Přejít na obsah


Fotka

GeoScout - jiný zdroj map?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#181 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 9:43

Neda se to jako vzdy podvrhnout?
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#182 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 10:13

Co tady řešíte s mapami pro GeoScouta? Vždyť je v něm několik druhů map - virtual earth map, virtual earth satellite, virtual earth hybrid, google earth map, google earth satellite, google earth terrain a open street map. Vždycky jsem si vystačil s těmito mapami a přepínal jsem podle místa kde jsem se nacházel. V čem jsou mapy v této diskuzi lepší a proč vám nestačí 7 druhů map??
  • 0

#183 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:10

Mne nejde o ty ostatni, ja resim tmapserver, pouzivam ho jinde, GS je mi trochu fuk...
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#184 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 11:28

Or_Mi napsal/a:
Co tady řešíte s mapami pro GeoScouta? Vždyť je v něm několik druhů map - virtual earth map, virtual earth satellite, virtual earth hybrid, google earth map, google earth satellite, google earth terrain a open street map. Vždycky jsem si vystačil s těmito mapami a přepínal jsem podle místa kde jsem se nacházel. V čem jsou mapy v této diskuzi lepší a proč vám nestačí 7 druhů map??


Myslim ze duvod je prosty, pokud jsem nekde v terenu a potrebuji si udelat plan cesty (pesky/cyklo) je mnohem pohodlnejsi studovat mapy s turist. cestami a cyklostezkami nez googlovsky mapy.
  • 0

#185 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 11:03

Jo, to máš pravdu, vlastně turistické trasy mi teď zrovna o víkendu chyběly v mapě.
  • 0

#186 Taiwan

Taiwan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2012 - 13:33

Neznáte někdo jiný zdroj turistických map? T-mapy nefungujou :(
  • 0

#187 Taiwan

Taiwan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 14:38

Tak přináším trochu infa přímo od distributora map společnosti T-MAPY spol. s.r.o.
Konverzace na fcb:

Ivan Hašek
Dobrý den, poskytujete stále mapy pro geoscout? Byla to adresa http://services.tmap...{2}/{0}/{1}.png Děkuji

T-MAPY spol. s r.o.
Dobrý den. Předpokládám, že se jednalo o mapy spol. SHOCart - dle naší evidence jsme nikdy oficiálně mapy pro tuto aplikaci (geoscout) neposkytovali... Mohlo se jednat o neoprávněný odběr dat určených pro cykloserver.cz - na základě požadavku majitele dat (spol. SHOCart) jsme před pár měsíci zvýšili jejich zabezpečení. Pokud byla data poskytována legálně a mapy nyní "nefungují", určitě se na nás majitel aplikace může obrátit a budeme to řešit.

Ivan Hašek
aha, no nevím jak to bylo po právní stránce... program geoscout umoznuje funkci "custom map" a pres ní se po vyplnění url zobrazovaly turistické mapy ČR, takže nebyly přímo podporovány programem. Tento link jsem našel někde na fóru a jen se chci zeptat jestli je tyto mapy "nějak" možno využívat. Mimochodem je to dost dobrej program pro geocaching, kde se turistické mapy opravdu hoděj :) A myslím si, že by tuto službu (třeba i za malý poplatek) uvítalo více llidí. Protože jiná možnost online map, kromě googlu, není...

T-MAPY spol. s r.o.
Majitelem dat je společnost SHOCart, o možnosti a způsobu jejich využití tedy rozhodují oni... Předám tyto informace dál - třeba se s majitelem aplikace pro geocaching domluví na nějaké formě spolupráce.

Ivan Hašek
To by bylo super! Díky za zájem :)

T-MAPY spol. s r.o.
Podařilo se mi zjistit, že společnost SHOCart pracuje na řešení, které bude umožňovat za poplatek stáhnout a offline využívat jejich data - jejich mapové podklady mohou být takto dostupné i pro uživatele zmiňované aplikace pro geocaching. Nyní jsou ve fázi testování, aplikace snad bude spuštěna do ostrého provozu tento rok v létě.

Tak toť vše, co jsem zjistil. Reálná šance tu teda je, sice za poplatek a v podobě offline mapy, ale lepší než nic :)
  • 0

#188 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 19:20

Zajímavé, určitě by se hodilo.
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#189 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 19:31

...třeba se s majitelem aplikace pro geocaching domluví...


noo, to určitě. Vzhledem k tomu jak se Stuart poslední roky o GeoScouta stará hádám že bude bude mít partu českejch potrhlíků tuplem na háku.
  • 0

#190 Taiwan

Taiwan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2012 - 19:58

sHpy00n napsal/a:

...třeba se s majitelem aplikace pro geocaching domluví...


noo, to určitě. Vzhledem k tomu jak se Stuart poslední roky o GeoScouta stará hádám že bude bude mít partu českejch potrhlíků tuplem na háku.

No máš pravdu, že nějakou inovaci by to už chtělo... Pořád vycházej nový verze, ale připadaj mi všechny stejný :)
  • 0

#191 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 12:33

Neodpustim si tu poznamku, ze PocketDrake umoznuje stahovat mapy online z maps.cz is turist. trasami a cyklotrasami. A to to rikam jakozto 3lety uzivatel Geoscouta (je mi samozrejme vic:)). Po posledni, zhruba rocni zkusennosti s podporou Geoscouta ze strany Stuarta jsem se rozhodl se na nej vykaslat a poridit si PM a kesovat s PocketDrake (mam takovy pocit, ze bez PM je Geoscout od v.4 s API stejne nanic). Zkuste si nekdy PocketDrake a uvidite, ze je stejne dobrej a hlavne rychlejsi a stabilnejsi!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama