Přejít na obsah


Fotka

Mapa pro Magellan


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 8:37

...a ty zname body by jeste mohl zamerit geodet...

Existuje veřejná databáze trigonometrických bodů, takže lidové tvořivosti se meze nekladou.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 14:25

Nechci aby to tu sklouzlo do nějakých osobních invektiv, ale důvody, proč jsem měl problém správně zaměřit ten "objekt" nemohl najít jsem ti popsal v ICQ. Takže to beru jako nefér poznámku.

Původní příspěvek byl na toto téma: vytvořil jsem mapku ČR pro Magellan. Obsahuje vrstevnice a všechna sídla. Jsem ochotný ji dát zdarma k dispozici každému, kdo ji bude chtít.
Tak proč to sklouzlo až sem???
Kdo tu mapu chce, nechť mi napíše. Kdo ji nechce, nechť mě nechá na pokoji stejně jako já jeho. Howgh!

Jestli jsem se jakymkoliv zpusobem osobne dotkl vyse uvedeneho autora tak se mu timto zpusobem omlouvam. Popsal jsem jen to co jsem videl. Jestli tam mel autor EPE=54 m ano nebo ne, nevim, nemohu posoudit, protoze jsem mu nevidel na displej GPS. Stejne tak jsem nevidel na displej Daveeho GPS-ky. Ted jsem se zdesil, aby Davee to nevzal jako invektivu proti nemu! V zadnem pripade to neni tak mysleno! Lidi, vzdyt je to jen HRA!!! a delame to snad vsichni pro zabavu ne? Bavime se prece jenom o GPS a ne o lidech. Videl jsem jen polohu kde hledali cache. Oni za to nemohou kde byli. Byli tam, kam ukazovala sipka. (vliv pristroje, algoritmu, polohy druzic, intensity signalu, S/N, ...) - a to je to o cem se tu celou dobu bavime. Autore, promin. OK? :-) Za dalsi, nejsem zadnym zastancem osobnich invektiv. Beru to JEN JAKO DISKUSI. A o to tu snad jde, ne?
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 19:01

Víš, ono mít Magellana je obecně asi trochu zvláštní, vždyť spousta udělátek, prográmků a utilitek je dělaná na pouze Garminy. Co ale nadělám, už jsem ho koupil a funguje.

Tome, pouzivas na neco MAGELLAN MAPSEND? Nebo co vlastne potrebujes za format mapy, aby sla do sportraku?
Waypointu je po internetu rada, a asi by sly do formatu magellan mapsend waypoint ulozit v programu GPSMapEdit. Nebo to delas jinak?

  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 0:10

Někdy před rokem jsem se začal rozhodovat, jakou GPS si pořídím. Pročítal jsem recenze, diskuze, články a firemní www stránky a dělal jsem si názor na to co vlastně budu potřebovat. Nakonec jsem se rozhodl pro GARMINA jelikož měl vstřícnější politiku pro spolupráci s lokálním distributorem, který zprostředkoval výrobu turistické mapy. MAGELAN nejak končí na našich západních hranicích a nějak nejeví o naše země zájem. Tak jsem koupil mapového GARMINA a mapou TOPO 50.
Zkusil jsem si též vyrobit vlastní malou mapu a nahrát jí do přístroje, chodilo to ale byla to hrozná fuška na které jsem pochopil, že udělat udržovanou mapu republiky je nad síly jednotlivce. Proto obdivuji každého, kdo se pustí do výroby vlastní mapy a držim mu palce pro zdárný konec jeho práce.


  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 14:10

Panove, nemuzete hodit nekam na web strucny popisky vasich postupu + pouzity SW? Jsem sice saturovenj Legendem&TOPO50, ale rad bych se na to tema poucil;-) Dik.


Ten kdo má GARMINA a TOPO 50, tak má vše potřebné. Já jsem při pokusech pro vytvoření vlastní mapy pro GARMINA vycházel ze stánek www.gps-maps.info kde je odskok na dva programy. První ruský program GPSMAPPER slouží pro vytvoření mapy v polish formatu podle naskenované mapy a druhý MAPEDIT pro konverzi tohoto formátu do img. souboru. Vše funguje pěkně ale je to příliš pracné!!! Mimochodem jsou zde vrstevnice po 20m pro ČR i SR. Já tyto vrstevnice používám v kombinaci s TOPO 50, jelikož vrstevnice z TOPO 50 jsou po 50m a navíc se mi zobrazují jako černá čárka, která je totožná s okreskami (tak nepoznám co je vrstevnice a co je silnice). TOPO 50 s vrstevnicemi z projektu na gps-maps je OK (vrstevnice jsou šedé).
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2004 - 13:07

Panove, nemuzete hodit nekam na web strucny popisky vasich postupu + pouzity SW? Jsem sice saturovenj Legendem&TOPO50, ale rad bych se na to tema poucil;-) Dik.

V neděli jsem vyrobil mapu, kombinující topomapu 1:20 000 a czech-map, obě z projektu gps-maps.info (díky za to). Všechny mé dosavadní výtvory i jednoduchý a zestručnělý popis převodu jsou k dispozici na adrese www.klicnik.com.

  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 9:45

Tome, pouzivas na neco MAGELLAN MAPSEND? Nebo co vlastne potrebujes za format mapy, aby sla do sportraku?

Ne, Magellan MapSend nepoužívám a ani ho nemám. Používám MobileMapperOffice, což freeware přímo od Thales.

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 16:11

... Mimochodem jsou zde vrstevnice po 20m pro ČR i SR. Já tyto vrstevnice používám v kombinaci s TOPO 50 ...

Skvely tip, diky, to mne nenapadlo. Hned to doma zkusim, protoze z uvedenyho duvodu vetsinou vrstevnice vypinam, aby se v mape dalo lip vyznat.

Je pravda, ze rucni vyroba map je drina, ale nekdy to jinak nejde - ja mam na mysli pripad, kdy pojedu nekam do mist, na ktera slusna topo mapa neni.

Shrnuji tedy, co tu zatim mezi radky probehlo:


  • jako "univerzalni" zdrojovy fromat se jevi Polish text format.
  • k editaci vektorove mapy je k dispozici pouze? GPSMapEdit (http://www.geopainting.com/en/), port pouze pro Win32, free zakladni + placena rozsirena verze
  • ke konverzi polish formatu na Garmin slouzi pouze? cGPSmapper (http://www.cgpsmapper.com/, port pro Win32/Linux (o jak jsem potesen :-). free zakladni + placena rozsirena verze
  • konverze na format Magellan, je trochu slozitejsi, mam za to, ze slusny popis vcetne pouzitych programu je na http://www.msh-tools.com/magellanmapseng.html

Zda se mi, ze uz ziskavam zakladni orientaci - nedalo by se to shrnout na nejakou webstranku? Muzem pak shormazdovat ruzny zdrojaky v polish formatu ev. kompilovane, podle toho kdo co bude vyrabet, a sdilet vedle dat i "knowhow" jak se co dela. Byl by o neco podobnyho zajem?

  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 16:20

Oprava - GPSMapEdit neni free, je pouze jedna a to sharewarova verze.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2004 - 10:41

Tome, co tohle - http://www.geocachin...aspx?mon=2004_8, je to k necemu?
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2004 - 10:43

Sorry, zustal mi v clipboardu jinej url, he he, je to tady: http://www.bicimapas..._World_Maps.htm. Omlouvam se, je moc brzo rano :[
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2004 - 19:04

Mna vsetky mapy a veci okolo velmi zaujimaju.
Nemyslim si vsak, ze existuju dostatocne kvalitne free data.
Mozes konvertovat medzi formatmi, ale nezozenies data.
Legalne nesmies mozno ani obkreslit nejaku existujucu mapu a sirit to.
Takze postupy su zaujimave pre domace kutenie.
Ja by som bol rad keby bol nejaky dost dobry palmosovsky mapovy program so znamym formatom map.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2004 - 8:51

Oprava - GPSMapEdit neni free, je pouze jedna a to sharewarova verze.

Která ovšem coby nezaregistrovaná pracuje s jistými omezeními. Neumožňuje sice ukládat do mif, ale do mp ano ;-)
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2004 - 10:31

... Legalne nesmies mozno ani obkreslit nejaku existujucu mapu ...

Pokud ovsem uverejnis "vlastni" tvorbu takovyho typu na netu, nikdo ti nedokaze, jestli jsi obkreslil mapu nebo behal s gps a kreslil podle track logu. Na netu je spousta takovejch map a nikdo s tim problem nema, pokud tim navic vykryvas diru v nabidce komercnich map pro GPS. Problem by nastal az tehdy, kdybys treba vzal komercni mapu (napr. od picodasu), zkonvertil pro magellan a predhodil volne ke stazeni.

Zajimavy problem ale je, pokud si koupis legalne cz topo mapu a pomoci legalne nabyteho sw ji zkonvertil pro magellan a v souladu s licenci ji pouzival jen na jedine gps (teda pokud to skutecne alespon trochu zkonverti jde). Zajimalo by mne, jak by se tomu v picodasu postavili :-)

  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2004 - 23:04

Mozna by nekoho mohlo zajimat tohle, i kdyz to neni promagelany : http://www.pdamapy.cz/cz/
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2004 - 13:06

Kdyby náhodou někoho napadlo převést do formátu Magellanu ČR TOPO 50, tak se nepokoušejte, je chráněná, což je asi dobře, autoři si ten výdělek za verzi 2 zaslouží. Jinak pokud se budete pokoušet vyrábět mapy sami, tak to vůbec není složité, spíše časově náročné, nejhorší je přijít na to, jak se to dělá a pak dobře oskenovat mapu a zkalibrovat ji v Oziexploreru. To je to nejtěžší. Pak se už jen kreslí v gpsmapeditu. Problém je u větších map (velké rozlišení v pixelech), to pak potřebujete lepší grafickou kartu s větší pamětí. Podařilo se mi udělat mapy z Islandu oblast Skaftafell a Landmanalaugar podle relativně malých 1:100 000, ale celou mapu Islandu, která má v paměti okolo 60MB do gpsmapeditu nedostanu. A jen část zase nelze zkalibrovat.
Jinak jsem si dal za cíl některé free mapy z polského MapCenter ( http://mapcenter.cgpsmapper.com/ ) předělat do Mapsource, aby se daly loadovat zaroveň s oficiálními garminovskými mapami i třeba ČR topo, a po dlouhé době se povedlo. Při tom jsem přišel na to, že spousta lidí bohužel vyrábí mapy nekorektně a bylo je třeba opravovat, shazovalo to Mapsource, některé po rekompilaci s jinými parametry se podstatně zmenšily. Všiml jsem si, že lidé dávají příliš vysoké hodnoty level a v MS či gps to pak není vidět až do měřítka řádově stovek metrů. Na to je taky třeba dát pozor. Takže se mi podařilo dát dohromady takovou kolekci amaterských map dle oblastí, Finsko, Polsko (velmi dobré a podrobné), Slovensko, Balkán, 80 % Ruska ve vynikající podrobnosti včetně uličních plánů asi 80 měst, některé části Asie, existuje něco i z jižní Ameriky, Japonska a Jižní Afriky, ty jsou přímo instalovatelné exe soubory. Je docela fajn to mít vše v jednom sw a jen si naklikat příslušné oblasti. Jen to dá hodně práce to dát dopořádku :-( Ty původní mapy sice jdou loudnout pomocí dávkového sendmapu, ale přijdete o možnost tam mít zároveň originální mapy.
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2004 - 15:10

Takže se mi podařilo dát dohromady takovou kolekci amaterských map dle oblastí, Finsko, Polsko (velmi dobré a podrobné...

To mě zajímá, to Polsko. Máš ho jako mp, mif nebo img?

  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2004 - 15:16

To mě zajímá, to Polsko. Máš ho jako mp, mif nebo img?


Sada img souborů, všechny mapy jsou ke stažení na výše uvedeném serveru MapCenter.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2004 - 15:21

A silniční mapa je tady http://okapi.ict.pwr...surmacz/gps/pl/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama