Přejít na obsah


Fotka

Česko - Geocachingová velmoc?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
99 odpovědí na toto téma

#21 macici

macici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:10

Mam taky nazor, ze nekdo musi zalozit kesky, ne jednu, stuj co stuj at je to kdekoli.V soucasne dobe jsme narazili na nekolik techto kesi a jsou budto zcela o nicem,postradajici jakoukoliv zajimavost,o listingu nemluve,jen ze tam jsou anebo na peknem miste ,ale nedotazeny do konce. Kazdy nekdy zacinal, ale musim nejdriv neco ulovit abych vedel vo co gou, a ne jednu ulovit a deset zalozit.:P
  • 0

#22 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:13

K tomu pořadí: 1. USA, 2. Kanada, 3. Německo, 4. UK, 5. Austrálie (cca 11000 keší), 6. Švédsko, 7. Česko...
  • 0

#23 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:14

Je fakt ze stanovovat limit pro zalozeni kese je nesmysl. Sam jeste ani stovku nemam a zalozene mam po vcerejsku dve. Zalozil jsem prvni proste ve chvili, kdy jsem usoudil, ze vim jak na to, coz bylo cca u cisla 35. Troufam si tvrdit, ze to nedopadlo nejhur, usuzuji tak z logu napr. Toniczeka, Atipa, nebo PaBa, nebo dalsich, kteri ji navstivili. Samozrejme netvrdim, ze je to bombasticka kes a lepsi neni, to ani nahodou, nicmene videl jsem uz spousty horsich, zalozenych uzivately s mnohem vyssim score. Samozrejme jsem si cetl spoustu listingu ostatnich kesi, cetl si fora, atd. Kazdy se pri zakladani kese proste rozhoduje podle sebe a je tezke pausalne nastavovat nektere limity. Pokud si proste nekdo tu praci se zalozenim da, nevadi ze ma jen 20 nalezu, stejne tak nekdo kdo ma 500 nemusi udelat super kes.
  • 0

#24 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:15

Stefonator napsal/a:
Presne tak, taky jsem cekal, az budu mit za sebou stovku. V podstate jsem dovrseni stovky pred zalozenim kese bral jako nepsane pravidlo.


Čekal si až to tam padne a pak si založil???:o

Já sem si prostě řekl, že je na čase založit tak sem to udělal. Vůbec mě nenapadlo se ohlížet na to kolik sem jich našel. Prostě sem si řekl, že už sem jich viděl tolik, že vim jak to asi má vypadat a udělal sem to.

Tak teď se to Qnikoj povedlo vypátrat měl sem 36 nalezenejch. Sem ten jasnej špatnej případ
  • 0

#25 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:17

Pise sa Vam to tu pekne, no aj cacher s 0/0 ma pravo zalozit cache. Tak mu to pravo neberme. Su kese, kde pri publikovani sa musim velmi prehovarat stlacit ten gombik, ale pokial su v sulade s pravidlami (a to staci logbook v krabicke), tak ich nemam pravo drzat. Radsej si dam watchlist a pozriem reakcie potom. Najlepsia spatna vazba su logy hladacov.
  • 0

#26 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:22

Mám pocit že "elitáři" opět křečují a píchají rozpálenou jehlou do pánáčka Bédy Trávníčka. Trochu mě jako nováčka(GC znám už pár let aktivně jsme začal před nedávnem) uráží jak se tady o začínajících mluví. Vztahuji to pochopitelně i na sebe, také jsem založil svou první cache (multi) a myslím že jsem si s tím docela vyhrál. Nejvíc mě fascinuje jak pobrekávají nad kvalitou a množstvím českých keší rádobyelitní kačeři, kteří jedou jen na kvantitu, a honí si svůj egoprofil, co neberou nic co není drive-in, "....hamty-hamty ať mám víc jak tamty..." takový Nanutando má založených 14 keší a objevenou-zalogovanou ani jednu a přitom jeho cache patří určitě k tomu lepšímu.
  • 0

#27 the.weasel

the.weasel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:25

>>Sem ten jasnej špatnej případ Tak to my asi taky ;) . A presto, nektere nase "zacatecnicke" caches jsou v toplistech. Myslim, ze to bude jako s rizenim motoroveho vozidla. Nekdo najezdi stovky km a ridi dobre, nekdo deset tisic a jeho jizda za moc nestoji ...
  • 0

#28 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:29

the.weasel napsal/a:
>>Sem ten jasnej špatnej případ
Tak to my asi taky ;) . A presto, nektere nase "zacatecnicke" caches jsou v toplistech.

Myslim, ze to bude jako s rizenim motoroveho vozidla. Nekdo najezdi stovky km a ridi dobre, nekdo deset tisic a jeho jizda za moc nestoji ...


SouhlasB)
  • 0

#29 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:44

No já nepsal, že začátečník nemůže založit pěknou kešku, nedejbože že na to nemá právo. Vy, co jste založili kešku po 30 nálezech, nikdy jste si neřekli, že dnes byste to udělali jinak? A je takovej problém chvilku s tím zakládáním počkat? Já si taky u 50 myslel, že vím co a jak a než jsem dolezl k té 100, tak jsem to několikrát přehodnotil. Mám pocit, že ti začátečnící, co čtou fórum, jsou jaksi uvědomělejší vzhledem k tomu, jaks e do nich tady šije a spíš by rady tohoto typu potřebovali ti, co si nic nečtou. Jenže ti si tečtou ani toto fórum, takže je to vlastně takovej bludnej kruh :|
  • 0

#30 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 13:47

Trauma_Zero napsal/a:
takový Nanutando má založených 14 keší a objevenou-zalogovanou ani jednu a přitom jeho cache patří určitě k tomu lepšímu.


No tak to jsi vážně trefil :D:D:D

Zkus si třeba zjistit, kdo to je. A až zjistíš, že nic nezjistíš, tak si začni lámat hlavu (tak jak my ostatní) nad tím, kdo to je a proč zakládá inkognito a jestli náhodou neexistuje nějakej Jackyll, kterej nezakládá, ale jen loví ;)
  • 0

#31 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 15:04

abakus napsal/a:
Vy, co jste založili kešku po 30 nálezech, nikdy jste si neřekli, že dnes byste to udělali jinak?

V tom dám ezopovi za pravdu. Až na prvotní zaměření to udělal perfektně a jeho studánka je super. Nemělo by cenu ji předělávat..čím mu ale podtrhnu nohy..to je jeho druhá cache, tu jsi nakonec předělal co?:D Ale ne..radši se do debaty nebudu už míchat.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#32 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 16:54

Qnik napsal/a:

abakus napsal/a:
Vy, co jste založili kešku po 30 nálezech, nikdy jste si neřekli, že dnes byste to udělali jinak?

čím mu ale podtrhnu nohy..to je jeho druhá cache, tu jsi nakonec předělal co?:D .


Máš pravdu! Byla to multy, ale byla odlovitelná a plně funkční a je pravda, že sem jí předělal, ale to jenom v tom smyslu, že sem ubral výpočty k jednotlivým waipontům.
  • 0

#33 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 18:04

tak jsem chtěl komentovat to, co se mi v příspěvcích o zakládání keší nelíbí, ale zjistil jsem, že tolik se mi toho psát nechce :) Takže jen za sebe: první jsem založil asi po 30, a ne proto abych ji měl ve statistice, ale měl jsem dojem, že když si něco beru, tak bych měl taky dávat. Teď tady zjišťuju, že jsem se unáhlil a že jsem měl ještě pár set kousků počkat, abych se třeba nedotkl něčího estetického cítění :o Řekl bych, že tady řešíte kraviny - pokud jsou něčí keše hrozný, tak se to dá většinou dovtípit z listingu a z logů a s klidem je vynechat.
  • 0

#34 Wexicek

Wexicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 18:18

Koukám, že se to tady trošku od včera zvrhlo. . . ;) 1) K počtu keší: Z nudy jsem prolejzal počty keší na GC.com. Moc jsem to neprožíval, probral jsem všechny Evropské země a pak většinu vyspělých a velké rozvojové (jako je Čína, Indie, . . .). Rozhodně to nemělo být nic oficiálního, jen pro představu. 2) Jak jsem to tu pročítal, tak mám pocit, že velmoc v rámci GC z nás nedělá počty krabiček, ale právě tyhle debaty a prezentované myšlenky! Pro příklad: koukněte třeba na Švedsko. Mraky keší, ale pouze samé tradiční. A hraví Češi? Spousta multin a mysterek (vím o čem píšu - jsem z Pardubic :D ). Nebo Polsko, plánoval jsem odlov pár krabiček kousek za hranicí. A když jsem pročítal listingy, tak jsem byl tak znechucen, že jsem pro ty, co založili Češi ani nejel! 3) Zapomínáme na základní pravidlo, že "kdo dřív příjde, ten dřív mele". Můžeme na to nadávat, můžeme o tom polemizovat, ale to je tak asi všechno, co s tím můžeme dělat! ;) A hlavně: Je jen právem majitele, jak bude keš vypadat! A nikdo nikoho přece nenutí k jejímu odlovu . . .
  • 0

#35 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 18:39

"Hoši hoši hoši, já se vám divím...." Není to tak dávno, co se tady psalo: "Kolik už jsi založil keší, že kritizuješ?" A teď ? ...
  • 0

#36 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 19:41

Rekl bych, ze pro zakladani neni ani tak podstatny pocet nalezenych kesi. Nezalezi na tom, kolik kesi jsi nasel, ale co sis z nich odnesl - a tim nemyslim trade (pro Technicka: veci na vymenu :-) ). Kdyz jsem ja zacinal a zakladal prvni kes, mel jsem jich nalezenych 13 a ostatni na tom byli stejne ne-li hure. Dneska je takova inflace, ze se vam tricet - padesat, sto kesi zda jako by nic. No taky se to da stihnout za den-dva. Fi donc!
  • 0

#37 Irigi&Maruska

Irigi&Maruska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 21:13

Napada mne, jestli to nebude tim, ze mame tak kvalitni mapy.cz - to jsem nikde jinde ve svete nevidel.. Kam se hrabou google maps? :)
  • 0

#38 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 21:35

Darquer napsal/a:
Když jsem zjistil, že v ČR bylo dosaženo 5000 založených kešek, podíval jsem se, jak si stojíme v evropském měřítku. Není to vůbec špatné, a tak si alespoň v geocachingu můžeme říct, že jsme evropskou velmocí. Samozřejmě se nabízí otázka kvality, ale to už tady bylo mnohokrát řešeno a myslím si, že ani jinde v Evropě na tom nejsou jinak. O žebříček první patnáctky se s vámi podělím. Údaje jsou z 19.8.07 přibbližně 20:00.

Německo -38516
Velká Británie -20808
Švédsko -8101
CZ -5051
Norsko -4246
Dánsko -4147
Švýcarsko -4118
Nizozemí -4059
Finsko -3784
Rakousko -3597
Francie -2979
Belgie -2320
Španělsko -1604
Itálie -1346
Slovensko -1060


A proč to řešíš?
  • 0
Galdra

#39 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 21:36

galdra napsal/a:

Darquer napsal/a:
Když jsem zjistil, že v ČR bylo dosaženo 5000 založených kešek, podíval jsem se, jak si stojíme v evropském měřítku. Není to vůbec špatné, a tak si alespoň v geocachingu můžeme říct, že jsme evropskou velmocí. Samozřejmě se nabízí otázka kvality, ale to už tady bylo mnohokrát řešeno a myslím si, že ani jinde v Evropě na tom nejsou jinak. O žebříček první patnáctky se s vámi podělím. Údaje jsou z 19.8.07 přibbližně 20:00.

Německo -38516
Velká Británie -20808
Švédsko -8101
CZ -5051
Norsko -4246
Dánsko -4147
Švýcarsko -4118
Nizozemí -4059
Finsko -3784
Rakousko -3597
Francie -2979
Belgie -2320
Španělsko -1604
Itálie -1346
Slovensko -1060


A proč to řešíš?


A proč ne?:D
  • 0

#40 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 21:36

alkes napsal/a:

mike1980cz napsal/a:
Taky jsme se na to pred par dny dival a neprekvapilo me to. Co me zarazilo, ze v Rusku maji 49 kesi ;o) Na tak velke uzemi, nic moc ;o)

V Rusku jich mají víc, ale jsou registrované asi jen na geocaching.ru. Podobna situace jako v Madarsku.
btw. Od jisté doby mě to číslo pro ČR spíš děsí než těší. :(


Souhlasím s Tebou.
  • 0
Galdra




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama