Přejít na obsah


Fotka

"Falesny" GeoGros (CZ Geocoin 2007)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 11:09

Ahoj,

dneska mi konecne prisly nove ceske GC, tedy geogrose. Na prvni pohled nadherne, ale na druhy ... vypadaji tak trochu jako by je vyrobili "nezavisli razici" v Konepruskych jeskynich.

Nechci kritizovat Samana, je mi jasne, ze to stalo spoustu prace a kvalitnejsi matrice asi stoji vic penez, ale
srovnejte treba slovo BOEMIE na GC http://img.geocachin...a0a28887a5c.jpg a na originalu http://upload.wikime...enses_avers.jpg .

Ten obrazek z Wikipedie je extremne zretelny, vetsina fotek na webu tak dobra neni, ale v tomto pripade spis IMO jde o to, ze cinsky soudruh rytec nepochopil, ze se jedna o pismenka latinky a ty podivne dubliky jen tak zhruba omaloval. Coz byl nejspis stejny problem i pro ty konepruske penezokazy :o
  • 0

#2 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 11:10

a nezabejváš se blbostma?
  • 0

#3 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 11:26

njn, asi holt v ty Číně zrovna neměli tenhle font ;) Ale jinak je to krasnej Coin, dnes mi taky přišel domu, specialní edice, moc se mi libí. Díky Samane za krásnej coin :D
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#4 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 11:37

No já nevím ... když se to srovná tak to vypadá jako když kdysi Galové napodobovali římské a řecké mince aniž by znali jakékoliv písmo... Ale na pohled to vypadá moc pěkně, to se musí uznat!
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#5 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 11:56

ezopos napsal/a:
a nezabejváš se blbostma?


Nee, ani trochu :)

Ja jen doufam, ze mi v prubehu debaty nekdo, kdo uz nejake mince nechal delat, osvetli, jak se vlastne takove GC nechavaji vyrabet. A proc je tedy nejspis nesmyslna moje predstava, ze z Ciny prijde obrazek zkusebni matrice, ktery zkritizujes a posles zpet k prepracovani ;)
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 13:36

Ta mince vypadá opravdu moc pěkně a prostě to hoši obtáhli jako obrázek.. má to aspoň tu pravou patynu a kdo chce vědět, tak ví co tam je napsáno :-)
  • 0

#7 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 15:56

Ted sem rozbalil obalku a jediny co me u geocoinu trapi je to, ze je tak peknej, ze ho ani neposlu do sveta. :D
  • 0

#8 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 17:16

Hmm, je to tak trochu paradox, ale starý původní geogroš přečíst jde, ale nový GC geogroš nemá s písmem nic společného. M nebo G je prostě jen takový flek, jako kdyby někomu ukáplo sperma... O to víc si toho budou ti Američani, kteří budou hlavní kupní síla, vážit :D:D
  • 0

#9 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 18:15

Škoda, že se nepodařilo opět zorganizovat výrobu coinu v Česku. Určitě by byl coin, stejně jako ten loňský, naprosto unikátní. Takhle je jeho provedení shodné se stovkami ostatních geocoinů. Někdo to považuje za výhodu, já tedy moc ne. Navíc se mohla při ražbě v Česku pohlídat kvalita a protože matrice by byla k dispozici, šlo by vyrazit i další limitované edice z dalších materiálů, např. ryzího stříbra. Což mne zrovna u repliky slavného stříbrného groše chybí asi nejvíc. Ale jinak je moc hezký :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama