Přejít na obsah


Fotka

Návod na rychlé a snadné FTF + TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 0:47

http://www.geocachin....aspx?wp=GCN8VN
.... jen tak dál milí "geocacheři"....
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 9:21

Jestli jsem to spravne pochopil, tak mi je z toho smutno.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 16:29

Musim se priznat, ze po precteni logu mne to taky dost zamrzelo. Osobne bych neco takoveho neudelal. A souradnice nezverejnil (ani kamaradovi) pred potvrzenym listingem z gc.com. Kdyz nad tim ovsem ted premyslism...zda se mi, ze jsem lehce chytil moresy nekterych "kolegu", kteri se tu onehda rozcilovali a verejne lyncovali "nepresne" zamereni v te dobe nadseneho novacka. Ano je to hra a nejde o nic jineho nez o zabavu. A FTF je zajimava i pro mne jen z pohledu, ktery tu popsal Michal.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 17:49

No vidite lidi, ja myslel ze geocaching je hra, ne nejaka zasr... soutez. Porad nechapu cim jsme se provinili. Tim, ze ta kes jeste nebyla v listingu? Ale jdete. Tabacek s Janickou pripravili peknou cache na dobrem miste a vyuzil moznosti, ktera se nenaskytne tak casto. Moznosti sledovat jak nekdo hleda jeho vlastni kes. My ostatni jsme to brali jako kazdou jinou cache. Hledali jsme a nasli. Tabackovci by zkazili radost i sami sobe kdyby nam radili. Muzu doufam rict za vsechny, ze jsme si dobre zahrali - a o to tu preci jde.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 10:17

Jestli jsem to spravne pochopil, tak mi je z toho smutno.

Nic noveho...
http://www.geocachin...8b-8899a869e424
Jak znamo, zivot a lov v tlupe vzdy usnadnoval zivot :-) .
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 18:23

...Osobne bych neco takoveho neudelal. A souradnice nezverejnil (ani kamaradovi) pred potvrzenym listingem z gc.com... ...A FTF je zajimava i pro mne jen z pohledu, ktery tu popsal Michal...

a proc bys to neudelal kdyz uz tam ta schranka stejne lezi, o FTF hon ti (resp kolegum) nejde a chces si hrat?

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2005 - 2:58

No vidite lidi, ja myslel ze geocaching je hra, ne nejaka zasr... soutez. Porad nechapu cim jsme se provinili. Tim, ze ta kes jeste nebyla v listingu? Ale jdete. Tabacek s Janickou pripravili peknou cache na dobrem miste a vyuzil moznosti, ktera se nenaskytne tak casto. Moznosti sledovat jak nekdo hleda jeho vlastni kes. My ostatni jsme to brali jako kazdou jinou cache. Hledali jsme a nasli. Tabackovci by zkazili radost i sami sobe kdyby nam radili. Muzu doufam rict za vsechny, ze jsme si dobre zahrali - a o to tu preci jde.

Dovolim si malou citaci zakladu zmrdologie ;-))
9. Zmrd hraje na body. Zmrd má jiné vnímání úspěchu než slušný člověk.Normální člověk vítězí tehdy, pokud podstatné části jeho požadavků bylo dosaženo. Soupeř nemusí být nutně mrtvý, stačí, když je K.O. a ještě pořád mohou oba důstojně opustit arénu. Při utkáních vedených normálními lidmi je někdy těžko poznat, kdo prohrál a kdo vyhrál. Zmrd oproti tomu hraje až do konce, protože potřebuje pocit z absolutního rozdrcení soupeře jako olej do svého motoru na sebevědomí. Pokud někde existuje bodovací systém, vězte, že jej tvořil zmrd, protože z bodů je zřejmé na první pohled, kdo je vítězem a kdo poraženým.
Uceleny komplex zakladu zmrdologie naleznete na adrese http://www.dfens-cz....anku=2001011201
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2005 - 10:12

No vidite lidi, ja myslel ze geocaching je hra, ne nejaka zasr... soutez. Porad nechapu cim jsme se provinili. Tim, ze ta kes jeste nebyla v listingu? Ale jdete. Tabacek s Janickou pripravili peknou cache na dobrem miste a vyuzil moznosti, ktera se nenaskytne tak casto. Moznosti sledovat jak nekdo hleda jeho vlastni kes. My ostatni jsme to brali jako kazdou jinou cache. Hledali jsme a nasli. Tabackovci by zkazili radost i sami sobe kdyby nam radili. Muzu doufam rict za vsechny, ze jsme si dobre zahrali - a o to tu preci jde.

Je bych ani nerekl ze nekdo provinil, to ne, je to hra. Ale mrzi mne nerovne podminky, nekoho bavi hledat jako prvni a zapisovat se do cisteho logbooku. Mne osobne to take potesi (a prekvapi :-)) ), kdyz po dukladnem prohlednuti logbooku nenajdu zapis. Ale je to hra s pravidly, ktera nejsou zcela pevna a to patri k outdooru.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 10:22

Jak znamo, zivot a lov v tlupe vzdy usnadnoval zivot :-) .

Nevím jak ten první případ (mít chalupu blízko keše nemusí nic znamenat), ale druhý ve mě určitě vyvolává otazníky... Byla ta cache v době nálezu zalogovaná na gc?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2005 - 9:10

Uceleny komplex zakladu zmrdologie naleznete na adrese http://www.dfens-cz....anku=2001011201

Uz jsem se s touhle pritroublou pseudophilosofickou zevseobecnujici slataninou setkal. Podle teto teorie by napr. sachy, sachovy turnaj a cele sachove deni (nebot se toci okolo vitezstvi a bodu) vymysleli, hrali a sledovali jen "zmrdi" (uz ten vyraz :-) ). Muj nazor je, ze autor je sam nejvetsi zamindrakovany s odpustenim zmrd :-) .



  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2005 - 13:01

Je bych ani nerekl ze nekdo provinil, to ne, je to hra. Ale mrzi mne nerovne podminky, nekoho bavi hledat jako prvni a zapisovat se do cisteho logbooku. Mne osobne to take potesi (a prekvapi :-)) ), kdyz po dukladnem prohlednuti logbooku nenajdu zapis. Ale je to hra s pravidly, ktera nejsou zcela pevna a to patri k outdooru.


Je to tak - nerovné podmínky ...
1. - O co vlastně v tomto případě jde? FTF, co to je? - keš najdu první a mám z toho radost (ve statistice mi přidají bod ať chci a nebo nechci), ale když ji najdu jako 23. bez použití veškerých nápověd tak mám z toho taky radost - akorát jsem ochuzen o tu nejistotu, že všechno sedí. Dostat se ke cache jako 1. představuje docela slušné zázemí potřebné pro sledování nových keší, ale i tak nemáte vyhráno - dostat se včas na dané místo v rozumném čase je pro mnohé z nás velký problém. Z tohoto pohledu je statistika FTF sice pěkná, ale jinak nic neuvádějící údaj o kvalitě hledače ale spíše o jeho aktivitě - nemáme stejné výchozí body v dané chvíli.
Když už, tak "kvalita cachera" by měla spíš odpovídat tomu, jakým způsobem byla keš daným člověkem nalezena - jak to "umí".
2. - Tady je další věc ze které tato diskuze vznikla - kdy vlastně vejdou informace o nové keši ve známost - zjistil jsem, že se obsah GC.cz aktualizuje kolem půlnoci, ale není to vždy pravda. Mnozí z nás také nedokážou zaregistrovat svoji keši ihned, pokud není přístup do Inetu, tak to může trvat i delší dobu.
Situace, že jsem s někým na výletě a chceme uložit keši se určitě bude opakovat. Ale proč to nedělat tak jak to udělal autor inkriminované keše? Vždyť já se na toto místo již nikdy nemusím dostat. A jaký je rozdíl mezi tím když já uložím někam keš a za půl hodiny ji najde někdo jiný bez pomoci nebo druhý den jako FTF někdo po info na GC.cz, nebo na ni jít za měsíc, za rok? Jediná věc je opět problém FTF - tady by se asi slušelo za daného stavu systému FTF zanést návštěvu jenom jako poznámku a teprve po "regulérním FTF" někým jiným po zveřejnění na GC.cz se řádně zalogovat jako další? Pak to bude s FTF asi v pořádku .. V tomto případě už bude ale keš čistá bez chyb - že by ztratila kouzlo pro FTF? Ale neztratí ...
Jinak se ztotožňuji s názorem JARRYho ohledně těch "zmrdů" ... !!! každý jsme nějaký ...
Na závěr ... Vemte rozum do hrsti - lidi bděte, ale neblbněte !!!
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 10:28

Byla ta cache v době nálezu zalogovaná na gc? Mám takový pocit že včera ještě nebyla na GC k dispozici, to jest 29,3,05 a 28,3,05 s určitostí nebyla k dispozici.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2005 - 15:56

Uz jsem se s touhle pritroublou pseudophilosofickou zevseobecnujici slataninou setkal ...

Souhlas, hloupe a bezduche. Jinak k FTF - nijak me nezneklidnuji "necestne" FTF, protoze podle me FTF nema absolutne zadny vyznam. Jako meritko je to hovadina, nema oporu v pravidlech ani v principu hry (neni to prece soutez, uz to tu zaznelo). Oficialni listing tuto statistiku tak jako tak nepodporuje, takze kdyby se zrusila, veci to jen prospeje. FTF statistiku si muze konec koncu vest kazdy sam (napr. zarezem loveckym nozem na vlastnim predlokti nebo vrubem na GPS ;-)).

Kvalitativni rozdil v hledani je nevyznamny, aspon pokud muzu soudit z vlastni zkusenosti. Pro me je vice mne kazda cache subjektivne FTF, protoze s sebou mam zpravidla jen souradnice a popis, logy ctu az doma, kdyz si loguju nalez ... Napadity vyber mista, zpusob ukryti cache, kvalita popisu a napovedy - to jsou veci, ktery me zajimaji (V tomto ohledu neni ani az tak podstatne presne zamereni, protoze neni nikdy uplne presne; na poslednich metrech se na gps stejne nespoleham).

A zivote bychom jiste nasli dostatek prikladu, ze byt nekde prvni, neznamena samo o sobe buhvijak kvalitni zazitek.

  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2005 - 18:45

Tyto stránky sleduji již několik měsíců ale v praktickém GC jsem nováček, neb svoji první kešku jsem nalezl na pondělí velikonoční. Musím vám říct, že jsem z ní měl fakt velkou radost, byť jsem zdaleka nebyl prvním nálezcem. Nadšení mám veliké, možnosti častějších výprav z časových i jiných důvodů ne (jsem ze zatím téměř cacheprosté oblasti východní Moravy, kterýžto stav se budu snažit vylepšit). Spor Vás, zkušených geocacherů, mi připadá úsměvný, protože jak jsem si, doufám že správně, myslel, hlavním smyslem hry je poznávat přírodu a krásná místa na Zemi, jejichž návštěvu nám tímto způsobem "doporučí" ostatní kolegové. Nepopírám, že bych z FTF neměl radost (ovšem v mém případě by to musela být sakra náhoda) ale že bych někoho pranýřoval kvůli výše uvedenému způsobu získání.... Ba právě naopak si dovedu představit situaci, kdy se na něm někdo domluví proto, aby např. udělal radost svým geodětem. Soutěživost je prospěšná ale není třeba to přehánět!
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2005 - 9:58

2. - Tady je další věc ze které tato diskuze vznikla - kdy vlastně vejdou informace o nové keši ve známost - zjistil jsem, že se obsah GC.cz aktualizuje kolem půlnoci, ale není to vždy pravda.

Zkus sledovat http://www.geocachin...x?country_id=56, tam jsou změny okamžité.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 11:03

Bol som tam, takze sa k tomu vyjadrim: pocas spolocneho vyletu chcel Tabacek zalozit cache pri tej lipe, isiel asi 20 min. pred nami, zalozil cache a vysielackou nam poslal suradnice, cache sme nasli klasicky pomocou gps. Uznavam a priznavam, ze je to kontroverzne z hladiska FTF - dokonca z hladiska statistiky FTF je to nefer voci ostatnym. Z hladiska hladania a najdenia cache pomocou GPS je to OK - tym chcem povedat, ze Tabacek nepolozil cache, ukazal nam ju a my sme sa zalogovali alebo co. Co ma stve, je samotna statistika FTF, dokial nebola, bol klud a pokoj. Ja ked idem na FTF (ak mam cas), tak mam radost z toho samotneho FTF, nie z toho, ze budem mat uz 10 FTF alebo co, ani statistiku FTF nesledujem (odhliadnuc od toho, ze nie je metodologicky cista - neobsahuje zaarchivovane cache a zaratava sa do nej prvy, co sa zalogoval, nie prvy co sa nasiel). Takato situacia (ze sa zalozila cache pocas spolocneho vyletu a ostatni ju nasli) bola asi treti krat, sam z toho nemam dobry pocit, takze po Vasej opravnenej reakcii (z hladiska FTF -aj ked to pomyslene ftf sa netyka mna) si sypem popol na hlavu.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2005 - 16:40

Jinak k FTF - nijak me nezneklidnuji "necestne" FTF, protoze podle me FTF nema absolutne zadny vyznam. Jako meritko je to hovadina, nema oporu v pravidlech ani v principu hry (neni to prece soutez, uz to tu zaznelo).

Proc ne, FTF je hra uvnitr hry, hbite zareagovat na novy listing a dorazit na misto jako prvni. Neni to pro vsechny, zvyhodneni jsou napr. nezamestnani a duchodci, ale logy jako treba tenhle je zabavne cist.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 11:24

Co ma stve, je samotna statistika FTF, dokial nebola, bol klud a pokoj.

ZAJIMAVE:-)

March 29 by Saman (296 found)
FTF 16:50
Details tomorrow, great cache!

Triumfalni oznamovani FTF jak se ukazuje ke klidu a pokoji moc neprispiva :-)


  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2005 - 18:16

Proc ne, FTF je hra uvnitr hry, hbite zareagovat na novy listing a dorazit na misto jako prvni. Neni to pro vsechny, zvyhodneni jsou napr. nezamestnani a duchodci, ale logy jako treba tenhle je zabavne cist.

O puvabu logu se nebudu prit ;-) i kdyz jde spis o vyraz vasne nez o FTF (a co je vetsiho nez obloha vecne modra a vasne vecne krvave, jak pravi klasik). FTF beru jako individualni hru jednotlivce - jak spravne rikas, neposkytuje rovne vychozi podminky pro vsechny ucastniky. Pak to vyvolava debaty o ferovosti, ktere vsak z tohoto duvodu nejsou na miste.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 11:31

ZAJIMAVE:-)

Triumfalni oznamovani FTF jak se ukazuje ke klidu a pokoji moc neprispiva :-)

nenasiel som v Tvojej poznamke nic, co by vyvracalo moju predchadzajucu, kde pisem, ze mam radost z konkretnej FTF, a na statistiku FTF kaslem :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama