Přejít na obsah


Fotka

Situace kolem serveru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 admin

admin

    Administrator

  • Administrators
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2007 - 12:55

Nastal čas na malou bilanci. Převod na nový systém jsme všichni přestáli - doufám, že ve zdraví ;). My teď vychytáváme chybičky a plníme vaše přání. Další vývoj bude směřovat k cachemapě. Je rozpracovaná kostra a nyní čekáme na příděl dat. Potom bude možno vytvořit nejen cachemapu pro všechny, ale snad i personalizované mapy s nálezy. Pokud jsme na něco při převodu pozapomněli a chybí vám to zde, napište. Pro začátek nám můžete poradit s rozdělením fotogalerie. Díky. Choze & Charoon
  • 0

#2 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2007 - 13:02

Rozhodně chválím!!! Díky moc za promptní řešení připomínek remcalů (což jsem hlavně já :-)

Ad Fotogalerie - nevím, jak to inteligentně vyřešit, snad jen - každý uživatel má vlastní fotogalerii, kde by si mohl vytvořit podalbumy, kam si může dávat své fotky a ty by mohl tagovat (což je teď docela oblíbené :-) a podle tagů fotky vyhledávat a filtrovat.

  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#3 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2007 - 13:21

Ad Fotogalerie - uvidím, co se dá dělat. Ad personalizovaná mapa - nejspíš nepůjde automaticky, ale jen po nahrání seznamu nálezů (my finds, zakliknutí nálezu,...). Uvidíme s čím groundspeak nakonec přijde. Mohlo by to generovat mapku nálezů pro ty co by jí chtěli a nemají zkušenosti, hosting,... personalizovaná mapka nálezů by se asi dala generovat i bez existence celé kešmapy z my finds apod, jestli bude zájem. Do budoucna mě napadají taky blbosti, jako je třeba mapa kačerů. Když budete spolupracovat a vyplníte souřadnice.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#4 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2007 - 14:02

Fotoalbum pro každého cachera jak bylo zmíněno se mi taky zdá docela rozumné. Na mapu jsem zvědavý, ale např. ten nápad s mapou cacherů se mi zdá docela zbytečný, ikdyž už vidím jak mi to hned všichni omlátí o hlavu. Při troše nadsázky se dá dokonce spekulovat o tom, že někdo založil cache poblíž někoho a tím ho zvýhodnil na FTF apd. Já osobně sice dostihy za FTF neřeším, ale někteří geosprinteři docela dost. Myslím že je někdy lepší nevědět:-) Řešíme teď založení jedné mystery a jsme rádi, že nevíme, kde kdo v Brně bydlí, protože při tom co se bude možná dít, by nás pak někdo mohl nařknout. Ostatně museli jsme to pořešit kvůli tomu i jinak:-)
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#5 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2007 - 18:56

To je naprosto relativní - Brno je malé a kdekdo stihne skočit do auta a projet městem dřív než si druhý svlíkne pyžamo a dojde k autu. Takovéto spekulace o FTF jsem rozvíjel ve vlákně o Abakově sérii, byl to ale jen vtip. Mapa kešerů by ale mohla být zajímavá.
  • 0

#6 Darquer

Darquer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2007 - 19:33

Tak já se na novém GC.cz rozkoukávám a sleduji jak směřuje k dokonalosti. Nápad s mapou cacherů se mi zdá originální a zajímavý a kdo nebude chtít, ten prostě své souřadnice neposkytne. Jen tak dále.
  • 0

#7 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2007 - 21:00

mitak napsal/a:
To je naprosto relativní - Brno je malé a kdekdo stihne skočit do auta a projet městem dřív než si druhý svlíkne pyžamo a dojde k autu. Takovéto spekulace o FTF jsem rozvíjel ve vlákně o Abakově sérii, byl to ale jen vtip. Mapa kešerů by ale mohla být zajímavá.


O mapě cacherů by se dalo asi dýl diskutovat. Brno je opravdu malé, ale ne zas tolik ;)
Momentálně pracujeme na mysterce, která bude v první fázi pro omezený počet lovců a tím spíš chceme být naprosto objektivní, tudíž nevědět kde kdo bydlí (ani netušit:-D), aby to neovlivňovalo výber míst. Možná to plácnem někomu za dům, ale nikdy ne schválně a místo vybereme objektivně. To, že kdo nechce, neudá své souřadnice, tuhle situaci samozřejmě neřeší.
Možná by bylo zajímavé vidět, kde kdo bydlí, ale popravdě mi to zas tak fascinující nepříjde. Vlastně je mi to uplně putna :D
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#8 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2007 - 21:57

Brno je dostatečně malé na to, aby nemělo smysl řešit, kde přesně že ta keška je. Obzvlášť v noci, kdy se většinou publikují kešky, se dá projet opravdu rychle (ne ve smyslu km/h, ale s ohledem na semafory a provoz). Každopádně pokud uděláš nějakou kešku, ketré buje jakýmkoli způsobem diskriminovat některé kačery, tak pokud ti to projde přes reviewera, tak si stejně asi moc sympatií nezískáš. To je ale diskuze do jiného vlákna, že? A to už pěkně dlouho. Takže toho tu nechme.
  • 0

#9 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 17:18

Mapa cacherů. Mě to přijde jako dobrý nápad. Pokud někdo nechce zveřejnit souřadnice domova, může třeba zadat náměstí, centrum města. Případně co chce, pokud se to nebude tahat z GC.COM home coordinates, což asi nebude. Fotoalba. Tam by se mi líbilo zobrazení náhodných obrázků na hlavní stránce.
  • 0

#10 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 17:23

Mapa cacheru? Jeste tu NIKDO nenapsal jediny rozumny duvod, pro by se mely nekde zverejnovat adresy? Rada se necham presvedcit, ze to ma nejaky smysl, ale obavam se, ze to bude vice nez tezke.... Chipoliny1
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 18:13

A proč by to mělo mít rozumný důvod? Bylo by to jen pro zajímavost jako spousta jinejch zbytečností co tu je. Má nějaký rozumný důvod, že máš vyplněnou v profilu adresu bydliště? Má snad nějaký rozumný důvod statusbar v podpisu? NIKDO tě přesvědčovat nebude, protože jestli to nepoužiješ je jen tvoje věc.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#12 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 7:27

To jestli to použiješ nebo ne, samozřejmě neřeší tu sitaci kterou jsme popsali výše. Jinak všechno co jsi zmínil jakjo argument rozumný důvod má a především: nemá to vliv na samotný lov, tedy celou podstatu GC. To kde je jaká kumulace kešerů po republice se dá snadno odhadnout koncentrací kešek, které z velké většiny bývají v těchto oblastech. Myslím, že většina věcí co tu je smysl a rozumný důvod má. Status bar ukáže "s kým máš tu čest" a které kešky a kolik jich kdo založil, bydliště v profilu napoví odkud jsi, ale puntík na mapě bude k čemu? Budeme se jezdit navštěvovat? :D Nestačí to bydliště v profilu?
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#13 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 7:37

chipoliny napsal/a:
Nestačí to bydliště v profilu?


Pokud třeba někoho zajímá seznam kačerů v okolí Prčic ať už je důvod jakýkoli, tak vyplněné bydliště v profilu opravdu nestačí.
  • 0

#14 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 7:42

Jestli si někdo bude myslet, že bude znevýhodněn při lovu FTF, tak tam souřadnici nedá. Abys někoho zvýhodnil, tak ti tu souřadnici sám řekne, u mysterky mu rovnou řekneš výsledek nebo uložíš kešku rovnou s jeho logem a nepotřebuješ na to mapu. Pokud budeš brát při zakládání kešky v úvahu mapu a nedokážeš mít nadhled, je to jen tvůj problém a s tím ti fakt nepomůžu. Status bar neni vůbec potřeba. Pro toho koho to zajímá můžeš dát adresu do profilu a on se podívá přes něj. Navíc s tim byla jen práce, protože systém vložení statusbaru neumožňoval a muselo se ošetřit i jeho nezobrazování, protože části uživatelů jeho vkládání do fóra a zaplácávání místa zase vadí.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#15 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 7:53

Já se prostě jen bojím, že někdo ten nadhled opravdu mít nebude. Nebo naopak nadhled mít bude ale nějaký ujetý FTF sprinter pak ownera nařkne, že to bylo blíž jeho velkému konkurentovi. To pak samozřejmě nestranného ownera zamrzí. Možná jsou to extrémy... berte to jak chcete. K tomu status baru. Je to dobrá věc, protože člověk rychle vidí s kým má tu čest a současně se přes něj může dostat do profilu. Samotný profil by byl o stupínek méně informativní. Takže za tohle každopádně díky.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#16 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 8:06

FTF fakt nemá smysl řešit. Už teď tě může obvinit, že je to domluvený s ownerem i s reviewerem, aby se to schválilo zrovna když u toho konkurent bude. A pokud někdo nemá nadhled, tak mu maximálně doporučim nějaký prášky a léčení.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 8:09

chipoliny napsal/a:
Já se prostě jen bojím, že někdo ten nadhled opravdu mít nebude. Nebo naopak nadhled mít bude ale nějaký ujetý FTF sprinter pak ownera nařkne, že to bylo blíž jeho velkému konkurentovi. To pak samozřejmě nestranného ownera zamrzí. Možná jsou to extrémy... berte to jak chcete.

ale to mi nerikejte, ze uz ted i bez seznamu nemate prehled, kdo kde bydli a pracuje a ma sanci na ftf. ;)
  • 0

#18 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 8:27

Jen tak na okraj - v Brně už to je tak, že člověk je rád, že tu kešku vůbec někam usadí, natož aby ještě řešil, jestli to někdo nemá blíž a někdo dál. Předpokládám, že i jinde je to podobné. Fakt ale neznám FTF lovce, co by byl schopen naprost vážně nařknout ownera, že schválně umístil kešku blíž ke "konkurentovi". Myslím, že jsi zbytečně paranoidní a pořád ještě si myslím, že se kačeři k sobě chovají víceméně férově. Až to tak nebude, tak si asi najdu jinou zábavu, protože handrkování o takovéto krávoviny mě fakt nebaví.
  • 0

#19 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 9:20

Mě se kešermapa zdá jako pěkná fičurka, sice o její užitečnosti lze polemizovat, ale zajímavé to je určitě. A pokud někomu vadí, tak se do ní nemusí zapisovat. Je to jaksi celé DOBROVOLNÉ.
  • 0

#20 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 18:53

Poslední dobou nějak zaznamenávám náhlé výpadky v dostupnosti GC.CZ (najednou se zobrazí Stránku nelze zobrazit). Přitom jiné internetové stránky normálně fungují. Připojuji se pomocí CDMA O2. Je to jenom můj problém, nebo se to děje i ostatním? Děkuji za odpověď
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama