Přejít na obsah


Fotka

Vznik vašich přezdívek a avatarů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#1 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 6:34

Dáme si jedno odlehčující téma, co říkáte? Včera jsem si dal tu práci a prošel asi 200 stránek výsledků hledání a něco podobného se zde (nejspíš) ještě neřešilo.

Čili jak vznikly vaše přezdívky? U některých je to jasné nebo dohledatelné, někdo má v nicku i celé jméno, ale většina je zastřená tajemstvím.

Tak třeba já - proč choze, když se nejmenuji Josef? (transformace podle Donutila :)) Táhne se to od mých 15ti let, kdy mi (jako nováčku na intru) jeden čtvrťák, aniž by věděl moje jméno, řekl památnou větu: "Pepo, dones kuře" :) Ne, nešlo o šikanu - kuře jsem neměl a ani mu ho nedal, ale mezi mými vrstevníky se oslovení ujalo a stalo se navždy mým druhým jménem.

EDIT: Možná by stálo za to, osvětlit i původ vašich avatarů...
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#2 Poli 01

Poli 01

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 6:57

Moje přezdívka vznikla před více jak dvaceti lety, to už jsem pár let brázdil republiku vlaky, autobusy a samozřejmě hlavně po vlastních šlapátkách. Založená osada, rozděleny osadní funkce, já získal funkci osadního politruka (politického pracovníka pro ty, které nepotkala vojna) a z toho vznikla zkratka Poli. Číslo 01 je jen doplněk, protože Poli bylo obsazeno a já se přezdívky nechtěl vzdát. Znak zeleného červa s nožem v ruce je dílem kreslíře Švece, který přispívá do plátku Trnky-Brnky, ten byl nakreslen jako karikatura s dalšími cca deseti postavičkami.
  • 0

#3 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 7:01

Tož já taky jednu přidam. Odjakživa mam a stále používam přezdívku Shteffi (odvozená z mého jména, protože mi tak všichni řikali) Ale teď vznikl požadavek na novej nick kvůli tomu, že jsme tři. A protože naší nejmladší občas řikáme, že je jako tři vopice z divokejch vajec, tak tenhle nick byl nasnadě. ;)
  • 0

#4 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 7:04

Tak co se týče Qnika (čteno kvényk, ať to konečně někde ujasním:-)) Tak to vzniklo před X lety, když jsem poprvé poznal internet...Tedy vlastně, ještě v pubertálním věku (nevím jestli už jsem z toho venku:D) při prvotním přihlašování na nějaký chat. Vážně ani nevím jak mě to napadlo...jak si budu říkat?? Nevim napsal jsem Q a pak šly prsty po klávesnici samy. Takže od této doby už nejen ve světě internetu jsem prostě Qnik, někdy zkráceno na Q... Co se týče avataru..Tak jsem prostě hledal a hledal, až se mě tenhle klučina s veklejma brejlema zalíbil, ačkoli to o mě vůbec nic nevypovídá:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#5 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 7:07

Moje prezdivka pochazi z trilogie filmů o "Básnících", kde bydleli na jednom pokoji moravak jak poleno (Venos) a kolega z rozvojove zeme "Mirecek" No a protoze jsem moravak a moje krestni jmeno je Mirek, zustalo u prezdivky Numira Kasatomba from Bujumbura, zkracene jenom Numira. :P
  • 1

#6 Geo-5y

Geo-5y

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 7:14

GCZMEZ
  • 0

#7 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 7:14

Nick "Mitah" vzniknul v podstatě nedopatřením. Když jsme se doma rozhodli, že se budeme věnovat GC, tak se moje milá žena (Michaela zvaná Míťa) rozhodla na vlastní pěst zaregistrovat na GC.com. A protože přijmení máme od H, vznikla z toho složenina "Mitah". A avatar (pro změnu) vymyslela taktéž ona (ta silueta má být havran ;) ). Čili: za všechno může ta ženská ... B) Takže s Mitákem to žádnou souvislost nemá (i když, jak jsem si všiml, máme dokonce narozeniny ve stejný den).
  • 0
-- Mitah Team --

#8 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 7:49

Tak u nás, no na to přijdete :D
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 8:02

zlicinaci napsal/a:
Tak u nás, no na to přijdete :D


Znamena to neco jako "Zlí Číňáci"? :D
  • 1

#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 8:22

HaLuMa napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Tak u nás, no na to přijdete :D


Znamena to neco jako "Zlí Číňáci"? :D


No tak dobře, nick vznikl z naší příslušnosti k místní části Praha - Zličín. Jsme jakoby čtyři, tj. jedna rodina, ovšem na všech keškách jsem z nich byl jenom já a mně říkají Medvěde, Méďo, Medvídku a tato přezdívka vznikla kdysi ve vodáckém oddíle, ale už si fakt nepamatuju jak. :D
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#11 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 8:46

Sylvia je jasná. Jenže už byla obsazená. No a protože jsem nechtěla provokovat třemi šestkami, tak jsou tam tři devítky, aby to mělo symetrii :D
  • 0
Sylvia999

#12 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 9:00

Můj nick měl být původně K2. Na netu hraju on-line Bridge již pár let a tento nick byl v této komunitě již obsazen, tak mne kdysi napadlo spojit jméno a K2. Co ovšem znamená ono K2?
K2 je druhý nejvyšší post v KRETENSKE ORGANIZACI, který má můj syn (mimochodem on mne přivedl k Geokeškování), jeho nick tady je ... no jasně, kretén:p.
A já jsem hrdá matka kreténa a proto to spojení NadaK2. :D:D:D Samozřejmě miluju hory, tak K2 mohu brát jako další symbol. Druhá nejvyšší hora, to zní také dobře.
Tady se můžete něco dozvědět o kreténech: http://www.kreteni.cz/.

trochu z historie z klanu KTERÉNů:
22. července 1997
Tento den se neudálo nic zajímavého a proto bude na tomto místě zmíněno, jak to všechno vůbec začalo. V tomto nástinu událostí, které se začaly odehrávat v dávných dobách, kdy Kreténi ještě netušili, že se stanou Kretény, budou protagonisté jednotlivých příběhů označováni svými současnými čísly, aby bylo jasné, kdo je kdo.
Inu, nezbývá než začít tím, že K2 velmi často používal ve své mluvě tato a jim podobná slovní spojení:
"dyť sem kretén"
"dyť je to kretén"
"seš kretén"

....
více z historie se dočtete v Kreténské historii
A pokud mi někdo z vás někdy řekne ty kreténe, vězte, že mne tím nikdo neurazí ba naopak B)
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 9:02

No u nás v tom je trochu romantiky :) Na naše první Vánoce jsem Sobíkové koupil takového pěkného plyšového sobíka (když on se tak pěkně díval jako já ;)), aby tady v Praze nebyla sama. A jelikož jsme začali sbírat krabičky společně, tak tedy nick Sobíkovi.
  • 1

#14 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 9:21

Můj nick mi před pár lety v 1. roč. na gymplu vymysleli spolužáci podle egyptského boha chaosu, pohromy, ničení, bouře, ale nakonec i svobody - v té době jsme totiž měli jako povinnou literaturu Egypťana Sinuheta :P Ne, že bych byl snad nějaký násilník, jim se prostě zdálo, že se na svět koukám příliš černě - rozumějte, realisticky :D No a tak mi to už zůstalo. Awatar, a to vás asi nepřekvapí, je zobrazením právě Sutecha ;)
  • 0

#15 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 10:59

toz moj nick mam uz od 14 rokov, vola ma tak uz aj rodina. Vznikol na skautskom tabore pri hre podobnej vlajkovej. Aby som nemusel behat, prehlasil som sa za samana, ktory strazi ohen. A ostalo mi to :D Holt, ako spravny saman som uz vtedy vedel presvedcit davy B) Momentalny avatar mam prevzaty z mojho oblubeneho umenia indianskeho kmena Haida - je to originalne grizzly, ale vyzera to trosku samansky ;)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#16 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 11:18

A prečo má ten medvedík pavúka na hlave (lebo žeby žabu?
  • 0
Sylvia999

#17 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 11:32

Muj nick se traduje od dob vojny. Kde jsem diky povolani slouzil v kuchyni. Jelikoz jsme si vojnu vazne moc uzivali a na praci (vareni) malinko kaslali, tak nam zacali rikat Chemical Brothers (dle tehdy dosti populární kapely). Po odchodu z vojny jsem odešel do restaurace vařit, kde se mi jednoho rána povedlo připálit tehdy kuře na smetaně a se slovy, ty jsi dneska nějakej chemickej, vyběhl vrchní a strašně se mi smál. Poté jsem mu řekl, že mi takhle již říkali na vojně a přezdívka mi zůstala. Nadále jsem ji pužíval i na jakémsi chatu v dobách kdy jsem byl v německu a toto byla jediná komunikace s domovem. Od té doby mi kamarádi říkají chemiku. Avatar je částečně dílem mých rodičů, neboť rodina již řadu let propadla chování psů Bearded Collie - a právě dva z nich můžete vidět v našem avataru (na kešky chodím s přítelkyní).
  • 0

#18 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 12:02

Můj nick vznikl z příjmení a avatar značí kromě příjmení také naši zálibu v plavidlech plachtami či motorem poháněných:-)
  • 0

#19 the.weasel

the.weasel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 12:29

Toto téma mě donutilo k zamyšlení, proč vlastně mi moji kamarádi tu přezdívku vymysleli ...
(weasel = lasička)
Tak jsem googlila a našla článek:
http://www.iabc.cz/s...ail.php?id=1487

Na větě: "... jsou hravé a mnohdy jim to vydrží až do dospělosti" asi
něco bude :), ostatní vlastnosti nepotvrzuji ani nevyvracím ;).
  • 1

#20 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 12:43

No tak u mé přezívky je to docela jasné je to z mého jména.Jinak původně přezdívka vznikla když sem si zakládal ICQ, tak sem nevěděl co tam mám dát.Jinak tři A za sebou tam mám, protože dvě se mi tam tak nelíbila.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama