Přejít na obsah


Fotka

Garmin 60CSx nevidi zadny satelity


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2007 - 11:36

Ahoj.

Pred 3 mesici jsem si v Ameru koupil Garmin 60CSx, doposud jel zcela bez problemu, az do minuleho tydne. Na dalnici do Prahy jeste vsechno OK, pak jsem ho 100km pred Prahou vypnul, na letisti zapnul a nechytil ani 1 satelit. Dokonce ani zadny nevidi, ani sede. Zkousel jsem ho nechat 30 minut na vyhledu na oblohu a taky jsem zkousel hard reset, ale nepomohlo. Jeste se chystam na upgrade firmwaru, aktualne mam 3.10. Netusite nekdo, cim by to mohlo byt?

Mate nekdo zkusenost s uplatnovanim americke zaruky v Evrope, pripadne s placenym servisem?

BTW kdyz jsem hledal jak se dela reset, tak jsem nasel zajimavou strnaku http://home.houston.rr.com/gpsr/, kde pisou jak se da zapnout diagnosticke menu, ktere mimo jine informace ukazuje i teplotu.

8. How can I start up the GPSr in diagnostic mode?
Hold ENTER while powering up to enter test mode.
9. I read somewhere about another debug page. How do I see that?
From the Trip Computer page, press up, right, down and left on the rocker key.


 


  • 0

#2 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2007 - 21:49

Zkus se obrátit mailem přímo na Garmin a pokud to nedopadne jako reklamace, tak mimozáruční oprava GPSMAP 60CSx (výměna) stojí 175$ (odkaz). Dá se to vyřídit i u Picodasu, dělal jsem to s vadným Legendem.
  • 0

#3 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 20:39

Tak uz mam Garmin funkcni zpatky a rikal jsem si ze vzhledem k rostouci komunite kaceru s 60CSxkou z Ameriky tak se s vama podelim o zkusenosti. Na radu allfy jsem napsal do Picodasu email, popsal jim zavadu a oni rekl ze to vidi na vymenu, a at to reklamuju u prodejce. Rekl jsem jim, ze prodejce je v USA a jestli to nejde pres ne. Odpovedeli, ze by to slo a at to poslu (s prodejnim dokladem). Ten se bohuzel ztratil pri preprave meho Garminu z USA, tak jsem jim rekl, ze mam jen potvrzeni platby z PayPalu. Tak rekli at jim to poslu, ze se na to mrknou. Pak se 14 dni nic nedelo ale nakonec se ozvali at to poslu do Prahy. Reklamace trvala celych 32 dni, nicmene uz mam funkcni Garmin zpatky. Dokonce to nebylo ani na vymenu, ale podarilo se jim to spravit prehranim firmwaru GPS chipu. Garmin totiz ma firmwary dva--firmware zarizeni a firmware chipu. No a ja jsem mel poskozenej ten firmware chipu. Pry jsem si to teoreticky mohl spravit i sam pres ten webupdater, pry po updatu firmwaru se to zepta, jestli chci updatovat i firmware chipu...Ja jsem teda firmware pristroje prehraval a na chip se me to neptalo,ale mozna jsem se spatne dival. Takze zaver je, ze bylo to martirium,ale da se rict ze v Picodasu byli velmi ochotni (na to jak jsou tam zaneprazdneni) a kaceri s americkejma Garminama muzou byt klidni;)
  • 0

#4 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 23:02

Cheche, závěr jsem teda čekal spíš ve stylu "Jsem Picodasu vděčný a příště třeba na oplátku koupím zase něco u nich" ;) No ale budiž, oni nezkrachujou a budeš tam moct dál chodit na podobně zajímavé opravy vesměs anonymních přístrojů. Ostatně dělal bych to asi taky tak...
  • 0

#5 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 11:11

No mozna to tak nevyznelo, ale ano, jsem Picodasu vdecny, ikdyz pravdou je, ze za ty 2 mesice co to dohromady trvalo by mi to prodejce v USA vymenil (i s cestou postou) taky. Na druhou stranu jako spravny autorizovany servisni stredisko by meli reklamace vyrizovat automaticky sami--u vetsiny ostatnich vyrobku to tak funguje. Co se tyce toho, ze jsem Picodasu nenechal vydelat koupi vyrobku za 16 000....je moje rozhodnuti, ze umim anglicky, nepotrebuju ceskej manual, nepotrebuju ceskou homologaci, 2 roky zaruky atd a staci mi to co prodavaji Amici za 8000.
  • 0

#6 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 11:32

Spíš by mě zajímalo, kdo jim zaplatí náklady spojené s vyřízením reklamace. Pokud to člověk u nich koupí, tak se dá předpokládat, že to mají zahrnuté v marži. Ale pokud to člověk koupí jinde? Třeba jim to nějak kompenzuje přímo Garmin. Anebo si řeknou, že každej tam stejně má jejich Topo za dvě tyčky, takže už na něm vydělali.
  • 0

#7 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 12:01

Ja bych rekl, ze dostavaji zaplaceno od Garminu. Uz proto, ze kdybych ceskej Garmin reklamoval u ceskyho prodejce, tak prodejce to posle podle me stejne do Picodasu jakozto zastoupeni Garmin pro CR a ten to vyrobci vymeni.
  • 0

#8 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2008 - 21:04

Tak necely rok pote co muj 60CSx nevidel zadne satelity a musel jsem podstoupit dvoumesicni reklamaci, mi nastala stejna zavada opet znovu. Pristroj nevidi zadne satelity, a kdyz dam Menu-Setup-System-Software version, tak vidim Software version 3.30, GPS SW Version 0.00. Nastesti po reklamaci z minuleho roku jiz vim, ze staci stahnout pres webupdater novy fw pristroje, po skonceni zadat ze chci i additional software, a nahrat novy GPS chipset fw. Po updatu vidim Software version 3.60, GPS SW Version 3.00 a satelity uz zase frci. Stava se vam to nekomu taky? Nevite cim, to je? Jednou za rok je to v pohode, ale doufam, ze se mi to nezacne stavat casteji a nechavat me to bez satelitu uprostred celodennich vyletu.
  • 0

#9 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 10:35

JJ, to se mi stalo na 60ce po delší době mimo provoz. Jenom hard reset nepomohl. Ale stačilo znova nahrát GPS chipset firmware a pak už to zase běží. GPS aplikační firmware není nutné nahrávat.
Myslím, že je to běžná vlastnost 60ek. Občas se nějak kousnou a pomůže až to zmíněné reloadnutí chipsetu (viz např trable s 60kou v tomto logu)
  • 0

#10 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 12:10

No moje nejcernejsi obavy se vyplnily, kdy po selhani FW chipsetu v patek jsem vecer FW obnovil, ale den pote se mi to stalo znova. Sice jsem to tusil, a vzal si sebou do Bratislavy pro jistotu i notebook a USB kabel, ale do budoucna me to rozhodne duverou v muj pristroj nenaplnuje a chtel bych nejak vyresit pricinu a ne az nasledek...
  • 0

#11 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 12:38

michal_a_jana napsal/a:
No moje nejcernejsi obavy se vyplnily, kdy po selhani FW chipsetu v patek jsem vecer FW obnovil, ale den pote se mi to stalo znova. Sice jsem to tusil, a vzal si sebou do Bratislavy pro jistotu i notebook a USB kabel, ale do budoucna me to rozhodne duverou v muj pristroj nenaplnuje a chtel bych nejak vyresit pricinu a ne az nasledek...

Rekl bych, ze bud odesla vnitrni pamet ve ktere je firmware nahrany, a nebo nefunguje ta cast elektroniky, ktera ma na starosti mazani flashe/eeprom s tim firmwarem :(.
  • 0

#12 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 14:28

Mimon_team napsal/a:
Rekl bych, ze bud odesla vnitrni pamet ve ktere je firmware nahrany, a nebo nefunguje ta cast elektroniky, ktera ma na starosti mazani flashe/eeprom s tim firmwarem :(.


No to by ale byl pristroj na vyhozeni, protoze pochybuju, ze to pujde opravit:(( Zaruka uplynula pred 2 mesici...
  • 0

#13 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 17:23

je to asi 14 dni o sem si map60tku koupil pres aukro a jen doufam aby se s ni nic nestalo :) US verze s ceskim menu tak v nejhorsim mailnu picodasakum,:D za tu topovku za dva talíře co sem si u nich koupil by mohli projevit ochotu pomoci:)
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 17:50

michal_a_jana napsal/a:

Mimon_team napsal/a:
Rekl bych, ze bud odesla vnitrni pamet ve ktere je firmware nahrany, a nebo nefunguje ta cast elektroniky, ktera ma na starosti mazani flashe/eeprom s tim firmwarem :(.


No to by ale byl pristroj na vyhozeni, protoze pochybuju, ze to pujde opravit:(( Zaruka uplynula pred 2 mesici...


Picodas dává při vadném přístroji podstatnou slevu na nový a hlavně, přeregistrují Ti mapy.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 18:24

kolombo napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:

Mimon_team napsal/a:
Rekl bych, ze bud odesla vnitrni pamet ve ktere je firmware nahrany, a nebo nefunguje ta cast elektroniky, ktera ma na starosti mazani flashe/eeprom s tim firmwarem :(.


No to by ale byl pristroj na vyhozeni, protoze pochybuju, ze to pujde opravit:(( Zaruka uplynula pred 2 mesici...


Picodas dává při vadném přístroji podstatnou slevu na nový a hlavně, přeregistrují Ti mapy.


No kdybych musel kupovat novy, tak bych asi stejne uz vzal Colorado z USA a Topo Czech 2.0...
  • 0

#16 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 12:30

Colorado nech v Coloradu, mají větší trable s firmwarem, u nás jedině GPSMAP 60CSx :D
  • 0

#17 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 15:48

allfa napsal/a:
Colorado nech v Coloradu, mají větší trable s firmwarem, u nás jedině GPSMAP 60CSx :D


Jóó souhlasím jedině 60 CSx
  • 0

#18 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 17:15

Nevim,ja tedy jsem zatim s coloredem spokojen, fv casem vylepsi,je to prece v jejich zajmu mit novou radu OK. Asi se coloredo kupuje,proc by delali jeho bratra oregon. A jak rikal Cimrman: budoucnost je v Aluminiu!:D
  • 0

#19 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 17:24

1gato1 napsal/a:
Nevim,ja tedy jsem zatim s coloredem spokojen, fv casem vylepsi,je to prece v jejich zajmu mit novou radu OK. Asi se coloredo kupuje,proc by delali jeho bratra oregon. A jak rikal Cimrman: budoucnost je v Aluminiu!:D

No ne ted prestanou zaplatovat colorado a zacnou zaplatovat oregon :D Proste zlata sedesatka...B)
  • 0

#20 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 11:16

1gato1 napsal/a:
Nevim,ja tedy jsem zatim s coloredem spokojen, fv casem vylepsi,je to prece v jejich zajmu mit novou radu OK. Asi se coloredo kupuje,proc by delali jeho bratra oregon. A jak rikal Cimrman: budoucnost je v Aluminiu!:D

Krom 2.54 s Coloradem problem není. A problem s 2.54 mi prodejce bez problému vyřešil!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama