Přejít na obsah


Fotka

Držák do auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#21 Wambli

Wambli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2007 - 16:12

Kolegáčkové, jen upozorňuji budoucí kupce, že některá auta používání GPS (ač ne záměrně) komplikují. Jsou to hlavně novější Peugeot a Renault, které mají metalický povrch na předním skle (udržování teploty uvnitř vozu). Jak si asi dokážete představit, metalický povrch úplně GPS signálu nepomáhá, takže vlevo od volantu je GPS prakticky nepoužitelná.

Dobrá zpráva je, že vždy je metalický povrch přerušen kvůli přístrojům auta, třeba Peugeoti mají přerušení za zpětným zrcátkem (ano, ten tečkovaný povrch). Takže GPS umístěná uprostřed okna dole na palubovkou sice trochu brání výhledu a nebude se líbit strážcům zákona, ale funguje.

Další řešení je samozřejmě externí anténa...

 


  • 0

#22 pafka

pafka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2007 - 19:16

moravan: Asi se budu ptát jako lama - jak táhneš kabel k nabíjení od díry pro zapalovač? Já ho mám ve fabce inteligentně vedle ruční brzdy, tak je to skoro přes půl auta ;( dík
  • 0

#23 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2007 - 19:32

pafka napsal/a:
moravan: Asi se budu ptát jako lama - jak táhneš kabel k nabíjení od díry pro zapalovač? Já ho mám ve fabce inteligentně vedle ruční brzdy, tak je to skoro přes půl auta ;( dík

No, přiznám se, že GPS používám v režimu Wireless, tedy nabiju pořádně akumulátorky, vložím do GPS, zapnu a jedu :D
  • 0

#24 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2007 - 20:19

Ano, taky jsem to již zjistil (Peuget 206), ale naštěstí máme přesně v prostorách prostředku hansfree, takže jsem si udělal takový stojánek, ten připnu k HF a ono to jede skvěle :o)
  • 0

#25 pafka

pafka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2007 - 8:33

Tak asi si koupím ten přicucávací držák na sklo. Jen bych se chtěl zeptat šťastných majitelů - jde přicucnout i na vodorovnou plochu a pak nastavit navigaci kolmo do nějakého použitelného úhlu? Jde mi o to, že bych stojánek chtěl používat i v letadle přicucnutý před sebou na horní plochu přístrojové desky. dík
  • 0

#26 Klokani-2248

Klokani-2248

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2007 - 9:44

Ahoj, kdysi, když jsem používal PDA jsem měl držák na sklo Dicota Keeper, teď po přechodu na Vistu Cx a telefon se symbianem jsem pořídil držák na sklo Flex 2 (inzerovaný v tomto fóru les-coccinelles). A za boha memůžu přijít na to, jak ho donutit držet na skle, odmašťuju, dýchám, slintám na to, suším, chladím, nahřejvám a ta sviňa vžycdky spadne. Ta přísavka je u tohoto konkrétního kusu vyloženě skloodpudivá. Dicota na tom samé skle v tom samém místě drží, že bych se na ní mohl pověsit, ale tohle prostě ne. Máte nějakej zaručenej recept (klomě vteřiňáku), jak tu zpropadenou přísavku donutit držet? Dík.
  • 0
Garmin Etrex Vista Cx - TOPO Czech v1.2
BT GPS iTec 339
E65 - Opera mini, Handy Geocaching, SmartCom GPS, SmartGPX

#27 kantor

kantor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2007 - 15:30

Hola, vystupuju v tomto vláknu už kdesi na začátku. Koupil jsem tu přísavku, není špatná. Teď ji ale používám jenom na delší cesty. Mezitím jsem vyměnil mobil a tak jsem musel koupit nový držák do auta. Je to univerzální držák pro nokie CR-39 a kupodivu do něj pasuje i Garmin 60. Tak teď je nejjednodušší a nejrychlejší vycvaknout mobil a zacvaknout Garmina a jedu.
  • 0

#28 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2007 - 13:59

pafka napsal/a:
Tak asi si koupím ten přicucávací držák na sklo. Jen bych se chtěl zeptat šťastných majitelů - jde přicucnout i na vodorovnou plochu a pak nastavit navigaci kolmo do nějakého použitelného úhlu? Jde mi o to, že bych stojánek chtěl používat i v letadle přicucnutý před sebou na horní plochu přístrojové desky.

dík

Ano, jde dobře přisát i na vodorovnou plochu. Možnosti nastavení jsou velmi rozmanité.
  • 0

#29 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2007 - 15:26

pafka napsal/a:
moravan: Asi se budu ptát jako lama - jak táhneš kabel k nabíjení od díry pro zapalovač? Já ho mám ve fabce inteligentně vedle ruční brzdy, tak je to skoro přes půl auta ;( dík

Jednoduše - nechal jsem si udělat druhou zásuvku vlevo pod palubkou...
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama