Přejít na obsah


Fotka

Logovani nenalezenych a nevyzvednuytych kesek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2004 - 16:16

To by mnoha mikrocache pokladem ani nebyla... ;-))) Vim, ze tohle moje chapani ponekud popira puvodni ideu hry, ktera spociva v "hledani pokladu", ale ja vidim ve vnitrku jen bonus. Esenci fyzicke cache je kontejner. Logbook, tuzka atp. je jen doplnek podle pravidel a "cennosti" pak vitanym korenim.

Tady vidim rozdil meZi virtualni a fyzickou.
Podminka logovani a vraceni zpet do ukrytu vyzaduje splneni urcitych podminek pri ukladani i hledani, je to riziko a musis vynalozit usili. Jinak jsi proste neuspel.

I v mikro je hlavni soucasti obsah. To by mohl byt kesi treba sroub, ktery nekam zasroubuju a kdo si na nej sahne nasel.

  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 11:51

Ale nalezeno, nenalezeno je myslim JENOM podle zápisu v logbooku...

Suhlasim s tymto nazorom, dotyk cache alebo odfotenie nie je nalez, treba sa zalogovat. Osobne uznavam jedinu vynimku - spomenul ju uz Toni - ked najdete prazdnu vyrabovanu nadobu bez logbooku (uz sa mi to stalo dva krat, na Dvorak to Rock a na Family cache).
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 12:06

Suhlasim s tymto nazorom, dotyk cache alebo odfotenie nie je nalez, treba sa zalogovat. Osobne uznavam jedinu vynimku - spomenul ju uz Toni - ked najdete prazdnu vyrabovanu nadobu bez logbooku (uz sa mi to stalo dva krat, na Dvorak to Rock a na Family cache).


OK, stalo se to jednou a ještě "mladýmu", já už bych to nepitval. Je fakt, že vyfotit a vyfotit je asi rozdíl - fotit STRACH opravdu není na log, na druhou stranu když nejde subtilnějším postavám vyndat řepa ze zahrádky, tak bych se k té fotce přimlouval ... ale my jsme byli vždycky (extré)my(i)stická opozice.

Casem bych rad na Vodnika, ale zatim jsem nenasel obal na fotak ... . A taky uz zacina byt zima ... . Na pristi tyden vyhlasuju zdolani Pokladu piratu, akorat nevim, kde mam neopren. Nicmene fotodokumentace Vas nemine (log taky).
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 12:40

Suhlasim s tymto nazorom, dotyk cache alebo odfotenie nie je nalez, treba sa zalogovat. Osobne uznavam jedinu vynimku - spomenul ju uz Toni - ked najdete prazdnu vyrabovanu nadobu bez logbooku (uz sa mi to stalo dva krat, na Dvorak to Rock a na Family cache).

Nasel jsem v Bohnicich jen lepenku z vyrabovane kese s logem Groundspeaku. Nasel jsem kes nebo ne?
Hlasil jsem majiteli ztratu a po obnoveni jsem hledal znovu.
Myslim to tak - kdyz hledas poklad a najdes jen vybrakovanou truhlu, tak jsi nezbohatnul, cili jsi zadnej poklad nenasel.
Na Peacock hill bylo nejasne (spatne) zadani. Pro nedostatek casu jsem nenasel. (jini venovali vice casu a prosli obe moznosti - nasli) Mohu si napsat log, i kdyz to nebyla moje vina? Ja myslim ze ne.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 12:17

OK, stalo se to jednou a ještě "mladýmu", já už bych to nepitval. Je fakt, že vyfotit a vyfotit je asi rozdíl - fotit STRACH opravdu není na log, na druhou stranu když nejde subtilnějším postavám vyndat řepa ze zahrádky, tak bych se k té fotce přimlouval ... ale my jsme byli vždycky (extré)my(i)stická opozice.Casem bych rad na Vodnika, ale zatim jsem nenasel obal na fotak ... . A taky uz zacina byt zima ... . Na pristi tyden vyhlasuju zdolani Pokladu piratu, akorat nevim, kde mam neopren. Nicmene fotodokumentace Vas nemine (log taky).

Fotit cokoliv neni na log
Existuje varianta geoDASHING, kde se nehleda kes a neloguje se. To je ale JINA hra. Nejde o duveru nebo neduveru, jde o to, aby meli vsichni stejne podminky at letos nebo pred rokem ci dvema.
Jak rikavali latinici : Hic Rhodos, hic salta (volne prelozeno: kecy nemaj cenu :-) ).
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 12:59

Myslim ze to Groula i Jarry jasne postulovali - pravo na www-log "found it" klasicke i mikro cache ma pouze ten, kdo cache fyzicky nasel a zapsal se do jejiho logbooku. Vyjimkou je nalezeny prazdny cache kontejner nebo s poskozenym loggbokem. Tam se pak musime zalogovat do noveho (ktery tam vlozime...) - stalo se mi napr. na rakouskem Plankove Frogs Pond, logbook byla hrouda mokre papiroviny. A logovat vlastni kese je kravovina....
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 12:40

Fotit cokoliv neni na log
Existuje varianta geoDASHING, kde se nehleda kes a neloguje se. To je ale JINA hra. Nejde o duveru nebo neduveru, jde o to, aby meli vsichni stejne podminky at letos nebo pred rokem ci dvema.
Jak rikavali latinici : Hic Rhodos, hic salta (volne prelozeno: kecy nemaj cenu :-) ).

aby som debatu zaklincoval - na fotenie mame (alebo mali sme) virtualne cache, na zalogovanie cache tradicne...
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 14:37

Naprosty souhlas v puvodnim textu jsem napsal ze staci videt, coz nekteri hned zpochybnili protoze z logiky veci neni totez videt cache STRACH a zapsat se do cache STRACH. Opravuji tedy svoje tvrzeni: Podle me je na log (found it) i takove dosazeni cache, kdy nemohlo byt z objektivnich pricin dosazeno zapisu do logbooku. Ted se samozrejme muzeme hadat o tom co jsou objektivni priciny, ale staci vzit selsky rozum do hrsti a myslim ze je to jasne. PS: Myslim si ze takovych objektivnich pripadu jsou tak max 3% vsech ne/nalezenych cachi. To kdyzs si na STRACH nevemu lano, je moje chyba a ne objektivni pricina "ze to bylo vysoko"
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 13:39

Vyjimkou je nalezeny prazdny cache kontejner nebo s poskozenym loggbokem. Tam se pak musime zalogovat do noveho (ktery tam vlozime...) - stalo se mi napr. na rakouskem Plankove Frogs Pond, logbook byla hrouda mokre papiroviny.

presne tak, ked sa najde prazdny kontajner, zaloguje sa do noveho alternativneho logbooku, ktory tam vlozime...
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 20:50

Ted se samozrejme muzeme hadat o tom co jsou objektivni priciny, ale staci vzit selsky rozum do hrsti a myslim ze je to jasne. PS: Myslim si ze takovych objektivnich pripadu jsou tak max 3% vsech ne/nalezenych cachi. To kdyzs si na STRACH nevemu lano, je moje chyba a ne objektivni pricina "ze to bylo vysoko"

Fifa to rika moc hezky a ja si dovolim k tomu jeste neco vlastnimi slovy.

Jsem rad, ze se zatim mlcici vetsina trochu rozhoupala a prhodila na hromadu sve nazory. Samozrejme kazdy z nas ocekava od hry neco trochu jineho a proziva to po svem. A kdyz jsme si to tu navzajem "vyklopili na stul", a primeje nas to nad tim trochu uvazovat, jenom dobre.

Nikdy jsem netvrdil, ze fotit Strach teleobjektivem je nalez - to jsem jasne zduraznil, ze tyhle extremni cache jsou neco trochu jineho. Podobne treba kdysi po zalozeni Pinkie Bear ve Stromovce - tam jsem cache nasel, ba se ji i prstickem dotknout mohl, ale podstatnou soucasti ukolu v tomto pripade bylo skutecne se zalogovat, tedy musel jsem urcite vydobyt kontejner z ukrytu uplne. A to tam tehdy ta dira jeste nebyla ... :-)

Dobre, kdyz se nad tim zamyslim, i mnohe predevsim urbanni cache obsahuji jako jiste ztizeni ukolu ten primo nevysloveny pozadavek zalogovani a prokazani tak svych konspirativnich kvalit pred tvari mudlu. Budiz. Ale v pustem lese ne - tam dotek jako nalez staci a basta. Jestli se nepletu, tak dosud vsechny nalezy fyzickych cachi jsem radne zalogoval na papir, takze na debate mam zatim zajem jen teoreticky. Ale stale trvam na svem presvedceni, ze kdyz jdu podle zadani a nekde v parezu nebo pod kamenem najdu tu pikslu a sahnu na ni, mam splneno i kdybych se dovnitr nezapsal - nejobecnejsim cilem hry je objevit neco ukryteho v udane poloze a to jsem zajiste provedl (zapis ci foto je jen svedectvi, dukaz).

Asi se tu navzajem tezko presvedcime a pretahneme takovymi dojmy a argumenty. Podstatne je, ze dle sveho presvedceni hrajeme tu samou hru a ze v naproste vetsine pripadu zadne vnitrni pochybnosti nemame a splnujeme i ten "striktnejsi" vyklad pojmu nalez. V tom ostatnim se ridme nasim svedomim a jak bylo spravne receno - majitel cache nam to ad hoc rozsoudi.

Nasel jsem v Bohnicich jen lepenku z vyrabovane kese s logem Groundspeaku. Nasel jsem kes nebo ne?
Hlasil jsem majiteli ztratu a po obnoveni jsem hledal znovu.Myslim to tak - kdyz hledas poklad a najdes jen vybrakovanou truhlu, tak jsi nezbohatnul, cili jsi zadnej poklad nenasel.

Ve tvem pojeti vybrakovana truhla poklad neni - cili si dej DNF, v mem pojeti nalez vybrakovane truhly nalez je, cili bych si dal F. Ja uz vetsinou ani nic neberu (to spis jenom neco pridam), takze nezbohatnu stejne - podle tebe doslova vzato by za posledni obdobi tak 3 ze 4 mych nalezu ani nalezy nebyly, protoze jsem si nic nevzal. ;-)

Jestli jsi nasel v Bohnicich jen zlomek vystroje kontejneru, tak bych se priklanel k tomu, ze to je DNF. Protoze takove kousky mohou byt rozhazene po pul hektaru a to by samozrejme bylo snadne neco (alespon neco) objevit. Jako nalez bych videl cely kontejner nebo jeho podstatnou cast. Analogicky napr. k poskozene bankovce. Kdyz mas ze stovky jenom ruzek, tak si za nej nekoupis ani rohlik. Kdyz z ni prineses do banky tri ctvrte, tak ti za to tech 75 korun daji.

A pokud jde o nejake to skore - ono se to ve velkych cislech nakonec nejak navzajem vyrusi. Jednou najdes snadno vyrabovanou cache, protoze ji nekdo vyhodil z maskovani v parezu na travu a muzes si zapsat nalez. Jindy zase nenajdes nic, protoze ji nekdo ukradl a musis si dat DNF. Neni to ani tvoje zasluha ani tvoje vina. Vyhrajes - prohrajes. Celkove nula od nuly posla. a myslim, ze svedomi muzes mit ciste.

Peacock hill - to da rozum ze ne. To tu snad ani nikdo z nas netvrdi.

Nalezy vlastnich cachi - to neni problem zadneho z tech "10/100+ majitelu cachovych plantazi", to tu delal nekdo uplne jiny a nazor na to mame jiste stejny...

Howgh a hura na lov!
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2004 - 11:54

presne tak, ked sa najde prazdny kontajner, zaloguje sa do noveho alternativneho logbooku, ktory tam vlozime...


Taky mi pripada, ze soucasti hry je najit skrys, zalogovat se a vymenit nejake ty cetky. Pokud zaznam v logu chybi, neni mozne nalez obecne uznat. To, ze nalezce nemohl skrys otevrit nebo nemel tuzku je fakt jen a jen jeho problem. Alespon tak jsem to pochopil ja. A pokud nekdo najde skrys opodal "vyrabovanou", pak je nalez akceptovatelny pouze v pripade, ze do schranky vlozi novy logbook, pruvodni dopis, nejake ty cetky a schranku uzavre a schova na puvodni misto.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 22:08

Jeste s dovolenim nehowgh, protoze tady zrejme dochazi k nedorozumeni.

Ja uz vetsinou ani nic neberu (to spis jenom neco pridam), takze nezbohatnu stejne - podle tebe doslova vzato by za posledni obdobi tak 3 ze 4 mych nalezu ani nalezy nebyly, protoze jsem si nic nevzal. ;-)


Toto je nedorozumeni nejvetsi - nikdo netvrdi, ze pokladem jsou ty vlozene darky, V mem pojeti je pokladem historie cache, jednotlive zapisy a sdileni zazitku s nekym, kdo tu byl uz treba nekdy hodne davno. Je to trochu archeologie a trochu cesta casem. Ne zarez na pazbe.

Fifa to rika moc hezky, ale tady neni zadny rozpor, na STRACHU jsem byl a nesplnil zadani - taky se zadneho logu nedozaduji. A nehledam objektivni ani jine duvody, trebaze pro cloveka s nedavno vyhozenou plotynkou je vyzvednuti kese opravdu nemozne, at ma lano jakkoli dlouhe. To jsem ovsem na dalku nemohl vedet. Jsem rad, ze jsem to jako jeden z mala aspon zkusil.

Podobne treba kdysi po zalozeni Pinkie Bear ve Stromovce - tam jsem cache nasel, ba se ji i prstickem dotknout mohl, ale podstatnou soucasti ukolu v tomto pripade bylo skutecne se zalogovat,



Nikde tam nevidim, ze by byla vyslovne uvedena povinnost logovani, je tam vseobecne zadani jako vsude.

A ted uz howgh i ode mne.

  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2004 - 12:59

Taky mi pripada, ze soucasti hry je najit skrys, zalogovat se a vymenit nejake ty cetky. Pokud zaznam v logu chybi, neni mozne nalez obecne uznat. To, ze nalezce nemohl skrys otevrit nebo nemel tuzku je fakt jen a jen jeho problem. Alespon tak jsem to pochopil ja. A pokud nekdo najde skrys opodal "vyrabovanou", pak je nalez akceptovatelny pouze v pripade, ze do schranky vlozi novy logbook, pruvodni dopis, nejake ty cetky a schranku uzavre a schova na puvodni misto.

well, to je skor uloha majitela cache, uplne obnovit skrys. Ak to urobi nalezca, je to samozrejme plus (myslim dat tam kompletny novy obsah aj s pokladom), ale nezda sa mi to byt jeho povinnost, aby si mohol nalez deklarovat logom...
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2004 - 22:39

Toto je nedorozumeni nejvetsi - nikdo netvrdi, ze pokladem jsou ty vlozene darky, V mem pojeti je pokladem historie cache, jednotlive zapisy a sdileni zazitku s nekym, kdo tu byl uz treba nekdy hodne davno. Je to trochu archeologie a trochu cesta casem. Ne zarez na pazbe.

Omlouvam se, ten zert jsem prehnal a trochu moc jsem te chytil za slovo. A ne ze bych se tou historii logu nebavil. Naopak - sleduji ta dobrodruzstvi kolegu velice pozorne a se zajmem.

Nikde tam nevidim, ze by byla vyslovne uvedena povinnost logovani, je tam vseobecne zadani jako vsude.

Jiste - vyslovne uvedene to tam nikde neni, uvadim to jako priklad toho, ze co musim rozhodne splnit k tomu, abych si sam pred sebou narokoval nalez, chapu (pro sebe) ruzne pripad od pripadu. Tady si myslim, ze jsem ji vyndat, otevrit a zalogovat musel - vydobyvani cache z "vezeni" (navic v silne "zamudlovanem" prostredi se mi v tomto pripade jevilo primo klicovou podstatou zadani. To neni litera, ten jemny rozdil vidim v duchu zadani. Naproti tomu napr. Expansion postrada tenhle aspekt dobyvani kontejneru z ukrytu, jakym se na pocatku Pinkie Bear vyznacovala. Tady na tom duraz nikdy nebyl - na Konopisti je podstatou ukolu proste najit to spravne misto, tot vse.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2004 - 7:42

...na Konopisti je podstatou ukolu proste najit to spravne misto, tot vse.


Hlavni podstata ukolu v dobe zalozeni cache byla naznacena v nazvu a obsahu cache.

  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2004 - 8:32

Hlavni podstata ukolu v dobe zalozeni cache byla naznacena v nazvu a obsahu cache.

Da se nekde vysledovat jak byly mikra z EXPANSION vyuzity? Autori, pochlubíte se?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama