Přejít na obsah


Fotka

Jak vyslovujete slovo geocaching ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 mrtvocich

mrtvocich

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 21:23

Před chvíli sem na geowiki našel takovou tu výslovnost v hranatých závorkách a bylo tam "džiokešink" nebo něco podobného. Docela mě to překvapilo, jelikož geocaching vyslovuju jako "geokešink"...
Vzhledem k tomu že Aj celkem ovladam, a u novych slovicek si vyslovnost nejak automaticky vydedukuju, tak me to celkem prekvapilo... A vy ?:)
  • 0

#2 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 21:36

mrtvocich napsal/a:
Před chvíli sem na geowiki našel takovou tu výslovnost v hranatých závorkách a bylo tam "džiokešink" nebo něco podobného. Docela mě to překvapilo, jelikož geocaching vyslovuju jako "geokešink"...
Vzhledem k tomu že Aj celkem ovladam, a u novych slovicek si vyslovnost nejak automaticky vydedukuju, tak me to celkem prekvapilo... A vy ?:)

A jak vyslovujes geology nebo geography?
  • 0

#3 mrtvocich

mrtvocich

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 21:40

normal dže, já vim, jen mě napadlo, jestli to někdo vyslovuje stejně "blbě" jako já:| BTW: Myslel jsem, že sem nemusím psát slova typu NEKAMNOVAT!:@:|:(:|
  • 0

#4 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 21:45

No stryc (Osmina) to vyslovuje GeoKoučing (a je to hrozny) jo a myslim ze geology a geography maji nejak jinej zaklad nebo tak neco ne? ----Džiografy a Geolodži v anglictine ne??
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 21:48

mrtvocich napsal/a:
Před chvíli sem na geowiki našel takovou tu výslovnost v hranatých závorkách a bylo tam "džiokešink" nebo něco podobného. Docela mě to překvapilo, jelikož geocaching vyslovuju jako "geokešink"...
Vzhledem k tomu že Aj celkem ovladam, a u novych slovicek si vyslovnost nejak automaticky vydedukuju, tak me to celkem prekvapilo... A vy ?:)

Já se pořád držím [džiokešingu] , ale je fakt, že spousta lidí říká [geokešing]. S cizími slovy bývá tak nějak vždycky problém. Správně je ale podle mně to první.
  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 21:50

swenney napsal/a:
No stryc (Osmina) to vyslovuje GeoKoučing (a je to hrozny)

jo a myslim ze geology a geography maji nejak jinej zaklad nebo tak neco ne? ----Džiografy a Geolodži v anglictine ne??

Ne. Obojí se vyslovuje [džio...] Základ je stejný... pořád ta Země.
  • 0

#7 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 22:07

Ja ho vyslovuji geokesing. A myslim, ze na tom neni nic spatneho. Spoustu cizich slov jsme si prizpusobili vyslovnost, podobne jak uvadite geolog, vsichni ctou geolog, geografie, cteme geografije, tak proc ne geokesing. Vyslovovat ho anglicky spravne mi v nasich koncinach prijde kvuli spouste jinych geoslov zvlastni a nejde mi to pres pusu.
  • 0

#8 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 22:10

Tak me ted napadlo, jak by se asi nejaky pan geolog tvaril, kdyby za nim nekdo prisel a rekl, ze mu byl jako nejlepsi dziolag doporucen ;o))
  • 0

#9 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 5:56

Právě předevčídem jsem na to narazil taky. poprvé jsem slyšel [džiokešing] a nějak mě to nesedlo. Nevím asi proto že od začátku používám Geokešing..tak prostě geo:) Leze mě to líp z pusy.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#10 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 7:00

"džíjokešíng" mi taky ale ani trochu nešel od začátku pod hubu, a tak jsem vděčný za počeštěný tvar "geokešing".:)
Stejně tak se mi příčí geocache vyslovovat jako "džíokeš" a raději řeknu "geokeš".

Jen taková odbočka - zkratku VHS třeba říkáme česky odjakživa jako "véháes", proto mne při nástupu DVD iritovalo, že se ujala výslovnost "dívídí", "dívídíčko" místo "dévédé", "dévédéčko". Ale už si pomalu na tuto nejednotnost zvykám :D
  • 0

#11 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 7:20

Mion napsal/a:
"džíjokešíng" mi taky ale ani trochu nešel od začátku pod hubu, a tak jsem vděčný za počeštěný tvar "geokešing".:)
Stejně tak se mi příčí geocache vyslovovat jako "džíokeš" a raději řeknu "geokeš".

Jen taková odbočka - zkratku VHS třeba říkáme česky odjakživa jako "véháes", proto mne při nástupu DVD iritovalo, že se ujala výslovnost "dívídí", "dívídíčko" místo "dévédé", "dévédéčko". Ale už si pomalu na tuto nejednotnost zvykám :D


Zase naopak, kdo vyslovuje CD jako sídý nebo Levis jako lívájs ...

Jinak od zacatku vyslovuji geokesing a menit nehodlam, je to tak nejak hezky skoro-cesky. :-)
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#12 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 7:55

také říkáme geokešing, nicméně o správné výslovnosti džiokešink máme ponětí a před cizinci bychom to vyslovovali správně. Před zbytkem rodiny říkáme "jedem na poklady". PS: včera se do geokešingu aktivně zapojil i 3 letý synovec, když na pískovišti začal zahrabávat klíče od domu a do kufru auta schoval klíče od garáže. Jen jaksi zapomněl uvést gps souřadnice.. :D
  • 0

#13 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 8:47

alkes napsal/a:

Ne. Obojí se vyslovuje [džio...] Základ je stejný... pořád ta Země.


Jasny...vcera sem byl nejakej unavenej nebo co.... ;)
  • 0

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 8:52

PedroKV napsal/a:.. PS: včera se do geokešingu aktivně zapojil i 3 letý synovec, když na pískovišti začal zahrabávat klíče od domu a do kufru auta schoval klíče od garáže. Jen jaksi zapomněl uvést gps souřadnice.. :D

zakopaval? to by mu haggaeus dal :D a jeste k tomu bez souradnic :D tak tahle by neprosla ;)
  • 0

#15 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 9:01

Znam furu lidi, kteri nedaji dopustit na znacku džívísí.
  • 0

#16 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 9:49

Já a moje okolí používáme geokešink. Odvozeno od keška. :-)
  • 0

#17 AussPa

AussPa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 11:16

Jednoznacne geokesink...:)
  • 0

#18 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 13:13

[quote]Mion napsal/a:
"džíjokešíng" mi taky ale ani trochu nešel od začátku pod hubu, a tak jsem vděčný za počeštěný tvar "geokešing".:)
Stejně tak se mi příčí geocache vyslovovat jako "džíokeš" a raději řeknu "geokeš".
{/quote]

Já vyslovuji geokešing, a nenechám si kazit svou výslovnost Američany :-)

[quote]Mion napsal/a:
Jen taková odbočka - zkratku VHS třeba říkáme česky odjakživa jako "véháes", proto mne při nástupu DVD iritovalo, že se ujala výslovnost "dívídí", "dívídíčko" místo "dévédé", "dévédéčko". Ale už si pomalu na tuto nejednotnost zvykám :D[/quote]

Vyslovuj "dývko" a budeš v pohodě ;-)

E.
  • 0

#19 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 13:19

vyslovuju geokešing, protože taky vyslovuju geolog a ne džíolog.../a neřešim jak to je správně/
  • 0

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 13:42

Taky jsem pro geokešing.... I když stále raději říkám, že jsem našel poklad a ne kešku ;) Je to taky trochu romantičtější, než říkat že hledám kešky... Takže ať žijí poklady! ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama