Přejít na obsah


Fotka

fotogalerie na GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 10:42

Nebylo by špatný, kdyby k dotyčným fotkám ve fotogalerii bylo možné přidat waypoint, odkud byla fotka pořízena, pokud by uploader waypoint znal (ať už přesně, nebo přibližně) a byl ochoten jej zveřejnit. Občas by možná mohlo někoho zajímat, kde byla ta která fotka pořízena. V dalším kroku by se pak toho mohlo využít na přímý link na mapu (něco ve stylu, jak je např. možné přiřadit lokalitu k fotce v albech na www.picasaweb.com). Protože Velký Guru GC.CZ webu je mimo, předkládám to sem jen k vyjádření ostatních :)
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 10:50

Mion napsal/a:
Nebylo by špatný, kdyby k dotyčným fotkám ve fotogalerii bylo možné přidat waypoint, odkud byla fotka pořízena, pokud by uploader waypoint znal (ať už přesně, nebo přibližně) a byl ochoten jej zveřejnit. Občas by možná mohlo někoho zajímat, kde byla ta která fotka pořízena.
V dalším kroku by se pak toho mohlo využít na přímý link na mapu (něco ve stylu, jak je např. možné přiřadit lokalitu k fotce v albech na www.picasaweb.com). Protože Velký Guru GC.CZ webu je mimo, předkládám to sem jen k vyjádření ostatních :)

mne to prijde jako dobry napad. kdyz uz nasim hlavnim komunikacnim prostredkem jsou souradnice, tak proc je nedat i k fotkam ;)
  • 0

#3 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 11:45

Tak to by bylo parádní, dokonce jsem to už chtěl navrhnout... Akorát bude asi problém s těmi wayponty, občas přinesu dost fotek a mám v tom trochu guláš. Určitě by to šlo dohledat zpětně podle trasy, ale to by nebylo moc přesný a navíc by to nebylo přijatelný pro všechny. Možná by i stačil jednoduchý popis, např.: kousek od GCXXXX apod.
  • 0

#4 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 13:30

Opravdu užitečné by to bylo v případě foťáků ukládajích k fotce i GPS pozici.
  • 0

#5 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 17:35

Taky jsem pro! My to tak praktikujem na Picasu a myslím, že je to docela užitečné.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#6 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 18:39

Fénix napsal/a:
Opravdu užitečné by to bylo v případě foťáků ukládajích k fotce i GPS pozici.

Můj foťák to neumí, ale pokud fotím něco zajímavého, tak stisknu spoušť foťáku a poté dvěma stisky tlačítka na Garminu uložím waypoint. Pak je na PC s fotkama zesynchronisuji podle času vytvoření obojího a je to :) Takže to jde celkem snadno i tak
  • 0

#7 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 18:47

S něčím takovým se počítá, už jsem psal v http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#8 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 21:51

Mion napsal/a:

Fénix napsal/a:
Opravdu užitečné by to bylo v případě foťáků ukládajích k fotce i GPS pozici.

Můj foťák to neumí, ale pokud fotím něco zajímavého, tak stisknu spoušť foťáku a poté dvěma stisky tlačítka na Garminu uložím waypoint. Pak je na PC s fotkama zesynchronisuji podle času vytvoření obojího a je to :) Takže to jde celkem snadno i tak

no to je sice hezký, ale já nějak předem nepoznám kdy jsem vyfotil něco zajímavého. :o
Stále se snažim fotit jen to, co za to stojí, ale ty výsledky tomu neodpovídají, takže bych musel ukládat waypointy při každém focení :D
  • 0

#9 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 22:14

Tak přesně kvůli vkládání souřadnic do fotografií jsem si přál GPS :). Když se podíváte na moje fotografie, často v nich souřadnice najdete (když to není spoiler... když neloguji dřív, než jsem fotografie zpracoval,... když nezapomenu...).

Můj foťák sice s GPS nekomunikuje, ale to nevadí. Vytvářet waypointy ke každé fotografii také není nutné, vše potřebné je v tracku, který ukládá Garmin eTrex Venture Cx (ostatní snad taky) automaticky.

Já používám program ZONER Photo Studio 9 - Professional, otevřu v něm nově stažené fotografie, vedle z GPS stáhnu data a uložím do .gpx formátu. Odtud si je ZPS (umí to od verze 8) načte a přesně podle času spáruje s fotografiemi. Je vhodné občas čas synchronizovat (nejdřív načtu čas GPS do PC, pak přenesu čas PC do foťáku - to umí SW k těmto přístrojům dodaný) - samozřejmě, před výletem. I když na spárování zapomenu, stačí zjistit odchylku a ZPS ji sdělit - umí s ní počítat.
Informace se ukládá jako EXIF. Na GC.CZ ve fotogalerii má souřadnice například: http://www.geocachin...php?photo_id=15
  • 0

#10 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 22:24

ProKesTom napsal/a:
...Můj foťák sice s GPS nekomunikuje, ale to nevadí. Vytvářet waypointy ke každé fotografii také není nutné, vše potřebné je v tracku, který ukládá Garmin ...

Jo, přesně, není nic jednoduššího, než si v tracklogu najít místo, kde jsem se nacházel v okamžiku pořízení fotografie. Stačí na to nahrát prošlou trasu do Mapsource a najít shodný časový údaj v tracklogu :) Takže opravdu není třeba ukládat waypointy při každém zmáčknutí spouště. To, že to umí některé grafické programy vyhledat rovnou, to už je taková třešnička na dortu ;)
  • 0

#11 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2007 - 22:30

Jenom by to chtělo, aby to servery GC.COM a GC.CZ uměly použít, zobrazit, případně umístit do mapy (ikonu).
  • 0

#12 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2007 - 16:49

Nevim jestli to tu uz nekdo nezminoval, ale na synchronizace GPS tracku s fotkami je dobry treba gpicsync - http://code.google.com/p/gpicsync/. Po strance vzhledu ma jeste co dohanet, ale funguje slusne. Jeste ho zacit pouzivat casteji :).

Tady je na ukazku nase sobotni cesta po Blue Ridge, fotky ogeotagoval prave gpicsync - http://picasaweb.goo...Ridge/photo#map
  • 0

#13 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 20:56

Měl bych jen malou poznámku. Nebylo by lepší, kdyby se do fotogalerie dávaly jen fotky víc související s Geocachingem? Např. momentky při odlovu, cesty, skrýše, kuriozity u cache apd. Mám dojem, že se pak jinak postupně zaplní album fotkama, které budou pouze krajinkové apd. Ty myslím patří na jiné servery (např. www.fotoaparat.cz).
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#14 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 22:14

chipoliny:
no mě by ani nenapadlo sem dát něco co s GC nesouvisí. I když...pokud jdu pěšky 5 km k další keši a něco si vyfotím, tak co s tím ? Zase je asi blbý chtít aby na každý fotce byla krabička -kdo by se na to koukal ?
Jinak pokud jsem sám, tak momentku z odlovu neudělám :), cesty fotim pořád, skrýše bych sem nedával z důvodu hintu a těch kuriozit moc není...
Asi by chtělo, aby se k tomuto vyjádřil admin, ten by mohl vědět za jak dlouho to tady zaplácáme.
Taky by možná mohla být fotogalerie rozdělena třeba tématicky nebo autorsky - já bych neměl problém svůj adresář zaplnit :P. Novinky by mohly být v rootu a po nějakém čase by zapluly do svých šuplíků.
Jak to vidíte vy, zdejší umělci ?
  • 0

#15 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 6:09

Leroj napsal/a:
chipoliny:
no mě by ani nenapadlo sem dát něco co s GC nesouvisí. I když...pokud jdu pěšky 5 km k další keši a něco si vyfotím, tak co s tím ? Zase je asi blbý chtít aby na každý fotce byla krabička -kdo by se na to koukal ?

Já zase fotky krajinek a prostředí z okolí při cestě k kešce vítám, rád is udělám obraz, jak to tam vypadá. Naopak jak vypadá samotná keš, nebo bezprostřední okolí uložení cache moc nevyhledávám, protože se rád nechávám překvapit. Takže fotky čehokoliv, pořízené při geocachingu, nepokladam za nesouvisející s GC. Určitě by bylo dobré do popisku fotky psát, při odlovu jaké cache byla pořízena, pokud tam nebude zadána ani lokalita (waypoint) fotky.
  • 0

#16 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 13:26

Krajinky okolí keše proč ne, když se k nim dá alespoň lokalita! Ale třeba plácnout sem fotku billboardu se mi zdá trošku mimo mísu. Nebo teda udělat nějaké ty kategorie, ikdyž už chce někdo tvořit:-D Nevadilo by mi dávat klidně bezprostřední místa keše pokud budou zajímavá, ale ta samozřejmě bez waypointu či pojmenování.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#17 Lhotas

Lhotas

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 13:56

ProKesTom napsal/a:
Tak přesně kvůli vkládání souřadnic do fotografií jsem si přál GPS :). Když se podíváte na moje fotografie, často v nich souřadnice najdete (když to není spoiler... když neloguji dřív, než jsem fotografie zpracoval,... když nezapomenu...).

Můj foťák sice s GPS nekomunikuje, ale to nevadí. Vytvářet waypointy ke každé fotografii také není nutné, vše potřebné je v tracku, který ukládá Garmin eTrex Venture Cx (ostatní snad taky) automaticky.

Já používám program ZONER Photo Studio 9 - Professional, otevřu v něm nově stažené fotografie, vedle z GPS stáhnu data a uložím do .gpx formátu. Odtud si je ZPS (umí to od verze 8) načte a přesně podle času spáruje s fotografiemi. Je vhodné občas čas synchronizovat (nejdřív načtu čas GPS do PC, pak přenesu čas PC do foťáku - to umí SW k těmto přístrojům dodaný) - samozřejmě, před výletem. I když na spárování zapomenu, stačí zjistit odchylku a ZPS ji sdělit - umí s ní počítat.
Informace se ukládá jako EXIF. Na GC.CZ ve fotogalerii má souřadnice například: http://www.geocachin...php?photo_id=15


Diky moc - tohle jsem vubec nevedel a uz jsem se malem vydal utratit hrisny prachy za nejakou mrchu-fotak, kterej by to mel v sobe!
  • 0
iPhone 3G + GPS Navman B10

#18 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2007 - 8:50

Narazili jsme na problém při zobrazování fotek na mapě. Pokud jsou dvě fotografie s přesně stejnými souřadnicemi, zobrazí se ta později přidaná a jakoby "přemaže" tu první. Asi to nebude časté ale my tak máme už dvě dvojice fotek-Ztracené moře a Bludnou výhybku. Šlo by , aby se při kliknutí na ikonku v mapě zobrazily v tom okně všechny fotky s těmito souřadnicemi, třeba na záložkách?
  • 0
Sylvia999

#19 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2007 - 9:04

je to v plánu
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#20 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2007 - 9:29

Včera při uploadu fotek jsme narazili na jeden problém: nejde uploadnout fotku, která obsahuje víceřádkové textové komentáře. Konkrétně se jednalo o fotku "Dívčí hrady-2", v "Popisu" byl ENTER = dvě řádky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama