Přejít na obsah


Fotka

Jak vypouštíte geocoiny


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 23:55

Ahoj, zajímalo by mě, jakým způsobem vypouštíte do světa geocoiny. Jen tak? Nebo v nějaké folii / krabičce? A co když má geocoin úkol? Jak k němu připojit visačku nebo cokoliv jiného? Někdo třeba narazí na coin náhodou a vezme jej, byť třeba nemůže napomoci jeho splnění. Jak to děláte vy? Předem díky za odpovědi.
  • 0

#2 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 6:53

Ahoj,
nam beha zatim jeden geocoin TB1GZ3K
V dobe vypousteni jsem jich mel uz nekolik v ruce a tak jsem uzil sve zkusenosti a pak zkusenosti ze sledovani listingu tech co jsem v ruce mel
a nasadil nasledujici:
- GC jsem vyslal ve foliove kapsicce (lide chteji GC mit opravdu primo v ruce, tak musi jit z folie vyndat)
- Folieova kapsicka mela dve casti a do druhe 'kapsy' sla zasunout karticka, na tu jsem v CZ a EN vytiskl neco malo o tom co s GC delat /kde trackovat/ a v jedne vete cil/ukol/ GC. Duvod pro karticku: kaceri moc nectou listnigy /ani kratke/ a ukoly u GC/TB moc neresi (dukaz je temer kazdy GC a TB co jsem mel v ruce - vzdy autor zada o foto s mistem cache ci s nejakou konkretnosti a z cca 5 cacheru to provede 1); takze opacko snad nejake ponoukne ;) - i kdyz kdo necte listing asi nebude cist i karticku, ze? :| - ale alespon se zvetsi pravdepodobnost setkani s ukolem :)
  • 0
McHa

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 7:49

tu karticku s popisem ukolu/cile to chce kazdopadne, at se listingy ctou nebo ne. pri nalezu coinu v kesi, tezko muzu v tu chvili tusit, co ma coin v "popisu prace" napsano na netu :)
  • 0

#4 McHa

McHa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 7:59

Dain & Olik napsal/a:
tu karticku s popisem ukolu/cile to chce kazdopadne, at se listingy ctou nebo ne. pri nalezu coinu v kesi, tezko muzu v tu chvili tusit, co ma coin v "popisu prace" napsano na netu :)


jj, urcite je karta dobra - zel se tak nedeje - z 6 GC co jsem nasel ji mel 1 :|.

:) a u TB se tak stejne nedeje (a asi nebude) - takze je treba 'popis prace' najit jinak (je to hra ;) ).

Ja sam pri domaci priprave ctu i 'popisy prace' trackables, ktere bych mohl objevit v cache na kterou se chystam ;)
  • 0
McHa

#5 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 8:02

Dain & Olik napsal/a:
tu karticku s popisem ukolu/cile to chce kazdopadne, at se listingy ctou nebo ne. pri nalezu coinu v kesi, tezko muzu v tu chvili tusit, co ma coin v "popisu prace" napsano na netu :)

Přesně tak, když najdu v Německu coin kterej má kartičku, že chce na Island, tak ho tam nechám nebo poponesu dál do vnitrozemí, ale nepřevezu ho do Čech. Bohižel s pokynem přímo u TB / GC jsem se setkal zatím jen cca 2x, takže několikrát jsem nevědomě nejen nesplnil přání, ale cestu přímo zkomplikoval.
  • 0

#6 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 8:03

Já jsem viděl třeba coiny v plastových kapslích pro numizmatiky. Škoda jen že nemají nějaké očko. Přemýšlel jsem, že bych třeba koupil o 2 mm větší průměr a vyvrtal na kraji dírku, kterou bych protáhl řetízek jako u TB. Z kapsle by se dal coin kdykoliv vyndat, ale popisek by u něj byl. Zvažoval jsem dokonce, že bych jej i do kapsle zalepil, ale to by s onou dírkou nedělalo dobrotu, vlhkost by jistě zaúřadovala. Jediný problém je, že na netu jsem viděl tyto kapsle zhruba do 40 mm průměrum catímco třeba nový český groš má 44 mm.
  • 0

#7 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 8:47

něco jako tento coin? TBM9JG Je (byl :@) ve slepené plastové krabičce s otvorem v rohu http://img.geocaching.com/track/log/abbce7c7-1f04-4bcb-b346-5e1efb07c337.jpg . Bohužel, proto nešel vzít "do ruky" coož mě u GC nějak nevím proč vadí.
  • 0

#8 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 8:51

Z mých zkušeností vím, že ani kartička u coinu s úkolem jeho splnění nepomůže. Já jsem ale rád, když u coinu je, abych věděl, jestli mu pomůžu nebo ne.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#9 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 8:52

Fénix napsal/a:
něco jako tento coin? TBM9JG Je (byl :@) ve slepené plastové krabičce s otvorem v rohu http://img.geocachin...e1efb07c337.jpg . Bohužel, proto nešel vzít "do ruky" coož mě u GC nějak nevím proč vadí.


Vadit ti to sice může, ale majitel má právo si se svým GC dělat co chce. A když nechce, aby se mu po cestě obouchal a odřel, tak si ho prostě zalepí do krabičky :-)
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#10 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 9:22

Honzik&Pavlinka napsal/a:
majitel má právo si se svým GC dělat co chce.


A říká snad někdo, že ne ?
Já ho neztratil schválně :D
  • 0

#11 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2007 - 22:38

GC pouštím do světa v plastové kapsičce, ve které je dostanu z obchodu. Přijde mi to jako vhodný kompromis mezi praktičností (nemusím shánět numizmatické krabičky, v cachi to nezabere moc místa) a ochranou (neobouchá se). TB dle situace buďto bez obalu nebo ve vhodném uzavíratelném průhledném plastovém sáčku. Ke svým trackables vždy úkol v několika jazycích (aspoň CZ + EN, když se mi chce a předpokládám že by se moh dostat do oblastí kde by to mělo smysl tak i DE a/nebo FR) připojuju - v případě GC vložím do oné kapsičky, v případě TB nalepím na kus tvrdého papíru a pověsím na řetízek. Protože málokdo před odchodem do terénu pročítá všechny listingy a mise všech trackables na které by mohl narazit, nehledě na to, že můžu narazit na TB/GC který ráno v té cachi zalogovaný nebyl. Kdo má zájem si misi přečíst, může tak učinit. Narozdíl od xpj mám pocit, že to celkem funguje - podle toho, jak mé trackables nálezci přesouvají a co k nim do logů píšou to vypadá, že misi obvykle znají a snaží se jí pomoci. Pokud si zrovna nespletou světové strany ;) Sám jsem moc rád, když GC/TB na který narazím u sebe misi má. Třeba v Praze je to celkem jedno, přinejhorším ho můžu druhý den kousek vedle "vrátit", ale třeba na dovolené je to problém protože ho můžu snadno přemístit o stovky kilometrů kam nechce, tím spíš když ani nemám přístup na net. Proto bych všem doporučil kartičky s misí přidávat, já je čtu a respektuju. Speciálně mi vadí, že cíl není uveden na TB diabetes, byť ty vždy nějaký geografický cíl mají. To že se mi to posledně na dovolené opravdu povedlo - dovezl jsem TB diabetes bez znalosti cíle ze středního Polska na východní Slovensko asi 3 km od hranic s Ukrajinou, když jel na Ukrajinu - byla náhoda. Nadruhou stranu, vzápětí jsem narazil na coin jemuž lístek paradoxně uškodil - Haggaeův coin měl cestovat na východ, takže když jsem ho u Bratislavy s touto poznámkou našel a mířil do Prahy, nechal jsem ho tam - ale když jsem ho druhý den logoval (discover) byla u něj čerstvá zpráva od ownera, že ho z cest stahuje zpět do Prahy... nebýt lístku, býval bych ho vzal... ale to je něco trochu jiného
  • 0

#12 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2007 - 22:19

V numismatické nebo jakékoliv jiné krabičce prosím NE!! Dneska jsem celý den v baťohu jeden coin v krabičce nosil a strašně mi vadilo jak pořád rachtal :@;)
  • 0

#13 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2007 - 23:12

Pokud je větší, je to hloupost, nicméně je široká škála rozměrů. Přijde mi to jako nejlepší způsob. Ještě kdyby tak měli očko. Navíc nikdo ti určitě nebránil z něj minci vyndat a vložit ji zpátky až před uložením;)
  • 0

#14 lta82

lta82

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 16:56

jednou jsem nalezl moc pěkný Geocoin s kartičkou, která ale byla vyvedena zvučnou finštinou. A na webu GC zrovna tak. Potom co s tím? :) Faktem je, že nyní mám v držení český geocoin s jasně danným úkolem, který bude pro mě docela těžké splnit, také bez kartičky. Ale alespoň se pokusím, jinak by to nebyla hra, že jo? B) Prostě pak si za jisté případné znesnadnění cesty bugu nebo coinu může sám jeho majitel, když neuvede, co že by měl coin dělat ... nebo ne?
  • 0

#15 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 17:19

Jasně, když u TB/GC není mise a ty zjistíš až doma co že s ním vlastník zamýšlel, je to jeho problém že už ho v tý cache nemůžeš nechat... sice mu pak "v rámci svých možností pomůžeš", no ale to může znamenat, že ho co nejdřív odložíš někde u letiště, kdyžs ho dovez z Paříže do Prahy a on chce do Španělska... Pokud je mise i na webu jenom ve finštině nebo jiném "widely spoken" jazyce, je to taky problém ownera a to ještě větší, protože narozdíl od GC s misí "prostě cestovat po světě" víš, že tenhle nějakou má, ale nevíš jakou. Proto ke svým GC píšu misi krom češtiny aspoň i v angličtině, i když mají "zakázáno" opustit Čechy (+Slovensko)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama