Přejít na obsah


Fotka

Objasnění administrátorských praktik


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 10:41

Ahoj. Posledních několik dní jsem se na tomto fóru setkal se dvěma administrátorskými zásahy, které se mi příliš nelíbily. Pokud zde bude běžnou praktikou selektivní ban bez výstrahy a bez následného pořádného vysvětlení popřípadě zamykání vláken ve chvíli, kdy se někomu zdají zbytečná popřípadě nadbytečná, byl bych rád kdyby to bylo někde výslovně napsáno, nebo kdyby administrátoři vytvořili a zveřejnili seznam pravidel, podle kterých se v daných situacích budou řídit. Konkrétně mám na mysli dočasný ban jarryho, o kterém sice není dostatek informací, ale nějak mě nenapadá jediný scénář, který by mi přišel zároveň logický a zároveň vhodný. Myslím, že by administrátor rozhodně neměl banovat podle okamžité pohnutky mysli. Už jenom proto, že tyto stránky procházely mnohaletým vývojem spíš jako záležitost celé geocacherské komunity kolem nich. Dále mám na mysli vlákno o oblíbenosti GPS, i kdyby tu bylo už tisíckrát, je to důvod proč ho prostě zásahem shora zrušit? Podle mně rozhodně ne. Už jen proto, že GPS je integrální částí geocachingu a dost rychle se vyvíjí.... takže pravděpodobně i názory se budou postupem času měnit. Nechci aby to vyznělo jako nadávání. Velice si cením obrovské práce obou administrátorů a okamžitých reakcí na připomínky a dalších věcí. Rád bych ale, aby v některých věcech bylo jasno a aby se případné nejasno nerozvíjelo až do dalších hlubších a zbytečných neshod.
  • 0

#2 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 10:45

Pokud vim, tak jarry o ban sam pozadal.

pepa.z.pocernic napsal/a:

alkes napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
jsem mezi důkazy své neférovosti přidal i jeho zablokování.

Tímhle si nejsem úplně jistý, co znamená... Mohl bys prosím upřesnit/vysvětlit?

To znamená, že mě jarry požádal o ban a tak jsem mu velice nerad vyhověl. Už jsem ho odbanoval.


  • 0

#3 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 10:50

Ban pro jarryho: jarry mě bezdůvodně napadal a osočoval a na mé požadavky aby svá obviňování objasnil reagoval jen dalším napadáním. Když jsem mu psal, že na to nemám náladu ani čas a ať mě nechá být, tak to ignoroval. Choval se jak hovado a dostal co zasloužil. Na jakymkoliv jinym serveru by ten ban dostal mnohem dřív.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 10:50

michal_a_jana napsal/a:
Pokud vim, tak jarry o ban sam pozadal.

pepa.z.pocernic napsal/a:

alkes napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
jsem mezi důkazy své neférovosti přidal i jeho zablokování.

Tímhle si nejsem úplně jistý, co znamená... Mohl bys prosím upřesnit/vysvětlit?

To znamená, že mě jarry požádal o ban a tak jsem mu velice nerad vyhověl. Už jsem ho odbanoval.

Jo a já si opravdu nejsem schopný představit situaci, kdy bych napsal: "Hele prosimtě mohl bys mě na hodinu dát ban?" A pak psal v jiném vlákně že byl v uvozovkách na svoji žádost zabanován.
btw. Zajímá mě v první řadě reakce adminů nebo jarryho, protože ti jediní ví, jak to opravdu bylo. Proto prosím ostatní, aby se do té doby nepouštěli do vymýšlení, jak to být mohlo. Dík.
  • 0

#5 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 10:52

Vlákno "Nejoblíbenější GPS" jsem zamčel z důvodu, že se měnilo v další "jakou používáte GPS" a proto, že jeho autoru už bylo odpovězeno.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#6 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 10:55

tak tohle mě taky zajímá - u toho banu jsem byl taky trochu překvapen, ale říkal jsem si že si o to Jarry koledoval, nevíc nevim co tam proběhlo třeba formou SZ. to zamčení vlákna jsem už ale nepochopil vůbec - fóra jsou od toho aby se v nich kecelo o tom co nás baví, ne? Zamykání by se mělo použít jen když se tam začnou dít věci, které jsou v rozporu se zákony, pravidly o slušném chování atd. edit: jsem pomalej, koukám že už je to jakžtakž vysvětleno :|
  • 0

#7 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:00

Leroj napsal/a:
to zamčení vlákna jsem už ale nepochopil vůbec - fóra jsou od toho aby se v nich kecelo o tom co nás baví, ne? Zamykání by se mělo použít jen když se tam začnou dít věci, které jsou v rozporu se zákony, pravidly o slušném chování atd.

... nebo pokud již není co řešit (bylo odpovězeno), alespoň tak jsem zvyklý z jiných fór. Pokud se to ale nelíbí, můžu vlákno zase odemčít. V tom případě chci, aby fórum moderoval někdo jiný.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:06

choze napsal/a:
Vlákno "Nejoblíbenější GPS" jsem zamčel z důvodu, že se měnilo v další "jakou používáte GPS" a proto, že jeho autoru už bylo odpovězeno.


Já nevím, na bike-foru.cz může vlákno zamykat jeho zakladatel a čas od času toho využije.
Od admina fóra jsem tam ten zásah ještě neviděl a to je tam dost často daleko výraznější myšlenkový veletoč.

Připadalo by mi lepší zamknout vlákno, kde probíhá hádka, třeba jako v POI.CZ, a připsat tam výrazné varování o pokračování v jiném vlákně.

Banování uživatelů fóra nechápu, podívejte se na diskuse na iDnes a pak hodnoťme úroveň diskuse zde.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:08

Jsem pro to, aby admini sepsali alespoň velestručná pravidla chování. Na Foru které provozuji to dost pomohlo a šetří to i práci, protože při zamykání nebo banu apod stačí nalinkovat thread s pravidly a není potřeba se v tom nadále patlat. Pokud jde o zamčení threadu, je to naprosto regulérní praktika - ovšem na řádně moderovaném Foru, kde jsou pro zakládání duplicitních threadů určitá pravidla, modrátor hodí při zamykání link na příslušný thread atd. Gc.cz mi připadá jako hodně (až zbytečně) "free" forum a za této situace mi zamykání nezávadného threadu nepřipadá vhodné. Ale je na adminech udělat si to podle svého, to jsou jen postřehy z několika let moderování.
  • 0

#10 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:10

choze napsal/a:
... nebo pokud již není co řešit (bylo odpovězeno), alespoň tak jsem zvyklý z jiných fór. Pokud se to ale nelíbí, můžu vlákno zase odemčít. V tom případě chci, aby fórum moderoval někdo jiný.

koukám, že to začíná být nebezpečný takže radši mlčím a odcházim do práce - jeden ban jsem už na fórech dostal a nechci to opakovat :@
  • 0

#11 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:11

lidi - hlavně klid ;)
  • 0

#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:12

kolombo napsal/a:
Banování uživatelů fóra nechápu, podívejte se na diskuse na iDnes a pak hodnoťme úroveň diskuse zde.

Nenechám se napadat jenom proto že se snažim něco dělat pro ostatní. Pokud si někdo myslí, že v případě napadání mé osoby nemám právo se bránit, tak v tom nebudu pokračovat, protože to fakt nemám zapotřebí.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#13 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:25

Leroj napsal/a:
koukám, že to začíná být nebezpečný takže radši mlčím a odcházim do práce - jeden ban jsem už na fórech dostal a nechci to opakovat :@

Nebylo to myšleno zle, svobodu projevu tady nikdo potírat nechce. Pokud vím, pak tady zakladatel threadu zamykat nemůže. Může pouze moderátor nebo admini. A koukám, že ať cokoli admini udělají, jsou pokaždé ti špatní. Proto se hledá moderátor.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#14 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:28

Tu záležitost s jarrym jsem nějak nesledoval, v jakém threadu se to odehrálo?
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:29

pepa.z.pocernic napsal/a:

kolombo napsal/a:
Banování uživatelů fóra nechápu, podívejte se na diskuse na iDnes a pak hodnoťme úroveň diskuse zde.

Nenechám se napadat jenom proto že se snažim něco dělat pro ostatní. Pokud si někdo myslí, že v případě napadání mé osoby nemám právo se bránit, tak v tom nebudu pokračovat, protože to fakt nemám zapotřebí.


Myslím, že nelze zkoumat stupeň zavinění aktérů a jediné řešení je zamknout vlákno a připsat komentář admina ve stylu:
Odborná debata se změnila ve vzájemné obviňování, končíme ....
Jakékoliv selektivní posuzování diskutujících vede k zatažení dalších osob do hádky.
Banování by připadalo v úvahu teprve po přenášení hádek do dalších vláken.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:39

Ja nevychazim z udivu. Na zacatku jsme debatovali ve vlaknu poi.cz, predkladali si argumenty a pseudoargumenty. V pohode. Ke konci jarry s argumentama prestal a zacal byt akorat sprostej. Pak zacal byt sprostej na adminy po SZ, a pak zdisabloval bezduvodne vsechny svoje cache. No a nakonec jeste par lidi zacne osocovat adminy? Vzbudte se. Myslim ze minimalne k adminum bychom meli mit uctu a respekt. Oni vybudovali tento server a duverujme jim, ze kdyz neco uzamknout a nebo zabanujou, tak vedi, proc to delaji. Myslim, ze pokud ma clovek jenom trochu rozumu, tak se mu nikdy nestane, ze by byl zabanovanej, takze zadny pravidla nepotrebujem.
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 11:53

OK. Děkuji za vysvětlení. Teď je aspoň jasněji. Chápu důvody pro ban, ale taky že ban je dost krajní řešení a mělo by k němu proto být přistupováno s rozmyslem a taktem. Lidí co byli v daném vlákně slovně napadeni a ne jen jarrym je myslím více. Na hlavu administrátorů v tomto ohledu padaly mnohem mírnějsí slova než předtím na jiné. (aspoň tedy veřejně přímo ve vláknu) Toto je navíc myslím úplně první ban v historii tohoto fóra. Nikdy nebylo moderováno tímto způsobem. Honza dříve některé ostřejší až velice ostré příspěvky pouze zabalil tak, aby byly vidět pouze po kliknutí. Je mi jasné, že teď jsou stránky úplně jinde a spravuje je někdo jiný a budou se tedy zřejmě řídit jinými pravidly. Jen ale chci aby ta pravidla byla známa dřívě než začnou být prosazována. A aby byla prosazována stejně vůči všem. A nejlépe aby bylo podobným situacím jako ve vláknu POI.cz předcházeno včasným varováním popřípadě včasným mírnějším zásahem... třeba právě tím zamčením vlákna, které by podle mně zrovna pro tento účel bylo velice vhodné. Debata se zvrhla v demagogii a napadání, neřešilo se vlastně už vůbec nic. Děkuji i za vysvětlení toho zamčeného vlákna. Rovněž je to první případ, kdy se tak stalo(přinejmenším z tohoto důvodu). Podle mně to bylo zbytečné a zhodnocení, jestli padla dostatečná odpověď by se mělo nechat na autorovi vlákna. Sám bych si to totiž v tomto případě říct netroufnul. Je ale jasné, že to není na mně a ani jsem to vlákno nezaložil, takže jediné, co jsem chtěl bylo podrobnější odůvodnění. Ze zamykacího příspěvku jsem to nepochopil tak, jak bylo vysvětleno teď a už proti tomu ani tolik nenamítám. Vůbec mně mrzí že to dopadlo zase tak, jak jsem i přes veškerou snahu přesně nechtěl. Raději tedy ze své strany debatu na toto téma také končím a omlouvám se, jestli jsem někomu hnul žlučí.
  • 0

#18 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 12:29

V pohodě, aspoň se snažíš o konstruktivní debatu... Dohled nad fóry od této chvíle přebírají moderátoři. Snad už se podobná situace nebude opakovat.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#19 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 13:19

pepa.z.pocernic napsal/a:
[Po nepříjemných zkušenost chci napsat následující.
- od této chvíle na tomto serveru pouze zajišťuji jeho chod po technické stránce, pokud o to zůstane zájem
- Moje funkce "Administrátor" je pouze technická a vyplývá z potřeby vývoje systému
- Pokud se na mě budete chtít obrátit, použijte soukromou zprávu. Na zprávy ve fóru k mé osobě nebo k mé funkci admina nebudu reagovat a nebudu se k ničemu vyjadřovat.
- Pokud si někdo myslí, že má právo mě veřejně napadat, urážet, osočovat nebo obviňovat bez jakýchkoli důkazů, tak já mám právo zakročit jak uznám za vhodné a nevidím žádný důvod, proč se z toho někomu zpovídat.

Dovolil jsem si zkopírovat tento výkřik ze zamčeného vlákana admin.
Chápu, že může být admin nasr* některými příspěvky, ale prosil bych, aby zvážil svojí výhrůžku mám právo zakročit jak uznám za vhodné a nevidím žádný důvod, proč se z toho někomu zpovídat. To mi moc profesionální nepřipadá.
Jak uzná za vhodné?
Banovat?
Zamknout vlákno?
Smazat vlákno?
Vypnout server?
.
.
.
.
  • 0

#20 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 13:25

Uza napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
[Po nepříjemných zkušenost chci napsat následující.
- od této chvíle na tomto serveru pouze zajišťuji jeho chod po technické stránce, pokud o to zůstane zájem
- Moje funkce "Administrátor" je pouze technická a vyplývá z potřeby vývoje systému
- Pokud se na mě budete chtít obrátit, použijte soukromou zprávu. Na zprávy ve fóru k mé osobě nebo k mé funkci admina nebudu reagovat a nebudu se k ničemu vyjadřovat.
- Pokud si někdo myslí, že má právo mě veřejně napadat, urážet, osočovat nebo obviňovat bez jakýchkoli důkazů, tak já mám právo zakročit jak uznám za vhodné a nevidím žádný důvod, proč se z toho někomu zpovídat.

Dovolil jsem si zkopírovat tento výkřik ze zamčeného vlákana admin.
Chápu, že může být admin nasr* některými příspěvky, ale prosil bych, aby zvážil svojí výhrůžku mám právo zakročit jak uznám za vhodné a nevidím žádný důvod, proč se z toho někomu zpovídat. To mi moc profesionální nepřipadá.
Jak uzná za vhodné?
Banovat?
Zamknout vlákno?
Smazat vlákno?
Vypnout server?
.
.
.
.

Stalo se co se stalo, pokud je potřeba řešit problém s příspěvky zde na fóru, prosím obracejte se na mě a nechte adminy pracovat na provozu tohoto serveru.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama