Přejít na obsah


Fotka

Mapa pro Magellan


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 10:09

Zdravím všechny Magellanisty (a že jich je)!
Začal jsem postupně vytvářet mapu pro GPS Magellan Sportrak (mapové) a Meridian. V tuto chvíli mám hotovou první hodně syrovou verzi, ve které jsou pouze jednotlivá sídla (cca 18500) bez vrstevnic, vodních toků apod. Dohrává se to do přístroje (resp. ukládá na SD/MMC kartu) a slouží to jako doplňková detailní mapa.
Ke stažení to nebudu nikam dávat, ale rád to poskytnu zdarma - zašlu emailem (v zipu cca 350 kB).
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 10:12

Tomas,neber to osobne, ale myslim, ze zabijas cas. Magellan to (urcite v CR) na celej ciare prehral a poriadne mapy mozno nikdy nebudu. Preto si chces spravit vlastne. Uz teraz si do toho urcite investoval hodiny ODBORNEJ prace a dalsie sa chystas. Zostan dlhsie v praci a za tie peniaze si kup do Garmina mapy z celeho sveta, nielen CR.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 13:04

Tomas,neber to osobne, ale myslim, ze zabijas cas. Magellan to (urcite v CR) na celej ciare prehral a poriadne mapy mozno nikdy nebudu. Preto si chces spravit vlastne. Uz teraz si do toho urcite investoval hodiny ODBORNEJ prace a dalsie sa chystas. Zostan dlhsie v praci a za tie peniaze si kup do Garmina mapy z celeho sveta, nielen CR.


Zastanu se jmenovce - vy neTomášové to prostě nemůžete pochopit, chce mít svého Magellana ... , takže bych mu Garmin netlačil. Existuje Free mapa pro Garmina ... třeba by se dala nějak zkonvertit. Samozřejmě nejsem schopen zhodnotit technickou náročnost a proveditelnost, ale za zamyšlení to stojí, ne?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 14:41

Tomas,neber to osobne, ale myslim, ze zabijas cas.

Osobně to beru, promiň. Nechci zde rozvíjet hloupou flame o tom, co je a co není lepší. Vycházím z reality - mám Magellan a ještě dlouho ho asi mít budu. Rozhodl jsem se, že pro něj vyrobím mapu a až ji budu mít hotovou, dám ji k dispozici i ostatním.


  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 17:22

Tomas,neber to osobne, ale myslim, ze zabijas cas ...

Jsem u garminu, ale myslim, ze Toma chapu - ja se taky drzim svyho Linuxu, i kdyz prave ve spojeni s Mapsource & mapovym Legendem to je trochu orisek, ale mne to bavi. Tom ma Magellan, tak pro nej dela mapu, proc ne. Spis by bylo zajimavy zjistit, kdo z komunity ma podobny potreby a dat to dohromady v teamu, pokud je tu dostatecny potencial.

Koukal jsme na tu free mapu na http://gps-maps.info/en/, je nekde malicko nad urovni basemapy v Garminech, vyjit by se z toho mozna dalo, ale je jen pro gramin.

Zajimava ale je otazka, cim se jednotlive formaty lisi, a hlavne v cem jsou stejny. Mozna by se dalo dojit k nejakemu obecnejsimu formatu mapoveho zdroje, ktery by se pak prizpusobil nebo kompiloval pro ruzne platformy. Takovy projekt by pak mohl zaujmout kdekoho. Ale to jen tak placam, protoze o mapovych formatech nic nevim.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 14:42

Existuje Free mapa pro Garmina ... třeba by se dala nějak zkonvertit.

Ano, jde to ;-)
Ne snadno, ale jde. Doufám...
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 19:08

mna by skor zaujimalo, nakolko sa zameranie cache Magellanom a Garminom od seba lisi. Narazam na klasicky problem pri Klinikovych cache, vacsina z nich (tych ulozenych v svahu v lese so zlym prijmom :) vykazuje pre Garministov odchylku 10-15-20 metrov... Musime niekedy na geomeetingu urobit nejake pokusy so zameriavanim jednotlivych bodov, som zvedavy, ako to je...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 8:54

Koukal jsme na tu free mapu na http://gps-maps.info/en/, je nekde malicko nad urovni basemapy v Garminech, vyjit by se z toho mozna dalo, ale je jen pro gramin.


Naštěstí není ;-) Večer jsem z těchto map vyšel a už to mám v Magellanu. Postup jsem nevymyslel já, je docela krkolomný a vyžaduje i něco udělátek, ale výsledná pracnost je ve velmi únosných mezích. JEště musím doladit pár detailů (snad to budou jen detaily) a bude to hotové. Na displeji to vypadá přesně jako na PC (garministi prominou, ti to znají):


Okolí podzimního geomeetingu

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 21:54

mna by skor zaujimalo, nakolko sa zameranie cache Magellanom a Garminom od seba lisi. Narazam na klasicky problem pri Klinikovych cache, vacsina z nich (tych ulozenych v svahu v lese so zlym prijmom :) vykazuje pre Garministov odchylku 10-15-20 metrov... Musime niekedy na geomeetingu urobit nejake pokusy so zameriavanim jednotlivych bodov, som zvedavy, ako to je...

No me by taky docela zajimalo jestli se tu vymlouvame na nejake vybajene diference nebo jestli na tom sprochu je pravdy trochu. Zatim se nejakym "znackovym" odchylkam muj rozum vzpira verit, spis bych to videl tak, ze se u zminenych cachi vice miji nas osobni vkus a to, co od toho cekame.
Pokud by se tomu venovalo vic casu, tak se to da prece uskutecnit i mimo meeting, staci, kdyz se par lidi dohodne na nejakych znamych bodech u nich ve meste (neco v otevrenem terenu, neco treba s horsim prijmem) a kazdy se svym pristrojem se tam na hodinku zastavi, az bude mit cestu okolo. A schvalne budou-li se jim ty souradnice rozbihat. Navrzeny postup je navic "blizsi realnemu geocachingu" nez spolecne jednorazove promerovani.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 8:34

Narazam na klasicky problem pri Klinikovych cache, vacsina z nich (tych ulozenych v svahu v lese so zlym prijmom :) vykazuje pre Garministov odchylku 10-15-20 metrov...


Klasický problém... Možná bys mi mohl napsat, kde jsi se s tím "klasickým" problémem setkal. Rád bych svoji chybu napravil a souřadnice znovu a lépe zaměřil.
Možná se nějak liší algoritmus výpočtu souřadnic u obou výrobců. Na to nedokáži odpovědět. Je pravda, že na některých mých keších měli někteří lidé problémy (ovšem pokud je tam měl např. Davee, nedá se to svádět na Magellan), stejně jako já měl problémy na jiných (rozuměj vytvořených Garminem). S tímto problémem se ale setkali také uživetelé Garmina (bod zaměřený Garminem byl problém najít s Garminem, resp. odchylka byla v řádu desítek metrů - přitom owner měl pozici OK), takže bych se bál nějaké generalizace.
U mých prvních keší byl problém v rukou, u některých byl prostě jen špatný signál v okamžiku zaměřování. Nicméně pokud jsem měl možnost se na místo vrátit a v odstupu několika hodin pozici zaměřit znovu a potom zprůměrovat, nálezci s Garminem nehlásili problém (např. na Petrově).
V Březníku jsem zkusil (tuším že s Milancerem) zaměřit místo, kde jsme právě stáli. Fyzicky nás dělil možná metr, gps ukázaly (při poměrně vysokém EPE) odchylku tuším kolem 2-3 m.

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 12:01

mna by skor zaujimalo, nakolko sa zameranie cache Magellanom a Garminom od seba lisi. Narazam na klasicky problem pri Klinikovych cache, vacsina z nich (tych ulozenych v svahu v lese so zlym prijmom :) vykazuje pre Garministov odchylku 10-15-20 metrov... Musime niekedy na geomeetingu urobit nejake pokusy so zameriavanim jednotlivych bodov, som zvedavy, ako to je...

No, musim se pridat s reakci. Ja mel problemy se zamerenim na Monte Boo a Boskovicich, kde mi to vykazovalo jakousi diferenci od polohy cache mimo rozsah EPE. Jinde jsem problemy vetsiho razu nemel. Na vlastni oci musim ale potvrdit, ze jsem videl, jak Magellan zameroval cache s dost znacnou odchylkou: 1. Jezdecky areal Panska Licha - Stage1 (Klicnik), 2. Petrov (Davee), 3. Gloriet (Davee). Podotykam, ze Davee ma Magellana. Je ale i docela mozne, ze je to souhra nahod. Jsem jednoznacne pro exaktni mereni - uz jen pro zajimavost. :-)

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 14:47

Dobra praca...
Zaroven sa chcem ospravedlnit, ak som sa Ta nejako dotkol. Moja myslienka bola, ze vyroba tychto map asi nie je ani ekonomicky ospravedlnitelna... Ale to tiez asi zavisi od osoby...
Ako hobby je to samozrejme bajecne.... a mapa sa Ti podarila.
Viem Ti este pomoct - mozem Ti hocijaku garminovsku mapu vykonvertit do polskeho formatu, z toho to dostanes snad do hocicoho, ak teda poznas cielovy format.
Ale potom takato mapa asi nebude volne siritelna...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 22:54

kdyz se par lidi dohodne na nejakych znamych bodech u nich ve meste (neco v otevrenem terenu, neco treba s horsim prijmem) a kazdy se svym pristrojem se tam na hodinku zastavi, az bude mit cestu okolo. A schvalne budou-li se jim ty souradnice rozbihat.



...a ty zname body by jeste mohl zamerit geodet, s jejich vercajkem by to bylo urcite s presnosti centimetru, a uz by nam nic nebranilo vyhlasit soutez o nejlepsiho amaterskeho zamerovace.. ;-))
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 0:13

Na http:\\dataz.cuzk.cz/index.php je databáze trigonometrických a zahušťovacích bodu v systému S-JTSK. Zde si každý může vybrat svůj bod zaměřený s přesností 10cm a na něm si může kontrolovat svoji GPS a podat o tom zprávu. Celkem doporučuji takto amatérsty si oměřit některý přesně zaměřený bod v terénu. Pro příklad uvádím bod 137 na TL1425 30m na východ od statku LADRONKA v PRAZE se souřadnicemi S-JTSK: y = 747480,67m x = 1043340,23m. Po přepočtu na WGS 84 by to mělo být N 50° 04,740´ E 14° 21,438´. Nadmořská výška je: 363,82 m n m v Baltském systému.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 11:57

Při zaměřování asi zdaleka nezáleží na výrobci gps jako na momentálních podmínkách příjmu. Ty se mění každou hodinu s postupným otáčením družic. Kromě viditelnosti družic se na přesnosti podepisují také odrazy signálu, které nejsou jen v ulicích města, ale i v přírodě. Ve spojitosti s odrazy se dále projevuje typ anteny v gps, přesněji její směrovost, patch anténa prý vidí více odrazů. Myslím, že je důležitý taky povrch země, jinak se chová tráva, jinak rovná skála a nejhorší je kamenity terén, kde má každý kámen jiné natočení a těch různorodých odrazů je až příliš, to pak stačí pohnout gpskou o 20 cm a pozice se posune třeba i o několik metrů. Nebo se posunou družice na obloze a odrazy jsou najednou jiné.
Osobně jsem měl nápad při měření anténu odstínit od spodních a bočních odrazů třeba nějakým kornoutem z alobalu, ale ještě jsem se k tomu nedostal.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 13:19

Panska Licha - Stage1


Nechci aby to tu sklouzlo do nějakých osobních invektiv, ale důvody, proč jsem měl problém správně zaměřit ten "objekt" nemohl najít jsem ti popsal v ICQ. Takže to beru jako nefér poznámku.

Původní příspěvek byl na toto téma: vytvořil jsem mapku ČR pro Magellan. Obsahuje vrstevnice a všechna sídla. Jsem ochotný ji dát zdarma k dispozici každému, kdo ji bude chtít.
Tak proč to sklouzlo až sem???
Kdo tu mapu chce, nechť mi napíše. Kdo ji nechce, nechť mě nechá na pokoji stejně jako já jeho. Howgh!
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 15:26

Dobra praca...
Viem Ti este pomoct - mozem Ti hocijaku garminovsku mapu vykonvertit do polskeho formatu...

Ako hobby je to samozrejme bajecne.... a mapa sa Ti podarila.


To by bylo úplně skvělé. Ona totiž žádná pořádná mapa našeho území neexistuje a jak jsem se dozvěděl, Thales (to jsou Francouzi...) ani o žádné neuvažuje. Dokonce se ani "oficiálně" žádná mapa vyrobit nedá.Proto jsem byl velmi vděčný, když jsem na geomeetingu získal kontakt na člověka, který to "nemožné" dokáže a od něj jsem získal potřebné informace. Jsem teprve na začátku, v této mapě např. nejsou žádné silnice (...), ty ve freetopo20 nejsou. Na druhou stranu je topografická složka celkem přesná a pokud si někdo doveze Magellana ze spokojených států (nebo sem naopak jede na výlet), může mu výrazně usnadnit život (i když s komerční mapou se srovnávat nedá).
Mapu v polish formátu lze použít (přes několik konverzí). Pokud by na konci cesty byla použitelná mapa, byla by to hodně dobrá zpráva nejen pro mě. Teoreticky by možná stačilo dostat do tohoto formátu pouze linie a plochy (silnice, řeky a jezera) a doplnit je jako další vrstvy do této mapy.
Víš, ono mít Magellana je obecně asi trochu zvláštní, vždyť spousta udělátek, prográmků a utilitek je dělaná na pouze Garminy. Co ale nadělám, už jsem ho koupil a funguje. Někdy má svůj den a trvá mu déle, než se chytí, jindy se zase signálu nepustí... Mapu vnímám jako příjemný doplněk, rozhodně však ne jako nezbytnost. Práce s tím sice je (včera jsem u toho v noci usnul...), ale mám sedět v hospodě? Takhle jsem alespoň v teple.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 10:33

Dobra praca...
.. mozem Ti hocijaku garminovsku mapu vykonvertit do polskeho formatu, z toho to dostanes snad do hocicoho, ak teda poznas cielovy format. ... Ale potom takato mapa asi nebude volne siritelna...

Panove, nemuzete hodit nekam na web strucny popisky vasich postupu + pouzity SW? JKsem sice saturovenj Legendem&TOPO50, ale rad bych se na to tema poucil;-) Dik.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 10:34

Dobra praca...
.. mozem Ti hocijaku garminovsku mapu vykonvertit do polskeho formatu, z toho to dostanes snad do hocicoho, ak teda poznas cielovy format. ... Ale potom takato mapa asi nebude volne siritelna...

Panove, nemuzete hodit nekam na web strucny popisky vasich postupu + pouzity SW? Jsem sice saturovenj Legendem&TOPO50, ale rad bych se na to tema poucil;-) Dik.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 23:14

...a ty zname body by jeste mohl zamerit geodet, s jejich vercajkem by to bylo urcite s presnosti centimetru, a uz by nam nic nebranilo vyhlasit soutez o nejlepsiho amaterskeho zamerovace.. ;-))

No ja to myslel celkem vazne a i z trochu sirsiho hlediska nez je spor "G vs M" (kdyby tu nejaka vyznamna odchylka byla, jiste by si i "magellaniste" naopak stezovali na "garministy"). To, co me zajima nejsou "skutecne presne" souradnice nejakeho bodu, ale to, nakolik se na nich vic geocacheru dokaze realne shodnout. Urcite neni problem rict si napr. "zkusime zamerit SZ roh zabradli na vyhlidce XY"...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama