Přejít na obsah


Fotka

Stolní geokalendář 2007


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
262 odpovědí na toto téma

#121 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 19:07

PLAJ family:

Tak jsem si prohlížel výsledky hlasování. A nezávisle na tom, jak jsme hlasovali my, tak se mi líbí spíše ty ze středu výsledkové listiny.

Já bych úplně krajinky nevylučoval, i když bych v kalendáři viděl raději ty s kačerskou tématikou. Takže si myslím, že se by bylo vhodné vytvořit mix třeba v poměru 1:1 krajinky:kačeři.

Prostě nakonec stejně musí někdo despoticky rozhodnout o konečné podobě a výsledky brát jako poradní hlas. 

Základ by měl být požadavek prodejnosti mezi kačerskou veřejnost.

Takže klidně můžeme připravit 2 až 3 podoby kalendáře a pak si vybrat z hotových s tím, že přehlasovaní by se  měli přizpůsobit.


  • 0

#122 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 19:11

Na výsledky hlasování jsem se ještě nestihl kouknout, ale nějak tomu zdejšímu brblání některých přestávám rozumět.[8-)] Cacheři tu hlasovali pro nějaké fotky a podle mne by se tam měly objevit právě a jen ty snímky, které získaly největší počet hlasů. Protože to jsou ty fotky, které chce většina.  A nějak jsem si nevšiml, že by před hlasováním bylo řečeno, že hlasování bude bráno pouze jako doporučení a pro výsledný výběr nebude závazný. To bych se asi jinak hlasováním asi ani nezdržoval.

Co se týče mého výběru - vybíral jsem fotky, které zavánějí geocachingem. Ať už to jsou "jen" krajinky z okolí cache nebo vyfocené cestou k cíli, nebo ty, kde je do obrázku zakomponován i nějaký geocacherský děj. Trochu mi chybělo při hlasování, že u fotky nebyl popis, souřadnice, času, či jaké cache se týká. Škoda, bylo to zřejmě díky časové tísni. Příští rok to bude jistě lepší.


  • 0

#123 Wambli

Wambli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 19:25

Trochu mě zaráží přístup některých geokolegů. Ono je celkem problém udělat foto geokačerů, které bude zajímavé i pro ty ostatní, kteří kolegy před objektivem neznají. A myslím že výsledky hlasování tomu přesně odpovídají. Zajímavé fotky s lidmi se do konečného výběru dostaly a i výběr "krajinek" je velmi zdařilý.

Brblající kolegové budou mít jistě šanci příští rok zaslat své zdařilé kousky a doufat, že budou tak zajímavé, že se dostanou do finálního výběru.

 

 


  • 0

#124 PlachtaS Team

PlachtaS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 20:21





  • 0

#125 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 20:28

PlachtaS Team: <body>
Pokud je něco chybně naps&aacute;no,
opravte to a</body>

No tohle ma nejaky mouchy... :]


  • 0

#126 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 20:40

BBBubak:

No tohle ma nejaky mouchy... :]

Ale na RSS je to krasne citelny :-)

Pro jistotu to sem zkopiruju z RSS:

Jak jsem slíbil ZDE (FTP server: 217.31.55.174, jmeno: Host, heslo 123456) ke stažení soubory !GeoKalHTMLfinal jako složka, nebo !GeoKalHTMLfinal.zip a PopisVybranychFoto.xls.
Prosím všechny zainteresované, hlavně pak autory vybraných fotografií, aby laskavě zkontrolovali
údaje v xls souboru. Pokud je něco chybně napsáno, opravte to a pošlete mi nový xls soubor na adresu plachtas@centrum.cz.
Jde o to, aby ve finální podobě kalendáře byly popisky správné. (Asteris a Helixík chybí
úplně - prosím dopište je). Dále pak zpracovávám přijaté platby a všem jednotlivě potvrdím ve čtvrtek 18.1. (platby by již měly být na extra zřízeném účtě) e-mailem objednaný počet, příslušný peníz atd. Sledujte toto fórum, případně Pitrův BLOG, ať víte, jak se daří uskutečnovat jednotlivé kroky výroby NAŠEHO GeoKalendáře 2007.


  • 0

#127 Pitr

Pitr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 21:07

Velevážené geokačerstvo české,

předkládáme Vám následující návrh:

  • nápad na týdenní GeoKalendář přišel trochu pozdě - až na počátku roku a to trochu omezilo manévrovací prostor a vše se řeší velmi rychle, ale bylo by škoda čekat další rok, proto máme alternativu, aby neutekl ani den. Udělejme si sezónní GeoKalendář 2oo7/2oo8 t.j. od března 2oo7 do března 2oo8. Můžeme tak dát vzniknout něčemu, co tu ještě nebylo a alespoň symbolicky koresponduje se zahájením geosezóny. Zaroveň tak získáme trochu času na společný návrh designu, rezervu na případné zdržení v tiskárně a dostatek času na distribuci, aby GeoKalendář našel všechny své majitele do konce února.
  • dále navrhujeme vybrat z 53 vítězných fotografií všechny s nativní geotématikou a prohlásit je za vybrané z 1.kola a vyhlásit kolo druhé v termínu 15.-19.1. - umožníme tak nominovat své snímky i těm, kteří se včas o této aktivitě nedoslechli a psali nám až když už bylo pozdě. (v pondělí bude otevřeno FTP pro příjem fotek) Zárověn přesněji vymezíme rámec pro nominaci fotografií - kromě již zmiňovaného horizontálního formátu by měl být tématem snímku: zajímavá situace při geocachingu, ideálně technicky dobře zvládnutý snímek "s duší", není nutné aby byla na snímku přímo keška, GPSka, geocacher nebo event (nebo vše dohromady), ale nemělo by se jednat "jen" o krajinku (takových kalendářů jsou plná papírnictví), věříme, že takové snímky ve svých archivech máte. Zároveň uvítáme, pokud nám autoři dodají komentář nebo popis ke svým snímkům, aby bylo zřejmé, jákážeto kulišárna na snímcích vyobrazena jest. Prosíme nezapomeňte také na následující témata - C.I.T.O. - nemáme ještě žádný snímek, vydařené eventy - zejména snímky, ze kterých dýchá atmosféra, náhodná i plánovaná FTF setkání, extrémní odlovy (vodní, horolezecké, podzemní, šplhací, stromové, urbanextrem, nukleární...). Vítězné snímky z 1. a 2. kola bude vetovat komise autorů GeoKalendáře (hledáme ještě dva členy do komise) dle počtu a povahy snímků k jednotlivým ročním obdobím (aby jsme v případě nedostatku nemuseli dávat lení snímky do zimy apod.)
  • prosíme všechny graficky nadané s chutí podílet se, aby nám zaslali (mailem na pitr@mail.cz) své nápady, náměty a návrhy stránky kalendáře do 19.1. - návrhy budeme průběžně zveřejňovat a ve fóru o nich diskutovat, abychom společně vybrali ten "pravý" Předem díky!
  • vzhledem k tomu, že se nám podařilo získat sponzora a s dalšími jednáme, můžemé část (a doufáme že větší část) vybraných prostředků na úhradu geokalendáře (170,- Kč) věnovat na provoz serveru geocaching.cz. Zakoupením geokalendáře tak kromě kromě kalendáře můžete získat i dobrý pocit, že jste přispěli na naši společnou hru, je-li Vám takový projev podpory milý.
  • oficiálním distributorem GeoKalendáře (poštovním) bude GeocachingShop.cz, původní záměr hromadných objednávek a distribucí do měst se silnou geokomunitou bude zachován. Jde spíše o individuální doručení či o doobjednávky, pokud si shop objedná nějaké kalendáře do zásoby (kolik takových kalendářů bude ještě upřesníme, až bude vše jasné)

Pokud vše klapne (se sponzory), odměníme autory vybraných fotografií kalendářem zdarma. Formou 1 autor = 1 kalendář.

Pozor: Vzhlededem k aktuální změně přístupu k výběru fotek do kalendáře, samozřejmě zašleme obdržené částky za objednané kalendáře zpět všem geocacherům, kteří již zaplatili a nelíbí se jim aktuální stav - krajinky fuč! Takto postižené geocacherstvo, nechť laskavě kontaktuje e-mailem PlachtaS, částka bude obratem poukázána na účet, ze kterého přišla (nezapomeňte na VS). Systém objednávek a plateb předem se nemění a i nadále můžete objednávat na plachtas@centrum.cz a 191613060/0300.

První z nápadů jak by stránka geokalendáře mohla vypadat naleznete zde: http://pitr.webz.cz/geostranka1.jpg (posílejte prosím další nebo komentujte ve fóru, aby mohly být konstruktivní připomínky zapracovávány)

Aktuálně Vás také budeme informovat v Blogu zde na serveru a na následující stránce:  http://kdyne.net/zkubovec/gc/kalendar/

Děkujeme všem z Vás, kteří nám nabídli podporu a pomáhájí nám s realizací a prosíme o Vaše názory na výše uvedené, zda jste pro novou variantu, či pro původní.

Za realizační tým

PlachtaS, Aviril&ZKura, Ponik a Pitr


  • 0

#128 PlachtaS Team

PlachtaS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 21:33

Jak jsem slíbil ZDE (ftp://217.31.55.174, jmeno: Host, heslo 123456) ke stažení soubory !GeoKalHTMLfinal jako složka, nebo !GeoKalHTMLfinal.zip a PopisVybranychFoto.xls. Prosím všechny zainteresované, hlavně pak autory vybraných fotografií, aby laskavě zkontrolovali údaje v xls souboru. Pokud je něco chybně napsáno, opravte to a pošlete mi nový xls soubor na adresu plachtas@centrum.cz. Jde o to, aby ve finální podobě kalendáře byly popisky správné. (Asteris a Helixík chybí úplně - prosím dopište je). Dále pak zpracovávám přijaté platby a všem jednotlivě potvrdím ve čtvrtek 18.1. (platby by již měly být na extra zřízeném účtě) e-mailem objednaný počet, příslušný peníz atd. Sledujte toto fórum, případně Pitrův BLOG, ať víte, jak se daří uskutečnovat jednotlivé kroky výroby NAŠEHO GeoKalendáře 2007.

  • 0

#129 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 21:42

Pitr:

Velevážené geokačerstvo české,

předkládáme Vám následující návrh:

...nápad na týdenní GeoKalendář přišel trochu pozdě - až na počátku roku a to trochu omezilo manévrovací prostor a vše se řeší velmi rychle,...

...dále navrhujeme vybrat z 53 vítězných fotografií všechny s nativní geotématikou a prohlásit je za vybrané z 1.kola a vyhlásit kolo druhé ...

Za realizační tým

PlachtaS, Aviril&ZKura, Ponik a Pitr

No to je hezký... a já už se těšil, že přespříští týden budu mít kalendář na stole! :-(
To je návrh, nebo hotová věc?
Co je "nativni geotématika" a co ne? Kde je hranice? Kdo o ní rozhoduje?
To znamená, že i když většina hlasovala pro hezké krajinkové geofoto a to bylo zařazeno do 53 vybraných, tak je s klidem vyřadíte?

V tomto případě, kdy se původní kalendář vlastbě ruší a má se tedy vytvářet zcela jiný, s doplněnými fotkami bez "krajinových fotek", navrhuji rovnou zrušit  předchozí nominace.
Jjiž poslané fotky zařaďte do nového kola výběru a nechte prosím nominovat jakékoliv fotografie a dejte o nich opět hlasovat  - a takto vybrané fotky již necenzurujte. Jestliže mnoho desítek cacherů  následně vybere a nominuje do 53 fotek i nějaké krajinky, opravdu nevidím důvod, proč by se měla z nominovaných odstraňovat. Ovšem pokud nechcete udělat kalendář podle přání geocacherů, ale podle svých představ. Jestli je tohle hlavním účelem pozdržení vydání kalendáře, tak tomu už rozumím.  Jen si myslím, že s takovým kalendářem může být ve finále nespokojeno více cacherů, než v tom původním.

Prostě se mi nelíbí, když se dodatečně mění pravidla v okamžiku, kdy již mnozí za kalendář, o němž si udělali z nominovaných fotek představu, zaplatili.


  • 0

#130 Pitr

Pitr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 22:02

Mion:

To je návrh, nebo hotová věc?

Co je "nativni geotématika" a co ne? Kde je hranice? Kdo o ní rozhoduje?

To znamená, že i když většina hlasovala pro hezké krajinkové geofoto a to bylo zařazeno do 53 vybraných, tak je s klidem vyřadíte?

Prostě se mi nelíbí, když se dodatečně mění pravidla v okamžiku, kdy již mnozí za kalendář, o němž si udělali z nominovaných fotek představu, zaplatili.

Ano jedná se o pouze o návrh, v mém příspěvku je to na konci napsáno, abyste se vyjádřili zda chcete realizovat původní návrh nebo ten nový. Asi jsi nedočetl do konce [;)]

Nativní geotématika by byla upřesněna - resp. definována geokomunitou zde na fóru v případě, že by byl návrh přijat.

Ano, pokud by si to tak většina přála, s klidem je vyřadíme.

Nám se také nelíbí něco dodatečně měnit a komplikuje nám to situaci, ale myslíme si, že výsledek dostatečně vyváží způsobená geopříkoří. Dostali by tak šanci i ti, co nestihli zaregistrovat první kolo a kalendář by více dýchal geoatmosférou. Pokud by byl nový návrh všeobecně většinou přijat, pak všem nespokojeným samozřejmě vrátíme obratem peníze.

Jinak díky za názor. A neházej flintu do žita, je to jen návrh a nedostane-li podporu, budou krajinky [:)] 


  • 0

#131 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 22:05

Mno jsempo pravde hodne zklaman, predstavoval jsem si ze je vse dohodnuto a ted najednou nic! :( Nejak tomu nerozumim, muze nekdo vysvetlit co se zmenilo? Mel jsem ted aktualne jasnou predstavu jak to bude fungovat, co je pripraveno, fotky vybrany a najednou nam rikate ze vsechno konci, stanovite zacatek geosezony na 1. 3. 2007 ??? (prosimvas podle jakych pravidel? - myslim ze nejen ja ale i ostatni kesuji cely rok???) - evim proc, ale kalendar brezen brezen mi prijde blbost a spis radsui akceptuji to ze "prijdu o leden" a budu mit na stole "klasiky kalendar" nez tento upraveny.
 
Co ale opravdu nechapu jsou fotografie, co vam vadi? to ze fotky poslalo cca 20 (?) teamu a stejne mnozstvi hlasovalo? Mate dojem ze ted to bude vic lidi? Nebo se Vam osobne fotky nelibi a tak vyradime krajinky a to ze si 20 temu vybralo nejake fotky proste zapomenem????

Muzete se mi k tomu nekdo z Vas vyjadrit? Protoze jak jsem tak  koukal na vybrane fotky je tam zastoupeni vseho? To opravdu budou jen fotky krabicek a lidi nad krabickami? Ja daleko radsi uvidim okolni krajinu kese, protoze TO JE TO CO MNE KE KESI PRIVEDE A POZVE  ne to ze krabicka ma 15x15 cm a je plna kindervajicek?

 Ma nekdo podobny dojem nebo jsem jen ja nespokojen s aktualnim stavem?

 
EDIT: Krom toho panove, vite co dela prava a leva ruka? Standa zda se dava na web finalni fota a Pitr vlastne celou koncepci kalendare tak jak byla schvalena rusi?
 


  • 0

#132 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 22:15

Pitr:

Ano jedná se o pouze o návrh, v mém příspěvku je to na konci napsáno, abyste se vyjádřili zda chcete realizovat původní návrh nebo ten nový. Asi jsi nedočetl do konce [;)]
Nativní geotématika by byla upřesněna - resp. definována geokomunitou zde na fóru v případě, že by byl návrh přijat.
Ano, pokud by si to tak většina přála, s klidem je vyřadíme.
...
Jinak díky za názor. A neházej flintu do žita, je to jen návrh a nedostane-li podporu, budou krajinky [:)] 

Ok, díky za klidnou a diplomatickou odpověď na mou rozhořčenou reakci :-)
Pokud bych se tedy mohl finálně vyjádřit: posunutí vydání kalendáře přežiju v pohodě, ale přimlouval bych se za to, kdyby mohli geocacheři nominovat jakékoliv fotografie - hlas lidu ty nežádané nakonec určitě vyřadí [:)]


  • 0

#133 Pitr

Pitr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 22:22

MadDogTeam:

Mno jsempo pravde hodne zklaman, predstavoval jsem si ze je vse dohodnuto a ted najednou nic! :( Nejak tomu nerozumim, muze nekdo vysvetlit co se zmenilo?
 
Co ale opravdu nechapu jsou fotografie, co vam vadi?

Muzete se mi k tomu nekdo z Vas vyjadrit?

EDIT: Krom toho panove, vite co dela prava a leva ruka? Standa zda se dava na web finalni fota a Pitr vlastne celou koncepci kalendare tak jak byla schvalena rusi?

Diky za nazor. Standa drzi puvodni linii, tak aby se vse stihlo v pripade, ze nebude novy navrh prijat. Nam osobne fotografie krajinek VUBEC nevadi, reagujeme pouze na prani geocacheru, ktera se k nam dostavaji e-mailem, ICQ, osobně, telefonicky... (ze by chteli vic GEO, vic EVENTU, mit moznost nominovat SVE fotky, kdyz to nestihli atd.).

Stejne tak koncepce brezen-brezen je pouze navrh. Vse muze byt tak jak bylo dohodnuto, pokud si budete prat...
 


  • 0

#134 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 22:23

Pitr:

Velevážené geokačerstvo české,

předkládáme Vám následující návrh:

..................

PlachtaS, Aviril&ZKura, Ponik a Pitr


Souhlasím s Pitrem, mám zájem o geocacherský kalendář, nikoli o kalendář s krajinkou, těch jsou plná papírnictví. Takže bych vybíral fotky výhradně s geocacherskou tématikou.

  • 0

#135 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 22:28

btw mám doma dva geocacherské klaendáře, oba z roku 2005, jeden českej a jeden americkej a oba jsou celkem pěkné. Takže bych hledal trochu inspirace možná i tady...
  • 0

#136 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 22:44

Proc to neudelat tak ze to co je ted vymysleno proste bude tak jak se dohodlo a ten novy koncept by se pouzil pro kalendar na dalsi rok, bude dostatek casu o vsem rozhodnout, doladit detaily, vybrat spravne fotky dostatek casy ty fotky poslat a vzhledem k tomu ze by se to resilo ted, muzou byt kalendare bez problemu priraveny jako vanocni darky?

Pokud nekomu bude vadit ze by snad jeho fotky mely byt v lednu o ktery se "prijde" nacpete tam moje fota, je mi to jedno.

 
Omlouvam se vsem za mozna neprimerene reakce ale proste mne vzdy vytoci pokud se ma "menit neco co je dohodnuto"

 
Ted uz to necham byt, ono to nejak dopadne, ja uz jsem svuj nazor rekl a vetsina rozhodne ...
 


  • 0

#137 Wambli

Wambli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 22:56

Vážení přátelé, mám vám z toho velmi nevalný pocit. Jednak se mi opravdu nelíbí, že budeme měnit pravidla poté, co vlastne již bylo rozhodnuto. Nezdá se vám, že je trochu znevažována práce a čas kačerů, který byl stráven nad výběrem fotek, hlasováním a přípravou? Nehledě na to, že při výběru fotek a při sledování výsledků jsem nezaznamenal žádný komentář na fóru, který by "kritizoval" poslané fotografie...

Kalendář březen - březen mi nepřipadá jako super nápad a ani březen nepovažuji za začátek sezóny. Je to sice dobrý nápad, jak získat více času ale kalendář je od toho, aby byl na kalendářní rok, ne od toho, aby reprezentoval časový úsek hodící se lépe autorům kalendáře.

Žijeme v demokracii a pokud si kačerstvo bude přát změnu, je to volba většiny a nezbude než ji respektovat. Kalendář na 2007 si bohužel koupím na stůl sám, protože kurz jakým se tato aktivita ubírá se mi nezdá. A protože se mi zdá, že ač proběhl regulerní výběr, pravidla se dají změnit vždy, požádal jsem Standu, aby vyřadil moje všechny nominované i vybrané fotografie z dalších aktivit.


  • 0

#138 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 23:23

Samozřejmě kolegové MadDogTeam a Wambli mají pravdu, ale jenom částečně. Když se totiž dohodne, že kalendář má být geocacherský, tak lze logicky předpokládat, že bude zaměřen na geocacherskou tématiku. A né že tam bude kdejaká fotka, to jsem mohl poslat spoustu pěkných fotek aut a vlaků, které jsem při geocachingu vyfotil a nemohli by jste proti tomu říct ani ň. Podle mě si měli autoři lépe rozmyslet které fotky dají do výběru. Osobně nechápu, jak mohly některé fotky dostat tolik hlasů.
  • 0

#139 Wambli

Wambli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 23:30

Myslim, že fotografie dostaly tolik hlasů, protože se našim kolegům líbily. Samozřejmě každý má svůj subjektivní názor, možná proto se teď divíš a proto také nebyla žádná komise, ale hlasování.

A definice "geocacherské" tématiky je věc velmi ošidná, že? Cesta za keší není geocaching? Začíná geocaching až nálezem keše? Hmm...


  • 0

#140 asteris

asteris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2007 - 23:53

Asi tomu nerozumim: objevil se napad na kalendar, nastesti se naslo par aktivnich nadsencu, kteri tomu venovali spoustu casu a snazi se, aby nezustalo jen u napadu. Na ostatnich bylo jen  poslat fotky a vybrat z nich prislusny pocet do kalendare. To se stalo. Jiste, taky jsem mela trochu jinou predstavu, ale vetsina vybrala takhle.To prece nejde hned chtit menit pravidla, kdyz me nekdo prehlasuje. myslim,ze by se melo pokracovat, dovest kalendar do konce a spis se dohodnout, jak udelame kalendar na pristi rok, pripadne  uz i fotit s timhle vyhledem.  Ja tedy  svou objednavku kalendare nerusim a doufam, ze se ho dockam.  Asteris

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama