Přejít na obsah


Fotka

ověřování uživatelů podle gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:00

Ověřen/neověřen by možná šlo technicky zjednodušit na "dal si do podpisu ikonu s linkem na svůj gc.com profil /nedal" ?
  • 0

#22 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:03

1. "odanonymizování" - klidně. Nevidím v tom žádný problém. 2. nemám žádnou představu, jestli a jak postihovat anonymy. Tedy nějak postihovat jo, jen mně nic použitelného nenapadá.
  • 0
Sylvia999

#23 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:13

Fénix napsal/a:
Ověřen/neověřen by možná šlo technicky zjednodušit na "dal si do podpisu ikonu s linkem na svůj gc.com profil /nedal"
?


Do podpisu si tu člověk může dát cokoliv. To co se řeší bude pracovat s tím, že uživatel gc.cz bude muset mít přístup k danému účtu na gc.com. Nějaký nápad jak to realizovat mám, od uživatele to bude chtít jen to, že zkopíruje na gc.cz vygenerovaný kód do note (found, dnf,...) logu kešky, kterou bych na to založil.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#24 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:16

1) Odanonymizování - ano 2) Následky - označení uživatele, omezení příspěvků, nepřístupná mapa, statistiky a hlasování atd. - cokoliv je lepší než nic. Jinak žádné restrikce nejsou stopro, ale částečně pomůžou. Ideální by bylo, aby se každý musel registrovat jmenovitě, tzn. že by po přihlášení dostal poštou na adresu bydliště přístupové heslo. Nevýhody: stálo by to něčí čas a peníze. 2 Fénix: ten podpis nemám a neplánuji, takže se mi to nelíbí.
  • 0

#25 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:31

Znam minimálně tři severy, kde podobný postupy vedly k výraznýmu zhoršení dobrý pohody (mazání příspěvků na hraně praní špinavýho prádla, lustrování lidí podle zásluh) Na gc.com registrovanej sem, ale na rovinu přiznávám, že kdyby mi někdo chtěl omezit počet příspěvků počtem nalezenejch/schovanejch škatulí, tak bych si už nekvák
  • 0

#26 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:34

Ověření na gc.com - ANO U ostatních zobrazit: Neověřený uživatel nebo něco podobného. Myslím, že zeptat se by měl mít možnost kdokoliv.
  • 0

#27 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:46

Myslím, že zeptat se by měl mít možnost kdokoliv.


Ano, ale přesto nebo právě proto bych omezil počet příspěvků neověřeného uživatele na minimum, např. na 5, aby mu to stačilo tak na 1 dotaz. Pokud bude chtít tady dál diskutovat, poradíme mu (pokud na to sám nepřijde), aby se "nechal ověřit". No a pokud mu ten 1 dotaz bude stačit a nebude chtít dál diskutovat (nebo to bude prudič), na ověřování se může vykašlat...
  • 0

#28 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:47

Jsem rozhodně pro to aby bylo zřejmé kdo je kdo. U identit neodpovídajících nějaké identitě na gc.com tuto skutečnost nějak zvýraznit. Zatím tu moc anonymů není a když už tak jsou násobné identity zřizovány kvůli nějaké víceméně nevinné legraci. Ale nedělám si iluze že tomu tak bude vždy.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:52

Sutech napsal/a:
Ještě - pokud by všechna uživateli výše navrhovaná omezení přesto nestačila, zavedl bych funkci moderátorů, kteří by mohli skrýt/mazat příspěvky atd., jak už se tu jednou řešilo. Což mi připomíná, že to docela zapadlo :o

Podle mne by bylo urcite dobre spojit mistni ucty s gc.com.
Nedelal bych ale zas vylozene drsne restrikce spis na efekt, protoze to muze byt kontraproduktivni. Na gc.com si ten nick neni problem zridit, zalogovat si cache taky ne a jak uz tu nekdo parkrat naznacoval, jsou lidi, pro ktere je boj s adminy a normalnimi uzivateli na forech zivna puda, pro ostatni to pak je akorat jeste vetsi vopruz, takze radej opatrneji.
Nepodminoval bych registraci vetsim poctem cachi nez jednou.
Kazdopadne by se dal omezit pristup na mapu, download, a do jinych "neforovych" funkci. Pokud by byl omezen i vstup na fora, chtelo by to mozna jeste zavest jednoduse ignorovatelnou sekci pro "neproverene" nebo aspo n volny shoutbox :) A neomezoval bych cteni for.
Jinak funkce moderatoru s uvedenymi funkcemi uz exituje... pravdepodobne dele nez debata, kterou mas na mysli. Jen je jich asi malo, nevim.
  • 0

#30 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:52

Já jsem taky pro odanonymizování.
"Anonymním" uživatelům bych povolil jen některá fóra:
* Nováčkovské dotazy
* Drby, a podobně (ať nepřijdem o geoinzerci)
* FRC? GPS? - to bych nechal na moderátorovi, jestli to chce
ty by asi musely být moderované. Ověření by mohli přispívat kde chtěj a jak chtěj.
Ale zakázal bych možnost více gc.cz ověřených účtů na jeden gc.com účet.

Pak bych předělal ten "profil na gc.com" na to proti čemu se uživatel ověřil [1].
Do statusbaru bych zakázal img.geocaching.com pokud nebude mít stejné uid. (statusbary mimo gc.com ať má každý jaký chce).

[1] Možnost ukrýt svojí gc.com identitu před ostatními bych povolil po uplynutí čtrnáctidenní lhůty od registrace uživatele [stávající uživatelé na gc.cz by tedy klidně mohli okamžitě).
Pokud by uživatel neskryl svůj gc.com profil, tak bych někde vypisoval i gc.com jméno, pokud je různe od gc.cz.

B) No to jsem se zase rozepsal. Že by skryté diktátorské vlohy? :p
  • 0

#31 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:53

S GC.com ať se váže co chce. Ale špehování fyzických adres a zasílání hesel poštou nee. Tohle není spolek mladých STBáků, alespoň doufám. V takovém případě bych odešel a myslím, že nejsem sám. I když zrovna svoji adresu nijak netajím a google ji umí najít, jde o princip.
  • 0

#32 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 13:02

kyknos napsal/a:
S GC.com ať se váže co chce. Ale špehování fyzických adres a zasílání hesel poštou nee. Tohle není spolek mladých STBáků, alespoň doufám. V takovém případě bych odešel a myslím, že nejsem sám. I když zrovna svoji adresu nijak netajím a google ji umí najít, jde o princip.

Ano jde o princip - o princip slušného chování, neskrývání se za anonymitu, atd.
- tzn. že pokud by např to zasílání hesel někomu vadilo a chtěl by odejít, tak bych mu popřál šťastnou cestu ;)
  • 0

#33 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 13:07

Na anonymitě není nic špatného, zvláště na Internetu, který je na ní založen. Krom toho i tohle jde poměrně snadno obejít :) Mimochodem mezi pravidla slušného chováni na netu patří i neprudit kvůli anonymitě, pokud se jí někdo rozhodne využívat. To ale lidé, co na net chodí od září 1993 asi nemohou vědět :)
  • 0

#34 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 13:15

Ježišmarja o žádném špehování fyzických adres a zasílání hesel poštou jsem nepsal, tak to sem nepleťte! To je tak těžký se vyjádřit k dotazu bez příspěvků mimo mísu? (řečnická otázka, neodpovídat!)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#35 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 17:22

Odanonymizování - ano. Pro ověřené - bonusy navíc (mapa, gpx apod.) Pro neověřené - jejich označení, nemožnost bonusů, ale pro nějaké jiné výrazné omezení jejich aktivity nejsem. Ve fóru umožnit číst vše, ale přispívat třeba jen do vybraných vláken (tak jak navrhuje Ebik - nováčkovské dotazy, atp.)
  • 0

#36 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 19:54

Sutech napsal/a:

Přístup bych jim pořádně ztížil:
1. ověření nicku na gc.com
2. nalezení určitého počtu kešek
3. do té doby, než budou body 1 a 2 splněny buď úplně zamezit přístup sem nebo omezit počet příspěvků na minimum, označit daného Neověřený uživatel, zamezit přístup k mapě, hlasování a dalším věcem


Chudák začátečník, kde by pak bral informace? Spíš ho hodit do Wiki, odtud do "závěrečného testu znalostí" a pokud prokáže, že Wiki četl, může vstoupit.
Označování - ano.
Znepřístupnění mapy - určitě pro. Hlavně, pokud by to umožnilo ostatním mapu zpřesnit.
Omezování - jestli, tak ne výrazné (do 10 příspěvků za týden?), číst nez omezení.
IP adresu NEEE! Jsou snahy považovat IP adresu za "osobní údaj" (já vím, že to je blbost, zvlášť u dynamických adres) ve smyslu zákona a tak by se server GC.CZ dostal do problémů.
Jak chcete zajistit ověřitelné navázání na GC.com? Aby se pak někdo nemohl vydávat za jiného kačera. U rodinných či týmových niků na COMu by mělo být možné navázat i víc niků na CZ, ale jen pokud první registrovaný (hlava rodiny, šéf týmu ;) ) ty ostatní schválí.
  • 0

#37 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 19:59

Adanonymizování? - jednoznačně jsem pro + některé "bonusy" pro ověřené uživatele
  • 0

#38 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 20:35

ProKesTom napsal/a:

IP adresu NEEE! Jsou snahy považovat IP adresu za "osobní údaj" (já vím, že to je blbost, zvlášť u dynamických adres) ve smyslu zákona a tak by se server GC.CZ dostal do problémů.


Většinou to je IP adresa nějakého proxyserveru u poskytovatele takže víš jenom to přes koho se dotyčný připojuje. Za dotyčnou adresou může být schovaná taky půlka okresního města. A zobrazování části IP adresy u neregistrovaných jsem už také viděl. Pokud se víc identit s podobným slovníkem a názory skrývá za stejnou adresou, aspoň člověk ví na čem je.
Na druhou stranu jsem už také viděl případy že administrátor diskuse na nepohodlného diskutéra prozradil v které firmě pracuje s naznačenou pohrůžkou že jestli nedá pokoj tak bude žalovat jeho zaměstnavateli. A to bych tady nerad viděl. (Kdo tvrdí že nikdy nesurfoval na firemním počítači, ten to dělá doteď!:D)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#39 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 9:40

Mozna by mohlo fungovat to, ze bez overeni by se pri pokusu o zaslani prispevku stranka automaticky presmerovala do Wiki a az tam by byl odkaz na zaslani prispevku. Treba by to nekoho mohlo trknout a pohledat prvne tam.
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 10:27

Tak já hlasuji taky pro odanonymizování... Otázka je ale co za to. Myslím, že zajímavá myšlenka je přesná mapa, možnost hlasovat, vstup do stahování souborů, vlastní foto galerie atd. Určitě by fóru prospělo jeho přerozdělení a ustanovení moderátorů jednotlivých sekcí, nastavení příslušných pravidel a důrazné mazání příspěvků které neodpovídají...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama