Přejít na obsah


Fotka

Logovani nenalezenych a nevyzvednuytych kesek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2004 - 18:00

Nasel jsem u kesky v Chlumu u Trebone tento zapis:
September 7 by hrouda (7 found)
nalezeno lec nevyzvednuto,je tu kolem strasne moc deti. (Posted by cellphone at 10:35-GMT)
Moje odpoved na GC.com:
Zdravim Hroudo,
prave se zamyslim jak k tomu prijde takovej Groula a Ivet, kteri kesku take nasli a nevyzvedli. Oni totiz logovali jako nenalezenou (didn't find it). Myslim ze by to chtelo pocist predchozi logy. Dle mne, je to pro tebe bod uplne zadarmo Z.
U nekterych kesi ctu, ze byla nalezena az potreti. Nasledna prohlidka logu kesky vsak zapis o negativnim hledani chybi. Ze by snad stud ci nevedomost brani geocachery logovat nenalezene kesky? Pritom je to velmi dulezite pro zivotnost kese. (ukradena)

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2004 - 0:28

Nasel jsem u kesky v Chlumu u Trebone tento zapis:...

Souhlasim s BXHOME, taky to tak delam. Objevim cache a nemuzu nebo nejsem schopen vyzvednout, tak se zaloguju jako nenalezeno a v logu zduvodnim proc jsem nevyzvedl. Pouze platny zapis v logbooku mne opravnuje k tomu abych se zalogoval ze jsem nasel.

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2004 - 10:43

No to je jenom malá legrace, mnohem větší jsou už dvě kešky nalezené (Kleť + Zamilovaný hájek) a zalogované jako FTF vlastním tvůrcem :-)))). Kurňa, já to začnu taky asi praktikovat, ňáky body zase přibydou.... :-))))
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 3:10

Objevim cache a nemuzu nebo nejsem schopen vyzvednout, tak se zaloguju jako nenalezeno a v logu zduvodnim proc jsem nevyzvedl. Pouze platny zapis v logbooku mne opravnuje k tomu abych se zalogoval ze jsem nasel.

Souhlas s kritikou vyse uvedeneho postupu v Chlumu, ale prece jen bych to s tim zapisem do logbooku nevidel tak striktne. Mne uz se nekolikrat stalo ze jsem drzel cache v ruce, ale dalo mi dost prace ji otevrit - vicko proste bylo moc fest utazene. Nebo byla primrzla v zemi. Zatim to vzdy dopadlo dobre, ale pokud by se mi to v takovem pripade otevrit a zapsat nepodarilo, pak myslim, ze bych na nalez mel pravo i bez zapisu do logbooku uvnitr. V takove nouzove situaci, pokud uplnemu zalogovani brani vyssi moc se podle mne da pocitat fyzicky dotek schranky jako uspesny nalez.
V pripade Chlum si dokonce myslim, ze by to klidne mohlo byt naopak nez je to s logy nyni: Pokud si na pikslicku alespon prstickem sahli, pak by G&I meli dostat nalez, protoze ta pout byla mimoradna udalost a v rozumne dobe se to vyzvednout asi nedalo. Naproti tomu pritomnost deti pri navsteve hroudy byla beznym pruvodnim jevem toho mista, jak dokladaji nektere predchozi zapisy (Pevahu, mikka - ostatne taky jsem tam byl a dokazu si to predstavit - tam, jestlize uz vite, kde cache je, se da vyzvednout relativne nenapadnym pohybem). To, jak si s beznym vyskytem mudlu, reklo by se okolnim "provozem", pri vyzvedavani poradime je nase vec, omluva pro nevyzvednuti a narokovani nalezu to neni.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2004 - 10:59

No to je jenom malá legrace, mnohem větší jsou už dvě kešky nalezené (Kleť + Zamilovaný hájek) a zalogované jako FTF vlastním tvůrcem :-)))). Kurňa, já to začnu taky asi praktikovat, ňáky body zase přibydou.... :-))))


No jo... to by nebylo spatny logovat found vlastnich cachi, to by to pribejvalo :)
Jinak naprosty souhlas a BXdomu, ze napsat nenalezeni je pro majitele kese dulezitejsi nez nalez.
Taky uz se mi stalo, ze nekdo nenasel moji cache a ja se to nahodou dozvedel jinou cestou nez z GC com.
A to je moc spatne :(
M.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2004 - 14:17

No to je jenom malá legrace, mnohem větší jsou už dvě kešky nalezené (Kleť + Zamilovaný hájek) a zalogované jako FTF vlastním tvůrcem :-))))


Pak se nabizi jeste jedno reseni, a to ukladat kesky jako nekdo jiny a pak si logovat jejich nalezeni - treba az jako druhy, at to neni napadne....:-\ (Cimz nechci nic naznacit, sam to nedelam.)

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 11:56

No to je jenom malá legrace, mnohem větší jsou už dvě kešky nalezené (Kleť + Zamilovaný hájek) a zalogované jako FTF vlastním tvůrcem :-)))). Kurňa, já to začnu taky asi praktikovat, ňáky body zase přibydou.... :-))))

pisal som si s Dapem, nebol to unho zamer, ale neznalost veci, uz som ho technicky navigoval k naprave ) deletovaniu svojho logu
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 11:37

V takove nouzove situaci, pokud uplnemu zalogovani brani vyssi moc se podle mne da pocitat fyzicky dotek schranky jako uspesny nalez.

Tady musim velmi nesouhlasit. Je veci autora kese, kam ji uklada a jaka schranka je pouZita. Ty si Zase vybiras cas, kdy kes hledas. Pokud se ti Zapis do logbooku Z jakehokoliv duvodu nepodari, muZes si jen posteZovat, ale platny naleZ to urcite neni. Takova byla praxe dosud a neni duvod to menit.
Me potkala jina varianta : na Tajemne Zemi jsme cekali velmi dlouhou dobu, abychom mohli uZ naleZenou kes po Zalogovani vratit, protoZe tam byl silny provoZ a vyhlidkou se kaZdy kochal delsi dobu. TeZko jsem si mohl kes vZit domu a omluvit se, Ze tam bylo moc lidi. Musel jsem vydrZet a nejak to Zaridit. JARRY (nejak mi blbne male Z :-) ).
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 14:53

V takove nouzove situaci, pokud uplnemu zalogovani brani vyssi moc se podle mne da pocitat fyzicky dotek schranky jako uspesny nalez.

Skromne navrhuji uznavat misto logu i fotku cache a okoli, poslanou majiteli ... . Ja si to radeji vsechno fotim, i kdyz fakt je, ze ja fotim opravdu vsechno, co mi prijde pod tlapu - cca 3500 fotek za rok (pravda, vcetne sekvenci pro panorama)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2004 - 13:00

No jo... to by nebylo spatny logovat found vlastnich cachi, to by to pribejvalo :)
Jinak naprosty souhlas a BXdomu, ze napsat nenalezeni je pro majitele kese dulezitejsi nez nalez.
Taky uz se mi stalo, ze nekdo nenasel moji cache a ja se to nahodou dozvedel jinou cestou nez z GC com.
A to je moc spatne :(
M.

ja myslim, ze nase gc prostredie sa vytvara, takze ho musime kultivovat za chodu. Pomoze len neustale pripominanie, ako by sa to malo robit :)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2004 - 14:24

nenalezeni je pro majitele kese dulezitejsi nez nalez


Souhlasim, ale kdyz jsem nekde vyhorel a pritom ostatni prede mnou pisou, ze nic jednodussiho nevideli, to si pak jeden pripada jako trubka (Viz ta vez v Pardubicich...)
Pak se taky nekdy vsechen adrenalin neuspesneho lovce nahromadi do logu a jsou to opravdu zbytecne emoce, i kdyz mozna schovane za spoustou ironie a sarkasmu. Ja sam se snazim byt korektni a kdyz jsem neuspesny, tak si vzdycky rozmyslim, jestli a hlavne co napsat.
Se Zamilcem to bylo trochu slozitejsi, byla to Dapeho prvni cache a musim se ho tady zastat. Verim tomu, ze to uvede do poradku.

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 14:48

Taky uz se mi stalo, ze nekdo nenasel moji cache a ja se to nahodou dozvedel jinou cestou nez z GC com.
A to je moc spatne :(
M.


K tomu se verejne hlasim - stravil jsem na Runway 2 hodiny a nic. Proste za vsim vidim svoji chybu a neschopnost, takze jsem to nehlasil (hned). Na druhou stranu jsem tuhle nahlasil Rowen wood a chvili (nejaky ten tyden) po nas ho nekdo nasel ... tak nevim, asi tam byl.
Kocky maji lidi radi, protoze jsme proste neprizpusobivy ...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 13:50

Tady musim velmi nesouhlasit. Je veci autora kese, kam ji uklada a jaka schranka je pouZita. Ty si Zase vybiras cas, kdy kes hledas. Pokud se ti Zapis do logbooku Z jakehokoliv duvodu nepodari, muZes si jen posteZovat, ale platny naleZ to urcite neni.

Dobre - tvuj nazor vs. muj nazor. Ale kdyz je vicko fest utazene, to neni vina ani autora ani moje. V takovem pripade na platnosti nalezu trvam. Nejsem Herkules a neodpovidam za to, ze nekdo prede mnou vicko utahl.

V mem chapani je podstatou a cilem hry fyzicky najit nejaky ukryty predmet majici podobu kontejneru. To, ze se zapisu do logbooku uvnitr, muj nalez jenom potvrzuje a slouzi jako dukaz, ze jsem to skutecne dokazal.

Podle mne je podstatne predevsim rozliovat mezi cachemi na "normalnich" mistech (a kde myslim, ze je hlavni samotny fakt, zes ji doakzal objevit) a mezi temi, co jsou zamerne na miste, kde je obtizne jich dosahnout (koruna stromu, vrsek skaly, mostni pilir apod. - u tech je naopak uplne fyzicke zmocneni se cache vcetne otevreni velmi podstanou soucasti ukolu).

Krome toho tu mas pripady, kdy byla objevena jen vydrancovana a pohozena nadoba. Podle me je to stejne platny nalez, i kdyz treba zrovna nezbyl zadny logbook.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 15:08

Skromne navrhuji uznavat misto logu i fotku cache a okoli, poslanou majiteli ... . Ja si to radeji vsechno fotim, i kdyz fakt je, ze ja fotim opravdu vsechno, co mi prijde pod tlapu - cca 3500 fotek za rok (pravda, vcetne sekvenci pro panorama)

Ano, to co tady de facto diskutujemem je otazka dukazu a duvery. Myslim, ze zatim v nasich koncinach logujeme sve nalezy fer a ze tu neni nikdo, kdo by mel ve zvyku neopravnene hlasit nalez, ac tam nebyl a nic nenasel. Verme, ze tento stav potrva a ze si budeme moci duverovat i nadale. Presto je dobre mit jako kontrolu nad sebou navstevni archy a sesity v cachich, pripadne alespon poslat majiteli fotku dokazujici nalezeni. Neni nad "papirove svedomi". :-)

Nicmene zduraznuji, ze podstatou hry je nalez, ne dukaz - to uz je jen tresnicka na dortu, i kdyz se ho kazdy z nas podle moznosti snazi poskytnout.

P.S. U mne dela objem fotografii kolem geocachingu za 8 mesicu od zacatku letosniho roku cca 1800 kusu.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 15:22

K tomu se verejne hlasim - stravil jsem na Runway 2 hodiny a nic. Proste za vsim vidim svoji chybu a neschopnost, takze jsem to nehlasil (hned). Na druhou stranu jsem tuhle nahlasil Rowen wood a chvili (nejaky ten tyden) po nas ho nekdo nasel ... tak nevim, asi tam byl.Kocky maji lidi radi, protoze jsme proste neprizpusobivy ...

Rowan wood tam celou tu dobu byl a v pohode, a ja si tu kontrolni navstevu docela uzil jako hezky vylet, takze radi za to. :-) Ono to je takove misto, ze se napovedou uplne presne a jednoznacne identifikovat neda, tam se klidne stat muze, ze po neuspesnem hledani vznikne dojem, ze cache je pryc.

Ja si taky kolikrat pripadam jako blbec kdyz nenajdu a temer vzdycky je chyba ve mne (cache je nastesti v poradku stale tam). Ale at se za to stydim sebevic, verejnosti se to hlasit musi, je to tak...

Ale to clovek vetsinou vytusi, jestli se proste s hledanim zrovna "nepotkal" a pak si vecer napred zaloguje uspesne nalezy toho dne a DNF schliple prizna nakonec. Anebo ma dojem, ze na miste to neni v poradku (chyba zadani, ukradena cache apod.) - to ma hlaseni DNF samozrejme prioritu.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 15:04

V mem chapani je podstatou a cilem hry fyzicky najit nejaky ukryty predmet majici podobu kontejneru.
Krome toho tu mas pripady, kdy byla objevena jen vydrancovana a pohozena nadoba. Podle me je to stejne platny nalez, i kdyz treba zrovna nezbyl zadny logbook.

Pokladem je obsah a ne obal. Je pouZe na vlastnikovi kese, jestli doslo ke splneni Zadani a jestli uZna log.

  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 11:15

Vidim ze se tady rozpoutal docela flame. Muj nazor:

1) Kdyz bude okolo cache spousta lidi tak ji nevyzvedavam s jasnych duvodu. Ale NASEL jsem ji pak podle meho nazoru mam pravo lognout "Found it"

2) Myslim ze delat fotky proto aby byl "dukaz" je uplne proti smyslu hry. Budto si verime nebo ne. Kdyby se ze dne na den vynoril nekdo kdo bude mit 80 cachi tak je jasny, ze je to podvodnik.

3) Nikoho nebudu presvedcovat ze jsem cache nasel, je to jen otazkou meho svedomi (v sobotu jsem nasel 4 coz je dle mych meritek na jeden den uz docela hodne a muze to vzbuzovat podezreni, ale rozhodne nehodlam nikomu dokazovat ze je to pravda)

4) Otazka lognuti vlastni cache je mi ukradena, jenom 8 lidi v Cechach ma ukryto vic jak 10 cachi, vetsinou jsou to samozrejme ti kteri maji vic jak 100 found. Jestli jim tech par vlastnich prida par bodiku tak se s prominutim nepo*ru. Myslim ze geocacing neni zavod, paklize ma nekdo trauma z toho jestli nekdo jiny ma 105 nebo 106 cachi tak by se asi mel lecit.


  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 15:25

Je pouZe na vlastnikovi kese, jestli doslo ke splneni Zadani a jestli uZna log.

Naprosto souhlasim - at si to vlastnik rozhodne pripad od pripadu.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 15:35

Pokladem je obsah a ne obal.

To by mnoha mikrocache pokladem ani nebyla... ;-))) Vim, ze tohle moje chapani ponekud popira puvodni ideu hry, ktera spociva v "hledani pokladu", ale ja vidim ve vnitrku jen bonus. Esenci fyzicke cache je kontejner. Logbook, tuzka atp. je jen doplnek podle pravidel a "cennosti" pak vitanym korenim.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 11:32

Vidim ze se tady rozpoutal docela flame. Muj nazor:

Názor je to dobrej, mám k němu ale několik výhrad. Podle mě je found it pouze a jenom zapsání textu do log booku. A nesnažim se někomu vnutit to, že sem stál dvě hodiny v Chlumu a čekal co bude. Nebylo nic, cache sem viděl, ale nevyzvedl, tudíž nenalezl. Couldn't found. Zcela jasně a bez debaty.
Jeden malej příklad za všechny: Uložil sem cache STRACH pět hvězdiček obtížnosti a pět hvězdiček terénu. Cache je uložena na mostním pilíři na Trati Rakovník, Strachovice, Kralovice. K pokladu se musí buď artisticky slézt, nebo bezpečně pomocí lana slanit. Cílem je dokázat si odvahu a poklad vyzvednout a zalogovat se. Jarry tam byl, poklad viděl, vyfotil ale jelikož se nebyl schopen (ať je důvod jakejkoli) k pokladu dostat na kontakt, zapsal nenalezl.

Tak asi tak.
Jakmile přijde někdo s teleobjektivem a vyfití cache z dna potoka protékajícíhi pod mostem, tak už to NALEZENO prostě bejt nemůže. A vůbec mi nejde o body.

I když s tim léčenim u nekterých z nás máš asi pravdu :-)

Ale nalezeno, nenalezeno je myslim JENOM podle zápisu v logbooku...

Groula
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Facebook (1)

Reklama