Městské keše- kontrola souřadnic
#1
Publikováno 26 říjen 2007 - 17:06
#2
Publikováno 26 říjen 2007 - 18:15
#3
Publikováno 26 říjen 2007 - 18:59
#4
Publikováno 26 říjen 2007 - 19:38
#5
Publikováno 26 říjen 2007 - 20:38
#6
Publikováno 26 říjen 2007 - 20:45
#7
Publikováno 27 říjen 2007 - 14:36
#8
Publikováno 27 říjen 2007 - 20:32
garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro
astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7
norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x
#9
Publikováno 27 říjen 2007 - 23:44
Pokud místo zaměřím pomocí GPS několikríát po sobě a navíc to zprůměruju, tak fakt nemám potřebu srovnávat s jakoukoliv mapou, protože tomu co jsem naměřil prostě věřím. Mapy považuji za dobré, ale nikoliv přesné na úrovni GPS.yetty002 napsal/a:
o tom že nesedí letecký mapy a normální podklady vím, ale i tak by u některých kešek neškodila aspoň kontrola- hlavně když se majitel neřídí radou víckrát to změřit.
#10
Publikováno 28 říjen 2007 - 8:53
LiborH napsal/a:
Pokud místo zaměřím pomocí GPS několikríát po sobě a navíc to zprůměruju, tak fakt nemám potřebu srovnávat s jakoukoliv mapou, protože tomu co jsem naměřil prostě věřím. Mapy považuji za dobré, ale nikoliv přesné na úrovni GPS.yetty002 napsal/a:
o tom že nesedí letecký mapy a normální podklady vím, ale i tak by u některých kešek neškodila aspoň kontrola- hlavně když se majitel neřídí radou víckrát to změřit.
Ono dost záleží na místě, kde keš leží.
Mezi domy a u vysokých objektů, které cloní signál z některé strany, prostě nejde GPSkou u keše naměřit přesné souřadnice :-(
Miroslav Kolombo, k.t.
Garmin Oregon 600
N50 45.701 E015 05.508
ICQ: 343-044-770
kolombo@kolombo.cz
#11
Publikováno 30 říjen 2007 - 20:21
#12
Publikováno 30 říjen 2007 - 20:44
To asi nebyl Neruda, že?:|A. da Mek napsal/a:
Když je někdo línej před zveřejněním keše dvakrát kliknout myší (nejdřív na "Czech maps from mapy.cz" a pak na "Fotomapa" ), tak to potom dopadá jak v tý lidový písničce:
Na FTF nepojedu,
na FTF nepudu,
keš založil začátečník,
zase ji tam nenajdu.
Buďto ji tam ještě nedal,
nebo špatně zaměřil,
užil jiný elipsoid,
na mapě neověřil.
#13
Publikováno 31 říjen 2007 - 11:39
Kdo je autorem lidových písní většinou není známo, i když existují výjimky jako například lovec Koja, který své jméno zvěčnil v lidové písni:
To asi nebyl Neruda, že?:|...tak to potom dopadá jak v tý lidový písničce...
Vysoký já lovec,
vysoký já Koja...
#14
Publikováno 31 říjen 2007 - 15:21
kolombo napsal/a:
LiborH napsal/a:
Pokud místo zaměřím pomocí GPS několikríát po sobě a navíc to zprůměruju, tak fakt nemám potřebu srovnávat s jakoukoliv mapou, protože tomu co jsem naměřil prostě věřím. Mapy považuji za dobré, ale nikoliv přesné na úrovni GPS.yetty002 napsal/a:
o tom že nesedí letecký mapy a normální podklady vím, ale i tak by u některých kešek neškodila aspoň kontrola- hlavně když se majitel neřídí radou víckrát to změřit.
Ono dost záleží na místě, kde keš leží.
Mezi domy a u vysokých objektů, které cloní signál z některé strany, prostě nejde GPSkou u keše naměřit přesné souřadnice :-(
Když jsem zaměřoval postupovku při zakládání mikra u sv.Petra v Praze, mohl jsem se vzteknout, protože při mizerném až žádném signálu jsem měl po několika měřících dnech pořád zoufalý rozptyl. Protože místo ukrytí bylo naprosto skvělé, nakonec jsem zpřesnil souřadnice pomocí ortofotomapy a bylo to zachráněno. Doporučuju teď fotomapu i v nápovědě neúspěšným hledačům.
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů