Přejít na obsah


Fotka

Statistika geocacherů -> žebříček nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#21 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 19:11

michal_a_jana napsal/a:

No, ja myslim, ze skrysotlac nestahuje pres externi server, ale pres IP adresu toho kdo ten java aplet spusti. Skrysotlac ceka cca 10 sekund mezi kazdym listingem a zasekne se nekde po 200 listinzich. Pokud se ale spojeni rozpoji a spoji znova, muzes hned delat dalsich 200, takze ban nenastava.


To je dobrá zpráva, to mě uklidnilo. :)

michal_a_jana napsal/a:

Jinak taky se da v soucasnosti bez banu stahovat kazdych 5 minut cely den seznam 20 nejblizsich kesi a skenovat je na vyskyt nove nenalezene.


To je asi trochu něco jiného. Já myslím, že jsou hákliví na stahování listingů, ale na přehledy kašlou. Ale kdo ví.
  • 0

#22 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2007 - 21:17

No to je prave ono, jak je postavena databaze. Jedna vec je, statistika typu nejvice kesi ma PaBa, druhy je ten a ten. Pocet kesi, kolik kazdy ma nalezeno, je verim u konkreniho uzivatele primo v jeho tabulce. Nicmene, pro podrobnejsi statistky, typu ktery z geocacheru ma nejvice prolezlych zemi, uz je nutne propojeni i s jednotlivymi kesemi. Protoze neverim, ze by se v tabulce uzivatelu ukladali i podrobnosti o jednotlivych kesich, protoze by to bylo zbytecne slozite. Pri dotazu, kdo tedy ma nejvic zemi, je nutne v lepsim pripade projet tabulku vsech kesi, definovat v jakem je state a pak zjistit u nich id uzivatelu, ktere seradit podle unikatnich lokaci tech kesi. Stat bar zobrazuje pouze jedno cislo z jedne radky u konkretniho uzivatele. Coz je prkotina. Ale souhrny vytah z cele tak objemne databaze uz takova prkotina neni a na vykon serveru by to melo podle me dost zasadni vliv, samozrejme v zavilosti na poctu dotazu, pokud by to bylo online. Ale tahle debata je asi zbytecna, pokud nevime jak ta databaze je udelana. Sam ale vim z vlastni zkusenosti, ze v prubehu projektu, ktery se rozrusta a ma stale vice uzivatelu, se zpocatku casto o nekterych vecech nepremyslelo a tudis jejich aplikace by vyzadovala zasadni upravy celeho jadra systemu, do kterych se zasahuje jen velmi nerado a az ve chvili, kdyz uz neni zbyti.
  • 0

#23 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 11:32

Ahojky. Chci se zeptat co jsou referencni kesky? Jak jsem se docetl, potrebuji mit aspon jednu odlovenu abych byl zarazen do seznamu statistik geocacheru. (Pokud nejste v seznamu uvedeni, pak nemáte odlovenou žádnou z referenčních keši (jsou uvedeny na konci stránky). Děkuji za vysvetleni.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#24 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 11:47

jsou to ty úplně dole na http://www.geocachin.../statnalezy.php
  • 0

#25 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 11:48

Archi1 napsal/a:Ahojky.Chci se zeptat co jsou referencni kesky? Jak jsem se docetl, potrebuji mit aspon jednu odlovenu abych byl zarazen do seznamu statistik geocacheru.(Pokud nejste v seznamu uvedeni, pak nemáte odlovenou žádnou z referenčních keši (jsou uvedeny na konci stránky). Děkuji za vysvetleni.


Vždyť sis na to sám odpověděl. B) Referenční kešky jsou obyčejné kešky, které jsou opravdu "uvedeny na konci stránky" (statistika) a pokud nemáš žádnou odlovenou, tak se v seznamu neobjevíš kdyby ses rozkrájel.

[EDIT: Dájine, máš holt pravdu, tak jsi mě aspoň vyved z omylu]
  • 0

#26 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 11:52

hunt: statistika a nahrani nalezu spolu nijak nesouvisi - to druhé je kvuli mape. takze staci najit referencni, pak uz nic jineho nezbyva ;)

co jsou referencni kese viz starsi dotaz: http://www.geocachin...280#post_109280
  • 0

#27 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 12:28

Dekuji vsem za vysvetleni. Kde najdu tyto kesky jsem vedel, ale nebylo mi jasne z jakeho duvodu musim mit odlovenu alespon jednu pro zarazeni do prehledu statistiky. Predevsim ale diky Dain a Olikovi, který poslal tento odkaz, ktery to plne vysvetluje: "Referencni kese jsou kese, do kterych "skript" sahne, precte si vsechny zalogovane nicky a u nich pocet nalezu, z toho pak vytvori tabulku. je nemozne a nesmyslne, aby jim byly prohlizeny kvuli tomu vsechny kese CR, proto jich je vybrano nekolik z ruznych oblasti, ktere jsou navstevovane - aby tam bylo co nejvic nicku, ale mimo cesty cizincu - aby nefigurovali v ceskych statistikach. k objeveni se v tabulce je potreba dat o sobe vedet "systemu" tj. nalezt jednu z tech referencnich kesi".
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#28 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 13:48

Kdyz uz jsme u tech statistik, neslo by opet trosku ji procistit od cizincu? V prvni stovce je 8 nerozlisenych kaceru, z toho prvnich 7 jsou cizinci: darth_maul_3 harrylime eal minz rebelex DB Keks Stegi A cele to uzavira jeden tuzemec - VelkyVezir, tedy ja :)
  • 0

#29 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 15:37

VelkyVezir napsal/a:
Kdyz uz jsme u tech statistik, neslo by opet trosku ji procistit od cizincu? V prvni stovce je 8 nerozlisenych kaceru, z toho prvnich 7 jsou cizinci:
darth_maul_3
harrylime
eal
minz
rebelex
DB Keks
Stegi
A cele to uzavira jeden tuzemec - VelkyVezir, tedy ja :)


Tipnul bych si, ze dart_maul, minz a dalsi cizozemci se zucastnili (poradali) event GC1K23G a nechali si tam doporucit nejake kesky v Praglu, tim se podle me dostali do statistik .. ;)
  • 0

#30 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 19:11

Koukám, že nejbližší referenční mám vzduchem 51km ( po silnici asi 65km ) A dále, že GCR696 Rozhledna na Haji je archivovaná.
  • 0

#31 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 20:39

jak se zbavim toho cizinec?tuzemec? edit:aha tak už jsem si to našel v jiném vlákně
  • 0

#32 PetrJih

PetrJih

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 21:36

Jak se to nastavuje ? Nejak jsem to moc neresil,ale kdyz uz se o tom debatuje ... ;)
  • 0

#33 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 22:47

PetrJih napsal/a:
Jak se to nastavuje ? Nejak jsem to moc neresil,ale kdyz uz se o tom debatuje ... ;)

jestli jsem dobre pochopil tak nenastavuje,nasatvuje si to pepazpocernic sam
viz toto vlakno http://www.geocachin...280#post_109280
  • 0

#34 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 14:51

Já myslím, že není nutné referenční keš odlovit. Stačí na některou z nich logovat "write note" a měl bych být ve statistikách. Nebo ne?
  • 0

#35 Joz-in

Joz-in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 18:52

rodinka veverek napsal/a:
Já myslím, že není nutné referenční keš odlovit. Stačí na některou z nich logovat "write note" a měl bych být ve statistikách. Nebo ne?


Netušíte, zda to fakt stačí zadat "write note". Pokud nevíte, bude se to muset odzkoušet :D
  • 0

#36 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 19:34

jj to by mě taky zajímalo, pokud to půjde, tak to budou mít owneři těch referenčních keší radost :D zajímavý je, že jsem se zatím dostal poblíž jen jedné z nich a bohužel jsem musel hledání vzdát... asi se na to budu muset v létě zaměřit.
  • 0

#37 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 19:49

Jestli bude někdo otravovat ownery psanim "write note" jenom kvůli statistice, tak ty keše změnim a nebudou už veřejně známé.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#38 Joz-in

Joz-in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 20:05

pepa.z.pocernic napsal/a:
Jestli bude někdo otravovat ownery psanim "write note" jenom kvůli statistice, tak ty keše změnim a nebudou už veřejně známé.


Díky!!! Ač není odpověď přímá, tak i takto dává jasnou informaci :D
  • 0
Někde tady musí být... Podej krompáč!

#39 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 20:16

Pokud máte návrh na vhodnou referenční keš, tak můžu zvážit její přidání
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#40 Joz-in

Joz-in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 21:18

pepa.z.pocernic napsal/a:
Pokud máte návrh na vhodnou referenční keš, tak můžu zvážit její přidání


No, díky za návrh. Já jsem z Bystřice n/P, tady je nejblíž referenčka v Brně. Tak já bych navrhoval Žďár nad Sázavou a řekněme památku UNESCO - GCG055. Už je tam dlouho, kdo přijede do ZR, neměl by ji minout. Tedy vlastně nevím jestli jsem zvolil správné kritérium :-) Případně jinou ve ZR B)
  • 0
Někde tady musí být... Podej krompáč!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama