Přejít na obsah


Fotka

Znáte program GeoScout ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 pepito53

pepito53

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2007 - 21:34

"Objevil" jsem program GeoScout. Obsahuje správu geocaches, kompas (GPS) a mapu. Nepoužívám mapu (mám Oziexplorer) ani kompas (na dohledání mi slouží Vito Navigátor II) ale správa wpt je docela dobře řešena.

Program umožňuje plnohodnotný  download .gpx i "neprémiovým členům" a správu keší. Já (paradoxně) stahuji waypointy tímto prográmkem (samozřejmě přes Active Sync), následně je uploudnu do GSAKu na PC a ještě vyexportuju do Oziho zpět na PPC. Při lovení "bez papíru" umožňuje editaci poznámek, statusu...a potom třeba zase refresh do PC..

Bližší podrobnosti na www.navstation.co.uk, download trial na http://handheld.soft...ut-17295.shtml. Cena 25USD

 


  • 0

#2 Bohmovi

Bohmovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 14:09

ahoj začínám s lovením a tak hledám různé rady. Mám k dispozici PPC a GPS přijímač BT-308 bluetooth a teď to chci rozchodit. Zajímalo by mě s čím máš dobré zkušenosti. Jak jsem pochopil z příspěvku používáš oziexplorer a vito navigator - můžeš mi sdělit kde se dají sehnat, případně jak rozchodit PPC s GPS přijímačem (nemám mapy)? díky


  • 0

#3 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 14:14

Pro začátek můžeš zkusit třeba RichesseGPS (ten je zdarma) nebo nějakou demoverzi GeoScouta, GPSTuneru, či jiného. Pak uvidíš [:)].

Choze


  • 0

#4 Bohmovi

Bohmovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 15:43

díky za rychlý typ hned to vyzkouším a o víkendu vyrazíme lovit
  • 0

#5 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2007 - 9:54

Choze & Debora:

Pro začátek můžeš zkusit třeba RichesseGPS (ten je zdarma) nebo nějakou demoverzi GeoScouta, GPSTuneru, či jiného. Pak uvidíš [:)].

Choze

Diky autorum za pekny pocin. Ano neco takoveho je treba! V jednoduchosti je sila! Sipka, import, nic vic ... Ale moje nadseni vystridalo zklamani. Moje BT GPS bohuzel nebyla pripojena. Port mam nepochybne nastaven spravne ...  


  • 0

#6 Bohmovi

Bohmovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2007 - 16:02

Tak jste na tom nakonec jako já. BT mi funguje - odzkoušel jsem si to na spojení s notebookem, kde to naskočilo hned. Ale při spojení s Pocket PC vydrží bluetooth spojení jen 2 min a kousek.  Stáhnul jsem si i ovladače ze stránek z i-Tec ale nic.
  • 0

#7 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2007 - 22:39

pazitka:

Diky autorum za pekny pocin. Ano neco takoveho je treba! V jednoduchosti je sila! Sipka, import, nic vic ... Ale moje nadseni vystridalo zklamani. Moje BT GPS bohuzel nebyla pripojena. Port mam nepochybne nastaven spravne ...  

Za programem stojí David Andrš, krom RichesseGPS udělal pár dalších kvalitních prográmků (viz). Jedná se stále (bohužel) o betaverzi, takže je nějaká nefunkčnost možná, nicméně mě to funguje (Acer N311 + BT GPS Adapt Nemerix). Napadá mě, jestli máš správně nastaveny baudrate? Některé GPSky nefungují korektně při vyšších jak 4800...

Jinak na serveru ce4you probíhá diskuze k tomuto programu, tak snad víc info tam.

Choze


  • 0

#8 Bohmovi

Bohmovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2007 - 23:25

Tak se mi to podařilo zprovoznit (hlavně díky ITíkům v práci). Mám i-tec GPS a při nastavení v PDA to chce ovladače ze stránek i-tec - tam je k dispozici prográmek GPSinfo. Nechceto na začátku spouštět bluetooth ale nastavit v programu com8 a baudrate 4800 a pak start GPS odtud to člověka hodí na zapojení GPS a už to frčí - teď to ještě vyzkoušet s ostatními prográmky.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama