Přejít na obsah


Fotka

Nejde mi zapsat nalezený GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 yoyomen

yoyomen

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 19 srpen 2007 - 12:35

ahoj našel jsem GC, ale při zapsání kešky na netu mi tam nejde vložit, nebo zapsat GC. Poaradíte mi prosím někdo jak na to? Používám přednostně stránky geocaching.com než tyto české. Velice děkuji.;) Jirka
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 12:57

yoyomen napsal/a:
ahoj našel jsem GC, ale při zapsání kešky na netu mi tam nejde vložit, nebo zapsat GC. Poaradíte mi prosím někdo jak na to? Používám přednostně stránky geocaching.com než tyto české.

Velice děkuji.;) Jirka


Ahoj. Zkus tento návod...
http://wiki.geocachi.../wiki/Travelbug

a nebo taky tenhle:
http://www.geocachin...ad/TB&GCman.pdf
  • 0

#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 16:18

Taky se mi stalo, že jsem normálně zalogoval nález TB, ovšem po pár dnes se mi TB ztratil z "vlastnictví" a nemohl jsem ho nikam vložit... Ale pomohlo to, když jsem si ho "silou" opět vyzvedl (bohužel teď nevím, jak se ta volba na GS přesně nazývá) a pak už jsem ho v pohodě vložil..
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 21:21

Roman_Jaromer napsal/a:
Taky se mi stalo, že jsem normálně zalogoval nález TB, ovšem po pár dnes se mi TB ztratil z "vlastnictví" a nemohl jsem ho nikam vložit...
Ale pomohlo to, když jsem si ho "silou" opět vyzvedl (bohužel teď nevím, jak se ta volba na GS přesně nazývá) a pak už jsem ho v pohodě vložil..


No, jde o to, kde jsi ji TB nebo GC vyzvedl a jestli ho ještě někdo náhodou nelogoval do nějaké keše.
Ta volba bude Grab it from somewhere else
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 6:04

S tím mám taky trochu problém. Kamarád dotáhl GC z rakouska. 4 číselný kód, coin z roku 2004 nejspíš nějaká americká. Umělohmotnej obal, ale proště asi trackovací není. Má na sobě geocaching.com, ale chybí jí nápis trackable at gc.com. Nu dobrá není trackovací, ale neříkejte mi, že netrackovací mince vydrží po keších delší dobu??
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 7:39

kolombo napsal/a:
No, jde o to, kde jsi ji TB nebo GC vyzvedl a jestli ho ještě někdo náhodou nelogoval do nějaké keše.
Ta volba bude Grab it from somewhere else

Já jsem si ho původně vyzvedl tam, kde jsem ho doopravdy našel, ale pak mi to nějak blblo... Ono to bylo zrovna u takovéhoto divného TB - byl na něm napsaný kód, zalaminovaný papír s obrázkem původního TB a s nápisem, že se jedná o náhradu za odcizený původní TB.
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 7:42

Roman_Jaromer napsal/a:

kolombo napsal/a:
No, jde o to, kde jsi ji TB nebo GC vyzvedl a jestli ho ještě někdo náhodou nelogoval do nějaké keše.
Ta volba bude Grab it from somewhere else

Já jsem si ho původně vyzvedl tam, kde jsem ho doopravdy našel, ale pak mi to nějak blblo... Ono to bylo zrovna u takovéhoto divného TB - byl na něm napsaný kód, zalaminovaný papír s obrázkem původního TB a s nápisem, že se jedná o náhradu za odcizený původní TB.

Jasně, je možné že zmatky dělal někdo jiný :-)
Na to snadno přijdeš, když se podíváš, kam se od Tebe přestěhoval :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 plesoun-8564

plesoun-8564

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 9:45

Ahoj lidi.Mám prosbu.Jsem úplný zelenáč v geocachingu.Prokousal jsem se k číslu 8 v nalezených keškách.Podle serveru GC.com ,ve dvou z nich měl být geocoin,ale nebyl tam ani jeden.Koukal jsem na jejich trasy a o vyzvednutí jsem se nikde nic nedočetl.Podle wiki lze zapsat i nález geocoinu i v případě,že jej ponechám v kešce.Nedaří se mi provést zápis,ani podle návodu ve wiki.Prosím poraďte,co stím.S díky Plešoun P.S.Jedná se o :Robertova černá roura,Vyhlídka Strážný vrch a nalezený , ponechán na místě Babka
  • 0

#9 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 10:30

Ahoj, tento článek na wiki by ti to měl ozřejmit - je v něm odkaz i na jeden PDF dokument s podrobnostmi. Jinak GC můžeš logovat jako žes ho vyzvedl (retrieve) nebo jen objevil (discovered it). V obou případech ho samosebou musíš fyzicky vidět a mít z něj opsané tracking # (číslo či směs čísel+písmen/jen písmen, délka 5-6 znaků)
  • 0

#10 plesoun-8564

plesoun-8564

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 7:18

Díky za rychlou odpověď.Chybu jsem udělal tím,že jsem si neopsal číslo gc.Hold chybama se člověk učí:-)
  • 0

#11 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 18:14

Našel jsem GC , o němž mi GC.com shodně s výrobcem tvrdí , že podle trackovacího čísla vůbec neexistuje :o . Je na něm nápis Trackable at geocaching.com , takže putovní by měl být. Podle kartičky jde o kousek ze serie World famous geocoins by Hogwild Stuff .Kartička nemá vyplněné předtištěné kolonky. Pokoušel jsem se o kontakt na www.hogcode.com , ale nějak se k číslu coinu nechce nikdo znát .
  • 0

#12 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2008 - 5:55

4 Krhut - a nemuze tam byt nejaky chytak jako pismeno O x cislice nula, sestka x pismeno G, jednicka a male L apod.?
  • 0

#13 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2008 - 6:34

Ono treckovacích stránek je trochu víc. Já jsem se jednou setkal s California Geocoin a trvalo mi chvíli, než jsem ho rozběhnul. Byl mrtví pomalu 3 roky
Ještě stránky:
http://calif.geocoin.net/
a Cionu: http://calif.geocoin...k.php?idnum=732
Máte někdo seznam všech stánek, kde se dá treckovat. Možná by jsme mohli udělat seznam.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#14 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2008 - 21:36

Mám trošku jiný problém. Vložil jsem svůj TB do svojí keše-teď ho nálezce vyzvedl-zapsal to i zalogoval vyzvednutí. Přesto pořád "visí" u keše, jako by byl přítomen a na stránce s trackovatelnými předměty není jméno nálezce, ale jen že je pořád v keši-co teď s tím??? Už je to vyřešeno-kačer zapsal vyzvednutí a pak uložení na stejné místo (omylem). To uložení jsem sice dostal na mail, ale u TB bylo vidět jen vyzvednutí-bůhví proč. Kolega to všechno smazal a znovu zapsal vyzvednutí-už je to o.k. ;)
  • 0

#15 danamax9

danamax9

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 10:26

Prosím o pomoc, na Okoři jsem našla GC Great White North,má kód ne na minci, ale přiložené na papírku. Když kód zadám na gc.com normálně GC najde, ale jak ho chci z keše vyzvednout píše u kódu no match. Nejde ani grab, nic. Podle předešlých logů normálně fungoval. Jediné co je divné je, že je 2x za sebou položen (ten předemnou ho nevyzvedl ale jen položil což nechápu jak se dá udělat?) Pomůže mi někdo? Jinak nevím co sním, nemůžu ho ani dát do další keše a to je škoda má hodně nacestováno. Díky za každou radu Danamax
  • 0

#16 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 13:57

Také jsem nalezl cion Geocaching in Croatia by DRunners. Je tam i odtržený štítek geoCOINshop.de. Na minci je vyryt trackovací kód. ale malými písmeny a moc kód nepřipomíná, je to spíš jméno. Coin není aktivní, ani coinshop mi nechce poslat aktivační klíč. Tak nevím. Je zajímavé, že některé aktivní coiny se ztratí a tenhle podle dotazu navštívil minimálně 2 kešky.
  • 0

#17 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 5:43

danamax9 napsal/a:
Prosím o pomoc, na Okoři jsem našla GC Great White North,má kód ne na minci, ale přiložené na papírku. Když kód zadám na gc.com normálně GC najde, ale jak ho chci z keše vyzvednout píše u kódu no match. Nejde ani grab, nic. Podle předešlých logů normálně fungoval. Jediné co je divné je, že je 2x za sebou položen (ten předemnou ho nevyzvedl ale jen položil což nechápu jak se dá udělat?) Pomůže mi někdo? Jinak nevím co sním, nemůžu ho ani dát do další keše a to je škoda má hodně nacestováno.
Díky za každou radu Danamax


Nejlépe kontaktovat předchozího logujícího, nebo vlastníka geocoinu. Ono je totiž rozdil mezi Reference number a Tracking number. Podle obou se dá geocoin vyhledat, ale pouze podle Tracking number se dá geocoin zalogovat. Reference number má tvar TB... a další čtyři znaky.
  • 0

#18 danamax9

danamax9

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 6:18

Díky moc za radu. Opravdu jsem se pokoušela logovat na TB.... Nechtělo se mi věřit, že to číslo na minci platí k logování, když je na fotce v profolu GC. No a ještě tam byla finta O/0. Takže hurá povedlo se a už koukám po keši pro něj.:D
  • 0

#19 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2009 - 20:58

Taky jsem se parádně navztekala, nemohla jsem nalézt GC podle kódu. Prostě neexistuje...tak si tu pročítám příspěvky a tento poslední mě osvítil :D spletla jsem si totiž "O" s nulou!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama