další formátovací značky z markdown - [], <>, (), * atp. Doufám, že bude mít GS ošetřen i tento výskyt.


  • 1

#34 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 10:29

Jen se děsím, jestli to bude brát # jako příznak nadpisu. Mám tím označené ve většině logů číslo nálezu. ... V logu (jiných kačerů) se přitom často objevují i další formátovací značky z markdown - [], <>, (), * atp. Doufám, že bude mít GS ošetřen i tento výskyt.

 

Kam tě vede slepá vášeň! Nevěř tomu, že budou mít něco ošetřené. Prostě z okamžiku na okamžik začnou všechny tyhle logy vypadat zhůvěřile. Já třeba ten křížek pro číslo nálezu používám taky a navíc jako první znak na řádku. Takže to nejspíš bude celé označeno jako nadpis nejvyšší úrovně a bude to vypadat děsně. Ale rozhodně kvůli tomu nehodlám editovat předchozí logy.

Samozřejmě bude záležet na tom, kterou z těch definic si GS vybere. Ale mám takový pocit, že si neomylným instinktem vybere tu, která způsobí větší škody.

 

A jinak, celé je to podle mého důsledek určité „nenažranosti“ logujících kačerů. Kdyby nevymýšleli krávoviny, psali do logů jenom to, k čemu jsou určeny, a různé grafické úpravy používali jenom výjimečně, pak by GS k tomuto kroku určitě neměl důvod (i když jistota to není).

 

A co se týká listingů, nedělám si iluze, protože budou určitě dalším krokem. Možná ne hned, ale časem to GS určitě napadne (jestli je to nenapadlo už teď). Stačí, když budou s výsledkem změny u logů spokojeni. Navíc to z určitého úhlu pohledů bude jednodušší změnit - zatímco logů má jeden kačer velké množství, i tisíce, tak listingů má tak maximálně desítky (pouze minimum borců, především vlastníků powertrailů, stovky). Že tím odrovnají některé mysterky, které jsou postavené na principu údajů skrytých v HTML kódu, to GS, myslím, trápit nebude. Ale třeba to dopadne nějak jinak.


  • 4

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#35 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 10:33

V logu (jiných kačerů) se přitom často objevují i další formátovací značky z markdown - [], <>, (), * atp. Doufám, že bude mít GS ošetřen i tento výskyt.


No to ti dokážu odpovědět už teď a zcela přesně - nebude! Dílem z důvodu, že to ani moc nejde, dílem z důvodu, že jim je to šumák...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 11 leden 2016 - 10:34

  • 2

#36 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 10:42

Tak ti nevím, ale když vidím jednu definici Markdown zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Markdown

Druhou úplně JINOU! zde: http://www.edgering.org/markdown/

...

kdyby dvě, podle popisu oni zavádějí třetí jinou pro nadpisy: "Opening and closing #s are required to create a header."


  • 1

#37 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 10:47

@dr.vota: Což by mohlo znamenat, že ty křížky uvozující číslo nálezu by nemusely mít fatální důsledky.


  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 11:37

@dr.vota: Což by mohlo znamenat, že ty křížky uvozující číslo nálezu by nemusely mít fatální důsledky.

...nebo naopak, pokud nenajde ukončovací #, udělá nadpis z celého logu...rád bych byl optimista  :D


  • 0

#39 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 11:49

...nebo naopak, pokud nenajde ukončovací #, udělá nadpis z celého logu...rád bych byl optimista  :D

 

Syntaxe Markdownu naštěstí říká, že nadpis končí s prvním koncem řádku...  ;)


  • 0

#40 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 13:12

Když jsem se teď letmo díval na syntaxi Markdown, většinu věcí, které se od listingů nebo logů očekává, to bez problémů podporuje. A pro začátečníky je Markdown jednoznačně jednodušší na naučení, než HTML. Tam velmi pravděpodobně GS míří. Jsou drobnosti, které by třeba u listingů vadily, ale to by myslím i přes GS prošlo pár výjimek. Kdyby ne, vždycky to půjde nějak vymyslet nebo z toho bude mysterka pro ownera :) Navíc i Markdown má rozšíření a je otázka, co by všechno byli ochotni podporovat. Hlavně, aby to zase z jejich strany nezůstalo někde na půli cesty.

 

A u logů to z mého pohledu není žádná velká tragédie. Log je o sdělení zážitků z odlovu keše a na sdělení zážitků přece nepotřebuju tunu zvýrazňování, formátování, apod. Tedy alespoň podle mě. Naprostá většina logů, které spoustu formátovacího balastu obsahují, ho obsahuje zcela zbytečně jenom pro natažení délky logu. Tyto logy navíc většinou mají informační hodnotu stejnou jako "Díky za keš." Pokud tenhle nešvar zmizí, budu jedině rád.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama