Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend - mapu TOPO50 v3, nebo TOPO Czech v1 ???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Mr.Voza

Mr.Voza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2007 - 2:59

Ahoj,

mate nekdo prosim zkusenost s temito mapami na Garminovi eTrex Legend? Na netu jsem nasel v prodeji jenom TOPO Czech v1, ale na webu garmin.cz jsem u tehle mapy nasel take tohle:

"Přístroje eTrex Legend a eTrex Vista lze s mapou TOPO Czech v1 využít, ale pro její velkou datovou velikost (74 MB) doporučujeme mapu TOPO 50 v3, která je pro tyto přístroje je optimalizována. Mapu TOPO50 v3 lze zakoupit v prodejní síti společnosti Mountfield."

Navic jsem nekde cetl, ze TOPO Czech v1 se na Legendovi vykresluje pomalu.

Mam ted nabidku koupi Legenda bez mapy (jenom s prednahranou) a rad bych si do nej koupil mapu TOPO50 v3, ale na netu (ani a webu Mountfielda) jsem tuhle verzi nenasel. Jenom na webu Gamina maji TOPO Czech v1, tu bych ae z vyse uvedenych duvodu nerad kupoval.

Me otazky tedy zni:

1. Jak hodne je TOPO Czech v1 na Legendovi pouzitelna/nepouzitelna v porovnani s TOPO50 v3?

2. Da se jeste koupit TOPO50 v3 a pokud ano, tak kde?

Predem dik za kazdou odpoved.

Mr.Voza ;o)
 


 


  • 0

#2 Mago76

Mago76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2007 - 12:16

Zkus se obrátit na http://www.gpscentrum.cz/,   to je offi dovozce Garminu

  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2007 - 12:34

Ja kazdopadne Czech TOPOv1 na legendovi pouzivam, a da se to.

Ano, je videt, ze z hlediska vykonu toho ma Legend plne kecky. Napriklad kdyz chces rucne prochazet mapu a odjet si kurzorem nekam do nevykreslene oblasti, tak se zamysli a nasledujicich nekolik vterin mapu postupne vykresluje.

Na druhou stranu, pouzivam ho pri pesim pohybu, a to s prekreslovanim mapy problem nema. (Pri pohybu v aute by to bylo asi o necem jinem, ale tato GPSka stejne do auta neni vubec vhodna)

 
Takze ja si nestezuji, vesele Czech TOPOv1 s Legendem pouzivam a da se to. Problem mam jen s tim rucnim prochazenim mapy, to si proste musim pockat...

 


  • 0

#4 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 9:13

Jsem asi lama, ale jaký je rozdíl mezi TOPO Czech, TOPO50 v3, TOPO v1, TOPO20, atd.

Je mi jasný, že tam budou rozdíly v podrobnostech té mapy, zakreslených objektech, apod. Ale co znamená to které číslo (50,20), verze?(v1, v3), a to slůvko Czech? Která je nejpodrobnější? Používám 2 GPSky a v každé mám jinou mapu. Jak to tedy je?

Moc díky
 


  • 0

#5 samotar

samotar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 10:25

Existuje několik map česka vhodných pro garmin

TOPO 50 produkt Pikodas placená existuje ve 3 verzích v1 až v3

Topo czech produkt Pikodas placená existuje ve dvou verzích , poslední verze je Topo czech v1.2 - dnes asi nejpřesnější

Topo20 a Topo50 free mapy 20 a 50 udává hustotu vrstevnic neobsahují sídla, jen vrstevnice a potoky. jsou koncipovány jako průhledné a lze je použít jako nástavbu na základní mapu


  • 0

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 10:39

tbkark:

 jaký je rozdíl mezi TOPO Czech, TOPO50 v3, TOPO v1, TOPO20, atd.



mapy prodavane Picodasem chronologicky: nejstarsi TOPO v1, TOPO v2, TOPO v3 - objevila se jako predskokan TOPO Czech, prodaval ji Mountfield a zacala mit routing, TOPO Czech ....


freemapy na netu TOPO20, TOPO50 - 20 a 50 znamena, po kolika metrech jsou zakresleny vrstevnice, pokud se nepletu


  • 0

#7 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2007 - 8:48

Pokud to teda dobře chápu, tak pokud chci placenou mapu, nejlepší bude TOPO Czech, pokud chci neplacenou, tak TOPO20.

V jedné GPS mám TOPO v3 a v druhé TOPO Czech (ta je teda lepší? zdá se mi to subjektivně při pohledu na tu mapu...) 

Je to tak?


  • 0

#8 Dr. Taby

Dr. Taby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2007 - 9:35

Tady je odkaz na aktualizaci TOPO 50 z v3 na v3.1. Jsou tam určitá vylepšení.

  • 0

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2007 - 14:14

tbkark:

Pokud to teda dobře chápu, tak pokud chci placenou mapu, nejlepší bude TOPO Czech, pokud chci neplacenou, tak TOPO20.

V jedné GPS mám TOPO v3 a v druhé TOPO Czech (ta je teda lepší? zdá se mi to subjektivně při pohledu na tu mapu...) 

Je to tak?

jj, topo czech je o fous lepsi ( nektere opravene chyby z v3 - napr routing), hezci, aktualnejsi, ma v sobe mnohem vic poi


  • 0

#10 Jiro-4779

Jiro-4779

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2007 - 19:16

Aktualizace TOPO50_v31.zip není již vystavená, nemáte ji někdo ke stažení?

 

JiRo


  • 0

#11 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2007 - 21:47

Jiro:

Aktualizace TOPO50_v31.zip není již vystavená, nemáte ji někdo ke stažení?

 

JiRo

Jestli mas ICQ, tak ji za hodku muzes mit doma. Snad to neni nic proti nicemu.

EDIT: Ale jak na to koukam, img soubory map v cabu maji datum 3.7.2006, tak nevim... 


  • 0

#12 Dr. Taby

Dr. Taby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2007 - 22:58

Jo to sou ty novější, verze 3 je snad z dubna.
  • 0

#13 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2007 - 23:47

Dr. Taby: Jo to sou ty novější, verze 3 je snad z dubna.

No instaluje se jako v.3.1

  • 0

#14 Jiro-4779

Jiro-4779

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2007 - 15:15

Již jsem to dnes ráno stáhnul přes přímý link  http://www.garmin.cz/download/maps/TOPO50_v31.zip.

Díky.

 Jiro


  • 0

#15 Agila77.com

Agila77.com

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2007 - 13:47

jak je to s registrací map chci si koupit http://www.mountfiel...e-za-par-korun/ ale nevím když si pak třeba koupím modul zda to budu moci používat k němu tu samou mapu.Rozhoduji se furt mezi Béďou a http://www.evolve.cz...d_sk=3&id_sk2=6 ... mám dva mobily a to N6234 a SE K750i ale zase bych si rád vzal na služebku do letadla něco s čím nebude problém a vydrží pár (6-9) hodin unavného letu.

  • 0

#16 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2007 - 14:01

Agila77.com: jak je to s registrací map chci si koupit http://www.mountfiel...e-za-par-korun/ ale nevím když si pak třeba koupím modul zda to budu moci používat k němu tu samou mapu.Rozhoduji se furt mezi Béďou a http://www.evolve.cz...d_sk=3&id_sk2=6 ... mám dva mobily a to N6234 a SE K750i ale zase bych si rád vzal na služebku do letadla něco s čím nebude problém a vydrží pár (6-9) hodin unavného letu.

Ahoj,

mapy na Garmina, ktere prodava treba Mountfield ci jini prodejci, maji svuj aktivacni kod - pres web ji pak aktivujes na konkretni Garmin GPSku - zmenit to pak jde jen v pripade, ze by puvodni GPS byla porouchana (vymena). Ale pro BT modul a mobil mapu od garminu rozhodne nepouzijes - to holt neni Garmin [:)]. Na takovato zarizeni jsou mapy jine - jake, to ti snad poradi nekdo dalsi, ja sam mam prave Garmina (taky Legenda [:)]) 


  • 0

#17 milanh

milanh

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2007 - 23:53

Mimochodem, z tech free map na http://gps-maps.info jsem v pristroji (Legend) zkousel jsen Slovensko 20 (ceskou jsem nepotreboval, mam tu koupenou) a vrstevnice jsem nevidel. Je potreba v pristroji neco specialne nastavit? Nebo pri uploadu z pocitace? Diky Pro severni oblasti jsem nakonec k plne skopojenosti pouzil polske mapy http://gps.astronet.pl/ (kvalitou me prisly na urovni te ceske kupovane). Jen mam problem, ze nejsou rozdelene na male podoblasti, coz pri male pameti Legendu neni moc prakticke.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama