Přejít na obsah


Fotka

Programy pro hledání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 18:54

Chtěl bych se zepta co tu kdo používá za aplikace při hledání za pomocí telefonu se symbianem a GPS modulu. Scháním totiž nějaký program, do kterého si můžu natlačit waipointy doma předem a nemusim je zadávat až ve chvíli kdy chci daný bod hledat. Prostě bych potřeboval nějakou šipku co mě ukáže vzdálenost k bodu a směr. Hlavně si vyberu kam chci, ze seznamu zadaných waipointu a nemusim zadávat na místě. Dík
  • 0

#2 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 18:57

prostě něco jako beeline pro telefon co?:D
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#3 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 19:01

jo to je ono, to jsi mě to nemoh napsat na ICQ :D EDIT:No ale ted vážně prosim o pomoc jestli někdo o něčem neví, dík
  • 0

#4 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 19:06

Tak sice to není pro symbian a zatím nelze wpt. nahrávat přes kabel, BT (či jinou datovou komunikaci), ale na Handy Geocaching jsi už narazil? (viz odkaz vlevo) Kdekoliv jsem a mám čas, stáhne mi aplikace za nízký peníz nejbližší body z netu a pomocí šipky mě k nim dovede...
  • 0

#5 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 19:17

Sutech: handy jsem už zkoušel teda ne se připojovat k netu ale prostě tam je problém že si nepředpřipravim body už třeba z domu i kdybych je měl zadávat ručně...
  • 0

#6 wympy

wympy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 19:21

Pokud Ti nebude líto 9-ti EUR, tak doporučuji GPSJ, který používám a nemám k němu jedinou výhradu. Najdeš ho na www.gpsj.eu . Měl jsem jedinou výhradu k tomu, že šipka u kompasu byla moc malinká a při jízdě na kole jsem ji špatně viděl (mám ji na řidítkách v tašce od SportArsenal http://www.sportarse...ha/art/500.html ), stejně jako vzdálenost k waypointu byla malými čísly, tak jsem jim napsal a oni okamžitě odepsali, že na tom máknou a zahrnuli to do upgradované verze, která je zdarma, takže teď už mám šipku velkou a jsem spokojenej :) Import a export tracků i waypointů v GPX, KML nebo CSV. Můžeš zkusit trial verzi, která je ke stažení na uvedené adrese. wympy
  • 0

#7 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 19:39

Werki napsal/a:
Sutech: handy jsem už zkoušel teda ne se připojovat k netu ale prostě tam je problém že si nepředpřipravim body už třeba z domu i kdybych je měl zadávat ručně...


Nevím, zda jsem to pochopil správně, nicméně do HG se dají body zadat růčo zcela jednoduše...
Druhá možnost je, že ti je aplikace stáhne sama a to:
1. nejbližší podle souřadnic, na kterých se nacházíš
2. dle názvu
3. dle WPT.

Navíc ti stáhne i listing, pokud budeš chtít, takže máš vše, co můžeš potřebovat :)
  • 0

#8 wympy

wympy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 19:47

HandyGeocaching používám také, ale pouze když se dostanu při hledání do úzkých a potřebuji hint nebo k pročtení posledních logů, ale to už musí jít opravdu do tuhého :) Občas se mi HG také "kousne", ale je zadarmo a tak mu drobné chybky odpouštím, je to dobrej softik :)
  • 0

#9 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 19:55

wympy: já radši "freeware";), ale dík za nějakej program po kterým se můžu schánět, protže sem dosud nevěděl o ničem jiným než handy, kterej jsem předtim pořádně nepochopil. Sutech: no původně sem myslel vkládat waipointy i bez připojení a ukládat, ale ted jsem to zkusil a koukám na to že to je v pohodě :) stačilo jen nešetřit kreditem a zkusit to pořádně. Dík. EDIT: ale jestli zná ještě někdo nějakej takovejhle program tak sem sním :-)
  • 0

#10 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 21:20

Zkus se podivat sem, treba neco nejdes.
http://navigovat.mob...D=3&EXPS=&EXPA=

Za sebe muzu doporucit smartcomgps. Je to symbianovska verze oziexporeru. Stoji 30USD.
Dal neni spatny VLKGPS (JAVA)
http://vlkgps.bielyvlk.sk/
  • 0

#11 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 21:42

Jenom doporučuju přenastavit si wap na internet, jinak to budeš mít dost drahé ;)
  • 0

#12 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2007 - 7:28

Investoval jsem do programu AFTrack - http://afischer-onli...s/AFTrack/#3rd. Slape dobre, umi nacitat jak loc, tak i GPS. Ma samozrejme i takove veci jako zaznam trasy, vlastni waypointy apod. Jedina nevyhoda je, ze spatne pracuje s grafickymi podklady pro mapy - pouzivam stejne ale jen sipku, tak to tak nevadi. Jinak existuji jeste programy SmartCom GPS a SmartCom Navigator, ty uz mne ale prijdou zbytecne komplikovane. Jooo a abych nezapomel - jedna se primo o programy pro Symbian 3rd - zadna Java Paw
  • 0

#13 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2007 - 9:05

Zkousel jsem vsechno pro symbian a proste SmartComGPS je podle me nejlepsi, mapa, sipka...v cestine :) a urcite komplikovany to neni....
  • 0

#14 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2007 - 14:31

Dal neni spatny VLKGPS (JAVA)
http://vlkgps.bielyvlk.sk/


Vlka jsem kdysi používal - na kešování je docela dobrý. Ale měl (aspoň na mém SE W810i; a možná ještě má) jednu velmi nepříjemnou vlastnost - občas se prostě zakousnul a ani po tvrdém restartu telefonu (vyndání baterky) přes to místo, kde se naposledy zakous, prostě nepřešel. Když mi takhle zamrz při spouštění, a já tak mimo jiné ztratil množství souřadnic finálek uložených pouze v telefonu (moje blbost), zahodil jsem ho.

Od té doby používám TrekBuddyho a jsem docela spokojenej. I když má pár nevýhod - hlavně umí zobrazit jediný waypoint a navíc waypointy v seznamu neumí seřadit podle vzdálenosti od aktuálních souřadnic (je to na "coming soon" listu, možná už i hotovo - nevím, dlouho jsem neupdatoval), nezanedbatelné není ani to, že seznam waypointů při loadu dalšího souboru nebo vypnutí programu smaže.

Ideální navigace by myslím vznikla spojením těchhle dvou ;-)
  • 0

#15 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2007 - 17:17

Skleba: smartcomGPS mám taky i s turistickejma mapama jenže ten mě ukáže bod přímo na mamě ale apk už si nemužu přepnout do modu kde mám šipku a vzdálenost takže mě přivede přibližně na místo a tim to končí...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama