Přejít na obsah


Fotka

Kontrola logů podle logbooku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 1:30

Zajímalo by mě, jestli jako majitelé keší kontrolujete podle logbooku v keši, že všichni kačeři uvedení na internetu opravdu keš navštívili a případně tak odhalili ty, kteří v touze za lepšími statistikami logují i když keš vůbec nanašli. Sám to mám v plánu vždy po určité době, ale zajímalo by mě jestli to dělají všichni a jestli už se případně nějaký takový nezbedník někde odhalil.
  • 0

#2 a88am

a88am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 1:52

Ja nikomu policajta rozhodne delat nebudu. Pokud si nekdo nepociteve loguje to co nema, je to jeho problem, muj ne. Logbooky ze svych kesek si rad procitam, ale kontrolovat je podle netu povazuji za ztratu casu.
  • 0

#3 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 6:00

Tak o tom jak to kdo kontroluje jsem taky přemýšlel. Já akorát při kontrole cache pročtu logy a jinak žádnou kontrolu neplánuju - pokud někomu dělá dobře, že si připíše nějaký bod, tak proč ne? To, že bude vypadat jako debil až to náhodou praskne je jeho problém... Až budou za logy nějaký prémie nebo slevy, tak to bude jiná...:P
  • 0

#4 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 6:09

Nijak zvlášť to nekontroluju. Na druhou stranu po celou dobu co cachuju potkávám logy člověka který na internetu vůbec neloguje.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#5 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 7:19

My si logy v logbooku rádi přečteme, ale taky je rozhodně nekontrolujeme. Není to přece soutěž (ikdyž občas koukám, že se to tím směrem ubírá), takže kdo podvádí, podvádí jen sám sebe. Nás baví projít se do lesa, něco vidět, jestli někomu dělá větší potěšení sedět u pc a logovat... :D
  • 1
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#6 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 8:04

Ješětě jsem se s tím nepotkal, ale pokud to někdo dělá, tak je to špatně a nehodlám to tolerovat. 1. Pokud to někdo dělá, tak je hovado a s takovýma lidma nechci mít nic společného. 2. Je to značně nefér vůči ownerovi a dalším kačerů, protože tím, že loguje found it, dává mimo jiné na jevo, že je krabička v pořádku. Což může být zavádějící informace.
  • 0

#7 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 8:08

abakus napsal/a:
Ješětě jsem se s tím nepotkal, ale pokud to někdo dělá, tak je to špatně a nehodlám to tolerovat.
1. Pokud to někdo dělá, tak je hovado a s takovýma lidma nechci mít nic společného.
2. Je to značně nefér vůči ownerovi a dalším kačerů, protože tím, že loguje found it, dává mimo jiné na jevo, že je krabička v pořádku. Což může být zavádějící informace.


To byla pěkně divoká reakce :o
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#8 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 8:16

Aviatik napsal/a:
Nijak zvlášť to nekontroluju. Na druhou stranu po celou dobu co cachuju potkávám logy člověka který na internetu vůbec neloguje.


hmm, už jsem o tom slyšel, ale jak ten člověk pak filtruje keše, které už našel? při 20 to jde, při padesáti hůř a jestli jich má 100..? Podle mě je to jen póza.
  • 0

#9 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 8:48

Neznám ten případ, ale myslím že je to dost možný. Prostě si jen na netu najde souřadnice a jde na výlet. Najde zaloguje a internetem se dál nezabývá. Proč ne. Je to něco jak zápis do vrcholové knihy. Člověk si pamatuje na kterém kopci byl. Mně se to dokonce trochu líbí, protože takový člověk absolutně kašle na nějaké čísla, statistiky, FTF počty
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#10 Jondy

Jondy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 11:34

mike1980cz napsal/a:
Zajímalo by mě, jestli jako majitelé keší kontrolujete podle logbooku v keši, že všichni kačeři uvedení na internetu opravdu keš navštívili a případně tak odhalili ty, kteří v touze za lepšími statistikami logují i když keš vůbec nanašli. Sám to mám v plánu vždy po určité době, ale zajímalo by mě jestli to dělají všichni a jestli už se případně nějaký takový nezbedník někde odhalil.


Je to hlavne o zazitku:-)) to ze takhle nekdo bude logovat je jeho blbost a je mu to celkem k nicemu. Akorat ze bude mit vic bodu
  • 0

#11 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 12:40

To že nezaloguje na netu, mi přijde trochu nefér vůči autorovi, který tak nemá zpětnou vazbu. Ale vědu bych z toho nedělal.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 14:04

My teda nekontrolujeme, zdá se mi to zbytečné. Geocaching je taky tak trochu o vnitřní morálce, takže jestli si chce někdo nahonit statistiky, tak ať to dělá, ale je to unFair. A když zjistím že někdo není zrovna v logbooku zapsaný, tak to budu s ním řešit proč a nač? Ne! Škoda našeho času, radši vyrazíme za nějakou pěknou keškou.. :-)
  • 1

#13 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 14:50

Me to zase tak uplne nepodstatne neprijde. Napadlo me to v souvislosti s nekolika vecmi, treba ze jsem videl zapis, kde kacer logovat s 2 mesicnim spozdenim, za dalsi kdyz jsem procital gratulace, atd. Predstava ze tady pogratuluju nekomu kdo treba pulku kesi vubec nenavstivil, to by me dozralo ;o) Bavim se samozrejme jen v teoreticke rovine, ciste ze zajmu, jestli uz se nekdy neco takoveho resilo, protoze GC znam teprve par mesicu. A prave i proto, ze se tu tema honba za cisly nekolikrat probiralo.
  • 0

#14 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 18:36

PedroKV napsal/a:

Aviatik napsal/a:
Nijak zvlášť to nekontroluju. Na druhou stranu po celou dobu co cachuju potkávám logy člověka který na internetu vůbec neloguje.


hmm, už jsem o tom slyšel, ale jak ten člověk pak filtruje keše, které už našel? při 20 to jde, při padesáti hůř a jestli jich má 100..? Podle mě je to jen póza.


Ono to ale neni uplne nemozne, staci ked je PQ, kesky mu chodia mejlom a on si to eviduje v GSAKu. Ak ide o niekoho kto neni stabilne online a pripaja sa len aby stiahol/odoslal postu... preco nie :)
  • 0

#15 DJ-team

DJ-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 20:27

Já poznal dva, co logovali pouze v terénu. Jeden je zarytý nulista a Ti druzí byli moji kamarádi, kteří sice měli nick, ale cílem byli zážitky, tak na logování na netu zapomínali. Po vyzvání si lognuli. Toho prvního jsem si do kešky doplnil jako poznámku. Jinak logbook s netem porovnávám. Zajímá mne to, ale nejsem si jist, jak budu reagovat, až objevím "nepodložený" log na netu.,.
  • 0

#16 Geo-5y

Geo-5y

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2007 - 21:05

Taky mam kamarada, co obcas nekam na kesku vyrazi, ale nick na netu tusim nema - musim overit ;) Jinak logbooky mam zatim vsechny venku v kesich, ale az budu neco zazimovavat nebo vymenovat, urcite se na to mrknu, stli to zhruba odpovida. Prece jenom napsat do logu "Super prochazka!!! Diky" u kesky co ma 2/4,5 keserem se dvema nalezy mi prijde trochu jako nepochopeni. Nota bene, kdyz je keska na ostrove. B) Bohuzel, dotycny na kontakt nereaguje. :|
  • 0

#17 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 20:12

Tak jsem se rozhodl zabít trochu toho času a čeknul jeden svůj logbook :D výsledek? Výborný...všichni z internetu mají i zápis v logbooku, naopak 3 kteří mají zápis v logbooku, nemají zápis na internetu. Tak jsem jim poslal email, jestli je vše v pořádku...už je to přecijen pár měsíců od jejich zápisu, aktivní jsou, tak třeba zapomněli :)


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#18 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 20:40

Já kontroluju vše. Samozřejmě kromě toho co se ukradne. Vzdal jsem to jen při pražském geocoinfestu, protože to bylo tolik logů, že bylo šíleně zdlouhavé vždycky projet tu hromadu logů v logbooku se stejným datem ke každému nicku, ještě, když to bylo nečitelné. Zatím jsem ještě také nemusel nikoho smazat, naopak, taky se objvil ten jev, že jsou lidi co na netu ani zalogovaní nejsou.


  • 0

#19 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 20:54

Občas kontrolujeme, pár logů jsem za ty roky smazal a nikdy se nikdo neozval, takže to asi bylo v pořádku.

 

Ovšem co mě vždycky nepřekvapí, je, že se objeví pár kačerů, kteří kdysi odlovili, ale vzpomněli si až po čase, takže teda logují a zrovna jako na potvoru v tom čase kdy kešku někdo ukrad, takže není co kontrolovat.


  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 21:03

Jo, tak to znam. Taky se nam ztratila keska, a zrovna jako na potvoru si nekolik lidi vzpomnelo. Az se budu nudit, projedu si logbook, protoze jako na jeste vetsi potvoru, ta ztracena keska se po par mesicih zase nasla.  :D Ne, ze by mi to trhalo zily, ale obcas se hodi vedet, kdo svindluje a kdo ne.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama