Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa pro MapSource


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2005 - 11:20

To se asi díváš v něčem jiném než Mapsource nebo Mapedit, nevím, co myslíš. Já nic takového nevidím.

To mas pravdu, ze se divam v necem jinym. Proto ti odkaz posilam. Prostuduj si to podrobneji a hned budes vedet co s tim.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2005 - 12:32

Taky mám MS 6.5, v něm product kodu a family docela dost, 130, a žádný problém.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2005 - 21:53

Jarry, prosim te chlape, jak meris svou presnost?

GPX stahnes z GC.CZ pod cachemapou je link ODTUD stahnete....
Presnost posuzuju tak, ze *.img otevru v MAPEDITU a pridam k tomu waypointy *.gdb z mapsource, coz je v mapsourci ulozeny *.gpx. Pri priblizeni na 3m je videt ten rozdil prostym okem. Ale v GPSce jsem to nezkoumal (z pohledu hodnot souradnic). No ale zda se ze to pujde :-) .
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2005 - 16:54

Docela by mne zajímalo, jak to děláte.
Když jsem Vaše img hodil do Mapsource, nesedělo mi to s waypointy řádově až o desítky metrů. Stáhl jsem si poslední gpx, načetl do Mapeditu, vytvořil průhledný img, natáhl do Mapsource, načetl do MS ten gpx a zobrazil img, opět to nesedělo, a ne o metr, jak píšete, ale o desítky metrů různým směrem. A bylo to ze stejných dat. Jako by byl nějaký problém v zaokrouhlování, ale to by snad nemělo nastat, přesnost jakoby zůstala zachována.
Nevíte náhodou, v čem je problém? Je to nějaké divné...
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2005 - 11:30

To mas pravdu, ze se divam v necem jinym. Proto ti odkaz posilam. Prostuduj si to podrobneji a hned budes vedet co s tim.

Trackmaker je jiný program než mapedit, pracuje s jinými formáty, s tím bych to asi tak jednoduše neudělal. Já pracuji pouze s mapeditem a cgpsmapperem . Jak docílit správných velikostí regionu s těmito programy, nechceš prozradit? Jako přínos k další verzi map?
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2005 - 9:50

To mas pravdu, ze se divam v necem jinym. Proto ti odkaz posilam. Prostuduj si to podrobneji a hned budes vedet co s tim.

Tak opravdu neporadíš? Přestože asi víš? Já si to prostudoval a nevyčetl jsem nic, co bych nevěděl nebo bezvýsledně nezkoušel.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2005 - 14:59

Dik večer to zkusím.
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2005 - 9:10

Tak jsem to nainstaloval na druhém počitači a vše běželo normalně. Rozdíl byl akorát v nainstalovaných mapách a to Mapy Moskvy, Leningradské oblasti, Moskevské oblasti a Bhutánu. Tak jsem odintaloval Bhutan (soubor 56MB) , nainstaval geocache a vše běži normálně. Čísla map se nedublují a dál jsem problém neřešil.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2005 - 22:54

Tak toho jsem si nikdy nevsimnul. Sem dupa. :-| Diky! Skoda, ze tam nejsou jeste dalsi informace, ktere jsem zminil. Ale Honza je velmi progresivni. ;-) Uvidime.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2005 - 8:55

-) .

Tak jsem to prohnal taky pres cgpsmapper, viz http://mapcenter.cgp...list.php?id=837, nazvy jsou v zapamatovatelnem tvaru.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2005 - 18:11

Tak už vím. Bylo to v Levels. Změnil jsem nejnižší úroveň na 24 a pak to bylo přesně, teda +- metr. Stejně je to divné, že mapedit ty hodnoty pro vyšší level zaokrouhluje. Je k tomu nějaký důvod? Připadá mi to jako dost nevhodné.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2005 - 10:25

Tak opravdu neporadíš? Přestože asi víš? Já si to prostudoval a nevyčetl jsem nic, co bych nevěděl nebo bezvýsledně nezkoušel.

Ja nevim jak jsi postupoval ty, v navodu k Trackmakeru se pise, ze track pro Mapsource nema byt vetsi nez 255 bodu a je tam funkce na jeho zmenseni, Mapedit se tim nezabyva a ovlivnit to asi nejde, mozna to cgpsmapper nejak prevadi automaticky, takze Definition area, ktere v Mapeditu vypadalo jako 1 velky obdelnik se v Trackmakeru zobrazuje jako mnoho mensich a Mapsource to zrejme vidi taky tak, a zrejme si vybere jen jeden, coz se na mape Mapsource projevi jako mensi obdelnik uplne mimo uzemi.
Moc toho sam nevim, zdalo se mi ze to uz mam, jenze je to tak komplikovane a ja jsem uz vecnymi prevody mezi formaty tak uondan, ze si davam pauzu a nechci to aspon tyden videt :-) . Zato jsem ojevil skvely bulharsky soft Mapextract. Ten pry umoznuje vyrezat z *.img libovolny typ dat a ten pouzit v GPS nebo udelat vyrez z mapy atp.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2005 - 9:43

Prosím tě a ten Bhután máš odkud, kde se dá stáhnout, nebo bys ho mohl poslat mailem?
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2005 - 19:55

Tak už vím. Bylo to v Levels. Změnil jsem nejnižší úroveň na 24 a pak to bylo přesně, teda +- metr. Stejně je to divné, že mapedit ty hodnoty pro vyšší level zaokrouhluje. Je k tomu nějaký důvod? Připadá mi to jako dost nevhodné.


Je to tak, cim vyssi level tim nepresnejsi data. Toto je vypis z tzv. build logu

Layer >>>>>>0<<<<<< generation
Elements to process -->460

Processed -->460
Successfully imported: 460 not imported: 0
Maximum error: 1.41705 meter
Mean error: 0.747583 meter
Layer >>>>>>1<<<<<< generation
Elements to process -->460

Processed -->460
Successfully imported: 460 not imported: 0
Maximum error: 11.1245 meter
Mean error: 6.16434 meter
152 regions to import... done
Layer >>>>>>2<<<<<< generation
Elements to process -->460

Processed -->460
Successfully imported: 460 not imported: 0
Maximum error: 43.8157 meter
Mean error: 24.4783 meter
9 regions to import... done
3 regions to import... done


Slovo nevhodne to presne vystihuje :-)
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2005 - 9:41

ja jsem uz vecnymi prevody mezi formaty tak uondan, ze si davam pauzu a nechci to aspon tyden videt :-) . Zato jsem ojevil skvely bulharsky soft Mapextract.

Díky za odpověď. Tomu docela rozumím, jsem už na tom podobně :-(
Ten Mapextract mám delší dobu nainstalovaný a nějak jsem na něj pozapomněl. Diíky za upozornění.
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2005 - 10:07

Prosím tě a ten Bhután máš odkud, kde se dá stáhnout, nebo bys ho mohl poslat mailem?

Už vím, jako bych nic nenapsal.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama