Přejít na obsah


Fotka

Sdružení geocaching.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 oldtulak

oldtulak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 10:26

v jednom občanském sdružení jsem a největší problém je sejít se v usnášejícím se počtu na schůzi, která je nutná k nějakému schválení něčeho ...... a to jsme z jednoho města, neumím si představit, že se povede svolat schůzi celorepublikově. a to využíváme plné moci od těch co se zúčastnit nemohou ...... aby bylo takové sdružení funkční, muselo by být asi jen úzké kolem provozování serveru ......
  • 0

#22 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 11:20

Stačí zorganizovat event a lidi kvůli bodu udělají cokoliv :)
  • 0

#23 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 15:25

Kuci, muj nazor je ten, že pokud potřebujete pokrýt náklady na provoz gc.cz, nejjednodušší bude sem hodit nějakou tu reklamu. Adsense, E-target, zkrátka nějaký affilate. Každému je jasné, že provoz něco stojí a nějakou cestou se to musí vrátit zpět. Když kouknu na nějaký web, líbí se mi a vím, že autor pokrývá náklady prostřednictvím reklamy, dám si ty tři vteřiny práci, mrknu na reklamy a co se mi zamlouvá, na to kliknu. Myslím, že tady by to mohlo takto fungovat. Otázkou zůstává, co, jakým způsobem přiznávat a danit, tohle už jde mimo mne.
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#24 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 23:01

Jsem geozacatecnik, takze prominte par mozna trivialnich dotazu. - Kdo je vlastnikem geocaching.cz? (ja vidim ze nejaky Michal Babec ;) ) - Kdo tyhle stranky ted fakticky spravuje? - Potrebujete obcanske sdruzeni (nebo jinou pravni formu) hlavne pro pokryti financovani nebo pro formalni komunikaci s mudlosvetem? - Jestli to prvni, kolik radove cini naklady na provoz serveru? Mozna se daji odpovedi nekde najit, ale nejak se mi nezadarilo. Jeste jedna otazka - K cemu je vlaste potreba geaocaching.cz? ;) (Ne, jsem rad ze tu je, rad si tu obcas neco poctu) Porad mam pocit, ze podstatny je pouze geocaching.com a jestli si nekdo zalozi gc1.cz, gc2.cz, gc3.cz, ... tak to nicemu neublizi. Geocaching uz mne par mesicu docela bavi, takze bych rad nejak prispel, ale sorry zatim se moc neorientuju.
  • 0

#25 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 0:00

derilin napsal/a:
Jsem geozacatecnik, takze prominte par mozna trivialnich dotazu.
- Kdo je vlastnikem geocaching.cz? (ja vidim ze nejaky Michal Babec ;) )
- Kdo tyhle stranky ted fakticky spravuje?
- Potrebujete obcanske sdruzeni (nebo jinou pravni formu) hlavne pro pokryti financovani nebo pro formalni komunikaci s mudlosvetem?
- Jestli to prvni, kolik radove cini naklady na provoz serveru?
Mozna se daji odpovedi nekde najit, ale nejak se mi nezadarilo.

Jeste jedna otazka - K cemu je vlaste potreba geaocaching.cz? ;)
(Ne, jsem rad ze tu je, rad si tu obcas neco poctu) Porad mam pocit, ze podstatny je pouze geocaching.com a jestli si nekdo zalozi gc1.cz, gc2.cz, gc3.cz, ... tak to nicemu neublizi.

Geocaching uz mne par mesicu docela bavi, takze bych rad nejak prispel, ale sorry zatim se moc neorientuju.


Jak jsem to pochopil já, doména patří bůh ví komu, protože si ji historicky založil, je ovšem od té dobroty, poskytnout ji k užívání (jestli úplatně nebo bezúplatně netuším).

Stránky a konferenci tu provozují moderátoři, tedy Pepa z Počernic a jiní dobrovolníci,

aby to však nebylo tak jednoduché, to co smí a nesmí být na stránkách do toho jim někdo mluví, patrně někdo, kdo je úzce spojen z geoshopem.eu, či co. Toto propojení jsem moc nepochopil (ale dovedu si představit i směr, kdy geoshop.eu dává něco vlastníkovi za využití domény a proto má požadavky co tu chce a nechce..)

Právní subjektivita tady pro ten šaškec není až tak podstatná, dosud to vše funguje ..asi.. na čestné slovo...

No, já myslím, že úplně nejjednodušší je říct, za doménu platíme vlastníkovi tolik, za hostování platíme tomu a tomu tolik, ostatní výdaje jsou tolik a tolik, podtrženo sečteno, na rok to vychází v nákladech tak a tak. Daří se nám to dotovat z toho a toho tak a tak, vlastní práci a čas dáváme ze svého, peněz se dostává/nedostává.

Víc asi není co řešit, bohužel je to možná složitější, než se zdá.

A můj osobní pocit, jak říkáš ty, jestli (tato) konference (stránky) bude pod domenou gc.cz, gc1.cz, či jakoukoliv jinou je do funkčnosti zcela jedno, jedinou výhodu to má, že se ty stránky VŠEM lépe hledají a jsou jakože považovány za "české" oficiální stránky - právě kvůli názvu domény...

A jak to na mě působí ? Tato doména, byla-li by bez provozu, měla by mnohem menší návštěvnost, než když tady běží tyto stránky. Stránky, které sem v podstatě opakovaně svým obsahem, který tu sami svými příspěvky tvoříme, lákají ostatní kačery /_nejlepší_ potencionální_zájemce_ o geoprodukty v shopu/. Tím si vysvětluji tu jakousi simbiózu co tu je...
  • 0

#26 Pozdni sber

Pozdni sber

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 11:53

Občas si vaše fórum rád přečtu. Nacházím tam odpovědi na některé otázky, které mně napadly a někdy i na otázky, které mně ještě ani nenapadly. Poslední dobou se to trochu zvrhává a přibývá tady více emocí a ubývá technických věcí. Škoda. Založení nějaké právní formy si raději ještě v klidu rozmyslete. Měl by k tomu být dobrý důvod. Jsem členem občanského sdružení (sportovní klub ). Jenže klub vlastní nemovitost, pozemek. Občas dostaneme nějakou dotaci na závody. Kvůli pořádání závodů si musíme pronajímat louky na stany a parkování, ... atd. Pokud tedy nemáte podobné důvody, tak nic nezakládejte. Jen si přiděláte starosti. To jak je něco financovaný může zajímat jen ty lidi, který se na tom podílej prací. Což nejsou ti co píší příspěvky, ale skutečnou prací, která zajišťuje chod gc.cz. A jestli z něčeho mají 50 Kč a nebo 0,5 M Kč je jen jejich věc a zodpovídat se musí jen finančnímu úřadu. A jestli si ta malá skupina lidí, který se na chodu podílí, založí nějakou organizaci a je jedno jestli sdružení, sro, as nebo cokoli jiného, zase do financování nikomu nic není.
  • 0

#27 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 16:12

Toz kedysi som bol proti zalozeniu obcianskeho zdruzenia gc.cz, dnes najma kvoli prehladnemu vlastnictvu domeny hlasujem za. Bolo by ale dobre naformulovat si, co bude jeho cielom a ci tam budu aj financne toky. Neviem presne, aka je momentalne situacia okolo domeny - moja posledna informacia bola ze je mozne odkupit ju od povodneho vlastnika? priklanal by som sa k tomu, aby domena bola k dispozicii pravnickej osobe...
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#28 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 16:48

Rovnez bych se priklanel k nazoru zadne sdruzeni nezakladat a "zacatecnicke" otazky Derilina povazuji za klicove. Pokud jde o financovani serveru, sam provozuju nekolik serveru, ktere delam jen proto, ze me bavi, tzn. platim hosting a domenu + samozrejme cas a energii. Rekneme ale ze provoz serveru muze stat 250 Kc rocne domena + rekneme 1200 Kc rocne za kvalitni, plne dostacujici webhosting s databazi a php. Kvuli 15 stovkam rocne si myslim nema cenu zakladat sdruzeni, ktere sezere daleko vic penez. Pod hrou geocaching je podepsany Groundspeak, tzn. myslim ze on by mel teoreticky moznost ziskat domenu, pokud by chtel, jak ceskou tak treba i nemeckou. Vsechno ostatni je dobrovolna cinnost. Pokud zacneme resit otazku toho, jestli by nekdo mel dostat za neco zaplaceno, protoze pro cesky geocaching hodne dela, je to podle me zacatek toho, kdy budou davany prispevky za to ze nekdo zalozil cache, nebo ze vklada do kesi hodnotne veci, atd. Tezko se micha komerce s dobrovolnosti. Tzn. bud bych ponechal server na bazi dobrovolne, tzv. jak je to ted a nebo at nekdo koupi domenu, zavede prispevky ve forme premium member a jede se komercne. Bohuzel kompromis mezi dvema takovymito pohledy je dost nerealizovatelny.
  • 0

#29 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 16:59

mike1980cz napsal/a:
Pod hrou geocaching je podepsany Groundspeak, tzn. myslim ze on by mel teoreticky moznost ziskat domenu, pokud by chtel, jak ceskou tak treba i nemeckou....

Tohle mi vlastně nedošlo, že GS kdyby chtěl, tak by mu nečinilo problém podle platných zákonů doménu geocaching.cz zablokovanou (patrně) ze spekulativních důvodů vyvlastnit pro sebe. I když pak by byla ve vlastnictví GS a celkem by se toho pro provoz tohoto serveru moc nezměnilo - snad jen ta jistota, že s doménou nikdo nebude dál spekulovat.
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 17:44

No ohledně domény, spekulanství a různých fám, co se tu začínaj tvořit...
Přečtěte si Mitakovy příspěvky s citací mailů od Honzy Bartovského v tomto vlákně: http://www.geocachin...7214#post_57214
edit: A nejlépe se podívejte také na wayback machine (webarchive) na stránky www.geocaching.cz a www.geocaching.globenet.cz
  • 0

#31 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 7:05

Díky všem za názory. V současné době jednám ještě o jedné eventualitě s majitelem domény. Vyhlašuji anketu o založení občanského sdružení a tím tuto diskuzi ukončuji. Jak to všechno dopadne se jistě dozvíte.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama