Přejít na obsah


Fotka

Začátečníci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2007 - 15:38

Parada :). Jen bych mel asi par drobnosti: Asi bych "Co a jak v geocachingu - základní informace a postupy, vhodné zejména pro nováčky (ale nejen pro ně)" dal cele cervene a cele jako odkaz. Cervena vic pritahuje oci, ale ted neni odkazem. Mezeru pred dalsi odstavec, Wiki s velkym W (zacatek vety) a tucne nebo podtrhnout (jen slovo wiki; ted prakticky nejde poznat, ze jde o odkaz). A kdo to udela? Klidne ja...
  • 0

#42 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2007 - 16:18

les-coccinelles napsal/a:
Asi bych "Co a jak v geocachingu - základní informace a postupy, vhodné zejména pro nováčky (ale nejen pro ně)" dal cele cervene a cele jako odkaz. Cervena vic pritahuje oci, ale ted neni odkazem.


Zkusil jsem to a vypadá to divně. Asi tam vrátim původní. Předpokládám, že když už si někdo ten odstaveček přečte, tak tam snad ten odkaz najde.
edit: Navíc se ten červený odkaz vzhledově liší od všech ostatních, takže si ty lidi spíš nevšimnou, že to odkaz je. Celé to bude vypadat jen jako nadpis.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#43 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2007 - 20:23

To je pravda. Nejak odlisit by to ale chtelo :/ Diky
  • 0

#44 idiver

idiver

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 10:30

Nazdar, snad mne neukamenujete za lama dotaz. Jak lze zaregistovat kesku na svoje konto (FI/DNF) aniz bych musel psat log? Pokud chodime ve dvojici musi psat kazdy zvlast aby se mu to zobrazilo na jeho accounte ? Dik.
  • 0

#45 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 10:34

Bez vlastního found logu to nejde.
  • 0

#46 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 10:36

idiver napsal/a:
Nazdar, snad mne neukamenujete za lama dotaz. Jak lze zaregistovat kesku na svoje konto (FI/DNF) aniz bych musel psat log? Pokud chodime ve dvojici musi psat kazdy zvlast aby se mu to zobrazilo na jeho accounte ? Dik.


pokud to nikam nenapises, samozrejme se ti nic nikde neobjevi ;) jestli chodite dva, mate kazdy account, tak za kazdy account musis napsat log, aby se to v nem zobrazilo.
  • 0

#47 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:59

Musím přiznat, že mne docela překvapuje, co nováčků radši hned píše do fóra kvanta stupidních otázek (a teď to není na nikoho myšleno) aniž by si přečetli stránky, wiki a fórum. Co takhle jednak založit ve fóru zvláštní sekci "Pro nováčky" ať se nezaflákává standardní diskuse a využít zrovna těchto nováčkovských dotazů k tomu, aby se do wiki aktualizovala témata, prostě se udělal takový FAQ. Na místě by možná bylo i již jednou zde diskutované instruktážní video... vždyť by to mohla být docela sranda ;)
  • 0

#48 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:08

Nováčkovská diskuze nás napadla. Ale pak jsme si uvědomili, že by to stejně většina nováčků nepochopila a psala by dotazy kam by je napadlo (to důkazem jsou již existující fóra, btw bez ohledu na nováčkovost) a navíc by se rozjelo hafo stupidních diskuzí o tom kdo je nováček, kolik má založených/nalezených kešek, kolik mu je let a podobný hovadiny.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#49 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:14

pepa.z.pocernic napsal/a:
Nováčkovská diskuze nás napadla. Ale pak jsme si uvědomili, že by to stejně většina nováčků nepochopila a psala by dotazy kam by je napadlo (to důkazem jsou již existující fóra, btw bez ohledu na nováčkovost) a navíc by se rozjelo hafo stupidních diskuzí o tom kdo je nováček, kolik má založených/nalezených kešek, kolik mu je let a podobný hovadiny.

Když se jdu podívat na nějaká fóra konkureční, tak tam jsou zcela jasně definované sekce PRAVIDLA pro celé fórum a pak každá skupina má další svoje, tj. ČÍST POVINNĚ, JAQK VYTVOŘIT PŘÁSPĚVEK atd. a pokud to daný příspěvek nesplňuje, tak je smazán. Taky na home je většinou hodně zřetelně odkaz na "návod" jak se chovat ve fóru, jinak se zablokuje přístup a je to... Možná by bylo dobré obdobně jako jsou zvýrazněné Projekty nebo nové GC zvýraznit "Nováčku, čti to první!"
  • 0

#50 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:56

Jak už jsem si několikrát ověřil, psát si můžeš co chceš a stejně to nikdo dobrovolně nečte. Pravidla jsou v nabídce i u odesílacích tlačítek. To že se to vytuční nebo jinak zvýrazní opravdu nikdo číst nebude, protože každý dělá to co chce (odeslat příspěvek) a ne to co nechce (číst a respektovat nějaká připíp pravidla). Jak chceš ty lidi přinutit?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#51 idiver

idiver

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 9:29

Pokud je to DOTAZ+ODPOVED+..+ODPOVED tak se forum do jakz-takz cist. Vzdy si prectu FAQs a snazim se najit odpoved na to co nevim, ale nemam naladu,cas ani energii cist vlakna 2-3 roky dozadu jen abych se mozna? neco dovedel. Zeptal jsem se tady a dostal jsem jasnou odpoved. Howgh. Podivejte se na posledni 4 prispevky. Informacni hodnota=0. Ale jestli si myslite ze jsem zaprasil vlakno JA, prosim. Je toto thread ZACATECNICI tak se nedivte ze sem taky pisou. A co se sem jako ma psat kdyz ne dotazy?
  • 0

#52 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 9:45

Tvůj problém je v tom, že čteš jenom poslední 4 příspěvky. Přečti si o čem je to vlákno od začátku. Diskuze byla od začátku O začátečnících a ne PRO začátečníky.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#53 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:27

idiver napsal/a:
Je toto thread ZACATECNICI tak se nedivte ze sem taky pisou. A co se sem jako ma psat kdyz ne dotazy?

A jsme zase u toho. Do očí bijící odkazy na forum na hlavní stránce. Ale to se opakuju, omlouvám se. :(
  • 0

#54 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:35

Nechci se moc zastávat nově příchozích, ale ono je to tady s fórem docela nepřehledné. Ten kdo je tu déle, už přibližně ví kde se co probíralo. Ale pokud ne, tak si zkuste něco cvičně najít, když ani nevíte co přesně hledáte, jak to kdo nazval atd. To, co vyleze ve výsledcích hledání je totiž docela pěkný chaos, který všechen pročíst je na dlouho. Ani se nedivím, že se tu některé dotazy neustále opakují... To, že se někdo ale nejdřív nepodívá ani na Wiki, je druhá věc, holt jsou jedinci, kteří se námáhat prostě nebudou a radši se rovnou zeptají...
  • 0

#55 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:42

idiver napsal/a:
Pokud je to DOTAZ+ODPOVED+..+ODPOVED tak se forum do jakz-takz cist. Vzdy si prectu FAQs a snazim se najit odpoved na to co nevim, ale nemam naladu,cas ani energii cist vlakna 2-3 roky dozadu jen abych se mozna? neco dovedel.

No nevím... :@ Dřív než začnu řídit auto, hrát hru, používat zařízení tak si přečtu návod, pravidla atd. Když chci s něčím začít (a i když jsem začínal s GC), tak si nejprve na netu najdu cokoliv o GC, přečtu si to, a teprve když tam nenajdu co chci vědět, tak začnu prohledávat fóra, kde najdu tak 99% odpovědí. No a když nepochodím, tak se teprve začnu ptát... a stejně mám pocit, že jsem špatně hledal :)

Ono totiž taky jde o to, že ti co tady odpovídají na nekonečné a stále stejné dotazy nováčků taky třeba díky tomu nebudou na to už mít náloadu, čas ani energii a co pak...

Nevím jestli jsem špatně nehledal, ale myslím, že by stálo za to víc zviditelnit odkazy na články od Marka, které jsou velice dobře napsané, jako např.:
http://navigovat.mob...112930&CAI=2158
  • 0

#56 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:49

Jarous1 napsal/a:
To, co vyleze ve výsledcích hledání je totiž docela pěkný chaos, který všechen pročíst je na dlouho. Ani se nedivím, že se tu některé dotazy neustále opakují...
.

Ještě k hledání... mám trošku problém s vyhledáváním spojení nebo slov obsahujících české znaky a nevím jestli je jen na mé straně, popřípadě, co se s tím dá dělat.
Příklad: Když dám hledat slovo pařez, první stránka s najitými odkazy je v pohodě, ve vyhledávacím políčku stále slovo pařez. Jenže... přepnu na další stránku a už to v pohodě není. Vyhledané odkazy žádné a důvodem je nepochybně nové slovo ve vyhledávacím řádku: paĹ™ez. Nevíte někdo, co s tím?
  • 0

#57 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 11:14

Hmm, php-fusion má asi nějakou chybku v generování odkazů. Zkusím se na to podívat
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#58 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 11:20

Díky.
  • 0

#59 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 16:16

sobikovi napsal/a:

idiver napsal/a:
Pokud je to DOTAZ+ODPOVED+..+ODPOVED tak se forum do jakz-takz cist. Vzdy si prectu FAQs a snazim se najit odpoved na to co nevim, ale nemam naladu,cas ani energii cist vlakna 2-3 roky dozadu jen abych se mozna? neco dovedel.

No nevím... :@ Dřív než začnu řídit auto, hrát hru, používat zařízení tak si přečtu návod, pravidla atd. Když chci s něčím začít (a i když jsem začínal s GC), tak si nejprve na netu najdu cokoliv o GC, přečtu si to, a teprve když tam nenajdu co chci vědět, tak začnu prohledávat fóra, kde najdu tak 99% odpovědí. No a když nepochodím, tak se teprve začnu ptát... a stejně mám pocit, že jsem špatně hledal :)

Ano, takhle to udělá inteligentní člověk, který není příliš líný, má čas a umí hledat. Nicméně na inetu se pohybuje také spousta lidí, kteří si určité souvislosti neuvědomují, jsou liní jak veš, hledat neumí a čtení je příliš otravuje....a nebo jsou jen příliš zaměstnaní a nemají na to čas (to NEmyslím jen jako trapnou výmluvu). Tací lidé pak místo toho, aby si přečetli wiki nebo nějaké FAQ, tak spamují diskuze neustále se opakujícími dotazy. Tak to je všude a nic s tím nikdo nenadělá.

Dlouhou dobu jsem působil na fóru ce4you.cz (PDA, MDA...), pak na notebook.cz a pár dalších - tyhle problémy tam byly a jsou ještě v mnohem větší míře než tady a bohužel se s tím nedá nic dělat. Několikrát jsem se setkal i s tím, že uživatel, který píše, že má problémy s telefonem Nokia, napsal svůj dotaz do jasně označené diskuze na téma "Sony Ericsson"...

Ovšem abych jen nenadával... Pročítání wiki nebo FAQ přecijen zabere nějaký ten čas. Sice si řekneme, že to je pár minut, ale člověk, který se v dané problematice vůbec neorientuje, tak často ani neví, co vlastně má hledat. Pokud je navíc hodně zaměstnaný, tak nemá čas se dlouze orientovat. Když potřebuje jen rychlou odpověď, tak prostě jen napíše dotaz diskuze. Pro člověka, který se v problematice orientuje, je odpověď většinou otázka chvilky. Nicméně když člověk odpovídá neustále na to samé, tak ho to samozřejmě začne brzo štvát, to je jasné. To si ovšem většina lidí už neuvědomuje :| Ale tak když je daný člověk slušný, inteligentně se zeptá a poděkuje, tak to snad zas tak problém není. Jinak v jedné diskuzi už jsem se jednou setkal i s tím, že když na stupidní dotaz několik lidí odpovědělo odkazem na google, tak daný člověk napsal cosi ve smyslu, že takový odpovědi jsou mu na ho... a že je přece naše povinnost tu odpovídat...no prostě děs.

Ti, kdo v tomhle fóru už delší dobu působí, se v něm vyznají, dokonce si často pamatují i většinu témat, které se probíraly a jsou schopni je celkem rychle najít. Jenže když příjde nováček, tak je z toho prvně zmatený a nějakou dobu trvá, než se zorientuje. No a někteří lidé hold na zorientování nemají čas nebo jsou na to jen moc líní :(

Jinak navrhoval bych, aby se do kategorií témat v diskuzi přidalo fórum "NOVÁČCI" či "ZAČÁTEČNÍCI", kam by mohli tito lidé psát své dotazy. Tím by se snad alespoň trochu oddělily nováčkovské dotazy od normálních diskuzí.
  • 0

#60 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 16:39

jimmyjames napsal/a:
Jinak navrhoval bych, aby se do kategorií témat v diskuzi přidalo fórum "NOVÁČCI" či "ZAČÁTEČNÍCI", kam by mohli tito lidé psát své dotazy. Tím by se snad alespoň trochu oddělily nováčkovské dotazy od normálních diskuzí.

1) Nezajistíš, že nováčci budou psát dotazy zrovna tam. Nekterý lidi jsou schopný napsat dotaz na stránce co maj zrovna otevřenou bez ohledu na téma.
2) Nikdo jim tam nakonec nebude odpovídat
3) Až to nováčci zjistí, začnou spamovat ostatní fóra
4) Nováček není schopen posoudit, který dotaz je oprávněný a patřil by do normálního fóra a co co je triviální základ mnohokrát popsaný, protože kdyby to věděl, tak ty "dotazy nebude psát. Takže do nováčkovských diskuzí můžou padat zajímavé problémy, na které kvůli 2) nebude nikdo reagovat

strukturovat diskuzi podle zkušenost diskutujících je imho nesmysl.

A vůbec, celý problém není v tom, jestli někdo je nebo není nováček, ale o přístupu k hledání informací a o lenosti. Protože i nováček může mít veškerou dostupnou problematiku pečlivě nastudovanou a jeho dotaz proto nebude vždy "nováčkovský".
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama