Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Specifické keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#21 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 22:35

Já jen tímto chtěl říci, že FP jsou v některých případech zavádějící. Stejně jako u GCF496

To je pravda, na některých odlehlejších keškách je za osm let třeba sto nálezů. Ale asi ne u Prahy.

Edit: ale je to daný i terénem, obtížností, druhem keše, možností zaparkovat...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 14 únor 2016 - 22:44

  • 1

#22 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 22:43

A nebo je to devadesátá keš  v ČR v pořadí co se týče kvality. Což je opět nesmysl. ;)

Já jen tímto chtěl říci, že FP jsou v některých případech zavádějící.

 

Je to 90. keš v ČR co do počtu FP, nikoliv kvality.

Absolutní počet FP bez dalších informací je zavádějící vždy. O něco lepší je ukazatel %FP, ještě lepší je Wilsonův index.


  • 2

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 22:54

Praha je zvláštní. Tam si asi opravdu lze vybírat. Já si v Praze vybírám, když tam občas jsem, tak jdu taky po tradičkách, případně si podle předpokládaného místa, kde budu, vyluštím dopředu nějakou mysterku. Ale v krajských městech za 3 roky vylovíš vše dostupné. V okresních, nebo ve vsích ještě mnohem dříve. A nové tak rychle nepřibývají. Pak se dostaneš k tomu, že budeš chtít mít v okolí všechno. Tak po tisícovce nálezů ti přestane vadit, že nějakou jednoduchou tradičku na nicmocneříkajícím místě nenajdeš.

Ale každý to dělá po svém. Jen píšu z vlastní zkušenosti.

Prostě, když tě něco zajímá (kanály, příroda, památky, hory,...), tak tam jeď a zjisti si předem, jestli tam jsou nějaké keše. To je lepší, než hledat hodnocení. Hledat při výletech.


  • 1

#24 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 23:14

Je to 90. keš v ČR co do počtu FP, nikoliv kvality.

Absolutní počet FP bez dalších informací je zavádějící vždy. O něco lepší je ukazatel %FP, ještě lepší je Wilsonův index.

 

FP beru jako ukazatel toho, jak keš vypadá. I tak své FP rozdávám.  Kvalita vs FP...... Na project GC ase píše něco o "kvalitním kešování" proto jsem to tak napsal. ;)

viz. "

Geocaches with the most favorite points.

If you want some quality caching when you are away from home, it could be a good idea to check this list and aim for some of the geocaches on the list.

."

 

Ale to je jedno o tomhle můžeme debatovat do nekonečna. Někdy prostě z mého pohledu FP odpovídají, někdy ne.


  • 0

#25 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 7:53

FP by mělo odpovídat podle mého názoru i tomu ostatnímu - nejen jak keš vypadá, ale i tomu, jestli je na pěkném místě... Pokud bude pěkná keš na smetišti věnovaná památce, která je půl kilometru odtamtud, tak ji FP dávat nebudu...

Ale to je každého věc...

I některé keše z PWT mají docela vysoké hodnocení a není to místem ani provedením...

 

Ale to už asi není diskuze sem, ale do jiného vlákna.


  • 1

#26 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 11:09

Podle mě je to klasická záměna popularity za kvalitu. Tato záměna se projevuje i všude jinde, nejen v geocachingu. Typicky „celebrity“ - jsou z nějakého důvodu populární, ale to ještě automaticky neznamená, že jsou ve svém oboru kvalitní; někteří ano, někteří ani náhodou.

 

Protože nejsou stanovena žádná přesná pravidla pro udělení FP, jedná se pouze o vyjádření toho, že se dotyčnému kačerovi keš líbila. Je to prostě obdoba oblíbeného fejsbůkového „lajku“. Líbit se mohla z různých důvodů, některé z nich nemusí mít s kvalitou nic společného. Navíc ani „kvalita keše“ není termín, který by byl nějak kvantifikován, a každý si pod tím představí něco jiného.

 

Samozřejmě, každý ať si vybírá keše k odlovu podle svých představ a pravidel. Myslím si ale, že kdo si vybírá pouze keše s vysokým počtem FP anebo s vysokým procentem FP, automaticky se ochuzuje o kousky, které by ho taky mohly potěšit, jen nedostali tolik FP, někdy třeba proto, že jsou nové, nebo náročné, nebo zajímavé pouze pro určitou skupinu kačerů. A taky platí, že „čert kálí na jednu hromadu“, takže čím víc FP už keš má, tím jednodušší je pro kačera dát FP taky. Takže určitě dochází k situacím, kdy jeden a ten samý kačer jedné stejně provedené keši FP nedá a jiné ano, protože ta už těch FP nasbírala dostatek. A při udělení či neudělení FP taky hraje roli nálada, konkrétní rozpoložení, ve kterém se kačer nachází.

 

Právě v případě takto požadovaných specifických keší je podle mě lepší než podle FP nebo FP% se řídit např. atributy keše anebo prostým vyhledáváním v Googlu na výskyt klíčových slov v listingu či lozích.


  • 6

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#27 WiliamBill

WiliamBill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 11:09

Já si právě myslel, že konkrétně se na to spoléhat úplně nedá. Kdo kde dá nebo nedá FP je taky hrozně subjektivní bych řekl... Někdo si může libovat na vrakovištích, smetištích, různých opuštěných budovách, odlehlých místech kde vlastně ani nic není apod. a může se mu líbit určitý způsob luštění, hádání a druhého to zase absolutně nezaujme a kešky si odloví jen jako zpříjemnění návštěvy nějaké té památky př. Karlův Most  a je mu jedno, že není vůbec propracovaná ani vymyšlená.

 

Proto jsem se ptal takhle na foru přímo na hodnocení a tipy od někoho kdo má třeba jak už jsem říkal ten podobný vkus. Za všechny tipy moc děkuji :)


Tento příspěvek byl upraven od WiliamBill: 15 únor 2016 - 11:15

  • 1

#28 SvenWiersen

SvenWiersen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 11:29

Taky nezapomen zkusit nejakou nocni "bludickovou", to je taky dobra zabava ;-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama