Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Specifické keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 11:03

Ahoj, :)

 

včera jsem náhodou při průzkumu jednoho odtokového kanálu našel nápisy a šipky které mě dovedly až k jedné z keší. Uvnitř byla (kromě štosu starých stravenek) dřevěná  známka (teď už vím že CWG) která mne dovedla na tuto stránku. O co jde mne napadlo hned při nálezu a potvrdil jsem si to zběžným hledáním na telefonu ještě přímo uvnitř kanálu :D Bohužel jsem neměl nic pořádného co směnit, tak jsem tam vše nechal jak jsem to našel + přidal navíc vlastní propisku.

Nicméně po pročtení několika článků na různých forech mě geocaching uplne pohltil a plánuji dnes vyrazit na další lov, tentokrát již s plnými kapsami věcí na směnu. :)

 

Nicméně k věci. Po prohlídnutí popisu několik desítek keší mi jako pro mne vyhovující přišlo jen velmi malé množství - nerad řeším nějaké složité hlavolamy, hádanky a podobně, raději prozkoumávám terén a schovaná místa.

 

Můžete mi doporučit nějaké kešky, ideálné Praha východ, které nemají podstatu v řešení hlavolamů a hádanek k nalezení souřadnic, nýbrž spíše v poznání nového neprozkoumaného místa? Něco pod zemí by bylo úplně ideální, ale může být i cokoliv jiného... Hlavně aby tam nebyly nijak složité postupy k vůbec získání souřadnic nějaké lokace...

 

Předem díky :) 


  • 2

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 11:17

A hledat souřadnice podle indicií v terénu by Tě bavilo? Zjistit číslo na lampě, počet oken... Zkus multiny.

Nebo tradičky na nějakých odlehlých a málo navštěvovaných místech. Souřadnice tradiček
nemusíš nikde luštit.

Nebo mysterky typu "z úvodních souřadnic jdi tím a tím směrem, pod tím a tím azimutem..." Těch asi moc není, no.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 14 únor 2016 - 11:46

  • 2

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 13:19

https://www.geocachi...f8-7aef752137b9

Možná si vybereš z tohoto seznamu. Jsou i jiné seznamy.
  • 1

#4 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 13:20

Tak kdyby šlo o opravdu dobře podané a jednodušší luštění ani by to nevadilo, nicméně mám problém najít nějakou opravdu dobře hodnocenou, na dobrém a zajímavém místě. Proto bych rád dostal doporučení z osobní zkušenosti od někoho koho třeba zajímají podobné kešky jako mě.

 

Mysterky jsou dobré, to co jsem našel já prakticky náhodou byla právě mysterka.  Zkoušel jsem hledat na internetu doporučené od jiných kačerů nicméně tam se opakují prakticky vždy ty samé... z těch co se mi zamlouvají je nejvíce zmiňovaná Styx, kam se určitě chystám, ale na to si udělám nějakou přípravu, více času a určitě si seženu parťáka... a pak několik dalších znichž je ale dobrá polovina neaktivní Což je škoda...

 

Sám znám pěkná místa kde bych si s radostí kešku odlovil jenže tam žádná není :D Asi časem až jich oběhnu víc a pochytám nějaké nápady, nějaké sám založím, protože někde je opravdu škoda že nejsou  :)

 

EDIT: To kalubr: díky za seznam ten se určitě bude hodit, vypadá zajímavě


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 14 únor 2016 - 13:27

  • 1

#5 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 13:27

Proč nechceš jít klasickou cestou, tj. pořídit si navigaci? Na tom je postaven princip geocachingu. Pak se ti otevírá mnohem větší prostor pro hledání. 

S tím zakládáním bych počkala. U nováčků to většinou dopadne dost bídně, ač mají obrovské nadšení (výjimky se najdou). Na těch místech, kde "nejsou" třeba jsou, ale je tam finálka mysterky nebo je tam kolize s jinou.


  • 2

#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 13:46

GC1F0R5

GC2Q9ET

 

Já bych doporučila pořídit si navigaci až teprve když člověk zjistí, že ho to opravdu baví. Není to levná záležitost. Sama jsem první stovku odlovila jen s vytisknutou leteckou mapou, kromě terénu jako les a podobně to jde velice dobře. Zvláště u těch kanálovek, kde vlez do kanálu je celkem jednoznačně určen a pak už stejně člověk musí dle slovního popisu. Nebo je dobrá cesta se pro začátek domluvit na společnou akci s někým kdo navigaci má - tady je ale potřeba najít člověka s podobným "vkusem" - řekla bych, že v tvém případě spíš někoho, kdo pro keše leze do drsnějšího terénu v přírodě, než toho, kdo vyhledává jednoduché mrňavé keše věnované např. zajímavým městským památkám.


  • 2

#7 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 13:52

Bill má možná navigaci v telefonu, ne? Na hůře přístupných místech stejně skáče signál, případně tam žádný není. Tam je potřeba řídit se pokyny ownera.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 14 únor 2016 - 13:52

  • 0

#8 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 13:53

Díky za doporučení :)

 

Já i navigaci mám... Chodím na delší tůry lesem kde je to někdy fakt potřeba. Jen mě tolik nebaví luštění, dešifrování, hádání a podobně.. Baví mě prozkoumávat a hledat :) To je řečené naprosto přesně, kanálovky, podzemí a drsnější terén je něco pro mě, když by na to přislo, nemám problém ani kdybch se měl pokrk namočit, když by to za to stálo :)

 

S tím zakládáním určitě nějaké měsíce počkám, jak jsem i říkal, nejdřív chci sezbírat nápady :)


  • 1

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 13:58

...nemám problém ani kdybch se měl pokrk namočit, když by to za to stálo :)

Tak si skoč semka: GC65RPH + další dvě v přilehlém okolí, to se ti v dnešním teplém jarním počasí bude líbit :D! Já si tam hrála na ponorku v listopadu a bylo to super :D :D :D!


  • 1

#10 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 14:45

WiliamBill:

Ahoj, máme tak nějak asi podobný  "vkus" :-)))  Mrkni třeba i sem:  http://www.vitablond...jimavejsi-kese/

 

Mám tam nejen pražské, ale třeba časem rozšíříš akční radius:-)

Pár takových, o kterých píšeš jsem si odlovil. Ale vzhledem k tvým zkušenostem, nebuď moc hrrr!!!  I když je to hra. Pod zemí, v kanále, na skálách, v noci v lese atd je lepší nebýt sám! Dávat pozor a mít vhodnou výbavu - světlo, boty, lano atd. Poměrně snadno by ses mohl dostat do prekérní situace... Asi je lepší začít tak nějak pomaleji... I když má první kanálovka byl Styx a hned druhý den jsem nadšen vyrazil na Epsilon:-)))) A tím mě tyto keše chytly:-) Ale je fakt, že už jsem měl nalezeno relativně dost běžných keší. Nadšení je fajn a super, ale je třeba i rozum brát s sebou... !! :-))

Rozhodně ti přeji hodně zdaru a ať prožíváš parádní keše.


Tento příspěvek byl upraven od vitablondak: 14 únor 2016 - 14:48

  • 4

#11 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 15:12

Tak se zkus zaměřit na letterboxy. Ty jsou především o dohledávání v terénu. Nevýhoda je, že jich není moc, ale bývají moc pěkné.


  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 18:31

Nevím, díval ses na mapu keší, přímo od Groundspeaku? Tam když najdeš tradičku - zelenou truhličku, víš, že souřadnice ukazují rovnou na ni a nemusíš nic luštit. Naopak otazníček znamená mysterku, domácí přípravu. A v Praze a okolí máš asi na výběr dost. A dívej se i na atributy, když je T5, víš, že bez speciálního vybavení a dovedností na ni nemůžeš jít. O co jde, se dočteš v listingu, většinou jde o lano, karabiny a vercajk na lezení, ale může jít i o loď, nebo potápěčský přístroj.

Kanálovky mohou být opravdu zajímavé, ale podle dnešních pravidel už se nepovolují, tj. existují ty, co byly založené dříve.


  • 0

#13 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 19:29

Kanálovky mohou být opravdu zajímavé, ale podle dnešních pravidel už se nepovolují, tj. existují ty, co byly založené dříve.

Takhle to není přesně. Kanálovky zakázané jsou, ale míněno keše v systému kanalizace. A ty by se opravdu dělat neměly.
Jiná věc je, že je spoustu zatrubněných potoků a tam když si to vyjednáš s revírníkem, není problém s umístěním. Ale revírníci jsou při schvalování těchto keší opatrní.


  • 0

#14 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 20:57

vitablondak: určitě zkouknu a nějakou vyberu :) díky za tipy, budu dávat pozor

Jacka: tak to asi budu muset zkusit taky nějak zaponorkovat v brzké době  :D díky za tip

bubo: na letter boxy už jsem koukal, několik jich už mám v merku.. díky

mpik: koukal, ale zas nechci obcházet každou krabičku, zajímá mně spíš to hodnocení od lidí, co se jim nejvíce líbilo... kromě toho ještě nemám premium účet takže nemůžu ani vyhledávání filtrovat... brzo pořídím...

 

dnes jsem odlovil další 3 kešky kolem podlesáku... ++ musím dát GCZZ09 , bez hádanek a krásně schovaná, vůbec mi nevadilo že jsem špatně šlápnul a skončil pokolena v bahně když je rybník momentálně vypuštěný  :D a pak GC3K6J4 ... sice trošku luštění ale když jsem pak viděl provedení schovky.. musím říct že to za to stálo


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 14 únor 2016 - 21:02

  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 21:07

Nejen kanalizace, ale i železniční propustky. U kanalizace to chápu. Jde o zdraví. Případně o utopení, když o kilometry dál najednou zaprší. Ale znám železniční propustek, kterým vede turistická cesta. Pochopitelně do nezabezpečené kanalizace můžu vlézt na vlastní riziko, ale umístění keše je pozvánka pro více lidí a ne každý si vše musí uvědomit.

Pokud tě zajímá hodnocení, rozklikej si je a pročti si logy. Často jen TFTC, ale někdo napíše i něco zajímavého.

Pokud tě to ale chytne, asi nezůstaneš u hledání jen těch, které tě zaujaly. Byl by to zajímavý stav, nehonit se za body, ale ona je to droga.

A prémiové členství není až tak důležité, jde to i bez něj. A navigace - myslím, že byly tři vlny geocachingu. První vlna byla, kdy hledalo pár nadšenců. Druhá když Mountfield rozdával ke kolům navigace eTrex Legend, ty černobílé, kterým se podle toho říká Béďa Trávníček. a další vlnou je, když je navigace už v téměř každém smartfounu. A tak o tom člověk někde uslyší, nainstaluje si cosi do telefonu, zjistí že má jednu krabici za barákem a už v tom jede.


  • 0

#16 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 21:12


mpik: koukal, ale zas nechci obcházet každou krabičku, zajímá mně spíš to hodnocení od lidí, co se jim nejvíce líbilo... kromě toho ještě nemám premium účet takže nemůžu ani vyhledávání filtrovat... brzo pořídím...

 

 

 

Na hodnocení od lidí je dobré se kouknout, ale zas tolik bych na něj nespoléhal. Třeba obyčejná filmovka u Karlova mostu GC189E5 má momentálně 356 FP. Mě osobně se třeba vůbec nelíbí. Je mi jasné, že je to dáno místem, ale já daleko raději dám bod hezky provedené keši v lese, než té o které jsem psal.


  • 2

#17 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 21:25

Tak u Karlova mostu asi ty FP nejsou za filmovku, ale za tu památku. Někde nemusí být vymazlená krabička, ale třeba výhled, památka...
WiliamBill: píšeš dost stručný logy. Ale k těm delším určitě dospěješ.
  • 0

#18 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 21:26

Třeba obyčejná filmovka u Karlova mostu GC189E5 má momentálně 356 FP.

 

Tj. 3 %. Přijde mi to odpovídající.


  • 0

#19 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 21:44

ViliamBill: Jestli chceš hledat podle FP, tak se podívej sem, ale musíš si ty stránky nejdřív autorizovat. Popřípadě hledej podle %FP, což je vyjádření kolik procent PM dalo keši FP z těch co kešku odlovili. To najdeš tady.

Nebo se můžeš naučit dělat třeba s Gegogetem.

 


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 14 únor 2016 - 21:44

  • 0

#20 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 22:23

Tak u Karlova mostu asi ty FP nejsou za filmovku, ale za tu památku. Někde nemusí být vymazlená krabička, ale třeba výhled, památka...
WiliamBill: píšeš dost stručný logy. Ale k těm delším určitě dospěješ.

 

Jasně, psal jsem, že je to dáno místem kde je. Mimochodem je pod mostem.

 

 

Tj. 3 %. Přijde mi to odpovídající.

 

 

A nebo je to devadesátá keš  v ČR v pořadí co se týče kvality. Což je opět nesmysl. ;)

Já jen tímto chtěl říci, že FP jsou v některých případech zavádějící. Stejně jako u GCF496

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama