Přejít na obsah


Fotka

Roznášení bordelu po lesích?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2005 - 2:33

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak se bavíte roznášením bordelu po lesích. Poté prostřednictvím satelitního navádění bordel hledáte, ovšem necháte ho na místě...

Autem si dovezete říť až kam to jde nejdál, pak vylezete, zapnete vaši magickou krabičku a digitalní šipka vás dovede až na místo úkrytu... Jak duchaplné! To je tedy opravdu výkon! Tuším, že by to zvládl i mentálně opožděný šimpanz se zlomenou nohou... Velkoměstské jupíky už asi přestal bavit squash, tak se jedou s autem a GPS vyřádit na venkov. Předpokládám, že při takovém náročném úkolu je nepostradatelný i značkový outdoorový ohoz... Tři sta metrů od auta!

Podobné věci dělají třeba skauti už 80 let, ovšem mnohem sofistikovaněji, náročněji a ohleduplněji. Základním pravidlem je nenechat po skončení hry v přírodě žádné stopy. Co takhle zkusit místo GPS pro blbce normální buzolu a mapu? Ale ne, to by bylo moc složité, a hlavně to vůbec není HI-TECH a COOL...

Jsem zvědav, kdo po vás ten svinčík pouklízí, až vás to za pár let přestane bavit.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2005 - 7:15

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak se bavíte roznášením bordelu po lesích. Poté prostřednictvím satelitního navádění bordel hledáte, ovšem necháte ho na místě...

Autem si dovezete říť až kam to jde nejdál, pak vylezete, zapnete vaši magickou krabičku a digitalní šipka vás dovede až na místo úkrytu... Jak duchaplné! To je tedy opravdu výkon! Tuším, že by to zvládl i mentálně opožděný šimpanz se zlomenou nohou... Velkoměstské jupíky už asi přestal bavit squash, tak se jedou s autem a GPS vyřádit na venkov. Předpokládám, že při takovém náročném úkolu je nepostradatelný i značkový outdoorový ohoz... Tři sta metrů od auta!

Podobné věci dělají třeba skauti už 80 let, ovšem mnohem sofistikovaněji, náročněji a ohleduplněji. Základním pravidlem je nenechat po skončení hry v přírodě žádné stopy. Co takhle zkusit místo GPS pro blbce normální buzolu a mapu? Ale ne, to by bylo moc složité, a hlavně to vůbec není HI-TECH a COOL...

Jsem zvědav, kdo po vás ten svinčík pouklízí, až vás to za pár let přestane bavit.

Ach bože, Ferdo, díky tobě jsem procitl. GPS rozdupu. Busolu a spoustu map naštěstí mám, u mámy ve skříni najdu staré tepláky (šikézní skautský obleček se mi moc nelíbí), po dědovi křusky, narazím na hlavu rádiovku a stejně jako jindy, vlakem, busem nebo pěšky, vyrážím do lesů. A při té příležitosti budu mít možnost sbírat bordel a flašky kolem ohnišť a tábořišť po trampících, případně posbírám 3 prdele fáborků jako pozůstatků po sofistikovaných hrách. Až ty najdeš nějaký bordel po nás, dej vědět. A až budeš příště něco duchaplně komentovat, pořádně si zjisti, o co jde, osle.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2005 - 7:32

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak se bavíte roznášením bordelu po lesích. Poté prostřednictvím satelitního navádění bordel hledáte, ovšem necháte ho na místě...

Takže jsi to vůbec nepochopil a já nechápu z jakých pramenů jsi čerpal a můžeš takhle napadat lidi, kteří naopak přírodě pomáhají!! Pokud by sis prohlédl tyhle stránky, tak bys zjistil, že toto je o něčem jiném.
Proč nenapadáš ty blbce, co vyváží svoje odpadky v igelitových pytlích, rozváží stavební odpad na různá místa, zahazují vajgly a papíry kde je napadne ... Protři si oči a koukej se reálně kolem sebe a pak zjistíš, že jedna schovaná krabice přírodě neublíží - naopak kolem tohoto místa zmizí bordel, který tam dal někdo jiný! Já si připadám jak soumar, když šlapu z výletu a v báglu nesu kromě jiného i pytel bordelu co jsem po cestě mohl pobrat. Uvažuji o tom, založit WEbovou stránku s fotografiemi mnoha míst zaneřáděnými opravdovými bordeláři.
Jinak ke skautům - možná že něco dělají, ale moc to vidět není, aspoň u nás v Kutné Hoře! bohužel sice mají dlouholetou tradici, ale to je asi v současné době všechno.
Co ty na to? Když tak napiš svůj mail a můžeme si to probrat i podrobněji.

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2005 - 9:10

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak se bavíte roznášením bordelu po lesích. Poté prostřednictvím satelitního navádění bordel hledáte, ovšem necháte ho na místě...

Autem si dovezete říť až kam to jde nejdál, pak vylezete, zapnete vaši magickou krabičku a digitalní šipka vás dovede až na místo úkrytu... Jak duchaplné! To je tedy opravdu výkon! Tuším, že by to zvládl i mentálně opožděný šimpanz se zlomenou nohou... Velkoměstské jupíky už asi přestal bavit squash, tak se jedou s autem a GPS vyřádit na venkov. Předpokládám, že při takovém náročném úkolu je nepostradatelný i značkový outdoorový ohoz... Tři sta metrů od auta!
Jsem zvědav, kdo po vás ten svinčík pouklízí, až vás to za pár let přestane bavit.

Milý Ferdo, já si řiť v automobilu vozit odmítám. A můřeš mi věřit, že jít 10 či 20 km přes hory a doly od nejbližšío vlaku (a pak utíkat zpátky než mi poslední vlak ujede) výkon je.
Co se námitky, že cache jsou bordel, týče, odpovídám. Vidíš je snad někde se povalovat. Kdyby se jen tak válely někde na pasece, tak nemáme co hledat.
Zkus se podívat třeba na 2nd Czech CITO Event - kralupsko, tam najdeš obrázky a povídání co my s opravdovým bordelem děláme. Když ti tak vadí, můžeš se k nám při příští akci přidat, každá ruka dobrá.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2005 - 13:49

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak se bavíte roznášením bordelu po lesích. Poté prostřednictvím satelitního navádění bordel hledáte, ovšem necháte ho na místě...
.......
..........
Jsem zvědav, kdo po vás ten svinčík pouklízí, až vás to za pár let přestane bavit.

Je snadné najít na každém způsobu zábavy neco negativního a začít proti tomu brojit.
Třebá já bych zakázal fotbalové fanoušky, klidně i s fotbalem :-)
Na geocachingu je i hodně pozitivního, například se lidi vydají někam, kam by je nikdy nenapadlo vyrazit, často i s celou rodinou.
A já kupříkladu lovím cache na kole a nebo si občas upravím trasu při cestování někam, kam stejně musím.

Jakpak trávíte volný čas Vy, Ferdo?

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2005 - 16:15

Lidi, kteří každou větu zakončují několika tečkami nebo vykřičníky, nejsou úplně v pořádku a je zbytečné na jejich příspěvky reagovat.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2005 - 17:55

Takže jestli jsem to dobře pochopil .... bla bla bla


Nahodou, ja mam lidi tohoto typu celkem rad, je s nima velka sranda, u podobnejch prispevku se muzu obvykle potrhat smichy :-) Jinak jakakoli rozumna diskuze s nimi nema zadny smysl, protoze a) jde obvykle o lidi nezvratne verici ve svuj nazor, kterej si nenechaj nicim zmenit a nebo B) obvykli prudici, co do vseho kecaj a nicemu nerozumej ...

K samotny otazce - ses naprosto mimo, viz prispevky mych kolegu ... pokud ti skutecne jde o zivotni prostredi, zkus se zamerit spis na neco zavaznejsiho a nehledat hnidy ... kupr. ja bych treba strilel na potkani ty vypatlance, co si to krosej v lese na motorkach pres meze, rozjizdej potoky atd ... :-) Oproti ukryti jedny kesky je tohle jako srovnavat havarii ropnyho tankeru se zaslapnutim berusky ... A moc prosim, precti si tyhle odpovedi a napis nam zas neco :-)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2005 - 17:55

Takže jestli jsem to dobře pochopil .... bla bla bla


Nahodou, ja mam lidi tohoto typu celkem rad, je s nima velka sranda, u podobnejch prispevku se muzu obvykle potrhat smichy :-) Jinak jakakoli rozumna diskuze s nimi nema zadny smysl, protoze a) jde obvykle o lidi nezvratne verici ve svuj nazor, kterej si nenechaj nicim zmenit a nebo B) obvykli prudici, co do vseho kecaj a nicemu nerozumej ...

K samotny otazce - ses naprosto mimo, viz prispevky mych kolegu ... pokud ti skutecne jde o zivotni prostredi, zkus se zamerit spis na neco zavaznejsiho a nehledat hnidy ... kupr. ja bych treba strilel na potkani ty vypatlance, co si to krosej v lese na motorkach pres meze, rozjizdej potoky atd ... :-) Oproti ukryti jedny kesky je tohle jako srovnavat havarii ropnyho tankeru se zaslapnutim berusky ... A moc prosim, precti si tyhle odpovedi a napis nam zas neco :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 14:24

Je jasné, že napsat tak kritický komentář přímo na stránky specifické komunity jako jste vy, je něco jako píchnout do vosího knízda nebo dát jehovistovi transfuzi. Omlouvám se za ostřejší výrazy, ale za podstatou svého komentáře si stojím. Dočetl jsem se o vás v magazínu HN, kde již dříve vyšlo pár reportáží o nových bizarních "sportech". Pokud někteří z vás zároveň posbírají odpadky v okolí nebo jsou jinak prospěšní, tak je to samozřejmě chvályhodné a všechna čest. Dále zcela uznávám, že z věcného, materiálního hlediska má váš sport jen minimální dopad na krajinu, neboť ta je mnohem závažněji ničena těmi tisíci tun jiného odpadu, který navíc není tak dobře ukrytý :-) Mé výhrady k vašemu sportu jsou proto spíše filosofické povahy. Prostě jde "o roznášení bordelu po lesích", byť to nemá (zatím?) žádné závažnější hmotné dopady. Ale už jen to vědomí, že je v naší krajině poschovávaným 600 krabiček s harampádím... Z článku i z vašich reakcí jsem usoudil, že značná část z vás se opravdu ke skrýši dopraví autem a navíc co to jde nejblíž. A jakou hodnotu má, že vás pak od silnice ke skrýši navede neomylná digitální šipka a jediným vaším intelektuálním výkonem je nezapomenout předtím vyměnit baterky? Kromě toho mi vadí ten evidentní technofilský fetišismus - mít GPS a běhat s ním po lese zdá se považujete za "cool" a "in". Takže celé mi to (venkovskému člověku) připadá jako další nejapný výmysl nudících se Amíků, zacílený na velkoměstské jupíky, kteří pak mají falešný pocit sebeuspokojení, jak mají "blízko k přírodě". Prostě jako součást té nejpovrchnější popkultury, která se však zároveň zahaluje do postmoderního předstírání, že je něčím "jiným", naopak se vymezujícím proti té "špatné" (totiž zatím většinové) popkultuře. Něco jako když si "nezávislý" puberťák ze vzdoru koupí mikinu Umbro, aby se vymezil proti "stádnosti" svých rodičů, kteří nosí Adidas...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 14:35

PS: Skauti pro hry v přírodě fáborky nepoužívají a pokud výjimečně ano, tak je potom uklidí. Fáborky používají pionýři. PPS: Tři tečky a vykřičník jsou standardními stylistickými nástroji. Pokud na ně nejste zvyklý, tak zřejmě čtete pouze návody ke GPS :-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 15:21

Co takhle zkusit místo GPS pro blbce normální buzolu a mapu? Ale ne, to by bylo moc složité, a hlavně to vůbec není HI-TECH a COOL...

Čistě technicky - málokdo má doma základní státní mapy (1:5000). A na jakékoli vyšší mapě (i turistické 1:50000) už je přesnost zakreslení řádově sto či více metrů. To se na podobnou hru moc dobře použít nedá, pokud by ovšem poklad nebyl jasně viditelný (což cache nejsou - jsou očím nehladajícího skryty) nebo pokud by k tomu byla přesná buzolovka stylu "od značky X je to 30 m pod azimutem 50". A pokud by to bylo takhle zadané, mělo by to vyšší hodnotu, než geocaching? Já si myslím, že ne...

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2005 - 23:58

Přečetl jsem si Vaše odpovědi i obsah Vaší stránky a rád bych se Vám omluvil za svůj opravdu neurvalý úvodní komentář. Napsal jsem ho jako přímou reakci na článek v HN a bez větších znalostí o geocachingu, a to navzdory tomu, že sám velmi dobře vím, jak novináři v podobných případech obvykle podávají zcela zkreslený popis nějakého fenoménu. Prostě jsem se upřímně vyděsil, že si zase nějací nudící se frajírci v americkém campusu vymysleli novou popkulturní kravinu, kterou nám za chvíli budou tlačit v televizi a novinách do hlavy (až se ji navíc zmocní různí marketingoví mágové). Z mé strany to zkrátka byla taková obranná panická reakce :-). Po Vašich odpovědích ale vidím, že je to (naštěstí) jinak a že většina z Vás neodpovídá mé původní zkreslené představě - nejste zpovykaní "velkoměstští japíci", jak jsem se na základně článku mylně domníval. Po Vašich odpovědích už začínám také chápat, že geocaching může mít jisté kouzlo... Uznávám, že pro městské lidi je to další způsob, jak se dostat do přírody a pozitivně a intentivně ji prožívat - a to je samozřejmě dobře. Pokud navíc někteří z Vás jako "vedlejšák" při geocachingu aktivně krajině pomáháte (například sbíráním opravdových odpadků), tak je to opravdu skvělé. Takže ještě jednou prosím o prominutí. Zdraví Ferda.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2005 - 0:12

Přečetl jsem si Vaše odpovědi i obsah Vaší stránky a rád bych se Vám omluvil za svůj opravdu neurvalý úvodní komentář. Napsal jsem ho jako přímou reakci na článek v HN a bez větších znalostí o geocachingu. A to navzdory tomu, že sám velmi dobře vím, že novináři v podobných případech obvykle podají zcela zkreslený obraz nějakého fenoménu. Prostě jsem se upřímně vyděsil, že si zase nějací nudící se frajírci v nějakém americkém campusu vymysleli novou popkulturní kravinu, kterou nám za chvíli budou tlačit v televizi a novinách do hlavy (až se jí navíc zmocní různí marketingoví mágové). Z mé strany to zkrátka byla taková obranná panická reakce :-). Po Vašich odpovědích ale vidím, že je to (naštěstí) jinak a že většina z Vás neodpovídá mé původní zkreslené představě - nejste zpovykaní "velkoměstští japíci", jak jsem se na základě článku mylně domníval. Začínám už také chápat, že geocaching může mít jisté kouzlo... Uznávám, že pro městské lidi je to další způsob, jak se dostat do přírody a pozitivně a intenzivně ji prožívat - a to je samozřejmě dobře. Pokud navíc někteří z Vás při geocachingu jako "vedlejšák" aktivně krajině pomáháte (například sbíráním opravdových odpadků), tak je to opravdu skvělé. Takže ještě jednou prosím o prominutí. Zdraví Ferda.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2005 - 8:37

Ja si myslim, ze to Ferda pochopil celkem spravne, jenom to uz nedelaji jen obyvatele velkomest. No a nekteri hledaci se nedopravuji auty. Nekteri to kompenzuji tim, ze odnesou odpadky z okoli. Kdyby se pouzival material trvanlivy aspon nekolik let a pritom ekologicky rozlozitelny, podobne vytky by zrejme nezaznely. Kovove schranky (napr ammo boxy) by tomu mohly byt nejblize. Kazdy prispevek v teto diskuzi je legitimni a nadavky nicemu nepomuzou. Takze bych se za ne chtel Ferdovi omluvit, a podekovat mu za vysloveny nazor.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2005 - 9:22

Mily Ferda, kazdy geocacher, ktory ulozi cache, ju ma na starosti a stara sa o nu. V pripade, ze ho hra prestane bavit, bud cache zaarchivuje a zoberie ju z miesta ukrytu, alebo sa o cache dalej postaraju jeho kolegovia. K ostatnym "vytkam" asi nema zmysel vyjadrovat sa.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 15:07

Bohužel si vůbec nepochopil, o čem Geocaching je :-( Cyche se neukrývají v lese za chalupou, ale na něčím zajímavém místě (výhled, památka, zajímavý přírodní úkaz,...). Prostě je to takový tip na výlet. Ona krabička, kterou označuješ jako bordel, slouží hlavně jako schránka na obdobu knihy návštěv, kde si může nálezce zapsat. To okolo je prostě jen něco na způsob motivace a jsou místa, kde je právě jen krabička od filmu s kusem papíru, kde se nálezce zapíše. To, jak se na ono místo každý dostaví, je jeho věc. Můžeš kamarádovy říct, že na támhletom kopci je to super, úžasná procházka... a on se tam pojede podívat na motorce. To prostě neovlivníš.
Jinak ten "bordel" je uložený ve voděodolné schránce, takže je příroda oproti (nezávadnému) obsahu chráněná. Jako bordel se projeví až po návštěvě nějakého primitiva, který schránku obejví náhodně a zdá se mu to debilní... takže obsah probere, zajímavé věci si veme a ostatní pohází po okolí, případně podpálí.

Ber to tak, že někdo loví cache a někdo turistické známky... no a někdo si zase radši zajde do hospody.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 15:12

A jakou hodnotu má, že vás pak od silnice ke skrýši navede neomylná digitální šipka a jediným vaším intelektuálním výkonem je nezapomenout předtím vyměnit baterky?

Aha, tohle asi bude ten rozpor. Ona ta "neomylná" digitální šipka zdaleka není přesná. Šipka člověka navede do okruhu řekněme +-30 metrů od cache a pak teprve začíná hledání, které často není jednoduché. A navíc jít přímo "podle šipky" není často možné, pokud člověk nemá křídla.

Jinak samozřejmě ano - geocaching není sport ve smyslu "zátěžového" sportu a např. ve srovnání s cyklistikou nemá velkou "fyzickou" hodnotu. Je to spíše něco podobného (velmi zdálky) golfu - je to činnost, která donutí člověka zvednout se z kanceláře a jít někam do přírody. Zda se přiveze autem co nejblíže to jde, nebo zda tam jde pěšky od vlaku, už je věc každého.

BTW ne všechny cache jsou "auto-friendly". Tuším třeba multicache "husí cesta" na Kokořínsku-Dubsku je pěkná procházka zvící kolem 30 km.

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 17:08

Kromě toho mi vadí ten evidentní technofilský fetišismus - mít GPS a běhat s ním po lese zdá se považujete za "cool" a "in". Takže celé mi to (venkovskému člověku) připadá jako další nejapný výmysl nudících se Amíků, zacílený na velkoměstské jupíky, kteří pak mají falešný pocit sebeuspokojení, jak mají "blízko k přírodě".

Souhlasím s Tvou výtkou. V XIX. století by mohla znít asi takto:

"Co je to za verbež ten Klub českých turistů? To už měšťanosti nevědí co roupama dělat a tak chodí po horách a lesích a pořádají "túry". A aby se jim líp šlapalo, tak čmáraj po stromech a zdech nějaké značky - no fuj! Navíc ne že by chodili bosky nebo ve škrpálech. Za jejich obuv by měsíc mohla být živa vícečlenná rodina na vsi! Dělají si výsměch ze všech, kteří po naší krásné zemi musí chodit za obživou a ne pro nějakou kratochvíli a falešný pocit sebeuspokojení, jak mají blízko k přírodě!"

  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 15:15

Dalo by se říct: A ještě tu o Šípkové Růžence... Skaut je člověk jako každý jiný a s Mirkem Dušínem nemá nic společného... Nic si z toho nedělej, že si věřil těm pověrám o skautech, já donedávna taky... Takže vítej v reálném světě.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 15:36

V ČR 600 krabiček. Když vezme člověk vpotaz rozlohu ČR 78 864km2, tak to vychází že na 131,44km2 připadá jedna cache. Což dle mého neni zas tolik. V keši harampádí? To byla první věc co se mi v tom článku v HN nelíbylo, prej jsou v keších náký cetky... To neni pravda, většinou jsou tam celkem zajímavý věci. Ke keši autem?! Tak za sebe můžu říct, že ke keším autem nejezdim, ani žádný nemám. A převážná většina kešerů jezdí vlakem popřípadě autobesem. V tom článku zrovna psali o autu, poněvač bylo potřeba dopravit půlku redakce k cache a oni se vám nebudou vláčet dvacet kyláků lesem. Co je špatnýho na digitální šipce?! Velkej rozdíl mezi digitální a fyzickou šipkou na buzole neni. Technofilský fetyšismus, jo?! Před pár rokama se to samé říkalo o mobilních telefonech a kam se to až dostalo! Dneska má mobil každej bezdomovec! Takže to řikaj lidi co záviděj, že nemaj kakovou vecičku, což ty ale zrovna asi nebudeš. S GPS v ruce se moc "cool" nebo "in" necítíš, lidi kolem tebe si stejně myslej, že to je mobil z pravěku. Blízko k přírodě? Proč ne? Spousta keší je schována v přírodě, takže to rozhodně neni žádnej falešnej pocit. Já na geocachingu nevidim nic špatného, narozdíl od radikálního ochránce přírody z řad Greenpeace...

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama