Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Novackovska otazka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 lulinak

lulinak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 10:21

Ahoj uplne zacinam tak sorry za lamovsky otazky.... Poridil jsem navigaci Garmin GPSMAP 64s (primarne na letani, ale na kesky to pujde asi taky)  a zkusebne do ni stahnul standardnim zpusobem primo ze stranek pak kesi z okoli ze jako vyrazim, ale neni mi uplne jasna jedna vec.

 

Na LCD navigace mam u nekterych kesi (napr teto nize) v dane lokalite dve az tri znacky, coz jsou pravdepodobne ty BM / CK / PA mista uplne dole na dane strance.

 

https://www.geocachi...ovska-bozi-muka

 

Ale ciste z LCD navigace pak na poli clovek obcas nepozna co vlastne ktera znacka znamena, a hlavne na ktere z nich ma vlastne byt keska jako takova kdyz jsou znacky od sebe i stovky metru.

 

Jse nejak zaridit aby se mi vzdy stahnula souradnice jen polohy samotne kesky, a ne ta "omacka" s dalsimi ruznymi znackami okolo?  Navic lokalita na mape webovych stranek obcas byva trochu jina nez na navigaci samotne, ale na webu to ma byt asi jen priblizne.....?!?

 

Na navigaci byl zaroven predinstalovan i velky GGZ archiv s keskami primo od Garminu, ale netusim jak je to stary, tak jsem to pro jistotu presunul na PC aby to tam pak nebylo dublovane.

 

Dikyyyyyy

 

 

 

 


  • 0

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 10:33

Nevím, co dělá ta tvoje navigace, ale i na starých navigacích jako mám já, se symboly těch waypointů liší, pokud stahuješ jednotlivou keš ze stránky přes garmin communicator. Keška je jako truhlička, parkoviště má standardní symbol P, ostatní waypointy vlaječku. Takže to poznáš. Navíc máš možnost pak v navigaci ten určitý druh symbolů (např. všechna parkoviště) hromadně mazat při zachování ostatních. Pokud to ukládáš přes nějaký další program, máš možnost symboly promazat v tom programu. Ale ty waypointy se někdy hodí, zvláště u jiných druhů keší než tradičky.


  • 0

#3 lulinak

lulinak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 11:09

praveze at na navigaci nastavuju co chci (vzhled kesek tradicni / autoémat / opencashing.com)  tak vysledek j porad stejny, milion stejnych vlajecek z nichz nepoznam ktera z nich je ta prava, viz obrazek... 

jine filtry o kterych pises jsem v navigaci nenasel, mozna tedy import z nejakeho jineho zdroje a nutnost ocisteni dat predtim by pomohl.... :-/

 

http://imgur.com/9O3FKfe

 

budu rad za kazdou radu


  • 0

#4 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 11:18

Jak ty keše do navigace nahráváš?
V navigaci bys měl mít položku "Správa waypointů" nebo tak nejak. Pokud tyhle waypointy všechny smažeš, v navigací Ti zbydou jen ty základní keše, v případě tradiček na místě, kde jsou schované, v případě mysterek a multin na výchozích souřadnicích. Ale i u tradiček jsou občas ty dodatečné body potřeba, zejména parkovani muže byt někdy dost svízelné....
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#5 lulinak

lulinak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 11:30

zatim umim pouzivat jen ofiko stranky, a z nich "Odeslat do GPS" spojene s PC kabelem, pres firefox s addonem od Garminu....   v GPX adresari navigace pak pribudou jednotlive   XXXX.GPX soubory a to by melo byt ono.   Kdyz si napr. GC35AMF edituju tak je z nej videt ze obsahuje tech nekolik dalsich informacnich bodu, ale me se na navigaci zobrazej vsechny uplne stejne....... :blink:


  • 0

#6 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 11:50

Tak ač se to nezdá, je to správně :-)
To promazání ve Spravci waypointů by mělo pomoct. A zkus kouknout sem: http://wiki.geocachi...kota,_Colorado)
Je to tam pěkně popsané....
  • 1
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#7 lulinak

lulinak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 12:31

hmmm tak asi spis musim majit jiny zdroj na kesky, pokud mi to tady ukazuje tri stejny vlajecky k jedny kesce na miste kde jich je malo, tak si dost dobre neumim predstavit co to bude ukazovat na miste kde je kesek desetkrat tolik, to bude sto vlajecek a kazda ctvrta je mozna ta spravna...  mozna mobil to delat nebude.

nekde jsou ikony v poradku (parkoviste, informace) kdyz koukam do spravce waypointu, ale nekde jsou u vseho jen stejny vlajecky, tohle asi nastavuje spravce kesky kdyz uploaduje a navigace to jen pasivne prevezme.


  • 0

#8 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 12:49

Ještě mě napadá, jestli jsi měl nějaká data prednahrana, zkusil bych jeste promazat (nebo přesunout na PC) po napojeni GPSky k počítači obsah adresářů POI, GPX a GGZ (v adresáři GARMIN) jak v paměti GPSky, tak na SD kartě a zkusit stáhnout kešku z GC.com jestě jednou...
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#9 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 13:21

Podle toho co vidím na tom displeji se zdá, že máš zobrazené jenom waypointy od tří kešek v okolí, ale samotné keše ne. Všechny ty tři krabky jsou moje :D


  • 0

#10 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 13:45

Waypointy (parkoviště, stage) jsou uloženy v trasových bodech, ale kešky jsou samostatně (u mě se to jmenuje Schránky s pokladem).

 

Když mám na své 62 zapnutý profil Hledání pokladu, vídím kešky na samostatné stránce.


  • 0

#11 lulinak

lulinak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 14:01

ha, dalsi progres!!!! 

je nutno prepnout uzivatelskej profil v garminu z rekreacniho na keskovej, a najednou tam naskoci nova ikonka krabicky, a ty puvodni vlajecky tam zustaly taky, zazrak kelisova, kdo to ma kurna tusit.... :rolleyes:

http://imgur.com/IOE3bgb

ted uz vyrazit do terenu a overit co to bude delat.

 

dalsi kolo bude pokus o import velke casti lokalnich kesek vcetne dodatecnych informaci k nim pres GG, predpokladam ze se brzy ozvu... :-)   diky


  • 0

#12 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 15:09

ha, dalsi progres!!!! 
je nutno prepnout uzivatelskej profil v garminu z rekreacniho na keskovej, a najednou tam naskoci nova ikonka krabicky, a ty puvodni vlajecky tam zustaly taky, zazrak kelisova, kdo to ma kurna tusit....

To ale není pouhým přepnutím profilu, ale jeho nastavením - v tom rekreačním profilu mas očividně zobrazování kesek (z menu Poklady, nebo Kešky) úplně vypnuté nebo nastavené tak, aby se zobrazovaly až při velkém přiblížení.....
Ja to mam nastavené tak, ze profil Auto mi zobrazuje jen kesky a když jsem na místě, přepnu na profil, ktery mi zobrazí i dodatečné waypointy..
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 16:02

Tak koukám, že GSmap to má asi nějak jinak než Oregon, já s tímhle nikdy problémy neměl, keše byly vždycky truhličky (př. otazníčky).

Asi bylo opravdu něco blbě, jako vlaječky se ukazují většinou obyčejné trasové body, tj. třeba ty, co si ručně naklikáš přímo v navigaci. Tj. tvoje navigace nepoznala, že jsou to keše a ukázala je jako obyčejné body.

Asi nemá smysl nováčkovi říkat o Geogetu, ale tam si můžeš udělat co chceš, třeba vyexportovat jen keše bez waypointů, nebo jen některé waypointy. Ale předpokládám, že nejsi PM, a jako BM do Geogetu sice keše dostaneš, ale není to už tak jednoduché.

A ty keše, cos tam měl, klidně smaž. Aktuální nebudou a asi nebudou ani z tvého okolí, aby ses na ně v blízké době dostal. A nevím jak GSmap, ale Garminy obecně pracují špatně, když máš stejnou keš v několika GPX. Ukážou ji, ale jen tu první nahranou, tj. novým stažením ji nezaktualizuješ, musíš tu první smazat.


  • 0

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 18:01

dalsi kolo bude pokus o import velke casti lokalnich kesek vcetne dodatecnych informaci k nim pres GG, predpokladam ze se brzy ozvu... :-)   diky

 

Pokud budeš používat GG, stačí si vyexportovat PQ GPX a to pak umístit do adresáře GPX v adresáři GPSky nebo SD karty v GPSce při připojení kabelem k PC (někteří to více doporučují). Případně také můžeš exportovat jako GGZ.

 

Osobně používám tuto variantu a v pohodě.

Mám taky 64 GPSmap. I když přesnost mě hodně zklamala. 60ka byla srovnatelná. Jen déle startovala a je pomalejší.

 

Pokud někdy budeš na nějakém eventu, rád ti poradím :-). I když stále občas zjišťuji nové věci...


  • 0

#15 lulinak

lulinak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 18:31

oki diky vsem, dneska v tom vetru a kose 30 km vylet na kole a prvnich pet krabicek uloveno, ono to pujde... :-)


  • 1

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 18:47

Nějak se mi to nezdá. Nováček, co pomalu neví, co je keš, ale zná Geoget?


  • 1

#17 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 19:16

Nějak se mi to nezdá. Nováček, co pomalu neví, co je keš, ale zná Geoget?

?? Jednak má ode mne odkaz na článek, jednak jsi mu Geoget sám popsal a doporučil a teď se divíš, že o něm ví? :rolleyes:


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 21:39

U té http://coord.info/GC35AMF keše máš spoustu WP a ty asi vidíš jako ty vlaječky.

Přiložené miniatury

  • GC35AMF.jpg

  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 lulinak

lulinak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 22:19

Nějak se mi to nezdá. Nováček, co pomalu neví, co je keš, ale zná Geoget?

 

svet neni jen cerny a bily, mnoho zaku v autoskole jsou napr. ve tri roky studujici automechanici co rozumi autotechnice lepe nez ten stary pan co je ma ucit ridit....   ano kdyz chci neco delat zjistuju si o tom zaroven maximum detailu, ono se to nekdy hodi.... ;)


  • 2

#20 lulinak

lulinak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2016 - 9:02

Ahoj, castecne uspesne pronikam do teto problematiky a dovolim si predhodit jeste jedno male tema k diskuzi tykajici se GG.

 

S hromadnym pretahanim kesek do navigace neni problem, natahal jsem jich do GG asi 600, vsechny pak hromadne aktualizoval na stav, logy a zakladni udaje a nasledne dal export do GPXv2.  Tento pak nahral do vycisteneho adresare GPX v navigaci.

 

Kesky tam uz vidim ale ejhle, pri tomto zpusobu importu nejsou dodrzovany puvidni ikonky (tradicka, otaznik) ale vsechny maji stejny vzhled truhly viz obrazek, coz je pro hledani v terenu dost neprakticke.

 

http://imgur.com/eCcUrcH

 

Umel by pls nekdo poradit co s tim?   Prehozeni vzhledu v nastaveni na tradicni anebo automat nedela nic. Dekuji prevelice.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama