Přejít na obsah


Fotka

Neočekávaný problém s vypínáním GPSMAP 60CSx - chová se to jako v


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2007 - 10:30

Tohle jsem si precetl na Pandore od Basse: 

(zacatek citace) 

Tak jsem si včera stáhnul Topo Czech 1.20 a tam jsou turistické cesty přiřazeny takto (snad jsem to nepopletl):

žlutá   - Shoreline of water body (0x15, polyline)
modrá  - Oil or water pipeline (0x28, polyline)
zelená  - Marine hazard (no line) (0x2b, polyline)
červená -  International boundary (0x1e, polyline)
cyklotrasa - County/parish boundary (0x1d, polyline)
cesta - Time-zone (0x19, polyline)

Zatím jsem víc nezkoumal, dalo by se jistě pokračovat - třeba hájovna je WC (0x4e00, point) atd.

(konec citace)

 

Tam mne napadlo, zda to vypadavani neni nahodou prechod pres Time-zone, nebo neco podobneho. Je to jen momentalni napad ale napadlo mi, ze GPS by mohla mit zamotanou hlavu (myslim procesor) kdyz podle mapy prechazi pres casovou caru a ve skutecnosti podle satelitu ne. Clovek by rekl: "ja se zblaznim". Procesor to muze vyhodnotit jako irelevantni informaci a jako reakci na ni muze byt vypnuti.

Predevcirem jsem byl na Plzensku a GPS se mi vypnula asi 5x a to jak pesky, tak i autem. Mam Vistu Cx a v tom TOPO 1.2. Asi by to chtelo vyzkouset projit to misto s vypnutou mapou a pak se zapnutou a chvili tam pobihat sem a tam a zjistovat co to zpusobuje. Podle meho mineni to je nejaka zavada mapy a ne GPS nebo nejake nedorozumneni mezi mapou a GPS.

 


  • 0

#22 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2007 - 10:30

Mion: Potvrzuji, že od té doby, co mám v GPS mapu TOPO Czech 1.2, mi uz 60CSx přinejmenším 2x chcípnul. ATLAS 10R ver.6 mám taky a ten šlape jako hodinky.
 Jinak při autonavigaci TOPO Czech vypínám a zapínám raději ten Atlas 10R

Úplně stejné poznatky. Czech TOPO 1.2 chcípe poměrně často. Největší problémy jí dělají dálniční nájezdy/sjezdy. Jenom si nejsem jist, zda vypnutím Czech TOPO 1.2 a ponechaním A10R v6 GPS donutím routovat právě podle jen zapnuté mapy. Máte to někdo vyzkoušené? Já mám zatím dojem, že v případě použití obou map si GPS routuje podle toho, co se jí zlíbí a ne podle té, jejíž zobrazení je momentálně zapnuto.


  • 0

#23 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2007 - 12:01

dandra:   ... Jenom si nejsem jist, zda vypnutím Czech TOPO 1.2 a ponechaním A10R v6 GPS donutím routovat právě podle jen zapnuté mapy. Máte to někdo vyzkoušené? Já mám zatím dojem, že v případě použití obou map si GPS routuje podle toho, co se jí zlíbí a ne podle té, jejíž zobrazení je momentálně zapnuto.


Mion: Zkoušel jsem to a problémy mi zatím žádné nenastaly. Jen je nutné mit zapnuté zobrazení jen jedné z obou map v dané chvíli a pokud během přepínání je již aktivní nějaké routování, je nutné jej zrušit a znovu nechat spočítat trasu. GPS pak začne pro nový routing používat právě zobrazenou mapu. Pokud se totiž neudělá přepočet, tak se GPSka na nejbližší křižovatce v navádění "sekne".


Je také pravda, že Picodas nedoporučuje, aby v GPS byly tyto obě mapy současně. Jen bohužel blíže nespecifikují, zda to platí pro případ, že zapnu jejich současné zobrazení, nebo stačí, když jsou obě současně v mapsetu.


Já je mám ale obě v mapsetu neustále a na jediné, co je třeba myslet, je při přepnutí map udělat znovu přepočet trasy. 


  • 0

#24 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2007 - 15:22

Také se mi 60CSx občas vypne. Někdy jen tak, zpravidla však při routování pokud ignoruji její návrhy a jedu svoji cestou. Vypnutí jsem zažil s Atlasem, Topo 1 i Topo 1.2 (každá mapa na samostatné kartě, i obě mapy na kartě jedné). Na jedné kartě mám i Europe City Navigator NT 9. Myslím, že mi i s touto mapou navigace jednou vytuhla (ve Švýcarsku). Fw pravidelně aktualizuji a problém to neřeší. Už jste někdo zkoušel reklamaci?
  • 0

#25 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2007 - 23:15

A co bys chtěl reklamovat, když to dělají evidentně všechny 60ky ? To jako bysme je měli všichni najednou přestat používat ? Problém je evidentně minoritní, když si mapa nerozumí s přístrojem...
  • 0

#26 samotar

samotar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2007 - 8:09

Snad by  měl Pikodas chybu odstranit, je smutné, že free mapa Česka funguje lépe než jejich topo. Koupil sem si 60 ku proto , abych neměl výpadky v záznamu trasy, ale s topo 1,2 mám horší výsledy než s GPS od bédi.  Pořád , abych kontroloval, zda jsem nepřešel šev mapy. Nepovažuji to vůbec za minoritní problém.
  • 0

#27 samotar

samotar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2007 - 9:46

Pro informaci , na odstranění závady se pracuje. Přikládám odpověď p Černého z fy. Pikodas

Dobry den,

problem neni v mape, ale nekde ve firmware pristroje. U jinych pristroju, nez u rady GPSMAP 60 a GPSMAP 76 k vypinani mapy nedochazi,resp. od uzivatelu nemam odezvu.

S vyrobcem jsem tuto zalezitost konzultoval, problem bude nekde v prevodniku, ktery nam licencuje pro tvorbu mapy do formatu Garmin.

Jakmile bude k dispozici nova verze prevodniku a my budeme mit pripravena nova topo data, vytvorime novou verzi mapy.

Casovy odhad zatim nemam, co se tyce topo dat, chceme je mit zpracovane do konce rijna.

Prehrat firmware v pristroji muzete, cestinu neztratite, je obsazena v kazde verzi od vyrobce.

S pozdravem,

Jiri Cerny


  • 0

#28 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 8:55

samotar:

Pro informaci , na odstranění závady se pracuje. Přikládám odpověď p Černého z fy. Pikodas

Dobry den,

problem neni v mape, ale nekde ve firmware pristroje. U jinych pristroju, nez u rady GPSMAP 60 a GPSMAP 76 k vypinani mapy nedochazi,resp. od uzivatelu nemam odezvu.

S vyrobcem jsem tuto zalezitost konzultoval, problem bude nekde v prevodniku, ktery nam licencuje pro tvorbu mapy do formatu Garmin.

Jakmile bude k dispozici nova verze prevodniku a my budeme mit pripravena nova topo data, vytvorime novou verzi mapy.

Casovy odhad zatim nemam, co se tyce topo dat, chceme je mit zpracovane do konce rijna.

Prehrat firmware v pristroji muzete, cestinu neztratite, je obsazena v kazde verzi od vyrobce.

S pozdravem,

Jiri Cerny

Tak jsem si rikal, ze mam stejny problem s pristrojem eTrex Vista Cx a bylo mne divne, ze by se nikdo v Picodasu neozval. Tak jsem tam vcera poslal svoje zkusenosti a dostal jsem obratem odpoved: 

Dobry den,
o problemech se zasekavanim eTrexove rady pri navigaci po Topo Czech 1.20 jiz vime,
presto dekujeme za upozorneni. Tento problem se snazime usilovne vyresit, bohuzel se vsak
jedna primo o chybu v sw, ktery pouzivame pro tvorbu map. Vse resime primo s GARMINem,
bohuzel odstraneni chyb tohoto druhu je velmi zdlouhave.
......
S pozdravem

Jan Straka
Picodas Praha spol. s r.o.

 

Tak stejny problem je i u rady eTrex C a v Picodasu maji informace, tak musime cekat na vyreseni problemu. Bude lepsi kdyz tu zavadu v Garminu poradne otestuji a my si pockame na nove prelozenou mapu, nez aby se nekde zas objevila dalsi chyba.


  • 0

#29 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 9:55

ctouce tento thread musim pripojit muj negativni poznatek s fw 4.20 na pristroji 60CS.

Potize s mapami jsem nezaregistroval, za to jsem zjistil, ze GPS s verzi 4.20 nezaznamenava limitni hodnoty barometru, tj. max. ci min. vyska, nastoupana vyska apod. vsechny tyto parametry maji trvale hodnotu rovnou nule.

kdyz jsem s tim vcera v noci laboroval a po dlouhem hledani nakonec uspesne sehnal starou verzi fw 4.10 a uploadnul do GPS, vse bylo OK.

pro jistotu jsem pak uploadnul fw 4.20, jestli jsem nahodou neco nezvojtil v nastaveni, a opet nuly [:(]

 

takze ted jedu na 4.10 a jsem happy 


  • 0

#30 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2007 - 20:41

Tak pani, vypina sa aj 76csx, atlas cr10r v6, topo 1.2, slovakia topo v2 + dalsich par free map. Z niekolkych vypnuti bolo cca 70% pri prepocitavani trasy, zvysne boli viac-menej nahodne, ale vzdy pocas routingu. V zapnutom stave, bez routovania slape paradne. Aspon ze to pri takomto vypnuti a zapnuti nabehne dost rychlo. Mam v tom najnovsi firmware (aspon tak to tvrdi webupdater). Mozme len hadat kde soudruzi udelali chybu...
  • 0

#31 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2007 - 7:22

Mě to dělá taky (60CSx), nedávno mi to vypínalo i po každém smazání bodu z kalendáře, teď jsem to vyzkoušel a zase to nedělá, nevím, jestli by to taky nemohlo být bateriemi. Teď jsem tam dal slabší 1600 a nedělá to, když tam byly 2700 tak pokaždé.
  • 0

#32 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2007 - 16:48

ahoj, dnes jsem ráno dala do GPS 60CSx nové dobíjecí baterie 2700 a nastaly tyto nestandardní události: 1. při jízdě se zcela bezdůvodně vypla (1x) 2. při projíždění Prahou, když jsem neměla zadanou žádnou navigaci, se najednou přepnula do výpočtu trasy a po chvilce mne začla navigovat na včerejší trasu, kterou jsem naposled použila při navigaci po Brdech
  • 0

#33 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 18:55

drobik napsal/a:
Tak pani, vypina sa aj 76csx, atlas cr10r v6, topo 1.2, slovakia topo v2 + dalsich par free map. Z niekolkych vypnuti bolo cca 70% pri prepocitavani trasy, zvysne boli viac-menej nahodne, ale vzdy pocas routingu. V zapnutom stave, bez routovania slape paradne. Aspon ze to pri takomto vypnuti a zapnuti nabehne dost rychlo. Mam v tom najnovsi firmware (aspon tak to tvrdi webupdater). Mozme len hadat kde soudruzi udelali chybu...


Vcera som upgradol na novu verziu firmwaru, v ktorej by malo byt opravenych niekolko pripadov kedy sa GPSka sama vypinala :)
- Fix potential shutdown when using TOPO West 1999.
- Fix potential shutdown on track setup for data card when track log files have long file names.
- Fix potential shutdown when propagating in a cul-de-sac across a map boundary
- Fix potential shutdown when clearing recent find list when custom POI with custom bitmaps are in the list.

Tak uvidime kde bol pudel zakopany :)
  • 0

#34 dLBR

dLBR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2007 - 11:44

drobik napsal/a:
.... Vcera som upgradol na novu verziu firmwaru, v ktorej by malo byt opravenych niekolko pripadov ...


Taky jsem ji prezehlil a trochu se projel, nepadlo to ani jednou.

Bohuzel jsem nemel moznost testovat na mistech, kde urcite vim ze mi vypinala, takze to chce jeste vic proverit.
  • 0

#35 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2007 - 12:04

dLBR napsal/a:

drobik napsal/a:
.... Vcera som upgradol na novu verziu firmwaru, v ktorej by malo byt opravenych niekolko pripadov ...


Taky jsem ji prezehlil a trochu se projel, nepadlo to ani jednou.

Bohuzel jsem nemel moznost testovat na mistech, kde urcite vim ze mi vypinala, takze to chce jeste vic proverit.


Tak som gpsku podrobil niekolko dnovemu jazdeniu po stovezatej, presiel som miesta v ktorych sa vypinala, trapil ju automatickymi prepoctami ked som sa vzdaloval od miesta navigacie a nevypla sa ani raz. Neviem sice ktora z tych poloziek oznacenych ako "FIXED" to robila, kazdopadne mam dojem ze to soudruzi od garminu opravili :)
  • 0

#36 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 18:57

Tak jsme to otestovali na lovu cca 505 km a 14 hodin zapnuté GPS v kuse a ani jednou se nevypnula. Myslím, že už je to definitivně opravené.
  • 0

#37 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 19:29

Hanysek & Hanculka napsal/a:
Tak jsme to otestovali na lovu cca 505 km a 14 hodin zapnuté GPS v kuse a ani jednou se nevypnula. Myslím, že už je to definitivně opravené.


Souhlas s Hanýskem, byli jsme spolu, sice mám GPSmap 60CX, ale chovala se v pohodě na naší cestě. Před stáhnutím upgrade firmware se občas vypínala. Teď je to OK.
  • 0
Galdra

#38 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 20:22

Po upgrade firmwaru som spozoroval este jednu zmenu v spravani navigacie (k lepsiemu) - okrem toho ze sa nevypina, tak aj pri volbe "Na dotaz" sa GPSka spyta iba pri zaciatku autoroutingu a pri automatickom prepocte trasy sa nepyta znovu (a znovu a znovu) ci chcem po silnici/mimo silnice alebo kratsi/rychlejsi trasa. Celkom ma to milo prekvapilo.
  • 0

#39 samotar

samotar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 6:56

Po nahrání nového firmware se GSP sice navypíná, ale hlásí chybu při výpočtu trasy a přestává navigovat. Je nutné znovu zadat cíl. naposledy se mi to stalo mezi Turnovem a Libercem, v místech , kde se GPS vypínala. takže pořád je co zlepšovat.
  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 7:28

samotar napsal/a:
Po nahrání nového firmware se GSP sice navypíná, ale hlásí chybu při výpočtu trasy a přestává navigovat. Je nutné znovu zadat cíl. naposledy se mi to stalo mezi Turnovem a Libercem, v místech , kde se GPS vypínala. takže pořád je co zlepšovat.


Mezi Turnovem a Libercem pendluju furt a nevypíná se mi.
Kde a co Ti to tam přepočítává?

Já jsem po upgrade bez potíží.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama