Přejít na obsah


Fotka

Návod na rychlé a snadné FTF + TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 12:10

Potrefená husa se musí také ozvat: genezi případu "Semtínská lípa" popsal podrobně Šaman, cache jsme hledali zcela standardně, našla ji naše nejmladší Eliška/Eowyn (bez nápovědy). Měla velkou radost, že během Velikonoc "také něco najde" - Humprecht našel Tabáček, Kost je naše a pomáhlala ji zakládat (v neděli musela do Prahy již ráno a další hledání ji tak už nečekalo). Takže nejen našla, ale ještě si vzala i dáreček a byla spokojená. O "klasické FTF" tj. o bod na geocaching.cz nám skutečně nešlo, ostatně jak též Šaman poznamenal, s počítáním FTF je spojeno spousty problémů (logy podle času zalogování, ne podle reality, mizení FTF bodů za archivované cache etc.). Proto jsem ho do logu se smajlíkem ani nepsal. Kdyby jsme chtěli navodit zdání reality 100%-košer našeho FTF, napsali by jsme do logů včerejší datum a šmytec. V sobotu i v neděli jsme se pohybovali v oblasti, kde byly založené další nové a ještě nezveřejněné cache u kterých jsme věděli souřadnice a už jsme této znalosti nechtěli zneužívat....

Co se týče odlovu FTF, nesmírně mne baví - ale ne pro bod na geo.cz, ale pro riziko spojené s prvohledáním. Jsme jako "tvůrci keší" totiž lidé omylní a občas se sekneme (mne samotnému se to stalo dvakrát, Haggaeus a Toni by mohli vyprávět), takže první lov je opravdu dobrodružství. Bez jistoty 100%-správného listingu, bez logů kolegů které jsou významnou pomocí při hledání obtížných pokladů atd.

Kromě toho geocaching je zábava, hra, nejde o zdraví, moc či prachy.... takže bych důležitost statistik nepřeceňoval (...ani nepodceňoval). Mrzí mne, že demiurg vlákna Andy se nepředstavil pod geonickem či jménem (na gc.com nikdo takový není), nevím naprosto o koho jde....

A nakonec, při vědomí že jde z hlediska "geočistoty" o kontroverzní záležitost (která mnohé irituje), příště opravdu betatestery dělat raději nebudeme....

thats all.... Michal

PS: nepochopil jsem snadné TB (na Humprechtu děti odebraly, na Lípě vložily...., čili standardní porces in-out)
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 12:11

nenasiel som v Tvojej poznamke nic, co by vyvracalo moju predchadzajucu, kde pisem, ze mam radost z konkretnej FTF, a na statistiku FTF kaslem :)

Nic se nesnazim vyvracet. Ty na statistiku mozna kasles, paradoxne vsak jeji vyznam durazem na jednotlive FTF zvysujes. Jini pak nekaslou, ma pro ne hodnotu a tzv. "necestne" ziskane FTF je drazdi. Me osobne prijde logicke, ze kdyz uz nekde jsi a ukladas kes, ze si ji nechas najit kolegy, kteri jsou tam s tebou. Ale FTF bych v logu nezduraznoval :-).
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 12:16

Nic se nesnazim vyvracet. Ty na statistiku mozna kasles, paradoxne vsak jeji vyznam durazem na jednotlive FTF zvysujes. Jini pak nekaslou, ma pro ne hodnotu a tzv. "necestne" ziskane FTF je drazdi. Me osobne prijde logicke, ze kdyz uz nekde jsi a ukladas kes, ze si ji nechas najit kolegy, kteri jsou tam s tebou. Ale FTF bych v logu nezduraznoval :-).

aha, tu je problem, ty si splietol dohromady dva ine logy. Diskusia sa tykala cache Semetinska lipa a Ty si citoval log z Fitness cache, kde som bol vcera podvecer sam. To by som bol pekny blbec, aby som sa chvalil tym "necestne" ziskanym FTF ;-)

BTW Ako som uz zdoraznoval predtym, ja osobne nemam ani jedno take FTF (na Primde view - tam som tu cache zakladal a na Lipe som zalogovany ako druhy)

  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 14:31

Nic se nesnazim vyvracet. Ty na statistiku mozna kasles, paradoxne vsak jeji vyznam durazem na jednotlive FTF zvysujes. Jini pak nekaslou, ma pro ne hodnotu a tzv. "necestne" ziskane FTF je drazdi. Me osobne prijde logicke, ze kdyz uz nekde jsi a ukladas kes, ze si ji nechas najit kolegy, kteri jsou tam s tebou. Ale FTF bych v logu nezduraznoval :-).

pozeral som sa na to znovu poobede, Tvoja poznamka sa da chapat este z ineho uhla, ide asi o zdoraznovanie FTF vseobecne...
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2005 - 19:43

pozeral som sa na to znovu poobede, Tvoja poznamka sa da chapat este z ineho uhla, ide asi o zdoraznovanie FTF vseobecne...

Tak tak.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama