Přejít na obsah


Fotka

x-násobné FI logy

log logbook pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 mirek454

mirek454

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 10:03

Tak jsem na FB našel téma k logování. Je to fakt síla, jak si někteří ohýbají hru k obrazu svému. Podle nich je několikanásobné logování FI v pořádku... 

Co na to vy ostatní? Mě to zvedá ze židle.

 

https://www.facebook...t=group_comment

 

Edit: výše odkazovaná diskuse na fb byla někým odstraněna


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 19 únor 2016 - 19:40

  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 10:16

Hm, tohle je uzavřená skupina. Kdo v ní není, tak nic nevidí.

EDIT: jo, zkusím se tam přidat.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 15 únor 2016 - 11:03

  • 0

#3 mirek454

mirek454

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 10:38

kalubr: aha, omlouvám se, to mi nedošlo. Ale není problém se do ní přihlásit a pak odejít... Tamní diskuse za to stojí  ;)


  • -2

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 11:03

Je problém se do ní přihlásit, když nemám ani registraci na AtlasuHub.

A co se týče vícenásobných logů, nechával jsem je být, ale teď jsem je začal mazat. Začátečníkoví se to stane snadno, má pocit že se to neodeslalo a pošle to znovu. Pokud se týká nového logování po delší době, to lze zjistit asi jedině na Project-GC a zatím jsem to neprojížděl, vím, že jich je jenom pár. Ten člověk možná měl "důvod" logovat podruhé, nebo se prostě uklepl a místo WN dal FI.


  • 2

#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 11:20

Co jsem četl, tak někdo chodí hledat jednu keš dvakrát. A dvakrát se zapíše do logbooku v keši. A odvolává se na to, že zápis v logbooku rovná se zápis na webu. Taky chodím ke keším opakovaně, ale nález si loguju jednou.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 15 únor 2016 - 11:21

  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 11:27

Je problém se do ní přihlásit, když nemám ani registraci na AtlasuHub.
A co se týče vícenásobných logů, nechával jsem je být, ale teď jsem je začal mazat. Začátečníkoví se to stane snadno, má pocit že se to neodeslalo a pošle to znovu. Pokud se týká nového logování po delší době, to lze zjistit asi jedině na Project-GC a zatím jsem to neprojížděl, vím, že jich je jenom pár. Ten člověk možná měl "důvod" logovat podruhé, nebo se prostě uklepl a místo WN dal FI.

Znám obě možnosti. U začátečníků je to jasné a ti ostatní se k tomu moho připlést například při lovu ve skupině, kdy od kolegy dostanou FN a pak už si nezkontrolují (ono se to bez GeoGetu kontroluje dost špatně) zda to už nemají odlovené. Některé keše si holt člověk nějak nezapamatuje.
  • 0

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 11:43

Já jsem narazila na některejch hodně starejch keších i na to, že owner v listingu přímo vybízí k zalogování keše podruhý - např. když keš přemístil a hodně změnil, takže stálo za to na ni jít znova. Nebo taky když kačer kromě nalezení keše ještě navíc splnil nějakou dodatečnou podmínku (např.u tradičky ještě uhádl hádanku nebo zjistil na místě nějakou skrytou informaci apod.). Předpokládám, že v prvních dobách geocachingu, kdy pravidla nebyla ještě tak přesně daná (a taky tímpádem tak svazující :D), to byla docela běžná praxe. Asi to ani nikomu nedělalo binec ve statistikách, protože v těch svejch pár desítkách, u největších borců pár stovkách keší se každej bez problému vyznal a statistiky zřejmě žádný na profilu stejně nebyly :D.


  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 11:43

Jsou keše, kdy se např. změnilo vše, jen kód zůstal. Změnila se i tradička na multinu. A já ji musel hledat podruhé, třeba kvůli bonusovému číslu, co jsem si poprvé nezapsal. Nakonec je možné hledat i svou vlastní keš, když ji někdo šikovně přemístil. V takových případech ale loguju jen WN, dělalo by mi to binec ve statistikách. Ale mít zalogovanou vlastní keš je běžné. Kdybych adoptoval nějakou, co jsem našel dříve.


  • 3

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 13:12

Kdybych praktikoval to, že se napíšu podruhé jako FI tam, kde jsem byl vícekrát, mám možná o 500 bodů více... Vzhledem k tomu, že pokud jdeme kolem nějaké kešky, co nemá manželka odlovenou, tak si ji odlovíme znovu a já většinou stejně nevím, kde ani byla, občas ji třeba i počítáme znovu...

Přesto pokud mě daná keš oslovila, píšu max. WN.

 

Bohužel zde zmíněná diskuze spolu s finálkářením byla jedním z důvodů k archivaci pár dalších keší :-(

 

Takže hezky "děkuji" dotyčným bodohoničům...


  • 1

#10 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 13:22

Kazdej normalni provozovatel podobny databaze by jako jedno z prvnich osetreni udelal detekci duplicitniho FI uz v logovacim fomulari. Delaj kraviny a elementarni veci neresej. Takhle je to se vsim.


  • 11

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 13:35

Tak jsem na FB našel téma k logování. Je to fakt síla, jak si někteří ohýbají hru k obrazu svému. Podle nich je několikanásobné logování FI v pořádku... 

Co na to vy ostatní? Mě to zvedá ze židle.

 

https://www.facebook...t=group_comment

my se řídíme etikou a etiketou http://wiki.geocaching.cz/wiki/Etiketa


  • 3

#12 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 13:35

Jde tam o to že na Hradecku je borec, ktere má třeba 5x Found-it na jedné keši a přijde mu to v pohodě. Tím začala předevčírem diskuse, teď už je to kdo s koho... ;)
  • 0

#13 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 13:58

Já vícenásobné logy prostě bez ptaní mažu. Kouknu se na gc-projekt a hned je vidět, když je tam někdo logovaný vícekrát.


  • 1

#14 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:02

Ale tam jde o to, že je pětkrát zapsaný v logbooku. A píše, že smazat FI bez kontroly logbooku je proti pravidlům.
  • 1

#15 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:10

LudaL: jakou funkci na Project GC na to používáš?


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#16 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:12

Nemá pravdu, předsedo.
 
Vícenásobné logování nemá oporu v oficiálních pravidlech, viz http://support.groun...=kb.page&id=534.
 



4.2. What log type should I use?

Found It
 
Use if you found a geocache and physically signed the log sheet (one time only). ...


Tam je klíčové to „one time only“, tedy „pouze jednou“. Myslím, že jakákoliv další debata na toto téma je tím pádem bezpředmětná.


  • 12

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:12

Ten hradecký kačer ještě není nic moc...

Když jsem lovil loni v okolí Štramberka, tak jsem narazil na tohoto exota: https://www.geocachi...6d-818038ea7206,

nalezených měl asi 10 keší, ale FI logů 99.

 

A další případy jsou Americké eventy, o kterých se tu kdysi bavilo, že se logují mnohokrát, protože na nich jsou zakládány nějaké "provizorní" keše, které se přitom snad hledají...


  • 1

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:15

Ale tam jde o to, že je pětkrát zapsaný v logbooku. A píše, že smazat FI bez kontroly logbooku je proti pravidlům.

 

Musis ho umlatit jeho vlastnimi zbranemi:

- Rekni, ze prave kontrolou vsech logbooku jsi prisel na jeho duplicitni zapis. A ze nikde v pravidlech neni zmineno pravo na vicenasobny nalez. ;)


  • 1

#19 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:17

A ze nikde v pravidlech neni zmineno pravo na vicenasobny nalez. ;)

 

Nejenom že není zmíněno právo na vícenásobný nález, dokonce se výslovně píše, že FI log se dá napsat pouze jednou, viz můj příspěvek výše.


  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2016 - 14:24

Detekci tam mají, píšou kdy jsem našel, datum mého FI logu. Ale u toho je velké tlačítko Log a new visit. To skoro vypadá, jako by k duplicitnímu logování naváděli. Ono je to asi myšleno spíš jako Log a new visit - WN, NM, apod. Ale duplicitní logování je proti logice. Ošetřené to mít mohli. I když duplicitně do logbooku jsem logoval mnohokrát, jen tam napíšu Podruhé, Navštíveno znovu, apod. Ale na webu to neloguju, maximálně WN, když tam chci něco dopsat.

Co mi ale je divné, je duplicitní logování trackablů. To už se mi několikrát povedlo, to si nepamatuju, ani se mi nikde nezobrazuje, že jsem to už logoval. Tam to jistou logiku má, najdu třeba po letech něco v úplně jiné keši. Ale bordel ve statistikách to dělá stejný.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:log, logbook, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama