Přejít na obsah


Fotka

Moto-Enduro GPS tipy????


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
31 odpovědí na toto téma

#1 balsa

balsa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2007 - 23:16

Ahoj všem;).
Jezdím na enduru(moto v terénu:o). Jezdím hodně a člověk si nepamatuje všechny zajímavý místa a vzhledem k velké rozloze je opětovné hledání celkem problém. Hledám proto vhodnou GPS navigaci. Byl bych rád kdyby mě někdo se zkušenostmi poradil a doporučil.
Moje požadavky co hledám:
1)odolnost, montáž na řidítka
2)záznam trasy, možnost označení jednotlivých míst s možností krátkého popisu či hodnocení.(zastaví se a je čas na popis)
3) při jízdě označení místa( rachle bez nutnosti zastavovat)
4) propojení s PC a editace projeté trasy.
5) ze seznamu všech projetých tras vyselektovat (dle zadaného popisu a hodnocení označených míst) jednotlivá místa a z nich vytnořit svoji trasu.
Doporučte........
asi..... eTrex Vista HCx???? nebo Triton 2000 nebo jiný???
Děkuji všem za ochotu a pomoc

  • 0

#2 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2007 - 23:20

Ahoj, pod motocyklem v terénu si představuju cvoka, kterému uskakuju s dětma při procházce po TZ tak 500 metrů Za zákazem vjezdu, jestli nepatříš mezi ně doporučuju garmin 60CSx.
  • 0

#3 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 0:31

Jednoznacne muzu podle vlastni zkusenosti doporucit G60CSx a drzak na moto Ram mount.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#4 pavel52

pavel52

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 7:48

Doporučil bych ti vyměnit enduro za kolo nebo chodit pěšky. Nebudeš mít problémy se zapamatováním si, kde jsi všude byl a nebudeš tolik škodit přírodě.:@
  • 0

#5 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 7:54

TechNick napsal/a:
Ahoj, pod motocyklem v terénu si představuju cvoka, kterému uskakuju s dětma při procházce po TZ tak 500 metrů Za zákazem vjezdu, jestli nepatříš mezi ně doporučuju garmin 60CSx.


no ja vim, ze mi ted reknete, ze nekoho smahem odsuzuju bez dostatecnych informaci ... :P ale tak mi aspon vysvetlete, na co by potreboval enduroracer gps k zaznamu trasy, nove objevenych mist atd, pokud by nepatril mezi ty, kteri me uz parkarat malem sejmuli tam, kde nemaji co delat - uprostred lesa na pesince? to jako ze na motokrosarskem okruhu objevi neco noveho? a bude chtit z okruhu mit zaznam trasy? [;)]
  • 0

#6 balsa

balsa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 9:43

Dain & Olik napsal/a:

TechNick napsal/a:
Ahoj, pod motocyklem v terénu si představuju cvoka, kterému uskakuju s dětma při procházce po TZ tak 500 metrů Za zákazem vjezdu, jestli nepatříš mezi ně doporučuju garmin 60CSx.


no ja vim, ze mi ted reknete, ze nekoho smahem odsuzuju bez dostatecnych informaci ... :P ale tak mi aspon vysvetlete, na co by potreboval enduroracer gps k zaznamu trasy, nove objevenych mist atd, pokud by nepatril mezi ty, kteri me uz parkarat malem sejmuli tam, kde nemaji co delat - uprostred lesa na pesince? to jako ze na motokrosarskem okruhu objevi neco noveho? a bude chtit z okruhu mit zaznam trasy? [;)]


Vážení pánové
opravdu se musím pousmát a trošičku se zase utvrdit o nátuře českých lidí. Bez informací a bez absolutní známosti problému odsoudí a přesně vědí v čem je zakopanej pes.
Bohužel se mě nechce pouštět do těchto zbytečných debat, které nikam nevedou.
Ti kteří mě chcete pomoci tak piště, ostatní klidně pište, raďte, kritizujte........ Uleví se Vám.
Děkuji.
  • 0

#7 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 9:48

Milý balso promiň, ale vzhledem k tomu na co jsi se ptal, tak samozřejmě v nás klíčí podezření, že opravdu mezi ty, co jezdí po lesích na enduru patříš... Předpokládám že táké víš, že to asi v souladu z předpisý ani s dobrým (a hlavně normálním) chováním není... :) Pokud jezdíš jen tam, kde to předpisy dovolují, tak se Ti předem omlouvám.
  • 0

#8 balsa

balsa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 9:55

Dorcadion napsal/a:
Milý balso promiň, ale vzhledem k tomu na co jsi se ptal, tak samozřejmě v nás klíčí podezření, že opravdu mezi ty, co jezdí po lesích na enduru patříš... Předpokládám že táké víš, že to asi v souladu z předpisý ani s dobrým (a hlavně normálním) chováním není... :) Pokud jezdíš jen tam, kde to předpisy dovolují, tak se Ti předem omlouvám.


Rovněž milý Dorcadione
předpokládám, že každý rozumný se mnou bude souhlasit, když řeknu, že všechny činnosti se dají dělat tak aby se nalezl společný konsenzus.
Mimochodem děkuji za rady s GPS.
Jste charakter lidičky.
Pavel.
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 10:07

balsa napsal/a:

Dorcadion napsal/a:
Milý balso promiň, ale vzhledem k tomu na co jsi se ptal, tak samozřejmě v nás klíčí podezření, že opravdu mezi ty, co jezdí po lesích na enduru patříš... Předpokládám že táké víš, že to asi v souladu z předpisý ani s dobrým (a hlavně normálním) chováním není... :) Pokud jezdíš jen tam, kde to předpisy dovolují, tak se Ti předem omlouvám.


Rovněž milý Dorcadione
předpokládám, že každý rozumný se mnou bude souhlasit, když řeknu, že všechny činnosti se dají dělat tak aby se nalezl společný konsenzus.
Mimochodem děkuji za rady s GPS.
Jste charakter lidičky.
Pavel.


No nevím, těžko lze najít nějaký konsensus tam, kde je zákonem jasně stanoveno, že na lesní a polní cesty v krajině terénní motocykl nesmí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 balsa

balsa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 10:30

kolombo napsal/a:

balsa napsal/a:

Dorcadion napsal/a:
Milý balso promiň, ale vzhledem k tomu na co jsi se ptal, tak samozřejmě v nás klíčí podezření, že opravdu mezi ty, co jezdí po lesích na enduru patříš... Předpokládám že táké víš, že to asi v souladu z předpisý ani s dobrým (a hlavně normálním) chováním není... :) Pokud jezdíš jen tam, kde to předpisy dovolují, tak se Ti předem omlouvám.


Rovněž milý Dorcadione
předpokládám, že každý rozumný se mnou bude souhlasit, když řeknu, že všechny činnosti se dají dělat tak aby se nalezl společný konsenzus.
Mimochodem děkuji za rady s GPS.
Jste charakter lidičky.
Pavel.


No nevím, těžko lze najít nějaký konsensus tam, kde je zákonem jasně stanoveno, že na lesní a polní cesty v krajině terénní motocykl nesmí.


Asi si budete vážený Kolombo doplnit svoje plýtké znalosti. A to velmi důkladně. Jen tak pro příklad.....co je to za druh vozidla, definice a vymezení zákazů, vlastnická práva a nespočet dalších........
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 11:10

balsa napsal/a: Bez informací a bez absolutní známosti problému odsoudí a přesně vědí v čem je zakopanej pes.
Bohužel se mě nechce pouštět do těchto zbytečných debat, které nikam nevedou.


ale balso, ja jsem prece psal, aby mne to nekdo vysvetlil, kdyz to neni tak, jak si myslim. vzhledem k tomu, ze ti ani nestalo za to napsat "ale panove, prece se da jet tady a tady, to vi kazdy" tak jsem se zase dozvedel prd. jen tak plytce prohodis, ze se ti nechce poustet do zbytecnych debat. ja nechci dabatovat, ja jsem se zeptal, kde se teda da normalne jet s endurem, aby to tam bylo prirodne zajimavy (na ten zaznam do gps) a pritom ok, kdyz treba do lesa je vseobecne zakaz vjezdu i kdyz tam neni znacka.
  • 0

#12 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 11:14

mily balso, mozna by bylo lepsi rict, co u tebe znamena jezdit terenem, resp. kde napr. jezdis, nez se tady poustet do zbytecnych osocovani. nevim, proc jsi si pro svoji otazku vybral zrovna geocaching, kde ma hodne lidi velmi negativni zkusenosti s motokrosari ci quadisti v lesich, proto se nedivim jejich reakcim ;) osobne bych podobne zmetky vesel za koule do pruvanu :@
  • 0

#13 pavel52

pavel52

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 11:24

Blso, možná jsi už pochopil, že jsi navšívil špatné diskusní fórum. Lidé, kteří se sdružují kolem geocachingu mají, jak je z diskuse patrné, velmi citlivý vztah k přírodě. Zkus si přečíst některé návody ke keším a zjistíš, že nikde není uvedeno: "Jeď autem nebo na motorce až k cíli." Vesměs je tu uvedeno, kde jsou nejbližší parkoviště, kam odkládáme svá vozidla. Dále jdeme pěšky nebo na kole. Pokud se tě dotýká, že máme jiné názory než ty, musíš najít diskusní fórum lidí, kteří mají obdobné názory jako máš sám. Pak budeš spokojen a najdeš co hledáš. A nezlob se na nás, že se snažíme přírodu chránit před rámusem, zplodinami, oleji, erozí a dalšímy obdobnými vlivy.
  • 0

#14 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 11:26

zkusenosti s motokrosari ci quadisty v lesich

Ještě bych přidal paintballisty :@
Jen aby to pak nebyl spíš větrolam :D
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 11:26

[quote]balsa napsal/a:
[quote]kolombo napsal/a:
Asi si budete vážený Kolombo doplnit svoje plýtké znalosti. A to velmi důkladně. Jen tak pro příklad.....co je to za druh vozidla, definice a vymezení zákazů, vlastnická práva a nespočet dalších........[/quote]

Myslím, že třeba u lesního zákona mám znalosti více než dostatečné :-)
Jezdit na motorce na volno po lese se nesmí ani ve vlastním lese ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 plsik

plsik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 11:31

balso, na geocaching.cz jsi se zaregistroval včera. Na geocaching.com, pokud se nemýlím, zaregistrovaný nejsi. Nepatříš tedy mezi účastníky hry geocaching, jen jsi chtěl poněkud snadno získat informace o navigaci a zneužil velice liberální možnosti na toto fórum vstoupit. Drtivá většina z této skupiny lidí vyznává zcela jiný přistup k přírodě než ty. Obrať se na jiné fórum.
  • 0

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 11:46

balsa napsal/a:
Asi si budete vážený Kolombo doplnit svoje plýtké znalosti. A to velmi důkladně. Jen tak pro příklad.....co je to za druh vozidla, definice a vymezení zákazů, vlastnická práva a nespočet dalších........


asi bych to uzavrel slovy /jsem to proste nekde slysel ;)/ : "mezi ridici je rizsireno mnoho polopravd, neznalosti a mytu" :D
  • 0

#18 Klasika

Klasika

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 13:37

Balso, nejsi v tom sám, jestli chceš, napiš mi na ICQ a můžeme se pobavit o GPS. Taky jezdím enduro a lovím poklady. Tady nemá smysl pokračovat v debatě.... Moje ICQ máš v soukromé zprávě tady.
  • 0

#19 balsa

balsa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 14:08

[quote]kolombo napsal/a:
[quote]balsa napsal/a:
[quote]kolombo napsal/a:
Asi si budete vážený Kolombo doplnit svoje plýtké znalosti. A to velmi důkladně. Jen tak pro příklad.....co je to za druh vozidla, definice a vymezení zákazů, vlastnická práva a nespočet dalších........[/quote]

Myslím, že třeba u lesního zákona mám znalosti více než dostatečné :-)
Jezdit na motorce na volno po lese se nesmí ani ve vlastním lese ...[/quote]

vážený kolombo, nevím jaké jsou vaše znalosti, ale umět číst je schopnost již malých dětí. Co takhle uzemí mimo ČR, znáte opravdu zákony států na východ od našich hranic.
Máte klapky na očích a pouštíte se do debaty kde nemáte šanci na úspěch.
  • 0

#20 balsa

balsa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2007 - 14:15

plsik napsal/a:
balso,
na geocaching.cz jsi se zaregistroval včera. Na geocaching.com, pokud se nemýlím, zaregistrovaný nejsi. Nepatříš tedy mezi účastníky hry geocaching, jen jsi chtěl poněkud snadno získat informace o navigaci a zneužil velice liberální možnosti na toto fórum vstoupit. Drtivá většina z této skupiny lidí vyznává zcela jiný přistup k přírodě než ty. Obrať se na jiné fórum.


Nechápu vaši sumarizaci. Slušně jsem se zareistroval a slušně zeptal. Tak mě vychovali, a rovina přístupu k přírodě je míchání hrušek z jablky.
Celý svět je dnes liberální, a to co jste popsal je strach z otevřené debaty. Očekával jsem skupinu lidí, kteří jsou třeba dokážou poradit. Realita je ale jiná, mrzí mě to a trošku se stydím za český národ, protože se účastním jiných fór ve světě a tam to funguje jinak..
Mimochodem tykat mě klidně můžete.
Hezký den přeji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama