Přejít na obsah


Fotka

Jak vnímáte GEOCOINY?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 7:07

Zajímalo by mě jak vnímáte geocoiny. Za muj krátkej geocacherskej život jsem si stačil všimnout, že spousta lidí tento "fenomén" (dá-li se to tak nazvat) různí lidi vnímaj různě. Na žádném eventu jsem zatím nebyl a osobně znám jenom málo cacherů, ale člověk si nemůže nevšimnout jak se kdo chová právě vůdči geocoinům. Takže například někdo si kupuje geocoiny jenom do sbírky a žádnej nevypustí do světa. Někdo zase nevyrazí na kešku pokud tam žádnej GC neni aby z toho něco měl. A někdo zase pro získání GC nebo jenom ikonky do profilu udělá cokoli a vybírá je i z keší, kde už byl. Nejzajímavěší je, jakou magickou moc má ona ikonka v profilu. Protože TravelBugy takovou chtivost nevyvolávají a nikdo se za nima nehoní. Další jev, kterého jsem si všimnul je vypařování geocoinů ze širokého okolí před konáním místních eventů a jejich následná (možná rádoby) "záplava" po skončení. Tímto příspěvkem nechci moralizovat i když popsané chování jsem odpozoroval od reálných cacherů v mém okolí. Pokud se v tom někdo najde, tak je to jeho věc, na nikoho nechci ukazovat. Já osobně se taky raději vydám na cache pokud je tam geocoin, ale vemu zavděk i Travelbugem. Sbírku geocoinů, kterou bych sušil doma si dělat nehodlám a pokud zajdu na cache kde jsem už byl, tak si GC/TB jenom prohlídnu ale nevezmu. Jen jednou jsem z vlastní cache vyndal GC ale dělat to už nebudu, nepřijde mi to fér. Tak co? jak to vnímáte vy? ;)
  • 0

#2 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 7:27

My bereme geocoiny jako příjemné zpestření, takový opravdový malý poklad v keši. Cíl cesty podle toho ale nevybíráme, prostě tam buď je nebo tam není. Trochu (dost) mě mrzí, že když už otvíráme poklad, kde by měla mince být, v 90% tam není (aspoň v praze a okolí...) Jinak na kešky, kde jsme byli pro geocoiny zpravidla nechodíme, byli jsme asi dvakrát nebo třikrát, (přičemž to byla výměna kus za kus) co se pamatuju a to z jednoduchého důvodu - do seznamu nalezených kešek zas až tak často nelezeme a nesledujeme to. Nepřipadá mi na tom ale nic nefér - Trackables mají cestovat, kolikrát mají v popisu mise potkávání hodně lidí a míst, takže když mu můžu pomoct na cestě, tak proč ne. Když nemůžu, tak ani nediscoverujeme... Icon hunteři profilu nejsme, takže při eventech nám "odpadá spousta práce" :-) Takže asi tak...
  • 0

#3 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 7:57

Ze začátku jsem opravdu lítal za každou pěknou ikonou v okolí..ale opravdu jen na místních keších kolem kterých se často pohybuju. Od eventu lost in paradise je tomu jinak. Tam bylo asi 300 coinů a ještě ve chvíli, když jsem tam jel tak jsem se na ně těšil. Ovšem jak jsem to viděl..jen jsem prohlídl a nějaký opisování TN jsem vynechal. V tu dobu jsem si řekl..kdyz Trackable Items..tak jen na keškách, ne eventech. Na eventech vždycky nafotím jen pár opravdu zajímavejch coinů do své foto sbírky (link mám v profilu). Stejně jako Numiru..i mě mrzí, když jedu na keš, kde vím že je coin a ten už tam není, ale to se nedá nic dělat. Jinak co se týče mejch TI tak jsem vypustil vše co jsem měl..(tedy 2 coiny a 1 TB) zejména TB mi dělá velikou radost. Ovšem od té doby co jsem vypustil minci Perfect Weather (opravu se me moc líbila)..tak ta byla hned na první keši ukradená:-( To mě dosti zklamalo a teď se rozhoduju nad grošem jestli ho vypustit, nebo ne...toť asi vše..:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 8:32

Jé hele, že ty sbíráš data pro diplomku, až se bude učit geocaching i na té vysoké škole? :D No já vnímám geocoiny ve směs kladně. ;) Jsem rád, když nějaký pěkný najdu, ale sbírku ikonek nějak moc neřeším. Stejně tak neřeším, že někdo ji třeba řeší. :) No a vlastní sbírku v poličce si zakládám, protože některé geocoiny se mi fakt líběj. Autoři jsou určitě rádi, že se jim to prodává a pro mně je to zas příliš drahá sranda, aby se týden po vypuštění ztratila v rukách nějakého nenechavce.
  • 0

#5 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 11:58

Já vnímám geocoiny zrakem a hmatem a když je geocoin nový, pozlacený a jeho vlastníkem je Abakus, tak ho vnímám i zubama abych Abakuse trochu nasral :D:D:D
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 16:15

Geocoin je pěkná věc :-) Pár jsme si jich koupili a vypustili do světa a jsme vždy rádi, když na nějaký narazíme. Rozhodně cíleně neběháme po keškách kvůli TB/GC, ale na druhou stranu, když se v nějaké kešce poblíž objeví nějaký hodně vzácný a zajímavý coin/tb, tak tam zaskočím podívat se na něj. Obdobně je tomu na eventech, kde rozhodně nejsem pro hromadné opisování TN, ale když mne něco zaujme nebo je to vzácnějšího charakteru, tak proč ne.
  • 0

#7 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 21:25

Zdarec " kačeři " Já jsem v geocachingu začátečník a ještě žádný GC jsem neměl štěstí shlédnout na "ostro" jen z obrázků :D a můj názor je takový, že je to nádhera a správná věc a nic jiného než GC a TB bych do "keší" nedával, jelikož převážná většina caches jsou takové malé popelnice. Někteří rádoby "kačeři" tam dávají opravdu chujoviny, skoro i odpadky. Takový GC nebo TB určitě správného a pořádného cachera potěší a určitě a co nejdříve splní přání ownera a pošle coin nebo bag dále. Je ubohost si jej nechat - ukrást. Také se mi nelíbí, že spousty "kačerů" vybírá GC a TB, v caches které již našli-zalogovali. Ne proto, že jsem ještě GC neviděl, ale je takové divné, že hned po tom, co zjistí, že nějaká cache poblíž obsahuje GC,TB, tak pro to létí, aby to "náhodou" nenašel někdo jiný :D
  • 0

#8 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 22:05

Jestli jsi z Prostějova, tak přijeď v sobotu do Vyškova na event, tam se bude toho geocoiního bordelu válet tolik, že opilí geocacheři nechají půlku ležet na zemi a něco na tebe zbude ;)
  • 0

#9 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 10:00

Tak u nás je to jasné. Máme GC moc rádi, a tak vlastníme docela velkou sbírku, ale pár jsme jich pochopitelně i vypustili do světa. Ale jak už zde alkes psal, tak coiny nejsou zrovna levná záležitost na to, abysme všechny pustili do kešek a jen pozorovali jak se postupně ztrácí (což je poslední dobou docela běžné, především v Praze) - a tak je vozíme na eventy, kde vždy nějakého kačera potěší.
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#10 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 10:50

Plně souhlasím s Lucecitkou. Ono je lehké vyčítat ownerum coinu ze si je sysli ve sbirce a ze jsou zbabely ze je nepusti do sveta. Vetsinou to jsou lide kteri neznaji hodnotu nekterych minci. Me se coiny libi a chci aby si je prohledli i jini a tak je mam ve sbirce a vozim je na eventy kde si je hoodne lidi muze prohlednout. Kdybych je vypustil a zacali se ztracet tak by mi to bylo lito ne tech penez,ale spis toho ze ten coin nekdo ukradl a uz nikomu neudela radost.
  • 0

#11 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 10:57

Mně se ztratil coin v Maďarsku (kde jinde, že?), v prokleté to geocacherské zemi... :@ Majitelé TB a GC všech zemí se určitě modlí k družicím, aby ten jejich náhodou nepadl do rukou maďarovi, nebo jej nějaký cacher neuváženě nepřevezl do Maďarska
  • 0

#12 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 11:43

Dragon Riders napsal/a:
me se coiny libi a chci aby si je prohledli i jini a tak je mam ve sbirce a vozim je na eventy kde si je hoodne lidi muze prohlednout.

jj to mohu potvrdit, včera jsem tu sbírku viděl /a nejen já/, - je to nádhera.
Jsem moc rád, že neprošel návrh ti ji rozestrkat do místních keší :D:D:D
  • 0

#13 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 16:14

Leroj napsal/a:

Dragon Riders napsal/a:
me se coiny libi a chci aby si je prohledli i jini a tak je mam ve sbirce a vozim je na eventy kde si je hoodne lidi muze prohlednout.

jj to mohu potvrdit, včera jsem tu sbírku viděl /a nejen já/, - je to nádhera.
Jsem moc rád, že neprošel návrh ti ji rozestrkat do místních keší :D:D:D


No zase jak ctu tohle vlakno tak by dooost rapidne vzrostla navstevnost Kutnohorskych cachi.
  • 0

#14 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 12:01

Čauky Coiny jsou krásné a konečně jsem je i viděl - na "Vyškovském Eventu". Vím, že nejsou levnou záležitostí a je škoda, že, když se pošle do světa, tak moc mrzí, když zmizne u někoho doma. Nejde jen o finanční hodnotu GC, ale o hodnotu uplně jinou "kačerskou". Zajímalo by mne, kde se dají GC zakoupit, ať již do sbírky, nebo za účelem jejich vypuštění do světa. Mám na mysli GC nejen České. Jestli se shání - kupují pouze prostřednictvím internetu, nebo existuje i jiný způsob?
  • 0

#15 Smisek

Smisek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 17:41

Geocoiny jsou určitě velice zajímavé a pěkné předměty. Mince všech možných i nemožných velikostí a tvarů jsou pro všechny co s nimy přichází do styku určitě zajímavým zpestřením lovu. Jen je opravdu velká škoda když je nějaká cache vykradena či ztracena a uvnitř byl GC jsou i takové případy že z cache zmizí jen GC a ona zůstane v pořátku .Toto je opravdu hodně divné a dít by se to nemělo.Jediné co můžeme pro větší ochranu geocoinů je to dávat si při lovu větší pozor na mudly
  • 0

#16 lta82

lta82

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 20:46

Předtím, než vyrazím na výlet spojený s "kačeřením", tak projíždím kešky, které bych chtěl udělat a samozřejmě pokud je v nějaké té kešce geocoin, nebo travelbug, má pro mě tak ta keš trošku vyšší prioritu - pokud je při cestě a samozřejmě také pokud je na zajímavém místě. Většinou stejně než se ke kešce dohrabu je coin pryč, ale někdy ne ... takže prostě je lepší, nechat to náhodě. Faktem je, že mi tak trochu vadí sběratelé coinů, kteří je tahají i z kešek, které mají už zalogované, berou totiž ostatním tu dvojitou radost z nálezu - první z nálezu kešky samotné a tu druhou z nálezu mince v ní ... Nalezený geocoin by měl být tak trochu i výzva k objevení nějaké další zajímavé kešky, kam ten coin zas uložím ... Určitě bych GC, nebo TB nedal do keše, která mě nijak zvlášť nezaujala, buď obtížností, nebo zpracováním a nebo i samotným místem. Takových keší je ale naštěstí málo ... :)
  • 0

#17 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 20:55

Mion napsal/a:
Mně se ztratil coin v Maďarsku (kde jinde, že?), v prokleté to geocacherské zemi... :@

Majitelé TB a GC všech zemí se určitě modlí k družicím, aby ten jejich náhodou nepadl do rukou maďarovi, nebo jej nějaký cacher neuváženě nepřevezl do Maďarska


Nevyzpytatelne jsou cesty pane - muj coin se hnul do Madarska, tam dvakrat po kesich a odjel do Nemecka... Od ty doby visi v jedny kesi a ja se modlim, aby se jeste objevil.
  • 0

#18 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:31

Ze začátku jsem hltal každou novou ikonku mince, ale po tom, co jsme viděl na eventech ty megasbírky a po tom, co mi jejich seznam přerostl přes obrazovku, smazal jsem všechny logy "discovered" a používám ho jen vyjímečně. Mince na eventu už pro mě nemá tu váhu. Rád si dojdu pro novou do už nalezené keše, je to pěkný důvod se tam zase podívat. Je to hra, kdo tu bude dřív. Neodporuje to pravidlům. Nejdůležitější je přání majitele, většinou chce, aby co nejvíc cestovala. Hlavně je potřeba co nejdříve logovat, není nic horšího, než čekání na před-nálezce nebo když mince v keši týden "svítí" a ve skutečnosti už tam dávno není. Naopak největší radost je nález mince v keši, kde by žádná neměla být. :) Nelíbí se mi tzv. TB hotely, které se snaží pravidla měnit, podle mě na to nemají právo. Každý si trackable může vzít a nemusí nic oplácet. Vadí mi taky hamouni, kteří mění jen kus za kus tak, aby jich měli stále tak 5 kousků v kapse. A borci, co mi po chatu po měsíci držení nabízí její odvoz do kdovíjaké tramtárie, ale nejsou schopní vyjít před svůj barák a strčit ji do keše přes ulici. :( Zkrátka každý by si měl nějakou tu minci vypustit, aby věděl, co majitele od nálezce potěší. :) Co se týká ztrát: větší nebezpečí než od mudlů hrozí od začátečníků, nebo jejich ratolestí a jejich kámošů. Ví zhruba co je to keš, ale víc ne. Normálně ji vytraduje. Už se nám podařilo vypátrat a zachránit dvě mince s tímhle osudem. V poslední době se víc těším na TB, jsou víc osobní než GC, kterou stačí koupit a vypustit. :)
  • 0

#19 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:45

Asi jako většina kačerů mám TB i GC velice rád a takřka pokaždé je posunu dál. Snažím se vyhovět úkolu a posunout o pár kilometrů dál, ale zároveň hledám zajímavou a bezpečnou keš. Opisování na eventech odsuzuju a nechápu kačery, kteří to dělají. Jde sice i o tu ikonku, ale co z toho, když při pohledu do seznamu ani nevím jak coin vypadal. Chci si s každým TB i Coinem připomenout jeho nalezení, jeho převoz a zajímavé momenty, které přinese. Mnohdy je to seznámení s geo-kolegou, jindy "jen" pěkné místo. Takže discover používám pouze u společných lovů, kdy coin nebo TB najdeme a bere si ho jeden z nás nebo při setkání s novým kačerem u kešky, kdy si při povídání někdy i GC nebo TB vyměníme případně prohlédneme. Jde o zážitky, ne o čísla. :;)
  • 0

#20 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 18:19

haleot napsal/a:
Čauky
Coiny jsou krásné a konečně jsem je i viděl - na "Vyškovském Eventu". Vím, že nejsou levnou záležitostí a je škoda, že, když se pošle do světa, tak moc mrzí, když zmizne u někoho doma. Nejde jen o finanční hodnotu GC, ale o hodnotu uplně jinou "kačerskou". Zajímalo by mne, kde se dají GC zakoupit, ať již do sbírky, nebo za účelem jejich vypuštění do světa. Mám na mysli GC nejen České. Jestli se shání - kupují pouze prostřednictvím internetu, nebo existuje i jiný způsob?

Ahoj GC si můžeš objednat na www.geocachingshop.eu ale dle mého jich tam není moc velKý výběr a jsou ta i jiné než jen české, proto radši preferuji TB;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama