Přejít na obsah


Fotka

pozvánka na GPS orienťák


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
25 odpovědí na toto téma

#21 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 8:42

Souhlasím s MichalemS a přidávám se, coby tvůrce oficiálního listingu. 1) Záměr eventu byl ještě před zahájením prací na listingu s reviewerem konzultován a event byl následně schválen bez jediné připomínky. 2) I kdyby nám byl reviewer sdělil, že to event být nemůže, stejně jsme tu akci pro sebe samé a pro tu srandu podnikli. :) 3) Podle definice eventu, která je zde výše citovaná, to asi úplně košer nebylo. 4) Na gc.com neplatí pravidlo precedentů, takže letos už to možná bude bez bodu. Záleží na to, jak se k podobným akcím revieweři postaví. 5) Za tu dobu investovanou do stavby, zkoušek a vlastní plavby jsme mohli nasbírat pár desítek bodíků. A za peníze investované do plavidla by i na ten benzín na nějakou výpravu do významně zakešované oblasti bylo. ;) 6) Mám pocit, že by se to celé dalo obejít tím, že řeku bychom spluli v rámci oficiální akce, a pak se sešli někde na pivko celou akci v teple zhodnotit. A toto setkání u pivka bychom prohlásili za ten správný event. Ale to je tak nějak drobet jako "drbat se levou rukou za pravým uchem". A proč jsme to tedy vlastně chtěli jako event, když ne kvůli tomu jednomu bodíku, jak s Michalem tvrdíme? :) Protože ti šílenci na voru se dali všichni dohromady díky geocachingu a proto přišlo nám sympatické akci hlavičkou GC zastřešit. :) Nechme to být... :) Jde hlavně o zábavu. :) Ale o ty body taky. :D
  • 0

#22 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 8:51

MichalS & Flower napsal/a:

Saman napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

Saman napsal/a:

TrainTour Reviewer napsal/a:
Můj názor a výklad citovaného je jednoznačný-event je zkrátka UZAVŘENÝ pro kačery, aneb jde o akci kačerů pro kačery, žádní mudlové nee. U všech eventů, kterých jsem se zúčastnil, to tak zatím platilo, čili dělat event z otevřené akce i pro mudly mi nepřijde šťastné.

toz ta sutaz netradicnych plavidiel v Plzni tomuto pravidlu pomerne odporovala, mam pocit?



aha, hmm, no tak to je nekde chybka. prijde mi zvlastni, delat hned ze vseho event :)


body body bodyyyyyyyyyyy :D



Uznávám byla to chyba a příště se to nebude již opakovat


Já v tom chybu nevidím, co jsem viděl tak to byl event uzavřený (využívající pouze stejnou plavední dráhu a povolení ke splutí jezu)
Možná to pro nezůčastněné vypadá jinak, ale těžko budou soudit když neví o co tam šlo. Podobně by mohl někdo vláčet prachem GC14T9W, který dokonce využíval mudlovskou hasičskou techniku a hřiště a jejich hospodu. Kdo tam byl osobně věděl, že event byl nezávislý na hasičské soutěži a měl vlastní náplň, soutěže a nezávislý program. Myslím, že tyto eventy velice prospěly k dobrému jménu geocachingu v Plzni a myslím, že společné využití techniky, lokace, a povolení pro organizování hromadné akce není v pravidlech zakázáno, protože tam jde hlavně o to aby to geocacheři neměli naprosto bez práce jen s tím že se sejdou v termín, který najdou někde na plakátu. Takových eventů je víc, osobně jsem schvaloval GC16RMG a nemel jsem s tím sebemenší problém, autor se zavázal k oddělené třídě jen pro geocachery. Byl tu event GCVHX3 kde taky byli geocacheři v odděleném místě a mohl bych pokračovat dál...
Dovedu si představit i geocacherský radioamatérský event, ....divíte se? ale jsou, např. GCP80T Není nikde zakázáno využít termín pořádání nějaké radioamatérské soutěže, pro to aby měli geocacheři protistanice pro spojení. Takže pokud geocacheři sedí na jiném kopci než mudlové, není proti ničemu když užívají společnou frekvenci a povídají si spolu nebo snad dokonce mají i zařízení (třeba antény) půjčené od mudlů...
  • 0

#23 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 9:06

Z pohledu Geohorse Reviewera to ok je. :) Naše plavidlo bylo kešerské, stavěli ho kešeři a rodinní příslušníci. A využili jsme dočasně upravený jez. Fajn, já osobně v tom taky problém nevidím. :)
  • 0

#24 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 23:57

Vidím, že jsem byl nepochopen a až kolega Geohorse reviewer to dovysvětlil, tak jen pro shrnutí: 1) event NE, pokud se jen skupina kačerů přifaří k nějaké akci pořádané mudly a plně se poddává jejich programu jako ostatní, tj. kačeři nemají svou organizaci a jde jen o účast na mudloakci 2) event ANO, pokud se sice koná v rámci jiné akce, ale organizátoři eventu (kačeři) mají jasně definovaný program pro kačery a v rámci velké (i mudlí) akce je tak "eventová" geoskupina v určitém směru autonomní, tj. má vlastní pořadatele eventu, vlastní program atd. Pak není na takovém eventu nic špatného, když je skupina kačerů v rámce akce uzavřena. Čili i autorův GPS orienťák by v určitém ohledu event být mohl, pokud by autor právě pro kačery připravil v rámci větší i mudlovské akce jasně definovaný program určitým způsobem kačery od ostatních "izolující". No snad je to jasné-prostě NE pouze zapojení do mudlí akce bez vlastní organizace, ale je nutné mít urřitý vlastní ptogram, což jak zběžně vím snad prozatím všechny dosavadní eventy měly. Omlouvám se za mystifikaci, pokud předchozí můj příspěvek někdo pochopil jako striktní zákaz eventů na "boku" mudlo-akcí...
  • 0

#25 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 7:48

Fajn :) Jsem moc rád, že i přes jistá dílčí a momentální "rozvášnění" vyhrál zdravý rozum a prostá logika. :)
  • 0

#26 precek

precek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationPrague

Publikováno 10 únor 2008 - 0:23

Děkuji všem přispěvatelům diskuse, i když téma bylo vesměs trochu "off-topic". Akce dnes proběhla za krásného téměř jarního počasí a v naprosté pohodě. Z "čistokrevných" kačerů se nepřihlásil nikdo, zúčastnili se jen takoví, kteří již s lampióny přišli do styku dříve. První (ústní) ohlasy na uspořádaný GPSkový běh byly vesměs kladné, i když se dost různily (od "příliš jednoduché" až po "dost těžké"). Ukázalo se především, že podstatnou roli při tomto typu závodu hraje skutečnost, zda má běžec k disposici mapovou nebo nemapovou GPSku. Zdá se, že s mapovou to jde přece jen lépe, i když na mapě je celý les zobrazen jen jako jednolitý "zelený flek". Ve značné výhodě byli také majitelé přístrojů se SIRF-III, zatímco některé jiné navigace (ani v zimním opadaném smíšeném lese) nedokázaly dokončit autolokaci.
  • 0
use perl;




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama