Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa pro MapSource


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2005 - 1:10

Neexistuje něco jako mapa caches? Bylo by to užitečné, nezabíralo by to zbytečně místo jako waypointy, lépe by se v tom orientovalo a vyhledávalo a v poznámce by mohlo být více informací než se vejde k waypointu.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2005 - 10:41

Vzhledem k tomu, že by se takováto mapa neustále měnila, tak to asi nemá smysl, Musela by se vytvořit vlastní mapa, její preview a tdb pro MS a to pořád dokola nejlépe každý den a ručně. Není přece problém do MS načíst gpx odsud momentálně platný a do gps poslat jen příslušnou oblast.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2005 - 9:33

Neexistuje něco jako mapa caches? Bylo by to užitečné, nezabíralo by to zbytečně místo jako waypointy, lépe by se v tom orientovalo a vyhledávalo a v poznámce by mohlo být více informací než se vejde k waypointu.

ja neco takoveho mam. Zakladem je databaze kesi. Tu udrzuji v GSAK (mj. cele nazvy kesi a prime zobrazeni jednotlivych kesi v OZIm) a aktualizuji exportem stranky novych kesi z GC.com Z teto databaze dle potreby exportuji do OZIho. Tam uz presnost zalezi na presnosti kalibrace a mape. Jsou z toho supr tisky. mas prehled (o nenalezenych i nalezenych) a aktualizace je na par kliku. Je to neco co jsi chtel?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2005 - 3:58

Do Oziho je to taky zajímavý, ale šlo mě spíš o to, mít kompletní přehled v terénu. Tedy mít to v Mapsource. Škoda že je to tak pracný. Budu asi muset počkat, až někdo udělá generátor map pro linux a pak to bude hračka.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2005 - 12:07

Udělal jsem mapy keší asi 50 států, celá Evropa, severní Afrika, část Asie, Aljaška, Yukon, včetně ruských keší, které nejsou na geocachingc.com (rusové mají vlastní stránky). Vše transparentní mapy do Mapsource včetně tdb a img a reg souborů, stav k počátku března 2005. U některých států nejsou virtual a webcam a zrušené keše, někde jsou. Celkem 30000 keší v 880 kB. Hledání je možné jako námořní POI, vrak. V Mapsource to vypadá trochu jako travelbug :-)

Chci to uploadnout na Mapcenter, ale mám nespolehlivé připojení a nejde mi to (ani mail). Pokusím se to dnes natáhnout z jiného počítače, tak mějte trpělivost.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2005 - 22:38

Vzhledem k tomu, že by se takováto mapa neustále měnila, tak to asi nemá smysl, Musela by se vytvořit vlastní mapa, její preview a tdb pro MS a to pořád dokola nejlépe každý den a ručně.

No, ručně by to asi problém byl, ale jestli na to je nějaká utilitka pro Linux, tak by to mohl dělat robot. A zas tak často se to pro určité území nebo stát nemění.

Není přece problém do MS načíst gpx odsud momentálně platný a do gps poslat jen příslušnou oblast.

Jde o to, že bych chtěl mít celou republiku, kterou bych si tak jednou měsíčně aktualizoval. Když se pak třeba ocitnu někde kam jsem cestu neplánoval, tak se kouknul na mapu a zjistím, že je něco poblíž.
To s tím gpx je nevýhodné proto, že to pro celou republiku zabere skoro celou paměť na waypointy a dají se k tomu dopsat jen 15 znakové poznámky; zatímco v mapě může být delší název bodu a poznámka na několik řádků.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2005 - 9:45

ja neco takoveho mam. Zakladem je databaze kesi. Tu udrzuji v GSAK (mj. cele nazvy kesi a prime zobrazeni jednotlivych kesi v OZIm) a aktualizuji exportem stranky novych kesi z GC.com Z teto databaze dle potreby exportuji do OZIho. Tam uz presnost zalezi na presnosti kalibrace a mape. Jsou z toho supr tisky. mas prehled (o nenalezenych i nalezenych) a aktualizace je na par kliku. Je to neco co jsi chtel?

sorry, jsem zapomel dodat ze to neni pro MapSource, ale ucel to plni
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2005 - 9:12

Do Oziho je to taky zajímavý, ale šlo mě spíš o to, mít kompletní přehled v terénu. Tedy mít to v Mapsource. Škoda že je to tak pracný. Budu asi muset počkat, až někdo udělá generátor map pro linux a pak to bude hračka.

Petre, proc tak smutne? Tvuj napad je primo genialni :-) .
Pracnost neni nejvetsi problem, tim je presnost zobrazeni, aby se podle toho dalo hledat a to bude asi stejne i v "generatoru map".
Mam uz mapu kesi s presnosti cca 3m, symbol "small city", zobrazeni nazvu ve tvaru napr. "The Key/Klic by Haggaeus". V GPSce (Emap) se da ke kesi navigovat pomoci funkce "City - find nearest- select map". Velikost mapy je 32 kb.
Aktualizace neni zas takovy problem, nejnovejsi kese muzu mit prechodne v podobe waypointu jako dosud. Je ale rozdil mit v GPSce 500 waypointu vyuzitych jen na kese anebo tam mit waypointu 10, 490 volnych a vsechny kese ve volitelne vrstve mapy k tomu.
Vzhledem k tomu, ze mnozstvi kesi v CR uz brzy prekroci magickou hranici 500, budou muset nekteri z nas zacit kese mazat :-).
Dale by me zajimalo, jestli nekdo mate nemapovy pristroj s moznosti importu POI (bodu zajmu) z PC. Tam by udajne mapa slozena jen z bodu mela jit taky nahrat. Delate to nekdo? Chtel bych vedet, jestli v tomto pripade POI = waypoint nebo POI je v jine pameti a misto waypointu nezabira?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2005 - 0:05

Tak už je to tam http://mapcenter.cgp...php?author=1349
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2005 - 23:37

Jde o to, že bych chtěl mít celou republiku, kterou bych si tak jednou měsíčně aktualizoval. Když se pak třeba ocitnu někde kam jsem cestu neplánoval, tak se kouknul na mapu a zjistím, že je něco poblíž.
To s tím gpx je nevýhodné proto, že to pro celou republiku zabere skoro celou paměť na waypointy a dají se k tomu dopsat jen 15 znakové poznámky; zatímco v mapě může být delší název bodu a poznámka na několik řádků.

Mesic stara data me neprijdou zadna velka slava, behem mesice se cache muze ztratit, popripade se muzou zmenit souradnice nebo muze byt uz zaarchivovana..(napr zde a nebo treba tady) pak ti nezbyde nic jineho nez se na takovy neplanovany lov aspon castecne pripravit a nebo nazhavit telefon a vywapovat si cerstva data ;-) vcetne zadani, hintu a logu...
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2005 - 9:31

JARRY nemam moc casu. Za chvili letim na vlak. Ale taky jsem vcera spachal jeden pokus. Presnost = 100%, kese i s popisem, vse zaindexovano. Stahujte z mapcenteru. Vecer zkusim napsat vic. budul
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2005 - 14:04

Dale by me zajimalo, jestli nekdo mate nemapovy pristroj s moznosti importu POI (bodu zajmu) z PC. Tam by udajne mapa slozena jen z bodu mela jit taky nahrat. Delate to nekdo? Chtel bych vedet, jestli v tomto pripade POI = waypoint nebo POI je v jine pameti a misto waypointu nezabira?

Ja mam nemapoveho Magellana 315. POI do nej nahravat jdou a pamet maji podle me zvlast, takze misto pro uzivatelske waypointy nezabiraji. Melo by se tam vejit az 20000 bodu. Bohuzel jsem to nikdy nezkousel pouzit, protoze jsem na to nemel software a ted uz to ani nikdy nevyzkousim, jelikoz mi pravdepodobne umrel seriovy port na GPSce :-( :-( :-( :-(
S tou mapou je to dobry napad. Kdyby si s tim clovek hodne pohral, tak by to mohlo vypadat i docela prijatelne. Dokonce jde nahravat vlastni ikonky 13x13 pixelu k bodum.
Mimochodem, neznate nekdo presny vyznam vsech prikazu v Magellanim tajnem menu?
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2005 - 9:54

Tak už je to tam http://mapcenter.cgp...php?author=1349

Je to obrovsky kus prace, mit v GPSce kese v Keni i na Islandu zaroven se muze vzdycky hodit :-).
Jen nerozumim tomu, proc treba Portugalsko (jakoz i dalsi zeme) ma v geocaching.img podklad z mnoha mensich obdelniku ohranicenych zelenou carou, kdyz by stacil jeden velky ? V Mapsourci pak vybrana oblast neodpovida velikosti, ale to vis sam. Nevim jestli znas tuto stranku, zkus http://www.gpstm.com.../dekode_eng.htm .
A jeste detail: zvoleny symbol vraku nema zadny stred, coz mi trosku vadi pri presnejsi lokalizaci.
Ale i tak, diky moc.












)
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2005 - 12:05

Pěkná práce. Akorát mi nejde spustit v MapSource 6,5 které používám. Při spouštění mi hlásí error a problém se souborem TDB_PRODUCTDIR.CPP-76-6.5. Tak buď mám v počítači dvě mapy se stejným číslem nebo je problém někde jinde. Tak jsem v regeditu zrusil příslušné klíče :-(((. Tak jsem si vše prohlédl v mapeditu.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2005 - 0:02

Mesic stara data me neprijdou zadna velka slava...

Tak jsem zkusmo mapu vytvoril (waypointy z *.gpx -> waypointy v *.gdb -> mapedit -> mapdekode -> mapsource, jen body bez commentu a nazvu kesi). Po otevreni mapy a puvodniho (zdrojoveho) *.gdb v Mapsource zjisten rozptyl bodu v mape od waypointu 5 - 9m a to ruznymi smery. Orientacne mozna, na hledani stezi :-( . Jako napad velmi zajimave, ale velmi pracne a to jsem jeste neresil comments, ty se vesmes prevedly na string zavinacu. Lze asi dodatecne zeditovat, ale u 500 bodu? Do GPSky jsem to zatim nedaval.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2005 - 12:37

Presnost = 100%, kese i s popisem, vse zaindexovano.... budul

BUDUL: Presnost mame asi stejnou (rozptyl cca 3m tam je :-) ), ale ja to mam v 8 castech a ty v jedne, coz je asi pro aktualizaci lepsi. Uvidime v praxi, jestli to pujde pouzivat na hledani. Diky.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2005 - 11:01

Jen nerozumim tomu, proc treba Portugalsko (jakoz i dalsi zeme) ma v geocaching.img podklad z mnoha mensich obdelniku ohranicenych zelenou carou, kdyz by stacil jeden velky ?

To se asi díváš v něčem jiném než Mapsource nebo Mapedit, nevím, co myslíš. Já nic takového nevidím.

V Mapsourci pak vybrana oblast neodpovida velikosti, ale to vis sam.

To vím a nevím, co s tím. Ale funkčnosti to neubírá, jen je to méně operativní. Je třeba nejlépe vybrat vše a pak z té množiny ubírat.

Nevim jestli znas tuto stranku, zkus http://www.gpstm.com.../dekode_eng.htm .

Znám,ale podrobně jsem to zatím nestudoval.

A jeste detail: zvoleny symbol vraku nema zadny stred, coz mi trosku vadi pri presnejsi lokalizaci.

Původně jsem použil námořní návěští nebo tide points, ale bilo se to v případě požití Worlmap, kde jich je hodně. Taky nelze použít městské POI, ty se objevují až při velkém zoomu. Hodně jsem o tom přemýšlel a testoval v MS i gps. Ten vrak mi připadl nejlepší vzhledem k určité symboličnosti a k tomu, že se dá vyhledávat nejbližší v samostatné skupině POI námořní, která je přehledná. A k té přesnosti - když se nazoomuje v blízkosti keše, tak je ikona velká tak 1 m a to přece není moc. Stejně to nikdy není zaměřeno tak přesně.

A v jedné věci máš fakt pravdu, byla to pakárna stahovat některé státy po 20 keších do loc, pak překonvertovat do gpx, načíst do mapeditu, vygenerovat do img. Jiná data zase přehrkat v excelu... Ale už to mám v ruce. Celkem to trvalo tak jeden den. Důležité je mít ten zdroj dat.











)


  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2005 - 12:28

Použil jsem product code 99. Když tak si vyrob nový tdb a img s jiným product code.

[Map]
FileName=Geocache
MapVersion=100
ProductCode=99

Levels=2
Level0=21
Level1=15

Zoom0=0
Zoom1=1


MapsourceName=Geocache
MapSetName=Geocache
CDSetName=Geocache
Copy1=xxx
Copy2=yyy
[End-Map]

[Files]
; TEST MAP
;img=00000000.img
;Czech
img=10000001.img
;Slovakia
img=10000002.img
;Hungary
img=10000003.img
;Poland
img=10000004.img
;Slovenia
img=10000005.img
;Austria
img=10000006.img
;Germany
img=10000007.img
;Swiss
img=10000008.img
;DK, LI, LU, BE
img=10000009.img
;Netherlands
img=10000010.img
;Italy
img=10000011.img
;France
img=10000012.img
;UK
img=10000013.img
;Sweden
img=10000014.img
;Norway
img=10000015.img
;Iceland
img=10000016.img
;Svalbard
img=10000017.img
;Faroe Islands
img=10000018.img
;Cyprus
img=10000019.img
;Croatia, Bulgaria, Bosnia, Albania, Greece, Romania, Macedonia
img=10000020.img
;Greenland
img=10000021.img
;Russia
img=10000022.img
;Lithuania
img=10000023.img
;Latvia
img=10000024.img
;Estonia
img=10000025.img
;Finland
img=10000026.img
;Ireland
img=10000027.img
;Isle of Man
img=10000028.img
;Portugal
img=10000029.img
;Spain
img=10000030.img
;Turkey
img=10000031.img
;Tunisia
img=10000032.img
;Ukrajine
img=10000033.img
;Syria
img=10000034.img
;South Korea
img=10000035.img
;Serbia
img=10000036.img
;Russia GC
img=10000037.img
;Pakistan,Nepal,India,Bhutan
img=10000038.img
;Morocco
img=10000039.img
;Mongolia
img=10000040.img
;Malta
img=10000041.img
;Libya
img=10000042.img
;Lebanon
img=10000043.img
;Kenya
img=10000044.img
;Israel
img=10000045.img
;Japan
img=10000046.img
;China
img=10000047.img
;Egypt
img=10000048.img
;Azerbaijan
img=10000049.img
;Antarktica
;img=10000050.img
;Alaska
img=10000051.img
;Yukon
img=10000052.img
;Aland Isles
img=10000053.img
[END-Files]


  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2005 - 13:20

Do GPSky jsem to zatim nedaval.

Tak uz jsem se polepsil, mam mapu kesi CR k 23.2.05 v GPSce a jakztakz to sedi. Body nejsou indexovane, takze kese se zobrazuji ale vyhledat nejdou :-( . Popis kesi je ve tvaru GCxxxx.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2005 - 21:35

Jarry, prosim te chlape, jak meris svou presnost? Ja to mam v Garmin GPSmap 60CS a nasel jsem jedine rozptyl od stejneho cache waypointu 1 m. Ale to prisuzuji jen sptanemu zaokrouhleni. Jinac muj geostroj ukazuje nachlup stejnou pozici u vetsiny bodu. Jo ja nasel take jiste nepresnosti, ktere mne celkem zarazily. Konkretne na dvou waypointech (GCHP7C a GCJ18Q). Jenze mi to nedalo a checknul jsem soucane souradnice na gc.com. Groula samozrejme obe kese malinko posunul. Opravdu to byly jedine nepresnosti, na ktere jsem narazil. ;-) Level0 je 24 bit, maximum co jde. Nicmene dneska jsem jen podle cache mapy nasel dva kousky. A to v 40 cm snehu. Na hledani je to pro mne stejne jako s waypointy. Jeste jsem chtel k mape samotne. Jako zdroj dat jsem pouzil gpx z gc.com (teda nejpreve loc pak konvertovany do gpx. Bohuzel nejsem schopny ty data dostat jinak nez stahnout rucne vsech 23 stranek ceskych kesi z gc.com. To je dost bida, ale snad mi Honza poradi lepsi trik. ;-) Gpx format je XML, ktery parsuju vlastnim filtrem (z duvodu meho vzdelavani v C# .NET). Kazdy prumerny PERLista to ovsem musi hrave zvladnout. Filtr produkuje jiz mapu v polskem formatu. Tu jsem z duvodu shareware verze (umi indexovat POI) nechal kompilovat na mapcenteru. Pouzil jsem pro body typ 0x2f00, coz je "generic service". Ten symbol mi prisel dobry, nerusivy. Ale treba jsou lepsi (zaindexovano pak v sekci Service, mozna by byla lepsi Entertainment). Bohuzel, pokud ja vim, je treba pozit jen vestavene mapove typy. Tzn. waypoint symboly jsou zvlast a nelze je uzit. Mapa je transparentni. Jako treba TOPO mapy z gps-map.info. Trosku je problem s diakritikou. Znakovou sadu jsem do mapy nastavil na vychodni evropu, ale treba s š ma muj stroj problem (á nebo ý zvlada v pohode). Kesi s diakritikou je ovsem malo. Pokud by byl lepsi zdroj dat, tak by do deskripce sly pridat treba datum ulozeni, typ cache, obtiznost. Doma mam pripravenou i integraci do Gramin MapSource, ale moc rad ten profram nemam. Uff to jsem se rozepsal. Sorrac, nemam to ve zvyku.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama